Máte skúsenosti s užívaním antidepresív v tehotenstve?

luciaakubko
22. jan 2008

ahojte 😉
neviem, ci sa tu podobna tema preberala, no mna by celkom zaujimalo, ci mate niektora z vas
skusenosti s uzivanim nejakeho druhu antidepresiva v tehotenstve. Ako to znasate, ci nemate strach z nasledkov, ktore by tieto lieciva mohli zanechat na dietatku. ja beriem malu davku cipralexu raz denne.

lenkalienka4
22. jan 2008

lucka, a preco to beries, predpisal ti to lekár? 😕

luciaakubko
autor
22. jan 2008

komplikovane, ako cely moj zivot 🙂 pre malu je to vraj lepsie, akekolvek depky by jej mohli ublizit...teda doktor sa vyjadril tak, ze do dvadsiateho tyzdna by mohli vyvolat i potrat, ak by to bolo vazne... beriem ich uz od 14. tyzdna

eveen
22. jan 2008

ahoj ja som brala ale len nejake prve dva mesiace, potom mi ich dovolili vysadit lebo som sa bala o babatko tiez som brala len male davky
ale ak ti to gynekolog schvalil tak neviem 😒
no a narodila sa nam uplne zdrava dcerka, existuje nejake percento ze moze mat vadu ale to je myslim velmi nizke 🙂 aj ked beries tabletky

luciaakubko
autor
22. jan 2008

bola som kvoli tomu aj u geneticky, vraj netreba rozbor plodovej vody, malo by to byt ok.. vsetky ultrazvuky, ktore sme s malou absolvovali, a bolo ich dost, nepotvrdili nic, co by sa vymykalo normalu. je dost mladych
zien, ktore uzivaju nejake antidepresiva a len malokedy sa stane, ze to ma nejaky vyraznejsi vplyv na dieta.

eveen
22. jan 2008

no hej aj ja som bola u expertky na tie veci, a ona mi dovolila vysadit 😉
tak to sa naozaj nemusis bat, neboj dietatko bude zdrave

luciaakubko
autor
22. jan 2008

verim a dufam 🙂

emjee
18. aug 2008

eba • Dnes o 07:55
Neviem, či tu taká téma existuje, ale začnem... Má s tým niekto skúsenosti? Môžu sa užívať antidepresíva počas tehotenstva? Nemôže to uškodiť bábetku?

eba • Dnes o 08:29
Nikto sa tu nenájde? ☹ Alebo sa o tom bojíte komunikovať?

ma_se
19. aug 2008

emje,ja antidepresiva neuzivam,ale napisem ti svoj nazor,citala som ich neziaduce ucinky...a je ich tam neurekom...takze myslim si ze nie je to velmi zdrave pre mamicku,nie ze to pre dieta....ale daju sa pouzivat aj prirodne veci...namiesto AD....

eba
19. aug 2008

To já som sa pýtala... v niektorých prípadoch prírodné veci skutočne nepomáhajú a vedľajších účinkov je tam fakt veľa, ale to sa odrazí akurát tak na mamine, ktorá začína brať AD a nie na tej, ktorá to už berie dlhšú dobu. Našla som na nete vyjadrenie jedného psychiatra: Vždy je lepšie, keď mamina berie AD ako by mala trpieť nejakou depkou prípadne poruchou, ktorú by automaticky prebralo dieťa a mohlo mať na ňom následky...

ma_se
19. aug 2008

eba,tak chod na forum kde sa o tom viac pise....napr.zdravie,tam je dost pipisano o AD,a mozes si zalozit aj novu temu,alebo RNG ti moze poradit...daju sa nhradit,len ludia o tom nevedia.... 😉

ma_se
19. aug 2008

prepac za chyby, ja som si nevsimla,ze si to ty pisala.... 😒

eba
19. aug 2008

čo je to RNG?

ma_se
19. aug 2008

to je clovek ktory vie toho dost a tiez radi.... www.zdravie.sk on tam ma aj temu:otazky na RNG....napises tam svoj problem a on ti poradi...

eba
19. aug 2008

Aha, ďakujem za radu... 😉

ma_se
19. aug 2008

nemas za co....hlavne aby ti to pomohlo...pekny den... 😉

eba
22. aug 2008

zazzanocka, ďakujéééééééém, si veľmi zlatá 🙂

zuzzanocka
25. aug 2008

eba 🙂 to je len zopar linkov, ak si das do googla antidepresiva v tehotenstve, tak ti tam toho najde ovela viac..staci mat cas na citanie🙂 pekny dnik.🙂

emjee
7. feb 2009

jovana • Dnes o 12:35
Ahojte, je tu nejaka buduca mamicka, ktora je tehu a berie AD? Ja beriem, ale doktor povedal, ze pri tychto mozem byt tehotna. som v 8tt. Tak dufam, ze bude vsetko ok. pekny den prajem

jabera
7. feb 2009

ahojte. mne mudr vsetko vysadila, ale je pravda, ze som bola vo velmi zlepsenom stave. neskor som brala len sedatif - homeopatikum a caj valeriana lekarska. to mi mudr dovolil. ten caj velmi pomaha, len som stala spala, ale pomahal mi asi viac ako sedatif. myslim, ze v tazsich pripadoch je lepsie brat to, co mudr dovoli, ako sa zlozit...

smajli
8. feb 2009

ahojte, ja beriem AD,uz 2 roky v kuse,stale ich pomaly vysadzujem,ale kedze babo chcem a uplneho vysadenia liekov by som sa nikdy nemusela dockat,tak som sa poradila s doktorkou,dozvedela som sa ze pri tychto liekoch a takych davkach ako mam,kludne mozem otehotniet,tak sme sa do toho s priatelom pustili... a podarilo sa... zda sa ze sa podarilo,lebo zatial mam 2 pozitivne testy a 4 dni meskania menstruacie,ale aj ine priznaky tehu... viem to od vcera a musim ale povedat,ze vcera som sa z toho neskutocne tesila,ale dnes som z toho kusok vedla,som taka roztrzita,kusok nervozna..,raz som pred 3 rokmi uz tehotna bola,ale kvoli zdrav.problemom,kvoli ktorym beriem AD,sa mi to do uspesneho konca nepodarilo...,tak som z toho kusok teraz nesvoja,dufam a verim,ze sa mi to teraz podari,budem sa modlit,aby sa to podarilo. aby som bola kludna,v pohode. pevne verim ze sa mi to podari 🙂

smajli
8. feb 2009

tak velmi som po dietatku tuzila,tak sa bala,ze sa mi nepodari tak skoro otehotniet a ci vobec,a ci vobec sa mi podari mat babatko,ze teraz som z toho taka nesvoja a roztrzita,ze neviem,ci to je obycajna roztrzitost v tehu z hormonov a z toho,ze to viem len druhy den...,alebo predsa len aj kusok ... budem musiet zabojovat a byt silna 🙂 vsak je to vsetko prirodzene 🙂 hlavne pozitivne myslenie 🙂

petula345
1. sep 2010

@jovana Caute baby, je tu nejaka z vas, ktora ma skusenosti s tym co ja? Mala niektora nespavost, panicke ataky a uzkosti v tehotenstve? Brali ste v tehotenstve Rivotril alebo AD a vsetko dopadlo ok? Ako sa s tym da poradit? Vdaka za kazdu radu!

jerryjanka
1. sep 2010

@petula345 je vela mamičiek ktore beru AD
idealne je aspon prve 3 mesiace teda prvy trimester nebrať nijake lieky - potom je to viacnemej bezpečné ale skôr len niektore už preskumane lieky zo skupiny SSRI - odporučaju - ked už treba tak nizke davky escitalopram alebo serlift 😉

petula345
2. sep 2010

@eveen ahoj even, a co konkretne si brala v tehotenstve?

petula345
2. sep 2010

@emjee co presne beries, emjee? a kvoli comu?

eveen
2. sep 2010

@petula345 myslím že to bol orfiril long (pozerala som v karte staré záznamy, tak na 90percent uplne ista si tym nie som, už som brala asi len jednu tabletku denne)
aj ty berieš lieky a si tehotná?

emjee
2. sep 2010

@petula345 ja nic, to bol prispevok od @jovana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre