Mám užívať Ascorutin v tehotenstve?

denaalubos
3. sep 2011

Zdravim vas buduce mamicky, takze prisla som vcera z nemocnici, kde som bola tri dni, koli krvacaniu, ked som odchdzala isla som este na ultrazvuk, kde mi doktorka povedala,ze tam vidi este hematom, ze je mozne ze sa tam o dva dni vratim, a teraz netusim co mam cakat, nic viac a nic menej o tom ani neviem, a asi sa bojim aj, uzivam utogestan na udrzanie plodu a este dycynone, a do papierov mi napisali ze som brala v nemocnici aj ascorutin, ktory som nebrala, a potom sestricka mi povedala ze si ho mam kupit ze oni taky liek nedrzia, tak dnes mi ho sestra kupila a docitala som sa ze tehotne ho nemaju uzivat tak teraz nechapem ze co mam robit.....a co teda mi ho predpisala ked nie je pre tehotne a som v 8.tyzdni. Prosim nejak mi pomozte. Dakujem

krasnulka
3. sep 2011

@denaalubos ja ti poviem len to, ze som tiez bola v nemocnici kvoli krvacaniu a uzivala som tam LEN ascorutin a pomohol. O 3 dni krvacanie preslo a uz sa nevratilo. Aj ked tam je pisane ze nie je vhodny pre tehotne, urcite vie lekar lepsie co mozes a co nie. A ja som bola pre krvacanie hospitalizovana v 5.mesiaci

denaalubos
autor
3. sep 2011

kakze nemam sa bat a mozem ho kludne zacat uzivat?

anw
3. sep 2011

No tak ten ascorutin si pokojne daj...ten som brala aj ja a k tomu duphaston...mala som tiez cystu a dost velku s priemerom 7 cm....dr sa bali ze praskne a strhne aj babo ...nastastie sa nic nestalo...spinila som do konca 12 tt a dnes mam doma kraaaaaaaasnu bambulku....drzim palce...pekne vyloz nohy hore a snaz sa upokojit ak sa ti da (mne sa nedalo, ja som stresovala staaale 😀 ) ...neboj dopadne to dobre

denaalubos
autor
3. sep 2011

dakujem, aale o tom hematome, co ma este caka a neminie by som chcela daco viac vedite kebz niekto napisal.. potesilo by 😒

anw
3. sep 2011

@denaalubos No mne sa ten hematom zacal v 10tt zmensovat a pomaly splasol....neboj nic....ako sa objavil, tak aj zmizne....

janka273
3. sep 2011

@denaalubos Ahoj, ja mám hematóm, zistili mi ho v 6 týždni tehotenstva, bol veľký 2,8x 0,8mm, dr.mi nasadila duphaston a kys-listovú, po týždni som bola na kontrole a zmenšil o 0,4 z každej strany....som zatiaľ vypísaná na PN - pokoj , kľud, nič ťažké nemám zdvíhať, šetriť sa, zákaz sex - dr,mi hovorila, že to najviac môže ovplyvniť hematóm - može prasknúť a strhnúť aj bábätko....momentálne som v 8 týždni + 2, na kontrolu idem vo štvrtok.
Hematóm som mala i pri 1.tehot. v 9 týždni sa mi vstrebal - ale vtedy som i špinila aj krvácala. Narodilo sa mi zdravé dievčatko v 42.tt.
Neboj, nič cicuška,nenamáhaj sa, poležkávaj, posedkávaj a bude dobre. Asi patríš - tak ako ja do apríloviek 2012 🙂 🙂 🙂

laskacezar
21. jún 2014

Ahojte ja v 15 týždni a začala som spinit a už týždeň lezim v nemocnici našli mi že vraj hematom, týždeň prešiel a ešte stále trošku spinim.trošku sa bojím. Brala som týždeň kanavit a teraz mi zmenili na ascorutin ☹((

milagrosss20
21. jún 2014

@laskacezar a ako spinis?

melanka21
21. jún 2014

@laskacezar Ja som krvacala od zaciatku tehotenstva do 16 tt a az potom sa to vstrebalo, ascorutin je ok, mozno ti daju aj dycinon, no ved oni uz vedia co robia, v kazdom pripade neboj sa babo je v poriadku len te hematom sa z teba potrebuje dostat prec. 🙂

laskacezar
21. jún 2014

A nemôže sa mi to vrátiť? Spinila som také hnedé skoro až do čierna hovorili že to je stará krv že to neni až také zle,konečne sa to už trošku zlepšilo ale stále mám obavy :-/

eva3013
26. júl 2019

Prosim ako dlho a casto si v nemocnici uzivala ASCORUTIN? Tiez mi ho predpisali v 24tyzdni(krvacanie)zastavilo sa. Dietatko sa ti narodilo bez problemov ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre