Masáž v tehotenstve. Je povolená?

boncusik
30. máj 2009

Prosím o radu,
Som tehotná 8 tt rizikové tehotentvo- po IVF a hematom pod plodom. Pred tehotenstvom som pravidelne 1x mesačne chodila na masáže krčnej , hrudnej a lumbálnej chbrtice pre sedavé zamestnanie. Už som jeden mesiac vynechala a začínajú bolesti chbrtice, chcela by som ist, je masáž v tehotenstve povolená ?

dakujem za odpovede

🙂

kwetinnka
30. máj 2009

Ahojcek, ja som si donedavna aj lahla na brusko,ôpokial som nemala pocit ze ma tlaci,ja chodim pravidelne raz do tyzdna a robi mi maserka masaz po sediacky...podla mna by v tom nemal byt problem,len ulavis chrbtu.

boncusik
autor
30. máj 2009

kwetinka dík za radu

nevadí masáž spodnej chbrtice?

kwetinnka
30. máj 2009

no mne osobne to robi dobre,kebz som nechodila na tien masaze a cvicit za chvilku bz som sa zblaznila...práveze len ulavis chrbat,a babetku to nevadi

klauduska
30. máj 2009

Aj ja som doteraz chodila 1x mesacne a este som lezala aj na brusku....Teraz vo vyssom stadiu mi masaz bude robit po sediacky a niektore body,ako napr. spodnej chrbtice maser vynechaval....On by uz mal vediet,co moze,co nie, 😉

alfomilka
30. máj 2009

ja som bola par krat na specialnej masazi Spinal touch, robi sa aj v Bratislave. vlastne to ani nie je masaz, lebo je velmi jemna, ale posobi uzasne. Ja som mala bolesti krizovej chrbtice uz skoro 2 mesiace a jedina masaz mi pomohla na viac ako pol roka. Potom som mala problem v 7 mesiaci pri lopatkach mi zasa jedna masaz super pomohla. Nie je ziadny problem, ak si tehotna.

emik18
30. máj 2009

ahoj boncusik, mna maser nechcel masirovat ked som mu povedala ze som tehotna, nakoniec mi spravil len taku ryxlu "hladkacku chrbta" ...vyslovene mi to neodporucal...

saska73
31. máj 2009

Pred masážou máme masérovi povedať aký máme problém, či sme mali zranenú chrbticu a pod. Mňa moja masérka masíruje inak ako pred tehu, po sediačky. Robí mi to veľmi dobre a teraz sa chcem k nej objednať na protimigrénovú masáž hlavy.

alexandrah
13. jún 2009

ahojte, ja som pred tehot. dost sportovala, a jak som prestala - rizikove, tak sa ozvali bolesti chrbtice a migreny. musela som ist na masaz, mam vynikajuceho masera, ale on mi vyslovene neodporucal masaz krizovej chrbtice, od obliciek hore v pohode. som v 15tt, takze zatial na stole lezim, ale ze potom sa da po sediacky. takze tak. nemala by sa reflexna masaz chodidiel, vraj to sposobuje stahovanie maternice.

kim_rossi_stuard
15. jún 2009

no baby 😀 😀 😀
aj ja o tom uvazujem, chodila som pravidelne ale uz som nebola 3 mesiace a teraz by mi to uz asi dobre padlo veru 😅

bebel
16. jún 2009

Odporúčam mamma masáž v sabai...je super.Je to masáž tela obchádzajúca reflexné body, ktoré by sa vtehu neamli dráždiť.
😉

flavi
17. jún 2009

mna maser odmietol masirovat, napokon mi aspon trapezy vymagal, ale chrbat len trochu pohladkal, vraj sa cez pokozku vsetky vnemy prenasaju do babatka - to si potom neviem predstavit, co asi citi, ked sa epilujem...
:-P
myslim, ze keby sa malemu nepacilo, ze sa masirujem abo epilujem, tak ma taaak dokope, ako to uz len on vie, milacik moj

skybaby
17. jún 2009

bebel a ty si tu masaz vyskusala sama alebo si len pocula? ja nad tym uvazujem ale rada by som pocula nejaku konkretnu skusenost 😉

lenka_66
17. jún 2009

flavi, no epilacia v tehu by sa nemala.moja svagrina je kozmeticka a u nich v salone to v tehu nerobia.jedine ak baba trva aj to musi podpisat papier.
vraj babo citi kazdu bolest 1000x intenzivnesie ako ty. no a to je uz poriadny stres pre toho krpceka.

jasminet
17. jún 2009

ja som bola v 3 mesiaci na thajskej masazi - babe som dopredu povedala, ze som tehu, tak ma polozila na bok, na brucho mi uz neodporucala. masirovala mi cele telo, krize aj chodidla, ale omnoho jemnejsie ako normalne (na nohach ma skor steklila ako masirovala 😀 )...myslim, ze skuseny maser vie, co si moze dovolit

bebel
17. jún 2009

skybaby bola som na nej minulú stredu 😉

skybaby
17. jún 2009

ok bebel tak sa objednam aj ja, uz som tam parkrat na masazi bola a je to tam super 😉

jan_ka_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzizuz6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkalujza
21. feb 2013

Ahoj, ja som bola na rizikovom celé tehotenstvo. No masáž som si dopriala každý mesiac. Len som maséra na to upozornila a on už vedel čo a ako. Masíroval na po sediačky, alebo som ležala na boku. 🙂

akrimbb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewca
6. máj 2013

no mne praveze povedal moj ex, ze jeho terazjsia pratelka je maserk a ze v tehotenstve sa masaz neodporuc ani nie kvoli polohe na bruchu, lebo to sa da prisposobit ako pise @akrimbb ale skor preto, ze sa pri masazi uvolnuje nejake skodlive latky a to moze posobit na babatko...presne neviem, ale takto mi to on povedal, lebo som spominla, ze ked pojdem na masayz, tak... a vtedy ma stopol, ze abysom neblaznila ked som tehotna, ze to by sa nemalo

akrimbb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minique
2. júl 2013

odporucam specialnu prenatálnu masáž, ktorá má dokonca aj priaznivý vplyv na bábätká, ževraj sú potom pokojnejšie

barbishkamiracle
23. júl 2013

Tehotenska masaz ma skvely ucinok pre maminku, aj babenko. No musi ju robit odbornik, idealne fyzioterapeut so skusenostami, nakolko su pri masazach tehuliek urcite zasady.
Masaze ktore odporucam najdete na nasej stranke.
Zelam skvely relax.

mobenka20
30. sep 2020

Baby a myslíte, že to môže byť veľký problém, že som bola na masaži krčnej a hrudnikovej chrbtice cca v 3 týždni a "nepriznala som sa", že som tehu?

mondolina
30. sep 2020

@mobenka20
V 3 týždni ešte nemôžeš vedieť, že si tehotná

mobenka20
30. sep 2020

@mondolina no pravda je, že to iba tuším, kebo mi meškala ms 😉 ale aspoň si ma upokojila, ďakujem 🙂

mondolina
30. sep 2020

@mobenka20 tretí týždeň je týždeň po ovulácii, teda by nemalo čo ešte meškať.

danielita1979
30. aug 2021

@jasminet to mňa skoro stále

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre