Milovanie v tehotenstve. Aké polohy sú bezpečné?

ladybird1l
31. júl 2006

ahojky tehulky, nepostrehla som tu takuto temu, tak som nabrala odvahu ju zacat.
Som v 18. tyzdni a neviem sa sustredit pri milovani, niekedy sa dam uniest, ale vacsinou sa bojim aby sa neublizilo babetku. Neviete prosim poradit, ake polohy su bezpecne? Dakujem......

adetka
14. sep 2006

ale ja som videla jednu relaciu... vo familii... kde jedna mamicka mala dvojicky... ktore vsak boli asi s mesacnym rozdielom... rastom, vyvojovo a podobne...

melory
14. sep 2006

ale narodili sa naraz ze?

adetka
14. sep 2006

ano... rozhodol to starsi z bratov... ten mladsi musel byt par dni v inkubatore...

melory
14. sep 2006

ja poznam dvojicky. ona zobrala vsetku vyzivu pocas tehotenstva jemu. on je stale chory - skola mu nejde - je maly. ona je slonica - ma vysoku - zdrava ako buk.

adetka
14. sep 2006

Si to tam v brusku nejak zle rozdelili... 😒

melory
14. sep 2006

ano ona ho vytlacala a brala mu z pupocnej snury vyzivu. inac baby ako sa mam premoct na milovanie? davate aj recepty?
🙂

melory
14. sep 2006

vraj je na to selen ale neviem ci sa moze v tehotenstve, a horuca vana, ktoru urcite nemozem. 😠 ako sa potesit? 🙂

zuzula
14. sep 2006

Melory myslim ze premahat sa nie je dobre...radsej s len tak maznajte a uvidis ake budes mat pocity...jemne a nezne to bude urcite prijemne 🙂

adetka
14. sep 2006

😀 netreba sa nutit... ono to prijde... vraj pomoze aj spolocne straveny vecer... 🙂 ... bez deti... 🙂

melory
14. sep 2006

to je napad... 🙂 ale kto by si zobral huga? a este na spanie...je hyperaktivny... 🙄
od 14,00hod zaspava do teraz a to ho pocujem sa pasovat v perinami ...ma tam bojisko...ale som rada ze je vedla v izbe...kym zaspi vecer som hotova.

ninocka
14. sep 2006

nerobte to na silu to pride same

melory
14. sep 2006

ale co nasi muzi? behaju okolo a dychaju zhlboka!

icko
20. sep 2006

ahojte tehulky!!!! ja som tu nova, ale prichadzam s radostnou spravou, ze som sa pred 9 tyzdnami zaradila medzi vas, tehulky.....trosku to popisem, aby som vam priblizila, ako to cele vzniklo....tak moje tehu bola vcelku nahodicka, preto odporucam vsetkym snazilkam, aby vypli a uvolnili sa, vtedy urcite otehotneju!!! teda, ak nemaju nejake vazne zdravotne problemy....ale ja som skutocne priklad "bozskeho oplodnenia"...to znamena, ze sa to stalo uplne nahodou, pocas dovolenky, kde sme sa milovali jediny krat!!!! no, ale k teme... zo zaciatku som si myslela, ze mam ovela vacsiu chut na sex, ale ta sa nejakym divnym sposobom vytraca, tak neviem, co s tym mam robit....moj manzel je nastastie cely makky z mojho tehotenstva a chodi okolo mna po spickach, ale bohvie, dokedy mi bude akceptovat moje vyhovorky...co s tym????

tinka22
20. sep 2006

ahojte prispejem aj ja aj keď tehulka nie som - teda zatiaľ o tom neviem,
- posledných pár dní nemám ani ja vôbec na milovanie a tiež si to neviem vysvetliť prečo. Jednoducho posledné dni nemám chuť.

icko
20. sep 2006

tinka22, ja tiez zrovna niesom ziadna dracica, aj ked na zaciatku nasho vztahu to tak nevyzeralo...milovali sme sa aj 3x denne...ale teraz si to navzajom tak vysvetlujeme, ze su pre nas dolezitejsie uplne ine veci, aj ked sex je tiez dolezity...momentalne je dolezite babatko...vsetko sa teraz toci okolo neho...ale vlastne, chcela som ti odpisat, ze je to uplne normalne, raz mas chut, inokedy nie..niesme chlapi, nam sa nestaci len "postavit", nam sa to musi udiat v mozgu a to je ovela zlozitejsia "operacia"...

dorotka
20. sep 2006

icko no co ho potesit aspon rukou ked sa na to necitis nesil sa telo to nejak tusim vie ci mozes alebo nie 😉

tinka22
20. sep 2006

icko - keď mne je občas tak ľúto, že ešte nebývame spolu a tak tých spoločných nocí nie je tak veľa a poslednú dobu nikdy neprídeme až do konca aj keď sa nám to obom páči. A včera som mala takú nechuť aj keď som sa nakoniec aspoň na chvílu premohla a dnes ráno tiež ale potom sa niečo zlomilo vo mne a povedalo to dosť a nedalo sa.
tak mi ho bolo ľúto. Nikdy som takáto nebola. Stále som len unavená - neskonale.

icko
20. sep 2006

tinka22, nevud z toho nestatna...ak je tvoj partner chapavy, bud k nemu uprimna a on bude musiet byt trosku trpezlivy - toto je moja osobna skusenost...pamatam si tie chvile, ked sme este nebyvali spolu a to boli take krasne milovania - v aute, v parku....bolo toho vela, no prave mozno tym spolocnym byvanim stratili prichut...niekedy mi je strasne luto manzela, ked vidim, ako po mne tuzi a ja viem byt tak sebecka, ze nie a nie...ale boli aj situacie, kedy som si povedala - ved co uz, onpre mna robi tiez vela veci, tak preco sa trosku "nezatat" a po prvotnej nechuti je to potom vzdy krasne...neviem, ci som ti poradila, hlavne je to o uprimnosti partnerov, ak to tomu svojmu mozes bez okolkov povedat, ako sa citis, verim tomu, ze to pochopi a da ti trosku casu...

icko
20. sep 2006

dorotka, keby bolo najhorsie, viem, naco tie moje koncatiny mam....este to nie je take najhorsie, neskor vsak na to urcite cas....teraz v tomto mojom prvom trimestri mi doktorka odporucila nemilovat sa v obdobi "akoze menzesu", ktory mam akoze teraz, a predtym sme sa tiez dlhsie nemilovali, preto to tak vyzeralo, ze uz je to cela vecnost...

dorotka
20. sep 2006

no u nas bolo to najhorsie bol absolutny zakaz 😉 😀

icko
20. sep 2006

dorotka, mate zakaz pocas celeho tehotenstva? mas rizikove tehu? tak preto odporucas tie rucicky.... 😀 😀

dorotka
20. sep 2006

no teraz uz mame vsetky zakazy zrusene ale od 8tt do 13 sme nemohli skoro nic rizikovy sme stale ale najhorsie mame za sebou 😉

peha
20. sep 2006

my mame tiez zakaz, sme rizikovi, a tiez mame doma kruzky sikovnych ruk 😉
hlavne sa netreba do toho nutit, ale si aj tuto formu neznosti vychutnavat. a ono to ide tak fajn potom 😵

ale z tej absencie mam niekedy divoke sny - akoze nahanam v sne muzika, ze to strasne chcem, ale on ide radsej upiect steak.
takze mne sa sniva len o jedle a o sexe 😀 😀

dorotka
20. sep 2006

peha to som mavala aj ja 😉 je to normalne a lepsie ako ked ma teraz vrazdia

peha
20. sep 2006

brrrr, tak to je unavne. viem o com hovoris, lebo ja mavam casto dost akcne sny. tak radsej tie s manzelom a steakom 😵
caute 😉

veronika13
20. sep 2006

Ahojte, musím sa zapojiť, lebo som asi výnimka 😉 Mne sa milovať chce ešte viac ako predtým, keď som nebola tehotná. Neviem, má to isté čaro, je to trochu iné, lebo od decembra sme si museli dávať pozor, aby som neotehotnela kvôli liečbe, predtým zas kvôli tomu, že sme ešte nechceli bábo, neboli na to celkom vytvorené podmienky-bývanie... Bolo to také napäté, teraz je to super 😀 My sme tiež rizikový, ale lekár mi nezakázal milovanie, tak čo 😵 Tiež sa mi troška lepšie dýcha, keď už sme prešli 12tt, aj keď ešte sme nevyhrali, pozor na seba a malé si treba dávať stále.

icko
20. sep 2006

veronika13, aj ja som mala taku velku chut na sex na zaciatku tehu - ha, ha, vsak som v 10 tt, ale myslim ten uplny zaciatok - take prve 3 tyzdne, ked sme sa to dozvedeli....to som manzela nahanala po byte...ale teraz je taky utlm, nemyslim, ze by som tomu mala pripisovat nejaku vacsiu dolezitost, iba to proste konstatujem, ze teraz tam ta chut ani nieje...a uz vobec si nepripustam, ze by som si vydychla po 12tt, ja ani neuvazujem otom, ze by tam ten drobec zrazu nebol...beriem to uz ako uplnu samozrejmost, mozno preto, ze som nevedela, co su to problemy s otehotnenim, ratanie plodnych dni, meranie teploty...mozno preto to cele tehu zatial tak pohodovo beriem...

bibula
20. sep 2006

😉 , no my len tak podla moznosti, vacsinou aby do mna nevosiel hlboko, mam neprijemny pocit z toho. vacsinou sa jeden druheho len dotykame a skumame ,co sa tomu druhemu paci 😔

maculik
25. sep 2006

ahojte kočky, stalo sa vám ešte niekedy na začiatku po milovaní, že ste trošku krvácali? totiž mne sa to stalo asi pred 2týždňami, no a potom v piatok, keď som bola u Dr na potvrdenie, som sa na to zabudla lekára spýtať ☹ Odvtedy nič (vlastne ani nemalo byť kedy, keďže manžel robí v zahr), ale pre budúcnosť by som chcela vedieť (kým zase o 10dní pôjdem k Dr - na potvrdenie vitality plodu)
Ďakujem 🙂

bibula
25. sep 2006

😒 mne osobne sa to nestalo,nastastie ziadne spinenie pocas celeho tehotenstva a to sme sa zo zaciatku milovali "normalne",aj ked da sa povedat,ze teraz 25tt,mam na sex vacsiu chut-mozno aj preto,ze to mame pestrejsie kedze sa nemozeme milovat "normalne" 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre