Milovanie v tehotenstve. Aké polohy sú bezpečné?

ladybird1l
31. júl 2006

ahojky tehulky, nepostrehla som tu takuto temu, tak som nabrala odvahu ju zacat.
Som v 18. tyzdni a neviem sa sustredit pri milovani, niekedy sa dam uniest, ale vacsinou sa bojim aby sa neublizilo babetku. Neviete prosim poradit, ake polohy su bezpecne? Dakujem......

krasuliak
12. feb 2009

no u mna je stale 😅 😅 ☹

shelly13
13. feb 2009

Ahojte dievcata, potrebujem sa niekomu vystazovat a vlastnej mame sa mi o tejto teme moc nechce hovorit. Moj manzelik ma odkedy som otehotnela dost problem sa so mnou milovat. Tvrdi,ze sa mu pacim, ze ho pritahujem, ale kedze sme mali vselijake komplikacie spociatku (lekari nas strasili vysledkami a aj velakrat som bola chora) a nemam tak uplne pohodove tehu, tak ze sa nema chut milovat. Vraj mu uplne staci pohlad na moje brusko a je stastny a ze nad pocitmi sexualnymi u neho prevazuju tie sentimentalne. Vraj to vobec nepotrebuje a radsej ma bude hladkat ako robit nieco ine. Ja ho uplne chapem, aj som rada, ze je taky pozorny, ale niekedy som z toho dost nervozna. Na druhej strane, ani ja nemam uz na milovanie az taku chut, ako pred tym, no obcas by sa aj nasla🙂 Nechcem ho do toho nutit, ale mam strach, ze ci je to normalne?! U nas je to presne naopak, ako sa pise vo vacsine clankov - ja by som aj chcela, no on nie. A kedze mi teraz doktor nakazal kludovy rezim (na sex som sa dr. nepytala..) kvoli tvrdnutiu bruska, tak moj manzelicek uz tym duplom sa ma ani nedotkne.. Okrem hladkania bruska... A niekedy som uz poriadne zufala...

dandulik
13. feb 2009

shelly....presne moj prípad si opísala...... 🙂 sme dve....

shelly13
13. feb 2009

dandulik: Hmm, tak fajn, aspon si nebudem pripadat divna 🙂 chi

shelly13
13. feb 2009

Snad sa to po porode (a po sestonedeli - ach jaj, este 16 tyzdnov!!!) da do poriadku. Budem si pripadat ako neskusena pubertacka, ked k tomu opat pride... Ale davam si nadej na zajtrajsieho Valentina 😀

lyzenka
13. feb 2009

no ja by som po 34tt...možno aj skôr už radšej sex nepraktizovala....... .... my sme v 37tt.....a potom mi začala odtekať aj plodová voda.. dovtedy bolo v tehotenstve uplne vsetko v poriadku.....takže radšej potom už vydržať....

shelly13
13. feb 2009

lyzenka: Myslis iba sex ako taky, alebo aj orgazmus (na ktory nepotrebujes partnera 😉 ) moze nejako ublizit?

dandulik
13. feb 2009

shelly...no ja dúfam tiež že po sestonedeli..sa to všetko vráti do svojich kolajííí.....ja mnželika nemámtak často doma,lebo pracuje na kamione....takže mi to ani niekedy nepríde na mysel, že sex, ale zase ked príde domov..tak mám čo robiť aby som sa udržala....aale povedzme si uprimne, máme zdravé ruky..takže si prídu manželia na svoje.....tak sa to dá vydržať....hihi 😉
...a čo sa týka orgazmu bez partnera, to by matiež zaujímala, či može ubližiť...poradí niekto???? 😉

nikollette
13. feb 2009

nemoze ublizit, baby 😉

babullka1
13. feb 2009

My mame babule s manzelom smolu ...sex mame zakazany uz od 6tt tehotenstva az do konca:(( lebo mam rizikove:((no teraz som len v 19tt a zda sa mi to este nekonecne dlha doba:DD

jabera
13. feb 2009

baby, ja som citala v jednej knihe o tehotenstve, ze orgazmus svojpomocne vyrobeny je rizikovejsi ako od partnera. ak su teda problemy v tehotenstve. lebo ze je silnejsi a cielenejsi... ak problemy nie su, tak je to fuk.

dandulik
14. feb 2009

jabera...noo moc si nas nepotešila..alečo už..pre zdravie nášho bábetka musíííme vydržať..... 😉

jabera
14. feb 2009

dandi, ale mozno by to stalo za otazku u doktora. toto som skutocne citala, ale bolo tam aj to, ze je dolezite, kvoli comu je sex zakazany. zrejme je viac typov problemov. a ze niekedy je zakazany zasun, aby sa nedrazdil krcok a niekedy orgazmus, aby netvrdlo brucho. tebo to tvrdnutie su vlastne nejake predkontrakcie, ci ako to vlastne je... ale takto som si to vysvetlila. ja vydrzim pauzy, len ak ma manzel fakt poriadne vytoci.... inak by ma asi roztrhlo... to vam nezavidim

etnicka
14. feb 2009

orgazmus ze je rizikovy? To pocujem prvykrat v zivote 😀 a v com akoze to riziko spociva? Mne teda brusko tvrdne dost, ale nespominam si, ze by to malo nejaku spojitost s orgazmom. Pokial viem, pri orgazme sa vyplavuje oxytocin a endorfiny. Endorfiny su pre babatko super a oxytocin by teoreticky mohol vyvolat porod, ale len v pripade, ze je uz babatko hotove a pripravene 😉
jabera, tvrdnutie bruska su naozaj kontrakcie a je to vlastne priprava maternice na porod, pokial to nemas velmi casto a dlho, je to normalne 😉

jabera
15. feb 2009

etnicka, ja vobec nepochybujem o prinosoch orgazmu... ale zrejme prave to tvrdnutie brucha po orgazme moze rozbehnut porod u rizikovejsich gravidit. tak nejak som si to vysvetlila. inac aj mne tvrde brucho, aj mam magnezium od mudr na to, ale sex nezakazal, takze co nie je zakazane, je povolene..

renata7718
15. feb 2009

sex v tehot. pokial si ok a mas na neho chut,je to v pohode, 😵 a je pravda co nie je zakazane je povolene 😉

etnicka
16. feb 2009

🙂

dandulik
18. feb 2009

mám novinku.....naše malinke sa už pekne zdvihlo,takže nieje nízko...a p.doktorka povedala,že môžeme sexovať kolko chceme.............juuuuuuuuj potešila ma 🙂 😉 🙂

shelly13
19. feb 2009

Dandulik: Tak super, konecne nejake dobre spravy. Uzi si to 🙂 Ja uz si "bez toho" zacinam nejak zvykat... 😖 Ale aspon uz o tom vieme hovorit a robit si z toho srandu.. Inak, moj doktor mi nikdy vyslovne nezakazal milovanie, asi sa ho na to opytam. Len, ked mne je to take blbe... je tam aj sestricka a tak.. 😢

jabera
19. feb 2009

danulik, tak gratulujem. to uz sem ani nechodis, ze? uz len prasite... hahaha

shelly neblazni, opytaj sa! co je na tom? ved aj ta sestricka to robi, neboj sa. ved to je este daka doba, kym porodis a este 6 tyzdnov... ved aj zabudnete , ako sa to robi. zhlboka sa nadychni a spytaj sa ho pri najblizsej kontrole a basta.

tanaja
19. feb 2009

Ahojte baby,
milovali ste sa s manzelom, aj ked ste mali sex zakazany?? ja som krvacala v 6tt a v 8tt, dost silno a z bolestami. od vtedy je vsetko viac menej ok. aj ked som na rizikovom, citim sa fajn. jasne, ze som zadychana. vela oddychujem. som teraz v 21tt, aako mi rastie maternica, trochu to boli....inak v poho.

jabera
19. feb 2009

ahoj tani, no keby som to mala vyslovene zakazane, tak by som to nerobila.... aj ked moja znama to kedysi robila s manzelom na zachode, ked lezala v nemocnici na rizikovom, ale to povazujem uz za trochu nezodpovedne.... radsej sa opytaj mudr.

dandulik
21. feb 2009

jabera...............budem sem za vami aj nadalej chodiť,.....stale spolu "neprášime."..hihi...lebo nemám mangela ani poriadne doma...pracuje na kamione, takže viac je preč ako doma...

cetera
21. feb 2009

moj manzelik tiez jazdi kamionom a malo kedy je doma. Podla dr. sa mame velmi dobre, vsetko je ako ma byt. a Zakazane to nemame ale bolo to castejsie ked prisiel domov. Odkedy cakame babo sa k tomu nejako netrha. Doma uz 2 den a ani zmienka o sexe.. Mozno je to tym babom asi mu to tak uz nechyba, alebo sa boji ze nam nejako ublizi.?... :o)....neviem ale ani mne to nejako chyba, niekedy ano ale prave vtedy nie je doma takze smola.....

jabera
21. feb 2009

jej, baby, tak to vas obdivujem s tymi kamionistami a nie len kvoli absenciam sexu. musi to byt tazke, hlavne v tehotenstve, ked sa clovek chce pritulit a tak...
ceter ved sa ho na to opytaj, pokial by sa ti prave chcelo... brucho velke nemas, tak snad mu nema co vadit.. ani zmenena velmi este byt nemozes.

ja mam pocit, ze tym chlapom proste vadi to, ze je ta ich zenska ina, nez boli zvyknuti. trebars pribrata, alebo uz len ten bachor je im divny... alebo im je zrazu malo sexualnym objektom, ked je matkou... alebo sa mozno aj naozaj niekedy boja o to babo, to pripustam. ale ked raz to dieta vedia urobit, mali by sa o tu maminu starat aj po sexualnej stranke, ved je to zdrave! pokial je vsetko ok, samozrejme... a aj psychike to prospieva. tak nech sa trochu premozu. ved baba kolkokrat v zivote podrzi, len aby bol klud, nie? tak aj oni mozu trosku premoct sami seba...

dandulik
25. feb 2009

jabera......súhlasim s tvojimi slovami.... 🙂 opísala si to presne.....
...a stými našími kamionistami ..veru je to ťažké, ked sa nemáme ku komu prituliť,ked sú preč...no čo už...zvykám si pomalinky.....ale ked už bude to malinké na svete, už to bude hádam iné...budem mať malinké..a už mi nebude tak smutno..

jabera
26. feb 2009

dadulik no, veru, neviem, neviem, ako by som si zvykla na take odlucenie. ja som priveskovity typ, potrebujem chlapa nablizku...

dandulik
2. mar 2009

ahojte baby...neuverite mi, ale moj manželík odmieta so mnou sexík....zdá sa mu to čudné,že ked mám to malinke v sebe...že by sme sexovali... 🙂 ako ho mám prehovoriť....zdravotné problémy už nemám, takže smelo možeme.......no čo ja budem robiť?????? ☹ 😉 🙂
.teraz mi odišiel zase na cestu..takže zase sama bačujem.... 😉

niki11
15. máj 2009

Baby, obnovujem tuto temu, najde sa niekto? Nam vysiel testik tento tyzden // a ratam ze som v 4 tt. a par dni. Doteraz sme sa milovali bez problemov a dnes som po tom trosku krvacala. Ziaden prud krvi, skor malo a bola taka ruzova. Teraz sa bojim, ci by som nemala ist rychlo k lekarovi. Totiz najblizsie idem k dr. az o tri tyzdne...

smajli
15. máj 2009

ahoj niki,aj u nas sa mozes spytat v teme "som tehotna",ja s tym nastastie skusenost nemam,ale dievcata z tej temy ano, niekedy je normalne,hlavne ak je priblizny termin,kedy by si normalne mala mrsku,ale ak to spinenie neprestane abo trva do dalsieho dna,radsej zavolaj k doktorovi,ak je jeho pristup dobry,tak ti rovno povie,aby si prisla...,ono to nemusi znamenat vobec nic...,ale niekedy aj moze...,spytaj sa na to aj v tej nasej teme,kde si uz aj ty pisala,baby ti poradia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre