Mala by tehotná užívať Kyselinu listovú alebo Calibrum babyplan?

dinduska
4. máj 2009

ahojte baby chcela by som sa Vas opytat co si myslite je lepsie ked je uz zena tehotna aby brala kys.listovu alebo calibrum babyplan?ja som doteraz brala kys.listovu a neviem sa teraz rozhodnut ci pokracovat alebo prejst na ten calibrum 😨

babullka1
4. máj 2009

Ahoj dindus,mna sa pytali v nemocnici ked som bola v 7tt ze co z toho beriem, povedala som ze bybyplan a lekarka na to ze to je aj tak jedno,ze oboje je dobre,takze to mas asi za jedno.

leonik
4. máj 2009

ahoj, já jsem brala kyselinu listovou první tři měsíce těhotenství. Dr. mně říkal že to stačí, pak už dál nebrat. A vitamíny mně nedoporučoval. Stačí vyvážená strava 😉

raona
4. máj 2009

priklanam sa ku kyseline listovej..

sarlotta
4. máj 2009

dinduska záleží jak pestrou stravu máš a jak vyváženou. Pokud zvracíš tak bych volila calibrum a pokud jsi v pohodě tak stačí listovka.
já jedla calibrum u prvního těhu a vše ok.
U druhého jsem měla jen listovku do konce 3měs-bylo mi hooodně zle a nedopadlo to.
Nemusí to mít souvislost-ale. Kdyžtak kompromis 1calibrum obden🙂)) Listovka je obsažena v něm.

zuzkaaaa
4. máj 2009

dinduska ja som brala od začiatku calibrum babyplan a teraz beriem Calibrum mami, maličká je pekne veliká, ale tento calibrum mami sa berú 2 tabletky denne a kamoška ktorá teraz porodila mala bábo cez 4kg a že vraj z tých vitamínov 😀

pajinka23
4. máj 2009

dinduska ja pocas celeho tehu uzivam calibrum,prve try mesiace som brala calibrum babyplan ,a tie zvysne sa uz potom uzivaju calibrum mami, 🙂 🙂 🙂 🙂 je to skvela vec moj doki ma pochvalil ked som mu povedala ake vitaminy beriem,ale aj ja som velmi spokojna lebo obsahuju tie druhy vitanimou ktore zena pocas tehu potrebuje najviac primat 🙂 🙂 🙂 🙂 Vrelo ti odporucam 😉 😉 😉 a este nieco calibrum mami ma este tu vyhodu,ze ho mozes uzivat aj dalej po porode,ako doplnok pre dobre mliecko pri dojceni 😉 😉 😉 Predsa len spapat kazdy den pirulku nerobi nikomu as taky problem a mas istotu ze prijmas vitaminiky 🙂 🙂 🙂 ktore su dobre pre teba ale najme pre tvoje mimi 😀 😀 😀 😀 vyskusaj 😀

dinduska
autor
4. máj 2009

dakujem vam bay.ja som pri prvom tehu neplanovala takze som nic nebrala LE KED SOM ZISTILA,ZE OM TEHU TAK SOM BRALA CALIBRUM BABYPLAN ALE POTOM SOM UZ NIC NEBRALA A TERAZ SOM SA NEVEDELA ROZHODNUT CI MAM BRAT DALEJ KYS.LISTOVU KTORU UZ BERIEM DLHO ALEBO PREJST NA CALIBRUM.ASI SI KUPIM TEN CALIBRUM 😉 😀 😝

pajinka23
4. máj 2009

dinduska naozaj,zacni ho brat ale ber ho pocas celeho tehu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ved kto uz v dnesnej dobe ma cas na vyvazenu stravu kazdy den???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Naozaj si tym mozes len pomost,,,uskodit urcite nie 😅 😅

janicka006
5. máj 2009

abych vám trochu zamotala hlavu,tak ještě jsem slyšela dobré reference na Femibion 800(pro netěhotné a během I.trimestru) a Femibion 400-od II.trimestru)
Shodou okolností jsem se na to ptala včera v lékárně a magistra mi řekla,že Femibon obsahuje víc látek než Calibrum.
Já jsem u prvního těhu brala Calibrum,ale stejně jsme o mimi přišli....

editah222
5. máj 2009

Já jsem brala v prvním trimestru jen listovka a jinak nic. Teď v II trimestru jsem jen na magneziu. Mám vyváženou stravu (nechala jsem si udělat podrobné krevní testy i praktického mudr.) a všeho dostatek. Musím si teda hlídat příjem vitamínů a minerálů, ale už jsem si skoro zvykla.
Jsem z lékařské rodiny a všichni mi říkají, že umělé vitamíny brát nemám. Takže je poslouchám 😀 😀
Ale pokud někomu není dobře nebo je nemocnej (chřipky, nevolnosti...) je určitě lepší sem tam si lupnout nějaký vitamín. 😉

salikova
5. máj 2009

Ja beru akorat listovku.Doktor rikal,ze neuskodi,tak ju beru i ted,kdyz sem v 2.trimestru.Taky sem si nechala udelat podrobny rozbor krve a doktor rikal,ze brat vitaminy je zbytecne pro zdrave maminy.Ale kdyz sem mela chripku,brala sem to Calibrum babyplan.Ale jinak jsou vitaminy nadbytecne.Akorat sou po nich miminka velka a hrozi rizika pri porodu.Myslim,ze by se mely brat jen pri nejake zatezi organismu..

wacinka
5. máj 2009

tak já na začátku těhu a v době plánování brala calibrum baby plan. od druhého trimestru beru calibrum mami a i lékař mi řekl, že jsem zvolila dobře. Hledala jsem vitamíny, které v sobě mají co nejméně vitamínu B1a aby neobsahovaly vitamin A
já jsem s nimi spokojená, protože mi chrání i imunitu...
😉

jmisa
5. máj 2009

Já brala akorát první trimestr listovku a pak už nic.
Gyndař ještě říkal, že bych mohla brát jod, ale to bych nemohla, protože moje endokrinoložka to nechce, takže teď neberu už nic. Jen jím pestře.

aeouliana
5. máj 2009

dinduska, ja som brala babyplan a Calibrum mami v prvom tehu a teraz tiez. pytala som sa kamosa lekarnika a on mi povedal, ze vsetky tie pripravky su su velmi podobne a odchylky su minimalne (samozrejme u vitaminovych pripravkov) a gyndos mi tiez odporucil brat pocas tehu, lebo vtedy je telo viac namahane a vitaminy viac odcerpavane + vyvazena strava samozrejme. ale mam kamosky co z rolicnych dovodov nemohli brat a babenka su absolutne ok.

dracekmracek
5. máj 2009

Já beru GS Mamavit,Calibrum babyplan jsem brala celou dobu co jsme se snažili,pak jsem přesedlala 😀 na gs mamavit a jsem s ním moc spokojená 🙂

happyhappy
5. máj 2009

Podla mna, ak mas vyvazenu stravu, staci kyselina listova a ak nie, tak potom zmes vitaminov, najlepsie prirodnych.
Ja som nikdy nemala problem s vyvazenou stravou, az paradoxne teraz, lebo mi nich nechuti, tak som rada, ked jem nieco s chutou, nie ze aby to bolo este vyvazene.
Takze beriem jamieson prenatal, to su prirodne vitaminy a je tam aj kyselina listova.

ela222
5. máj 2009

baby hlavne nemiešajte tie vitamíny s kyselinou listovou. to sa vraj nesmie. ja teraz beriem ešte kyselinu listovú do 12 tt, potom to vraj nemá taký význam. A potom prejdem na nejaké vitamíny, lebo som dosť babrák do jedenia, takže o vyváženej strave nie je ani reč. Aj keď mám teraz doma teror a musím jesť lepšie, lebo manžel nado mnou striehne. 🙂

poseidonka
5. máj 2009

🙂 ahojte kočky akoste sa vyspinkali?

mne sa snívali strašné kreposti, že som isla vo výťahu ktorí sa strašne kolísal, normálne mi bolo na zvracanie a potom som sa zobudili a bolo mi strašne blbo.

Pozerám, že sa bavíte o vitamínoch. Tak ja papám, každé ráno BABYPLAN, je podla dávkovania napísaná jedna tabletka, ako vieta a obsah kyseliny listovej je 200 mg. ale mám aj čistú kyselinu listovú super+ všetky B vitamíny a tam je napísané, že 2x denne pre tehotné ženy. takže ak nezabudnem dám si jeden Babyplan a každý druhý deň, ked sa cítimgrcno tak aj tú kyslenu listovú 🙂

tilly
5. máj 2009

dodržiavať vyváženú stravu je niekedy fakt problém... mne doktor odporučil pregnium, tiež sa berú dve denne, ale sú tam len 4 prvky vrátane kyseliny listovej, ale teraz som ho dobrala, je dosť zelenikny čerstvej, takže uprednostním radšej tú...

ja som brala počas prvého tehu prvý trimester calibrum babyplan, potom štvrtý mesiac a šiesty mesiac calibrum mami 😉 malý sa narodil zdravý 4,5 kilový 😀 😀 😀 😀 ale bolo to v lete a bolo dosť aj prírodných vitamínikov, ktoré som do seba rvala na kilá...

hupcza
5. máj 2009

ela: proč by se to nesmělo míchat?

já brala oboje
brala jsme calibrum a dr. mi přidal ještě listovku (ocalibru věděl) - bylo to v reakci na předchozí samovolný potrat takže pokud by to mělo nějaký ohrožující účinek jistě by to nedělal

danka5
5. máj 2009

Asi pred troma rokmi vyšiel v časopise Zdravie článok, v ktorom nedoporučovali umelé vitamíny pre tehotné, pokým nie je vážny dôvod. Dokonca tam nejaký lekár tvrdil, že by mali byť podľa správnosti len na lekársky predpis. Ide vraj o biznis farmaceutických spoločností, tak sú voľnopredajné.
Nepamätám si presne, ako tam boli opísané dôsledky nesprávneho užívania, zapamätala som si len, že sa rodia zbytočne veľký novorodenci, čo údajne nie je po zdravotnej stránke až také super ako sa na prvý pohľad zdá + mnoho možných dôsledkov pri predávkovaní pre matku i dieťatko.
- takže radšej každé ráno kráčam do práce s dózami zeleniny a ovocia. Hoci, ktovie aké má zloženie ....

kaskya
5. máj 2009

CALIBRUM jednoznačne. Obsahuje všetky vitamíny vrátane kyseliny listovej potrebné pre zdravý vývin bábätka.
Kyselina listová je len jedna zložka z mnoho ďalších potrebných vitamínov, ktore dieťatko v brušku musí v požadovanom množstve prijímať.

k.ate
5. máj 2009

Já jsem brala v prvním trimestru calibrum babyplan, potom jsem se dr. ptala na vitamíny ve druhým trimestru, kvůli váze mimča a dr. říkala, že to, že by braní vitamínu mělo nějakej vliv na vyšší porodní váhu prcka není prokázaný, každopádně, že pokud jím vyváženou stravu (o což se snažíme 🙂 ), není potřeba nic brát, že až ve třetím trimestru před porodem mám začít kdyžtak brát to calibrum mami, aby se tělo na ten záhul připravilo...

hupcza
5. máj 2009

kukněte sem
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
žádná souvislost tam není

moje máma nic nebrala a já se narodila 3,7 ve 40tt, já brala a ondra se narodil 3,6 týdenpřed termínem - přesně v relaci

ela222
5. máj 2009

V príbalovom letáku ku kyseline listovej je napísané, že sa nemá miešať s inými vitamínami v tabletách. A aj môj lekár mi to potvrdil. Ale neviem prečo.

sue250
5. máj 2009

ja beriem obidve a lekar to len schvaluje. tak neviem kazu to brat az do 9m.

strouzek
5. máj 2009

No holky já teda těhu nejsem ale napíšu své zkušenosti. Brala jsem calibrum jako snažilka ale po tom jsem hrozně přibrala, stejně tak moje 2 známé, potom mi to potvrdila lékárnice že na to si hodně holek stěžuje že calilbrum jde do špeků, tak mi doporučila femibion, ten byl fajn, nepřibírala jsem a při něm jsem otěhu a brala jsem ho i v začátcích těhu jenže ovej, posléze se zjistilo že mám špatnou štítnou žlázu a že jakékoliv vitamíny které obsahují jod nesmím,doktor se zděsil když jsem mu řekla o femibionu , že si tím jenom ubližuju. Jenže se to zjistilo pozdě a já o mimčo přišla (ZP v 8 tt), možná za to nemohli vitamíny ale rozhodně k tomu asi trošku přispěli. teď mám na to názor takový že vitamíny tohoto typu si nikdy nekoupím jen na doporučení jedna paní povídala ale budu je řešit s doktorem a brát jen to co lékař doporučí.

poseidonka
5. máj 2009

hupcza: aj ja som toho názoru, že naše mami nič nebrali, ale na druhej strane povedzme si otvorene:

neviem ako vy ale ja mam o 6 rokov viac ako ked moja mama prvý krát otehotnela, čiže je tu riziko veku, okrem toho máme zanesené, špinavé prostredie, na tržnici nakupujeme zeleninu a ovocie len veľmi málo, aj ked ja sa teraz snažím, a aj tá zelenina a ovocie z tžnice je také prepestované pesticídmi, že strach na to vobec myslieť

takže to sú len tri veci, ktoré máme horšie ako naše mami.....kočky ale ja verím, že nič netreba prehánať....ani vitamány...ani obavy....a treba byt hlavne v pohode....okrem toho....stres škodí našim babetkám najviac......sranda že to hovorím práve ja 🙂

lentilka11
5. máj 2009

tak ze 120 příspěvků v anketě, na kterou odkazuje hupcza se nedají dělat žádné závěry, navíc když anketa nezohledňuje žádné DALŠÍ faktory, které mají vliv na porodní hmotnost dítěte (kouření, diabetes, genetická predispozice...)

existují studie (nechce se mi hledat, takže je to trochu irelevantní), které prokazují souvislost mezi velkou porodní hmotností a braním vitamínových preparátů, zejm. v druhém a třetím trimestru (ale určitě existují i jiné, s opačným výsledkem 😖 ...)

obecně by takové vitaminové preparáty potřebovaly spíš těhotné ve střední Africe, v našich podmínkách lze denní potřebu většiny potřebných látek zajistit z normální stravy (samozřejmě s přihlédnutím k určitým specifikům, jako jsou možná základní onemocnění matky, zvýšená potřeba nějkterých látek v určitém stádiu těhotenství atp...)

denní požívání multivitamínových přípravků je masáž farmaceutických firem a honba za ziskem... 🙄

jankaw
5. máj 2009

Mna sa dr. pytal ked som bola u neho prvy krat ci beriem kyselinu listovu, tak som mu povedala ze samotnu nie iba v Calibre babyplan a povedal ze to je malo a predpisal mi ju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre