Milovanie v tehotenstve. Aké polohy sú bezpečné?

ladybird1l
31. júl 2006

ahojky tehulky, nepostrehla som tu takuto temu, tak som nabrala odvahu ju zacat.
Som v 18. tyzdni a neviem sa sustredit pri milovani, niekedy sa dam uniest, ale vacsinou sa bojim aby sa neublizilo babetku. Neviete prosim poradit, ake polohy su bezpecne? Dakujem......

tinus20
15. máj 2009

no mne to ako vyvolavacka dost zabralo... 😉 😉 😉
si pamatam ze som mala take brucho obrovske ale chute som mala kedze som vedela ze 6 tyzdnou po porode ziaden sex nebude,tak sme si to museli uzit este pred porodom🙂a hned ja odbilo 6 tyzdnou zas sme to zaradili do zivota aj ked je pravda ze menej jak kedysi ale ...... no neni nato vela casu 😢

pajinka23
16. máj 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 co je natom pravdy ze sex vo vysokom stadiu tehu sposobuje kontrakcie??????A privolava tak porod skor???? 😒 😒 😒 😒 lebo ja by som uz velmi rada sla rodit a ak to naozaj pomaha tak to skusim 😀 😀 😝

lenka_da
16. máj 2009

pajinka23: ano, odporucal mi to mudr.- sef rizikoveho odd., ked som prenasala 😀 Navyse spermie udajne zmakcuju krcok maternice, ci tak nejako mi to tvrdil.

pajinka23
16. máj 2009

ok tak ja todnes vecer skusim 😀 😀 😀 😀 😀

dzio2
18. máj 2009

ahojte chcem sa opytat som otvorena na 1palec a krcok mam skrateny na 2.5cm a tvrdne mi brusko moze mi orgazmus neako poskodit nenozem sa ponom viac otvorit?Alebo nieco horsie lebo stale mi po orgazme stvrdne strasne brusko dakujem

briketa
18. máj 2009

Pajinka, my sme tak rozbehli kontrakcie na poriadne, aj tak som rodila 15 hod. Ale zarucene to funguje, z vlastnej skusenosti.

borocka
18. máj 2009

Ten sex nefunguje, ja mam dne 40+1 tt. vecer sme sa s manzelom po dlhsom prehovarani milovali,a nic.dobre som spala, ani na chvilu mi neprisli bolesti. proste reakcia nulova:(

dzio: velmi zalezi od toho, kolky si tyzden. ak mas len menej ako 38, radsej si ten sex na chvilu odpusti. babatku sice neublizis, ale zas predcasne ist rodit snad tiez nechces....

pajinka23
18. máj 2009

borocka ani mne sexik nezabral 😝 😝 😝 a to som tiez s kazdej strany pocuvala ze ako to pomaha ale prd 😀 😀

majula28
18. máj 2009

dzio- a v ktorom si tt?
to ti doktor nezakázal, keď máš taký nález? Mne doktor povedal, že ani zvieratá v čase keď majú mať mladé tak nevymýšľajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

borocka
19. máj 2009

Pajinka, a ako to mas teda s tou vyvolavackou? vcera si mala mat poradnu, a vravela si ze sa s dokim dohodnete. mna moj nechal prist v piatok o desiatej lezat do nemocky.

vcera mi zas robili pasy, ja tomu zaznamu velmi nerozumiem, ale vraj jedna krivka su ozvi plodu (sestricka povedala ze maly je velmi rozkokoseny, ze sa nezastavi ani na chvilku...a ja som pohyby ani nejak necitila). a ta druha krivka by mala byt cinnost maternice, kontrakcie. tam sa nic nedialo, az posledne tri minuty po pol hodine monitorovania mi to vyskocilo na 80 (ta stupnica je tam len do 100). ale nic ma nebolelo,. len mi bolo nepohodlne.

viete o tom nieco???

dzio2
19. máj 2009

majula som v 28 tt lekari nevraveli nic

pajinka23
20. máj 2009

borocka ja som sa dohodla z dokim na piatok do nemocky na vyvolavacku,ale mam taky pocit ze dnes porodim tak mi ju asi nebude ani treba 😀 😀 😀 😝

beky_beky
27. máj 2009

ahoj, chcem sa len niekomu vyrozpravat.....som strasne na dne....niekedy rozmyslam nad tym ze ani to nase babo nechcem....teraz som v 23tt a niekedy som v pohode tesim sa a inokedy ako teraz proste to na mna pride a nemam chut ani existovat...citim sa taka zbytocna.......mavam chut na milovanie ale moj muzicek sa nejako netrha je mu to neprijemne ked vie ze tam je to babo....uz som mu vravela dokonca aj cital v knihe ktoru mam ze to nejako mu neublizi ze ani nevie co sa vlastne deje pritom ale on nemoze....mam pocit ze nie som prenho uz aktraktivna s tym bruchom.....nemate niekto takyto problem ako ja....? Niekedy sa to vo mne tak nahromadi ze neviem co robit....

mishusha
27. máj 2009

beky, z toho si nic nerob...to su tehotenske hormony... so mnou to tiez tak mavalo... a co sa tyka muzicka, neboj ze prenho nie si atraktivna... to urcite nie... len sa boji aby malemu neublizil nejak...ale ked si s nim sadnes a porozpravate sa... urcite to vyriesite... a ked ho este zvedies v nejakej slusivej kosielke a doprajes mu aj nieco co ma rad... tak zaberie... bol by v tom cert aby nie! 🙂
moj chlap sa tiez bal, vysvetlila som mu, ze sa nic stat nemoze... (u mna bolo vsetko ok) tak sme na to hupsli...a pochvaloval si 😀 a ja tiez 😀 😀 😀
budem drzat palce...

misskkaa
29. máj 2009

no ja mam opacny problem, som v 20tt, a mam dojem ze tie moje zony uz nezaberaju ako inokedy. na zaciatku mam chut,ale potom sa niekde vytrati ☹ ,neviem ci to sposobuje ze moje partie uz niesu take ako predtym, tazkopadne sa otacam a niekedy ma bolia prsia ked sa ma dotyka. uz som mu aj povedala,ale potom o com to je ked tam chyba to hladkanie??? ☹ . je mi strasne priatela luto ze on sa tak snazi a ja skoro nic necitim 😢

geri
30. jún 2009

Baby chcem vas poprosit o radu. Pri sexe sa nam stalo, ze ostalo vo vnutri trochu vzduchu. Citala som, ze si treba davat na to pozor, ale stalo sa ☹ . Moze to byt problem?

danu
27. aug 2009

tinad • Dnes o 19:12
Mamičky, chcela by som sa spytat, ci je sex v 28tt este v poriadku?dokedy sa moze sexualne žit? Manzel ma najradsej klasicku polohu, cize ja lezim a on na mne, moze to nejako uskodit babenku? nedotyka sa mi na brusko, ale aj tak sa bojim, ze nejak ublizi...
A co ked tak jemnucko naraza do bruska pri klasickej polohe?
Poradite mi prosim?

kika29 • 1d • Dnes o 19:17
&neviem do kedy sa dá sexovať ale moja kamoška sexovala celé tehotenstvo až do konca a všetko bolo ok.

kika29 • 1d • Dnes o 19:19
Ked sme už pri tom sexe. Má niekto skúsenosť s tým že po milovaní krváca? Ja od kedy viem že som tehu som bola s manželom 2krát a za každým som trocha krvácala. Teraz sa mužovi vyhýbam ale neviem do kedy vydrží.,

martinkastanko • 39tt • Dnes o 20:01
tinad - pokiaľ nemáš zdravotné problémy alebo rizikové tehotenstvo, tak je to v poriadku. A je to v poriadku aj do konca tehotenstva...

emily3 • 4d • Dnes o 20:03
ak ti doktor nezakaze a nemas problemy v poohode, my sme sa milovali este tesne pred porodom..a v pohode...teraz v pondelok sa nam narodila dcerka a v nedelu vecer sme si urobili romanticky a v pondelok sme utekali do porodnice...

meinkonka • 25tt • Dnes o 20:04
tinad tak ja mam normalne nerizikove tehotenstvo a mne doky vravel, ze v obdobi menzesu radsej bez sexu, a tak do konca 6 mesiaca v pohode, v 7 a 8 si dat radsej pozor /myslim, ze je to koli predcasnemu porodu/ a v 9 mesiaci mozeme ist na to. dokonca sa odporuca, moze to dopomoct k porodu. tot moje vedomosti od mojho dokyho 😉

botis • 1d, 22tt • Dnes o 20:06
ja si tiez myslim, ze je to normalne, my sme kludne cele tehu dokonca aj den pred porodom... ale to krvacanie neviem, ci je vporiadku, to sa skor opytaj doktora

titulienka • 4d • Dnes o 20:18
ak tehulkovanie prebieha bez problemov sex vobec nieje prekazkov, samozrejme ak vyhovuje obom partnerom...nasa skusenost...my sme si lasku prejavovali este v den porodu 😀 ..ale to som nemala ani tusak ze o par hodin sa melani ohlasi...
a v podstate sa posledne tyzdne pred porodom aj sex odporuca, pretoze spermie obsahuju hormon , ktory vyvolava porod....ale nie v skorssom tehu...ale tesne pred porodom 🙂

sssimi • 1d • Dnes o 20:24
My sme sexovali celé tehotenstvo-dokanca sa mi zdal lepší 😅 ... Pred pôrodom to bolo aj 3x denne. Prenášala som 2tt, takže spermie moc nepomohli... Nakoniec som aj tak dostala vyvolávačku...

dene
27. aug 2009

ja som mala zákaz, aj tak sme raz týždenne jemne podvádzali 😎 a nič sa nestalo a teraz sa už nebudem báť...čakám, že mi to dopomôže k pôrodu 🙂
dve deti som už tak porodila 🙂

stylly
27. aug 2009

Ahojky ráda bych přidala i já svoje zkušenosti,...

co se týká sexu tak první 3měsíce jsem nemohla a ted když už mám bříško tak se bojím,že ublížíme miminku a už si milování tak neužívám jako dřív ☹ Dřív jsme se s manželem milovali několikrát za týden a ted je to sotva 1krát za 14dnů.....snad se to zlepší 😉

vefi89
28. aug 2009

beky_beky ja si myslim, ze je to normalne, ze sa chlap boji...nie je velke riziko, ale predsa dake percento existuje, ze moze ublizit babu, ale aj tebe..
My mame s muzom opacny problem..Je nadrzany viac ako predtym (bola som straasne chuda) a teraz mam krivky ako ma zena mat, tak ho to vzrusuje.Ale ked mi nie je celkom dobre, alebo ma pobolieva brusko, radsej dame anal.Viem, ze je to nechutna, ale aj ja musim respektovat jeho..Ked chce, tak ma..asi 4krat za tyzden

nikush4
29. aug 2009

baby ja mam zase iny problem... sex by aj bol v poriadku..aj ked sem tam mi je to neprijemne.. sem tam ma to niekde zaboli... ale najhorsie je ze vzdy pocas orgazmu mi strasne stvrdne brusko a bojim sa ze to moze nejak ublizit 😢 je tu niekto kto ma tiez taku skusenost?

mirip
29. aug 2009

pri orgazme sa vylučuje hormon ako pri kontrakciách preto tvrdne brucho, sex v I a III trimestri by už mal byť striednmo a v druhom sa vraj može, no neviem, ale ked tvrdne brucho tak by som radšej neriskovala

lolka
29. aug 2009

my sme mali prve 3 mesiace sexik zakazany, tak sme to dodrzali, pre mna to problem ani nebol, lebo mi byvalo dost zle. teraz na konci 4 m. sme to uz skusili a bolo to bez problemov, aj ked ku koncu ma uz tlacilo brusko.
nastastie sa neobjavilo ziadne krvacanie ani krce, tak snad sa to mimcu paci 😀

mandula
29. aug 2009

ahojte, ja som sexovala pocas celeho tehu a vsetko bolo ok. Tiez mi tvrdlo potom brusko, ale doktorka povedala, ze to je ok, lebo vraj prichadza pri orgazme k vztahom maternice. Ja som dokonca mala na sex nezastavitelnu chut 😀 aj teraz mam, ale uz mi to je dost neprijemne. Kazda poloha je uz taka neprirodzena a po pravde, som na to teraz dost leniva a nemotorna. Chut by aj bola 🙂 Podla mna, ak nie su ziadne problemy a lekar vam nepovie vyslovene, ze nemozete, tak sa vobec nestresujte a milujte sa kolko sa vam ziada. Potom na konci to uz velmi nepojde. Tak si to este uzite 😉

sitni
28. sep 2009

ja stim nemam problem ked sexujeme tak manželik hovori že je to sexi to brucho ked mu tlaci na penis je to super sex a tehotenstvo on ma oblizuje to brucho ja jeho penis hrame sa so sexualnimi pomockami milujeme sa ližeme povedzte mi aki mate sex ????bojim sa že ked porodim že znova otehotniem ale antikoncepciu nechcem brat mi mame super sex milujeme sa aj cez den kedy chceme

csina
30. sep 2009

Ja už sa bojím akehokoľvek sexuálneho správania hoci mám strašnú chuť...Vždy po milovaní alebo masturbácii mi strašne tvrdne bolestivo brucho, niekedy aj krvácam...Som z toho nešťastná. Navrhla som mužovi aspoň petting, nech si aspoň trošku blízkosti užijeme, ale on sa už tak strašne bojí, že je to cítiť z každého jeho dotyku a to mi nie je príjemné... 😒

janulev
2. okt 2009

AHoj holky, pokud nevadí, tak ráda bych přidala i moje zážitky...

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsme s přítelem spolu nespali vůbec, jelikož jsem už dvakrát o miminko přišlo a měla jsem strach, abychom mu nějak neublížili a něco se nestalo...když jsme přešli do druhého trimestru, tak jsme spolu začali spávat každý den, jelikož jsem byla k neudržení 😀 😀 a to mi prozatím zůstalo...
Žádné problémy nemám a doufám, že se ani žádné neobjeví...nyní jsme v 25.tt a sex máme pravidelně, někdy i třeba dvakrát denně, podle toho jak je chuť a nálada, jen mi začíná trošku překážet bříško, tak je to obtížnější, ale stále si to dostatečně užívám...

Spousta lidí nám říkala, že je dobré mít pravidelný sex před porodem, že se tím tak trošku to vyvolá...a přítel prohlásil, že mu nikho neřekl jak moc dopředu před porodem je to dobré, tak máme sex pravidelně už teď 😅

csina
2. okt 2009

Ono je to asi fakt indivindy u kažtého tehu, lebo pri prvej sme sa milovali veľa a často až do konca a teraz sa bojíme. Niekedy mám pocit, že manžel sa bojí viac.. 😀 😀

jenn44
4. okt 2009

ahojte babenky, pridavam sa do temy, uz chcem porodit, tak uvazujem, ze dnes zvediem ( s tym obrovskym brusiskom to bude sranda... 😀 ) svojho manzela... uz by som aj mala byt uplne v pohode na porod pripravena, minuly tyzden v stredu mi lekarka povedala ze krcok je 1,5cm a stredne tvrdy, vie mi niekto vysvetlit co to znamena? dakujem 🙂

danu
6. nov 2009

tinad • 38tt • Dnes o 15:45
mamicky, podla vas sa moze sexovat v 9 mesiaci tehotenstva?

nanabc • 2d • Dnes o 15:47
ked nemáš nejaké potiaže čo sa týka tehotenstva tak hej len tak light...je to aj spôsob ako vyvolať pôrod tak pozor...ale v podstate hej len opatrne. 🙂

bebel • 1d, 30tt • Dnes o 16:48
V pohode. 🙂

katren • 36tt • Dnes o 17:04
ahoj....my mame sex zakazany od 4.mesiaca 😖 , tak si ho uzivaj, pokial mozes 😀, lebo ja sa tesim, ked uz bude Dominika von z bruska 😵

manika77 • 1d • Dnes o 17:24
ahoj ak nemas problem tak myslim ze v pohode..len sa cudujem ze sa ti chce 😀

sakura77 • 1d, 38tt • Dnes o 17:56
jasne ze mozes,a ak sa este neotvaras tak aj doktori doporucuju,nam to davaju za domacu ulohu... 😀

tarra • 1d, 35tt • Dnes o 18:15
no nam to sice dr. nezakazala ale moj mangel berie ohlad na to male a nechce ho rusit 😀 😀

nattou • Dnes o 18:34
sexovat mozes, ak nemas rizikove tehotenstvo...ale suhlas s Manika 🙂 mne sa ani nechcelo, nepohodlne, mala som pocit, ze drobca rusim...a aj mne vadil niekto treti tak blizko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre