Moja žena je tehotná. Môžem ja jesť?

cervenykon
14. okt 2013

Na margo otázok z ktorych mne aj mojej manželke stoja vlasy dupkom (otazky typu "mozem jesť ... keď som tehotna?)
Myslim si že by bodlo urobiť ráznu bodku týmto témam.
1. - ak sa bojiš že to tvojmu dieťaťu neurobi dobre nejedz, nepi, nerob TO!
2. - pred tym ako polozis otazku typu "možem jest zelenu fazulku ked som tehotna?" porozmyslaj nad touto otazkou (niekedy aj 10x) a potom si skus najprv odpovedat sama
3. este na jednu otazku si skus odpovedať "Nešvihá mi tak troška z toho tehotenstva?"
4. pred tym ako polozis otazku otvor si google a napis "med tehotenstvo" a skus ci ti nevyhodi "MED JE V TEHOTENSTVE NEBEZPECNY" (uz aj taka otazka tu padla) predpokladam ze google ti odpovie obcas celkom seriozne a nestrapnis sa tu pred vsetkymi mamickami.

- navrhujem tu do diskusie kopirovať tie "najbizarnejsie otazky" - raz si to tie "crazy zenske po sebe precitaju a mozno sa nad sebou zamyslia.
- teraz som sa tak zamyslel ze tieto otazky vznikaju potrebou zeny samej doma s niekym komentovat tak pozru na to co maju polozene vedla klavesnice a hodia na MK otázku - "MOŽEM TO BEZ HANBY ZOŽRAŤ?" - (ved si hadam so mnou niekto popíše...)
😀 a dakujem ze tu par takych je lebo aspon obcas pocujem svoju zenu sa schuti zasmiat 🙂

cmulinko
15. okt 2013

ach jaj prispevok od muza 😀 😀 😀 ...ked sa muz pusti do zien....to nikdy neznamena nic dobreho 😀 .Preco asi Pan Boh stvoril prveho muza? Lebo si to najprv chcel vyskusat na necisto a az potom stvoril dokonalost-Zenu 😀 To bol len vtip 😀 ale jeden z mojich oblubenych. No a teraz k veci. Niekedy najnebezpecnejsie pre tehotnu zenu je prave jej gramotnost....schopnost docitat sa kadejakych rad do zivota (lebo pan google vam najde aj tie kraviny a nie len prispevky ludi s titulom pred a za menom) a dalej rovnako nebezpecna je aj schopnost pisania 😀 a dokonalym prikladom su hlavne tie takzvane ''bizarne'' otazky.Nic viac a nic menej k tejto problematike nemam co dodat.

lyfuska
15. okt 2013

🙂 to si si este nevsimol otazku: Možem byť tehotná ? 🙂)
a to myslim ze uz kazda zena vie o tehotenskych testoch 🙂

zita19
1. nov 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Vdaaaakaaaa za otazku, lepsia by bola tema, takto si nas pripravil o moznost vyjadrit sa viac krat. Navrhujem stravit tento vikend na Konovi, podrobne prestudovat, co sa povazuje za ohrozujuce v tehotenstve, vyrobit tabulku a dat o nej hlasovat. Nezabudni na svieckovu!!!!! 😀 😀 😀 😀
Zatial pre istotu jedz len tak aby Ta pri jedle tehotna manzelka nenachytala, lebo budes musiet absolvovat aj cestu jedla spat 😀 😀 😀
A cca o takych 5 mesiacov zacni studovat co moze/menoze jest dojciaca matka a hned za tym zacne kurz kedy dat dietatu segedin 😀 😀 😀 Podla jenej konikovsake matere uz 😀 v 4. mesiaci... Spytat sa kolko ma vyzit pocikana plienka 😝
A potom sledovat kedy sa mlada postavi, zacne chodit, zacne hovorit.... Podrobne sledovat, zapisova, konzultovat na MK. 😝
A nezabudni sa spytat svoje mamky, ako Ta dokazala vychovat bez Kona? Ja som doteraz na to neprisla... Moji su uz dospelaci. CHVALABOHU!!! 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre