Milovanie v tehotenstve. Aké polohy sú bezpečné?

ladybird1l
31. júl 2006

ahojky tehulky, nepostrehla som tu takuto temu, tak som nabrala odvahu ju zacat.
Som v 18. tyzdni a neviem sa sustredit pri milovani, niekedy sa dam uniest, ale vacsinou sa bojim aby sa neublizilo babetku. Neviete prosim poradit, ake polohy su bezpecne? Dakujem......

muriel293
11. feb 2009

ditka
keby si ty vedela akú vrelú vodu si ja každý večer doprajem v sprche tak by si nechápala,ja som taký zimomravec a takto to vždy praktizujem aj pred tehu,muž sa hnevá že sa obáram a vidíš,predsa to vôbec nepomáha,najnovšie si púšťam vrelú na kríže a robím pritom drepy a tiež nič tak ja už neviem....ako to mám rozhýbať!

jabera
11. feb 2009

muriel, co som sa docitala, tak prave spermie mozu zapricinit rozbehnutie porodu, takze supsup naplno! aj ked bolest vnutri po "zasune" poznam. mna to az pali niekedy....
ale mam aj tak pocit, ze ked sa babu nechce,mozte to robit kolko chces, ono drzi..........
udajne prave orgazmus moze sposobit porod, ako tu uz niektora pisala, stiahne sa maternica a to to moze rozbehnut....

muriel293
11. feb 2009

jabera
ja si tiež myslím že keď sa mu nechce tak nezaberie proste nič,ako som dakde počula dieťa je šéf a ono si určí kedy príde na svet a my s tým nepohneme! 😖

jarka82
11. feb 2009

ahojte aj ja sa pridam ak mozem... ja cakam dvojicky a s manzelom sme sa milovali do vianoc a keby ze sa neopytam lekara ja ci mozme on nic nepovie 😲 povedal ze len je to riziko ale ze zakazat mi to nemoze takze asi tak ale niekedy aj tak sa tutu mutu ale bez aktu robime si len dobre 😀 😀 😀 ale ako citam pisete ze nie akt ale orgazmus vyvolava porod tak ja neviem 😀 neviete ako je to po cisarskom aj tam sa caka do sestonedelia?
to zas bude ako pri prvom to bol pocit ako keby sme to mali ist robit po prvy krat to boli nervy 😵 😵 😵

jabera
11. feb 2009

jarka, sestonedelie, ak sa nemylim, sa tyka stavu maternice a ta sa cisti aj po cisarskom... takze pekne pauzicka... myslim, ze by to potom nemalo byt take chulostive, lebo na inkriminovanych miestach nebudes mat ranu...ved uvidis... ale pozeram, ze uz si aj dost tehotna, to uz aj keby sa spustilo, malo by byt ok,nie?

jarka82
11. feb 2009

ahoj jaberka asi ano len nech sa nespusta este nic v utorok idem na kliniku nech ma radsej poslu skor ako isr z domu 😀 😀 😀 neviem ja s cisarskym nemam skusenosti tak neviem 😅 kde v zahranici byvas? no bolo mi povedane najdlhsie do 38tt a potom ma beru...

jabera
11. feb 2009

v nemecku, ty kde? mne sa tiez vyhrazali cisarskym, maly bol zle otoceny, ale umudril sa...

jarka82
11. feb 2009

ja v uk no ja este neviem ako budem rodit lebo sa este stale otacaju 😝

akejka
11. feb 2009

baby to to je dobré - odpoveď gynekológa na sex v tehu:
Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať, kedy by som mala prestať so sexom? som v 30tt a stále vediem intímny život... Ďakujem Odpovedá: MUDr Jozef Záhumenský
Dobrý deň,
po porode na dobu 4-6 týždňov.

Takže hor sa do milovania, samozrejme, ak nie ste rizikové.
Ja som mala s manželom sex deň pred pôrodom, úplne v poho...

jabera
11. feb 2009

haha, toje mila odpoved od pana mudr.... ja si tiez myslim, ze pokial neni rizikove, tak to snad len prospieva... aj ma clovek lepsiu naladu, aj manzel nekuka po inych... a aj je to sport trosku... len ta pohyblivost je znacne obmedzena... dve brucha oproti sebe si zavadzaju...

jarka82
11. feb 2009

😀 😀 😀

muriel293
11. feb 2009

už prestaňte lebo idem skočiť na muža hneď teraz! 😀 😀 😀

jarka82
11. feb 2009

skoc uz za chvilu mas aj tak termin 😀 😀 😀

bastika
11. feb 2009

muriel, lekar ti moze dat posvove cipky ktore vyvolaju porod, ked je babo zrele, neni na co cakat a predidete panike, pekne vsetko v plane, malo by sa to spustit do hodiny po aplikacii.znama tak rodila 🙂

muriel293
11. feb 2009

bastika čoooo? to počujem prvý raz! Ten môj sa o ničom takom nezmienil a keby to tak fungovalo to by si asi pýtala každá 😀 😀 😀 Nuž ale si mi dala chrobáka do hlavy a keď do pondelka neporodím tak ja sa ho opýtam ale to ho už zo mńa asi porazí! 😀 😀 😀

jarka82
11. feb 2009

muriel tu v uk je taky gel tu ti natru a tiez sa to spusti ale to je v uk inak ja som prveho tiez rodila v novych zamkoch dr korcok mladsi a bola som spokojna 🙂 drzim palce

muriel293
11. feb 2009

jarka hej? no Korčok mi robil to morfo v 20tt ale nebol moc zhovorčivý tak neviem aký je hehe....mne je jedno kto ma odrodí len nech to dobre dopadne a nech sme s malým ok... 😉

nikollette
11. feb 2009

baby ak som otvorena na jeden prst, nemoze uskodit milovanie??? pocula som ze to urychli vyvolanie porodu, tak chcem vyskausat, len ci je to bezpecne, kedze som uz na jeden prst otvorena.. 😅

jabera
11. feb 2009

nikoll ja myslim, ze to maximalne moze rozbehnut porod. pokial vam to mudr nezakazal, ze kvoli niecomu, ja neviemcomu, nechce este cakat s porodom, tak smelo do toho... ja osobne chcem rodit skor a planujem to rozbiehat prave tymto smerom uz niekedy o mesiac..

bastika
11. feb 2009

muriel- mama mi to sama navrhla ze mi ten cipok da, tiez riesime moj porod, ci normal alebo cisar, sama neviem co je lepsie, ale vravela ze ked normal- tak odsleduje kedy je zrele, dame cipok a sup do Blavy rodit 😀

zajo510
11. feb 2009

kočky to ste ma pobavili s tým sexom, ja som sa predošlé tehu zdržiavala aj ked som bola stáááááááášne nadržaná (to tie hormony) a kedže som sa vôbec neotvárala a krčok zaštuplovaný ešte deň pred pôrodom - tak veľmi som sa šetrila - tak som deň pred termínom pôrodu vyskočila na manžela. no bolo mi ho potom fakt ľúto 😀 pre mňa to teda bola riadna makačka, aj tak orgazmus nedošiel, lebo som sa nevedela usadiť s brušiskom a kedže som vyšla z tréningu a manžela som bruchom takmer zadusila, takže nakoniec bol len rád, ked sme to ukončili 😀 teda sa rehocem, ked si na to spomeniem. samozrejme som rodila na druhý deň, prirodzene a pekne rýchlo sa pôrod rozbehol, takže ten samotný akt tomu určite pomohol.

tiež som sa ukľudňovala, že konečne porodím a potom ešte kus kým sa vyčistím a hned budeme sexovať o dušu, nič pravdy na tom. to by som tomu neverila, keby som nezažila, ako som po pôrode stratila chuť na sex aj na všetko s tým spojené, nebolo to kôli šitiu - to zase hormóny, únava a starosti.....jasne že sme sa milovali, ale skutočný vlastný pôžitok som z toho mala asi až 4 mesiace po pôrode 😠

teraz si tiež vraví, že po pôrode si to nahradíme, ale čo ak zase tá chuť odíde.....už to neriešim.

jabera
11. feb 2009

zajo ja by som teda neabstinovala, pokial to vyslovene nezakaze mudr. ved by som explodovala... a co chlao, paj to ma chudak vydrzat? este by mi zacal niekde pobehovat... aspon sa precvicuje svalstvo, nie?

jarka82
11. feb 2009

muriel no ja som zazila mladeho aj stareho a stary to je mesiar ale mlady bol super bola som naozaj spokojna 🙂 na novorodeneckom to bolo uz ine ale na porodnom fakt super aj sestry a iny personal 🙂 a v nz je najlepsie vybavena nemocnica pre deticky takze neboj budete ok urcite 😵

iinuska
12. feb 2009

Ahojte, ja mam stale hroznu chut na sex, ale mam nizko polozenu placentu, tak to radsej neriskujeme.Pomahame si ako sa da...cha/cha 🙂

jarka82
12. feb 2009

iinuska pekne povedane pomahame si ako sa da 😀 ale treba ked to inak nejde tak co uz s nami 😅

muriel293
12. feb 2009

no ja som včera schmatla manžela,skoro mi dušu vyšukal z tela a nič! 😀 😀 😀 Takže u mňa to asi nebude zaberať..... 😀

etnicka
12. feb 2009

ahojte, sex je podla mna dobra alternativa k masazi hradze 😉

ditka1
12. feb 2009

muriel...neboj vsak v stredu porodis,on sa sam prihlasi,aj ja si tak vravim,ze darmo ho asi budem surit 😉

krasuliak
12. feb 2009

aj ja som za sex 😀 😀

ale kedykolvek 😅

etnicka
12. feb 2009

hlavne, ked je chut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre