Mám ísť k zubárovi v tehotenstve alebo počkať?

mien
31. dec 2007

ahojty všetky tehuľky, ja sa vás chcem opýtať, že či niektorá už mala problém so zubami, lebo mne práve vypadla blombá, a bojím sa navštíviť zubára, lebo sa bojím, že mi nemôže dať injekciu a ja už mám zub taký pokazený, že hi musia vytrhnúť, teraz som v 17 tt, a neviem či ešte mám počkať, keď už bude malý väčší / zub ma nebolí, iba keď sa dotkne niečoho /

norikk
8. feb 2010

ja zacinam mat akesi citlive zuby,ked hryziem pecivo ...akokeby som tahala latku....rozmyslam,ze pojdem ku zubnemu na preventivku, mam narok na bezplatnu preventivku?? asi ano,ci? :D

domeli
10. feb 2010

v tehotenstve mas narok na bezplatnu preventivku a to rovno 2x. Myslim, ze sama si urcis, kedy, ale mna poslal gynekolog hned v 1. smestri a zubar mi potom povedal, nech pridem este v poslednom. Ja som tam ale musela zajst este skor, nakolko ma trapil zubok...

jullinkka
2. apr 2012

Ahojte babule chcela som sa va spytat ze ci vam niektorej brusily zuby ja by som mala ist na brusenie zubov koli osadzaniu mostika v maji ale mama ma odhovara vraj su zuby po obruseni nehorazne bolestive. Prosim vas poradte mi niekto som strasne zufala a neviem co mam teraz robit.

lutsine
31. aug 2012

@jana87 ahoj,ako si dopadla so strojcekom pocas tehotenstva?

barborka49
19. feb 2014

@jullinkka Ahoj! Chcela by som sa ťa opýtať, či si ten mostík riešila v tehotenstve alebo až po pôrode. Ja teraz končím 7. mesiac a tiež som si chcela dať robiť mostík, ale neviem sa rozhodnúť či radšej teraz, či počkať až potom. Ďakujem.

lulistek
19. feb 2014

@mien moze ti dat injekciu.

nutrimas
17. okt 2014

Mamicky, pre Vas aj pre Vase deticky je velmi vhodna nahrada namiesto kaslickeho bieleho cukru - brezovy cukor, ktr. okrem inych pozitivnych ucinkov posobi osetrujuco na aj na uz vzniknute zubne kazy + pomaha im predchadzat. Dobre je tiez pocas tehotenstva a nielen pocas neho, ale preventivne aj voci osteoporoze uzivat makovy olej. Ma vysoky obsah vapnika, posobi pozit. na stav zubov, nechtov, pokozky, kosti.
Najdete v nasom PRO shope na MK, alebo aj eshope:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

miskaarasticek111
12. nov 2014

Baby aj ked to s tym nesuvisi chcela by som sa opytat ak som nechtiac prehltla ustnu vodu moze to uskodit plodu?:/

ivca88
12. nov 2014

@miskaarasticek111 uz s tym asi nic nespravis.... ak tak vypi vela vody... nech sa to preriedi ! 🙂 dobuducna ju radsej ani nepouzivaj

lulua777
17. nov 2014

ja som bola teraz v piatok zo zubom a musel ist von som sice 21tt ale mala som asi 2injekcie doktor povedal ze bude davat injekce pokial to bude boliet takze som si ista ze je lepsie a v poriadku ist k zubarovy pretoze ak sa ti ten zub zapali ako mne citujem doktora taky bordel co z neho pojde do tvojho dietatka to ani nechci vediet :( drzim palce a hlavne uz ziadne problemi zo zubkami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre