Máte skúsenosti s užívaním Coronalu 5 v tehotenstve?

sona1972
11. nov 2007

ahojte. Som v 8 t.t. a kym som nevedela, že som tehuľka (asi 6 t) tak som užívala liek na hypertenziu Coronal 5. vraj sa tieto lieky nesmu užívať v tehotenstve, len vo výnimočných prípadoch. Teraz sa hrozne bojím či to nemohlo poškodiť bábo ☹ . napíšte prosím vaše skúsenosti s užívaním liekov počas tehotenstva. Teraz užívam Tenoloc 200 ale na letáčiku píšu,že v tehot. sa zväčša neužíva. tak mám z toho hrôzu. veď sú rôzne choroby,pri ktorých žena nesmie vysadiť liečbu. užívali ste ako tehuľky lieky a máte zdravé detičky? Napíšte prosím 🙂

saskarisko
11. nov 2007

Ahoj, tak taketo lieky som neuzivala, ale na konci 12. tyzdna mi museli nasadit antibiotika penicilinoveho radu - tazky zapal priedusiek so zachvatmi kasla - ale mohla som ich brat max. 5 dni. a v 18. tyzdni este lokalne antibiotika v spreji. A mam synceka, ktory je klop klop v poriadku.

Inak som sa snazila len potit s cajmi - lipovy, a jedla som vela vitaminov.

sona1972
autor
11. nov 2007

ahoj,to som rada,že máš zdravého synčeka. ja keď som čakala prvého syna, tak som v 3 mesiaci mala chrípku a tiež som užívala penicilín. a všetko bolo v poriadku, mám krásneho zdravého syna. penicilín je úplne v pohode, ale betablokátory sú horšie. hlavne prvý trimester,ale skúšala som ich vysadiť,lenže mi olo zle, zvýšil sa mi lak a búšilo mi srdce. Dúfam,že mi nejaká tehuľka alebo mamička, ktorá musela brať betablokátori napíše.

janazuza
11. nov 2007

Ja som tiež celé tehotenstvo musela užívať lieky, mam astmu. Do 7 tt som uživala tiež niečo čo sa v tehotenstve nemá( doktor ma neupozornil) potom mi zmenili a tiež na letáčiku bolo, e počas tehotenstva sa neodporúča. Bola som aj chorá- mala som črevnú chrípku( asi v 3 mesiaci) ale všetko dopadlo dobre a mame krasneho chlapčeka 🙂

sona1972
autor
11. nov 2007

ďakujem za tvoju odpoveď, tak mi odľahlo. ja si myslím,že keď sú tie lieky potrebné, tak by to nemalo uškodiť i keď sa všade píše aké je to nebezpečné prvé tri mesiace. ešte raz ďakujem 🙂

emjee
11. nov 2007

ja by som sa kazdopadne poradila s lekarom
viac kuk https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

krasolitka
23. dec 2010

ahojte baby 🙂 chcela by som sa vas opytat ci mozem brat paralen uz treti den som nachladena strasne a ku krcnemu nechcem ist uz tam chodim skoro tri mesiace lebo nadcha sa mi stale vracia som v 31tt prosim o radu a kolko toho mozem vziat ☹ nechcem,uz ziadne atb z akazdym co idem ku krcnemu mi da atb chcela by som skusit ten paralen a vyliecit sa sama nejako uz to babo malo dost liekov 😒

pajka22
30. máj 2011

@sona1972 ahoj ja berem teraz pocas druheho tehulkovania ten Coronal 5 internista mi to nakazal a doktorka mi povedala ze ho mam brat :(tak dufam ze bude vsetko v poriadku s babetkom ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre