Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

sandrika
25. júl 2008

ja som pila cez tehu na začiatku aj víno ale potom len pivo a myslím, že to mojemumalému neublížilobol sícepo narodení mesiac v inkuibátore , ale kôli infekcii ktorá sa nanho preniesla pri pôrode 😢

sixinka
25. júl 2008

mozno to znie divne, ale mne gynekolog povedal, ze vino a pivo neskodi, aj keby to mal byt pohar denne. ale ja to radsej neriskujem.
kamaratka zistila ze je tehotna az v 3 mesiaci. dovtedy pila strasne vela... mala taku divnu pracu... a bolo aj obdobie silvestra... a jej mala je uplne zdrava.
no ja by som i tak radsej nepila. naco?

lila794
25. júl 2008

Mne zase na nizky tlak kazali pit denne deci cerveneho vina, lebo kava - fuuuuj! Ale ja som ani to vino nejako nemusela. Asi trikrat za tehu som si dala a maly je uplne zdravucky. Ked to je tak, cim viac doktorov, tam viac nazorov - a ty si potom vyber! 😝

bebinka
25. júl 2008

Jednou týdně - za 14 dní ve společnosti malá sklenička vínka, po nedělním (nebo větším) obědě občas trochu piva...úplně v poho 🙂

anaconda
25. júl 2008

Talls,
nevěš hlavu! 😉 Pokud jsi vůbec necítila, že máš alkohol v krvi, cítila jsi se naopak dobře, tak se přestaň užírat výčitkami. To je zajisté horší, než trochu toho vína, co jsi vypila. Přeci jen je to přírodní produkt. Víš co sraček je v kuřecím mase? Od vylíhnutí do servírování uplyne jen 38 dní!!!!! A jak je kuřecí maso proferované zejména v těhotenství. Množství hormónů a éček však nikdo neprezentuje.

Tak se neděs!

I kdybys žila celý těhotenství i izolované místnosti, nikdo Ti 100% nezaručí, že bude Tvé dítě zdravé. Nebo snad ano?

sirinka
25. júl 2008

prvy trimester by som sa ho kazdopadne vzdala...a potom pohar vinka alebo piva je povoleny. dolezite je predsa, aby buduca mamicka bola v pohode a ked ma obcas chut, nic sa nikomu nestane. inac mne aj doktor povedal, ze kludne mozem vecer trochu vina.

talls
26. júl 2008

Tak jsem se "přiznala" i pár lidem v okolí a všichni říkali, že když to bylo 1x a opravdu ne víc, než ty 3 dcl, tak že v poho...měla jsem výčitky celý den a mimču jsem slíbila, že už nikdy víc 🙂 ...
četla jsem i o tom alkolholovým syndromu a tam musí být více-méně udržovaná hladina alkoholu v krvi mimča, aby bylo nějak postižený (ovšem to neznamená, že ta mamina musí být pořád v lihu, v mimču se ten alkohol drží několikrát déle, než v krvi mamči, takže u ní stačí opilost třeba "jen" 2-3x týdně). To samozřejmě nění případ nikoho z nás..., že 🙂
Moje mamča mne dokonce ubezpečila, že když byla těhotná, tak to do 3. měsíce nevěděla a užívala si života plnými doušky a ségra je naprosto OK. Takže asi ani občasný úlet i v prvním trimestru není taková tragédie, když se holt nějak omylem zadaří...
Jsem klidnější, ale už se nemůžu dočkat UZ ve 20. týdnu, až to škvrně zas uvidím a přesvědčím se, že se mu daří dobře.

muriel293
26. júl 2008

ahojte,no ja som predtým strašne zbožňovala pivo a ke´d som otehotnela dala som si glg a vôbec mi nechutí,sem tam si dám dva tri glgy vínka ale len tak ozaj v miere a nie je to často takže nemám žiadne výčitky

petule.h
26. júl 2008

každé těhu mi 3 první měsíce nijak zvláš´t alkohol nechutnal...pak už zase začal...bývala jsem celkem pivařka..pak jsem si dala klidně pivo, nebo střik vína...teď ke konci mi zase chuť zmizela, ale sem tam si pivo nebo střik dám..
že bych přestala úplně to né...jak píše sirinka, mě to doktor taky říkal, že pivo denně nijak nevadí...asi nejhorší je tvrdej, to je jasné a nebo neomezit alkohol vůbec...
Mimi může být menší nebo mít problémy v životě a můžete být úplný abstinent, tím nic neomlouvám, ale myslím, že to opravdu v menším množství neublíží...

stvura
26. júl 2008

Ja nie som osobne s alkoholom nejaky kamarat a akonahle som zistila ze som tehotna som nevypila ani glg nicoho alkoholickeho.
Co chodim na psychofyzicku pripravu na porod nam vraveli ze nie je problem si vypit poharik vina alebo piva - nie vsak nalacno a nie pred spanim. Normalne si zajest, k tomu pohar vina, telo to v pohode prijme. Treba vsak mat na zreteli ze co jete a pijete vy dostava vase dietatko. Okrem toho viete urcite ze existuje "zakodovany gen alkoholizmu" a ten sa prenasa az sedem generacii + vychova zohrava vela, takze to ze dieta je v pohode aj ked niektore mamicky v tehotenstve "usporaduvali alkacke orgie" nie je zarukou ze bude alkoholikom v neskorsom veku a opacne.

pensadorcallisto
27. júl 2008

Ahojte holky..
Pri prvom tehotenstve, to som mala este len 19, takze si to viete predstavit. Predtym same diskoteky, alkohol, cigaretky... Hned ked som zistila, ze som tehotna, tak som s tym sekla. Ja som pocas celeho tehotenstva nevypila ani kvapku alkoholu, ani jeden tah cigaretky, nic.. Ziadny kofein. Teraz pred tehu som zvykla pit vela kavy, 2 roky uz nefajcim, co je len plus. Ale zasa som maniak do kofeinu, kola, pepsi... Takze to uz teraz tiez nepijem. Kazdy vravi, ze trocha kavy nezaskodi, ale ja som bola na nej uz zavisla a viete ako to je. Len troska niksy nestaci, takze radsej vobec. Ved potom si to vsetko vynahradim. hahaha... Prajem penky dniiiiiiiiiiik

muriel293
28. júl 2008

ja myslím že to netreba nejako extrémne preháňať a zrazu sa chovať ako "panna" obrazne povedané...tým nechcem povedať aby sme sa ďalej ožierali alebo fajčili ako turci to nie,len si myslím že to netreba preháňať. Kamoška tiež všetko totálne dodržiavala,nepila,nefajčila,žila zdravo a malá ma downov syndrom je to hrozné ale tak kde je potom spravodlivosť?! a ženy čo pravidelne fajčia ešte aj na ulici takmer pred pôrodom a bez hamby rodia zdravé deti! ako je to možné?! dosť ma to vytáča!

pensadorcallisto
29. júl 2008

Ahojky, Muriel...
Vies, u mna je to fakt extrem... Ja som naozaj dost velka extremistka...Bud vsetko alebo nic... 😀 😀 😀
Keby som si dala aspon trocha kavy, tak by som chcela viac a viac... Ako vravim, predtym som pila strasne vela kavy. Takze radsej som s tym sekla uplne. A co sa tyka alkoholu, tak ten nepijem uz vyse 2 rokov. Ani ho len neochutnam. Jedine, coho som sa teraz musela vzdat je kava a kofein. Takze, co sa tyka tychto veci, tak sa naozaj chovam ako "panna" 😅 ... Extremisti ako ja to takto robia. Hahahaha

stvura
29. júl 2008

Ono to nie je extrem, vsetko zavisi od zivotneho stylu. Ja som bola velmi dlho extremny vegetarian s nadychom veganstva a viedla som s tym spojeny i zivotny styl - velmi velmi minimalny alkohol {len vino, lebo pivo mi smrdi}, malo sladkosti, zdrave potraviny, vela pohybu...Akurat coho som sa v tehotenstve momentalne vzdala a co mi chyba su jednotlive druhy syrov ktore tehotne nesmu a to mi fakt chyba...co ale nespravim pre svojho drobca... 😝 😉

pensadorcallisto
29. júl 2008

stvura.... Tak ja mam take striedave obdobia.. Raz sa stravujem zdravo, inokedy od toho upustim..Potom ma to zasa chyti... Takze tak na striedacku.. A este, co som v tehotenstve obmedzila je cukor... Niekde som citala, mozno aj tu, ze je lahke zbavit sa kil z normalneho jedla ako kil zo sladkosti...

meleri
29. júl 2008

já mám strašně velkou chu´t na alkohol v těhotenství..dřív jsem nemusela vypít půl roku pivo a nechybělo mi to...tedkom mám na pivo chut a nemůžu! Tajně jsem si usrkla od tatky, manžel mě hlídá jak ostříž..

uci
29. júl 2008

meleri: tak skus nealkoholicke pivo, mne uz teraz chuti viac ako kedysi normalne 😉

meleri
29. júl 2008

dobrý nápad.. 🙂 nějak mě to nenapadlo!
zakoupím. 🙂

kacka.va
29. júl 2008

meleri, když si dáš trochu piva, tak se nic nestane 🙂.

meleri
29. júl 2008

ne fakt, alkohol ne..jedině jeden doušek za týden...ale to nealko si pořídím... 😎

petule.h
29. júl 2008

pivo neuškodí, doporučí ti ho i doktor...ale jasně, každá máme své přesvědčení 🙂

sylvar
29. júl 2008

já si dala 2dcl vína a na druhý den jsem porodila, v 36tt,ale nemyslím si, že to bylo tím, celé těhu bylo rizikové 😉 a porod hrozil od 24tt 😒

pinco
29. júl 2008

no tak to asi fakt nemohlo byt tym vinom... Ale neviem, ci by sa daky doktor aj podpisal pod doporucenie piva v tehotenstve... To su podla mna len frajerske reci z jeho strany. Alkohol sa urcite nema pit. Aj ked to pivo chuti vela zenam, ktore su tehu, alebo koja 🙂 Ja som rada, ze mi teraz nechuti. Aj ked pred tym som urcite nebola z tych, co by sa dali dva krat nukat...

meleri
29. júl 2008

doktor mi právě řekl že žádný alkohol. Nechci aby miminko dostávalo alkohol.chutná mi moc i kvasnicová pomazánka. už jsem zapomněla co je v tom všem vlastně za vitamín.

stvura
31. júl 2008

No meleri, bohuzial by sa ale kvasnice v cerstvom stave v tehotenstve nemali jest 😢
Aj pocas kojenia sa doporucuje jest len ojedinele kysnute a to len so susenych kvasnic, kde mas istotu ze presli tepelnou upravou....

kakusa
3. aug 2008

Talls moj nazor je ze urcite nie, neboj ved si nedas kazdy den ...ja mam dokonca v tkaej mudrej knihe napisane, ze pohar vinka neuskodi, tak si myslim, ze sa nic nedeje. a uz si potrestana zlym spankom...ja si tiez zvyknem dat slaby strik ked niekam idemem...pivko nevypijem cele 😉 bud v pohode to je hlavne pre malinke...

mirka755
4. aug 2008

ahojky, já si dala občas skleničku piva nebo vína a dr říkala, že to vůbec nevadí. Pokud to teda někdo nepije na litry ☹

labell
4. aug 2008

Ahojky, napřed sem to psát nechtěla, ale když sem se dozvěděla že budu mít mimiško, měla sem šílené výčitky a tato diskuze mi dost pomohla, takže třeba pomůžu i já jiné "hříšnici".
Těhu plánované nebylo a já si trocha víc užívala švagrové loučení se svobodou, jejich svatbu a pak naši dovču. Na té sem si udělala test a zjistila to, byla sem asi v 5 nebo 6tt. No spát sem nemohla hodně dlouho a strašně mě to všechno mrzelo. Bylo to hodně panáků a taky víno. Od té doby ani kapka alkoholu a to teda celé těhu i když to asi neuškodí, ale pořád sem si říkala že už sem malé ublížila dost. Amelince je teď půl roku a je zdravoučká. Nikdy si to neodpustím, ale nic se nestalo.

campi
4. aug 2008

Labell: příroda to tak zařídila, aby mamka nemohla dítěti v ranném stádiu těhotenství ublížit. Většina žen to zjisti v 5tt, nepamatuji si přesně kdy, ale v té době by ještě mimčo nemelo být napojené na Tvůj krevní oběh, takže jsi mu nemohla ublížit.

Já spíš myslím, že záměrné a nadměrné pití alkoholu velmi škodí. Neříkám stříček nebo malé pivo k obědu, ale ne každý den a ne více... Jinak je prý jedno, z čeho ten alkohol pochází, mimčo nerozlišuje, jestli je to panák nebo pivo, mně se ale zdá, že k těhulce alkohol a cigarety nepatří. Já teda měla asi dva hlty piva za celých 15 týdnů...

labell
4. aug 2008

campi: tohle co píšeš sice vím, ale zároveň se dost píše o tom jak je pití v začátcích těhu škodlivé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre