Milovanie v tehotenstve. Aké polohy sú bezpečné?

ladybird1l
31. júl 2006

ahojky tehulky, nepostrehla som tu takuto temu, tak som nabrala odvahu ju zacat.
Som v 18. tyzdni a neviem sa sustredit pri milovani, niekedy sa dam uniest, ale vacsinou sa bojim aby sa neublizilo babetku. Neviete prosim poradit, ake polohy su bezpecne? Dakujem......

katcok
7. nov 2009

no či si sex človek užije po pôrode je fakt dosť otázne...

ywonnee
7. nov 2009

pridam sa aj ja so svojou skusenostou.... mi s partnerom mame zdravy sexualny zivot od zaciatku vztahu, s prvym muzom to pocas tehu bolo o nicom, len sa vyskakal a dovidenia tak som radsej na to kaslala ale teraz s tymto mojim mackom je to aj teraz pocas tehu stale uzastne a mam pocit ze mam este vacsi apetit ako pred tehu.... prve mesiace mi bolo zle a aj sme sa bali kedze som 2x predtym prisla o mimko ale po 12 tyzdni sa nevieme zastavit... on sa trosku aj boji (niekedy) ale ked nanho urobim pekne ocka a zavrtim zadkom hned sme v sebe 😝 😀 no ale iste viem ze som plodna ako jablon a aj on takze hned po 6nedeli si dam zaviest teliesko lebo ten moj maco je schopny ma hned oplodnit 😀 😀 😅

strouzek
7. nov 2009

ahoj holky teda nevím jak ostatní ale já se dost směju těm článkům jak si kdo v těhu sexík užívá. u nás to teda nefunguje, v 1. trimu jsme se báli a navíc jsem byla tak hotová, unavená a neustále jsem zvracela že sex byl to poslední na to jsem měla chuť. po 12 tt mi začlo být dobře ale zase přestal mít chuť manža, vzala jsem ho totiž sebou na utz a jak viděl to mimčo z ručičkama nožičkama tak byl z toho tak paf že šel domů celej vykulenej a od tý chvíle se neskutečně bojí. sexík jsme zkoušeli několikrát ale vypadalo to jako pokus o komedii, já se snažila uvolnit a manža vypadal tak že byste mu dali korunu jak žalostně a vyplašeně vypadal. normálně na něm šlo vidět že to chce mít co nejdřív za sebou takže po pár těchto pokusech jsme si řekli že se nebudeme do ničeho nutit, já si přijdu jako hroch s břuchem a manža prostě má pocit že mimču něco udělá takže do porodu budeme žít v celibátu.

nikitha
27. nov 2009

ladybird,som tu nova aj napriek tomu ze som uz v 38tt... zabludila som sem a len tolko ti mozem povedat,co tu uz odznelo..kym ti je dobre,kludne si s manzelom uzivajte... ono je pravda,ze muzske spermie obsahuju jednu latku tusim prostaglandin, ktory je vo vyvolavackach... ale v 28tt som bola hospitalizovana-skor som sa zacala otvarat-a lekari mi zakazali sex... jak som dosla z nemocnice tak sa to nedalo vydrzat museli sme...a odvtedy ziadne problemy nemam, akurat som sa teraz vyhadzala...bleeeeee 😖 ale podla mna kym ti je dobre,zatial si uzivaj...drzim palce 🙂

k.jolanka
27. nov 2009

Ahoj holky, já měla sex zakázaný v 17tt asi na měsíc, protože jsem na toaleťáku našla kousek krve a nikdo nevěděl z čeho, zřejmě mi jen praskla nějaká cévka, ale od té doby doteď s přítelem normálně spíme, pokud se neotvíráš a hl, když ti to není nepříjemné-občas jak už jsem dole trochu nateklá, tak mě to bolí, ale jinak není důvod nesexovat, pokud máš chuť. nebo třeba zvolit nějakou jinou alternativu, však neni třeba žít v celibátu celých 9 měsíců, myslím tím třeba orální sex, sice při orgasmu mi hodně potom tvrdne bříško, ale jak říkám, když se neotvíráš, o nic nejde🙂 A moje doktorka říkala, že co je příjemné mě-tím myslela orgasmus, tak je příjemné i miminku a co se týká přímo pohlavního styku, tak mimčo je hodně chráněný plodovou vodou a manžel ho určitě do hlavičky nešťouchá, sice náš malý také pak na chvíli ožije, ale nic mu nehrozí..🙂

danu
6. dec 2009

lilinkags • Včera o 19:19
ahojte,chcem sa spytat ako to je u vas so sexom 😅 ja som v 35tyzdni a sex som mala s manzelom len 2krat pocas celeho tehotenstva aj to len na zaciatku....neviem preco ale dako na to nemam chut...vy ste na tom ako???je to podla vas normalne..??? 😖

adelaine
6. dec 2009

danu, som na to podobne ☹ hadam ma tie nechute, coskoro prejdu 😖

k.jolanka
7. dec 2009

danu: já myslím že je to úplně normální...já teda chuť na sex mám i teď, spíš na začátku těhotenství nebyla, ale každá jsme jiná a hl. já mám hodně malé bříško, už tak si teda připadám jak verlyba 😅 ale co teprve holky co mají to "pravý těhotenský" je to nepříjemné, nepohodlné, člověka bolí záda, kyčle, je rád že je rád, navíc je tu pořád ta únava ☹ takže bych si s tím hlavu vůbec nelámala, ono se to po porodu určitě spraví...a jak jsi to měla s prvním miminkem, tam chuť na sex byla?

lenka0283
9. jan 2011

ahojte...ja mam termin 16nasteho januara ale doktor povedal ze som uz dost otvorena a ze to bude asi skor.Keby sme mali sex teraz s priatelom vyvolalo by to porod rychlejsie??Dakujem 🙂

miskap
9. jan 2011

@lenka0283 Prostaglandíny obsiahnuté v spermiách môžu vyvolať pôrod. Pokiaľ je bábätko už pripravené, je to prirodzený spôsob, ako vyvolať pôrod. Určite je to príjemnejšie ako drastické zásahy lekárov alebo vyvolávačka. Ak by to nepomohlo, aspoň strávite spolu príjemné chvíle.

anysek85
10. jan 2011

@lenka0283 Pokud je už miminko připravené, tak snad ano, může to prý pomoci, tak šup na to 😉.

Jinak u nás sex v těhotenství paráda, lepší než před otěhotněním (tím, že si nelámeme hlavu s ochranou). Bříško je zatím fakt malinké, hlavně v leže, takže zatím žádná omezení. No a ve vysokém stupni přizpůsobíme polohu a nebo toho na chvilku necháme, no 😀, ale zatím to nevypadá, manželovi se líbím i v těhotenství 😵. Jednou se mě tak nějak ptal, jestli to malýmu nevadí a spokojil se s tím, že je mimi vlastně ve vodě a v obalech a dobře chráněný, takže od té doby no stres 😵.

lavazza
11. jan 2011

@anysek85 tak mi sexujeme od začátku do teď, manželovi to ani trochu nevadí, vím že někteří chlapi to odmítají, ale nám ten sex ani trochu nezabírá a už bych to měla docela ráda za sebou

nicky655
26. jan 2011

ahojte

mozem sa vas spytat - viem ze sa pise, ze sex moze vyvolat porod.tak som to samozrejme chcela skusit. 😀
len teraz ma kamoska od toho odhovara,lebo ze vraj jej len odtiekla voda,ale nezacali jej kontrakcie. tak jej kontrakcie nakoniec museli vyvolavat.

mate s tym niektora aj taketo skusenosti?teda,ze voda praskne ale kontrakcie nezacnu?

mikumaxik
26. jan 2011

Aojky také byc se ctěla podělit o tuto zkušenost se sexem.První mé těotenství bylo takové.že jsem na sex cut neměla a ani mě to s bývalím přítelem nebavylo ☹ .Pak jsem otěotněla s novým přítelem s kterým ted žiji a cut na sex byla lepší a sylná milovali jsme se tak 3 krát až 4 krát za měsíc a ted sním čekám drué dítě a cut mám ještě větší ted byc to mola každý den ale zase přítelovi to příjde divný tak jednou za týden to jo ale častěji né ☹ .Vím,že to myslí dobře ale to jsou ty ormony 😵 .Jinak žádné problémi mi to nedělá nic mě při tom nebolí a ani potom až trocu na to tvrdnutí bříška ale to jen při orasmu. 😒 Ale jinak zakázané to nemám 🙂 🙂 🙂

tinki
27. jan 2011

Ak nie je rizikové tehotenstvo, tak sex môže byť normálny, ak už je žena troška otvorená, tak sa neodporúča. Orgazmus spôsobuje sťahy maternice, tie nie sú nebezpečné. A ak voda odtečie, tak to je jeden zo spôsobov ako pôrod začína. Ja si myslím, že to určite nebolo spôsobené sexom, len na to proste prišiel čas.
A čo sa mňa týka, pri prvej dcére som na to mala chuť stále a teraz skoro vôbec... 😒

babulkaa
26. feb 2011

kocky a co tak sex v 7-8tt ???? teda my sme mali so snubencom a poviem vam ze ten moj orgasmus ma riadne bolel je to normalne??? nemohla som ublizit babatku?? Dakujem

makreluska
26. feb 2011

@babulkaa Jak může bolet orgasmus???? To nechápu.

sussanah
26. feb 2011

@babulkaa jo to jsou ty stahy delohy 😉 Urcite v klidu, me pomaha se potom stocit do klubicka a chvili odpocivat, prejde to. Pokud jsi po tom nespinila nebo nekrvacela, tak v klidu, stava se to a co vim od kamaradek, tak jednou za cas skoro kazde. U me to bylo vzdycky horsi zacatkem tehu, jak se prehoupl 10tt, tak to bylo vyrazne lepsi. Potom zas posledni mesic to bylo maso, ale to uz souviselo s pripravou tela na porod, takze v kidu 🙂

babulkaa
26. feb 2011

@sussanah dakujeeem trosku mi odlahlo zatial nespinila ani nekrvacala tak snad vsetko ok 🙂

sussanah
26. feb 2011

no ted to po sobe ctu, ja uz fakt pisu jak tatar.. 😅

lea1333
5. mar 2011

ahojte baby ja sa chcem opytat ze ked mam zakazany sex tak analny sex mozem??? 😉

cmulinko
6. mar 2011

@lea1333 ja osobne by som tento druh sexu moc nepraktizovala v tehotenstve....este mozes mat par komplikacii ako su hemoroidy ci analnu fisuru-trhlinu v konecniku a ine dost neprijemne zalezitosti,ktore v tehotenstve su fakt neprijemne.

lea1333
6. mar 2011

@cmulinko HM DAKUJEM ZA RADU TAK NEMOZEME NIC.... ☹

cmulinko
6. mar 2011

@lea1333 myslim,ze by si to nemala brat tak tragicky...aj abstinencia sexu je urcity druh obetovania sa kvoli niecomu ci niekomu dolezitejsiemu....v tomto pripade...zdrave dieta je dolezitejsie ako sex.a nie je pravda,ze nemozete nic...len netreba sa zameriavat len na styk.myslim si,ze vzajomne oralne uspokojenie nie je nebezpecne v tehotenstve 😉

lea1333
6. mar 2011

@cmulinko 😉 no to viem len aj to sme skusali ale ako nahlae som mala orgazmus tak ma potom bolelo podbrusko tak radsej ani to neriesim...ja to vobec neberiem tragicky ja vydrzim len som sa informovala koli priatelovi jasne ze nam je babo prednejsie...len ono sa to tazko znasa ked sme mali pravidelny sex a zrazu nic tak mi bolo priatela luto ale musi si zvykat sak babo je momentalene a myslim si ze uz cely zivot prvorade!!! 🙂

martija
6. mar 2011

@lea1333 prepac mi moju trufalost,ale ked uz je to tu tak rozpisane opytam sa, a mali ste analny sex,aj pred tehu? moze to zenu uspokojit? pytam sa zo zvedavosti, mm by chcel experimentovat,ale ja si nemyslim,ze to moze zenu uspokojit, jedine tak chlapa. dik za odpoved.....

asma
6. mar 2011

@lea1333 Ahoooj môžem sa opitať prečo mate sex zakazany?? aj mi sme mali... ale ked sa babatko uhniezdilo co je okolo 12-15tt tak uz bolo vsetko v poriadku.. davali sme sice pozor iba tak decentne ale po mesiaci uz uplne v pohode..

lea1333
6. mar 2011

@asma ahoj ja som mala spinenie a som v 8tt tak asi preto!!! a ty si mala preco zakazane?

lea1333
6. mar 2011

@martija ano mali sme sex analny aj pred tehu ale ono to je podla nalady zeny niekedy mi to nic nespravilo a niekedy hej len si myslim ze aj na tom zalezi ake ma chlap prirodzenie moj ho ma dost vyvinuteho tak ono to je take diskutabilne...ale da sa to aj uzit si to ja pisem z vllastnej dkusenosti!

asma
6. mar 2011

@lea1333 Ahoj ja som krvacala a dva krat som preto bola v nemocnici... ale ako hovorim ked sa babatko uhniezdilo tak z si tam v klude hovelo takze si nerob starosti za mesiac ti môze doky povedat ze uz je to ok,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre