Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

susik77
7. dec 2008

Ahojte, my sme kupili ked som bola tehu na silvestra nealko vino a bolo hnusne 😒 aj kwed bolo drahe-tusim okolo 150 Kc. Takze radsej poldeci kvalineho alkohol. vina ako hnusne nealko 😒

campi
7. dec 2008

azhra: kupovala jsem ho v Tesco, mne teda chutna, muzu si tak davat k jidlu pravidelne.

Jinak myslim, ze jedno deci je v pohode, muze byt i punc, stejne je to naředěný a hodně doslazený, ale já nemůžu, protože mělo jednou mimčo srdeční arytmii, tak mi vyslovne kafe, cernej caj a vino zakazali a nechci to pokouset. No, a samozřejmě - jak jsem neměla celý těhu na alkohol chut, tak ted bych si ho moc ráda dala!

aponchie
7. dec 2008

presne tak radsi deci kvalitniho nez nejaka nahrazka,to kamos rikal,ze na silvestra mi koupi rychle spunty coz ani nahodou pac je to desne hnusne ani male bych to nekoupila takze Bohemka to jisti dam si malicko,beztak to leze do noh a ruk jako blazen a pak uz budu pit klasiku Tang,Mineralku,cajicky a meltu 😀 😀 stejne o pulnoci usnu takze to nehrotim

gabrielkaa
11. dec 2008

ja teda neviem, alkohol sa vseobecne skor neodporuca ako odporuca. a keby aj bolo riziko minimalne naco ho podstupovat. mne zas az tak ten alkohol nechyba, ze by som hladala cesty ako si ho dat. aj ked neodsudzujem ak si da niekto pol deci - deci kvalitneho vina.

sirinka
11. dec 2008

gabrielkaa samozrejme ze netreba veci pokusat...a ak ti to vyhovuje, je urcite lepsie abstinovat pocas tehu... 😉

mne niekedy pride hrozna chut na cervene vino, tak si dam deci, cuckam ho cely vecer a som spokojna...ale v ziadnom pripade nie v prvom trimestri, alebo ked su nejake problemy...

a na silvestra hlt sampanskeho naozaj nikomu neublizi...

munu
12. dec 2008

no aj ja pridam svoje... ja tiez ziadne alko nepijem odkedy viem, ze som tehu... ale kavu si davam stale jednu na den nie silnu... kvoli tlaku, lebo som ho mala odjakziva nizsi a kava ma drzi, aby som nemala bolesti hlavy dennodenne, inak nic zle, co by babu uskodilo nerobim.. tak dufam, ze sa mu u mna paci 😉

gabrielkaa
12. dec 2008

Sirinka, ved ja som nevravela, ze odsudzujem prilezitostne "decko" dobreho vina....ja som len reagovala na nahrady - ako nealko vino 🙂 sa mi to zda akokeby niekto nemohol vydrzat bez alkoholu tak hladal nahrady. uz je prec ta doba, ked cloveka odsudzovali ked si nevypil spolu s pritomnymi niekde na party. uz som videla aj abstinentov na "alkoholikcej" party 🙂..a nikto sa nad nimi nepozastavoval. ja sa alkoholu trochu bojim, aj ked nevravim, ze v takom malom mnozstve ako si ho niekto dava uskodi, asi skor nie. a popritom vino je moj "oblubeny napoj" 🙂 ktory som si predtym dopriala...takze sa ho nevzdavam ani zdaleka 😎 ..len docasne
co sa tyka kavy, tak si aj ja dam. ak niekde ponukaju bezkofeninovu tak si dam radsej tu, a ani nerozoznam chut od pravej...niekedy je naozaj dobra a ak je kvalitny preso stroj tak ani niektori kavickari by na to neprisli...

sirinka
12. dec 2008

gabrielkaa ved ja som v podstate iba suhlasila s tvojim prispevkom 😀
a tie nahrady ani nepoznam nealko vino, len pivo a to je obcas super po jedle na odlahcenie, pre tehulky aj soferov 🙂

gabrielkaa
13. dec 2008

mne obcas ide na chut punc - najma teraz ked je takato vianocna atmosfera a chodime sa prechadzat po meste a v stankoch ponukaju medoviny a punce a to tam rozvoniava...mnam mnam.... ked porodim tak si dam...jeden....a potom nakojim babo a bude to 😉

aponchie
13. dec 2008

decaf je mnohem horsi nez obyc kofeine 😝 to je jako light a normal..lepsi si dam neceho dobreho kvalitniho trosku nez nahrady ,ktere jsou vesmes velmi skodlive 🙂 takze i to kafco bych si doprala jen dobre a nejlepe italske 😵 treba Lavazza 🙂

gabrielkaa
13. dec 2008

vidis, to som nevedela, lebo prave kofein sa prepiera v suvislosti s tou kavou najviac, ze dokaze preniknut aj cez placentu... ale takzko povedat co obsahuje bezkofeinova kava namiesto kofeinu... ale nepijem jej vela, raz za dva dni a niekedy ani to nie. lavazza mi chuti, len nie vsade ju vedia dobre urobit,zavisi hodne aj od pressostroja, ktory pouzivaju a od sposobu akym ho pouzivaju...niekedy aj dobru kavu vedia spalit

aponchie
13. dec 2008

ja nejim ani nic light ..jen tucne a dobre veci 😵 radsi si dam jogurt ve sklenicce jeden dva za tyden,ale dobre nez nejake mamy,light ,actimel apod..stejne mi ani nechutnaji a to same jine potraviny radsi malinko a kvalitku nez moc a ..nerikam,ze vseci ,ale casto koukam do voziku co lidi kupuji a zasnu..ja jsem z oboru potravinarstvi tak mam celkem prehled co se tyce masa a nikdy bych nekoupila sunku co prodavaji a kurata apod..v hypermarketech..to radsi zajdu k reznikovi a koupim moraci krk a uvarim polevku a je to uplne o necem jinem nez to penicilinove kure co smrdi kdyz se vari.. 😀 stejne ty sunky sou napustene vodou a perim a kostma mletyma blee..neni nad to si vypalit chlast a udelat sve jidlo 😀 😀 😀

gabrielkaa
13. dec 2008

ja light tiez nekupujem, mam oblubenu activiu ta mi chuti. a jogurty v skle mam rada, len u nas to nevidim....co sa tyka masovych vyrobkov - mas uplnu pravdu, prestali sme to uz davnejsie kupovat, resp. velmi malo to kupujeme...skoro vobec. prestalo mi to chutit a verim tomu, ze je to velmi podivuhodna zmes vsetkeho okrem masa...kurata v hypermarketoch takisto nie - kura "tesco" vo mne vzbudzuje "respekt" 😝 😀
na maso chodime tiez do tych malym masiarniciek...ziadny "umely" velkochov....

aponchie
13. dec 2008

presne tak kure za 40kc v tesku a vseci to berou jak prdli..nechapu..ja mam v mrazaku rostenku hovezi na polevku veprove nejake a zbytek jen to moraci maso nic vic nesnasim uzeniny ty levne salamy pastiky a takovety radoby sekane na panev atd..nebo nedejboze omackova fantazie v prasku to je masakr 😝 ..i to pecivo jak prehrabuji to nejlevnejsi bile misto toho aby si dali krajicek dva celozrneho chleba nebo rohliku a misto tech pizza narezu si dali kefir k tomu udelaji lip..nekdy je mi fakt blujno co lidi vsecko snedi a co davaji detem!!priklad vseho je dnesni nabidka kauflandu a jeji puding za 0,90haleru 😝 😝 😝

marticumacek
14. dec 2008

Co vím,že jsem těhotná,nenapila bych se ani trošky alkoholu.I dříve jsem pila jen občas a to jen na chuť.Takže mi to opravdu nechybí.Ale je pravda,že mám kámošku,co si občas dala vínko,pivo a na malém se to negativně určitě neprojevilo.Kofein prý taky není úplně fajn.Ale tak 1x denně si vychutnám 3v1.

gabrielkaa
14. dec 2008

ja tiez davam prednost kvalitnemu hovadziemu pred lacnou antibiotickou hydinou. ja som bola nejaky cas vegetarian, takze k bravcovemu som sa vobec nevratila. papam iba hovadzie, a hydinu. ale urcite nekupujeme ani hovadzie ani hydinu v hypacoch. takisto sa snazim jest celozrnne pecivo, len teraz treba davat pozor, lebo nie je celozrnne ako celozrnne, vela krat ho len prifarbia a je to. inak ale zboznujem domace buchy a strudle...a tie nie su z celozrnneho pecivka..skratka nemozem si pomoct 😎

elitera
14. dec 2008

Jen tak vběhnu do diskuze a zase běžím o dům dál - aponchie, líbí se mi, jak se stavíš k jídlu, že lepší kvalitní jdílo atd. Naprost s tebou souhlasím. Jen mám výhradu k tomu Tangu, co jsi zmínila na začátku téhle stránky - to je taky pěknej hnus chemickej 😝

katka2808
16. dec 2008

ja pijem kavu decaffeinated - teda bez kofeinu, ked tak, ale iba jednu denne... kofeinu sa uplne vyhybam. no a co sa tyka alkoholu, raz za cas si dam vinko... napriklad teraz na Vianoce si to nenecham ujst, ale tiez len 1 pohar. 🙂

sirinka
16. dec 2008

ked kavu bez kofeinu tak spaldovu...ale ja tiez pijem jedno dve kvalitne pressa za den...a instantna kava je tiez podla mna humus, udajne sa vacsinou vyraba zo 100%arabici pestovanej vo vietname...no to musi byt kvalita...ale je pravda, ze kofein prechadza placentou do obehu dietatka a udajne moze narusit jeho rytmus po narodeni, ked ho dostavat nebude...taka mala zavislost, co ja viem 😅

a nekupujeme nic oznacenim light, vsetky dobre a zdrave veci su v tom nahradene umelinou...

takze baby...pekne papajme 🙂

mici11
16. dec 2008

Ahojte ja si dam kafe tak 2 krat do tyzdna. A pijem normalne presso s mlieckom, alebo latte. Doky vravel ze jednu kavu denne kludne mozem. Castejsie chut nemam. A ked mi je velmi zle dam si trocha pepsiny a hned je lepsie. Myslim, ze s mierou nemoze uskodit nic 😉 Teda okrem drog. Alkohol mi nechuti vobec.

alias313
17. dec 2008

hm, myslim, ze kazda mamca by mala uvazit co je spravne a co nie. ale ja nezastavam nazor, ze ked je zena tehotna mala by vela veci uplne obmedzit. Kazda nech pije a je to, na co ma chut. ja si obcas dam cervene vinko s kolou, doktor povedal, ze je to v poho, ze mam nizky tlak 😀 a velmi mi chuti 😀 tak obcas si dam dva pohariky. a co sa tyka pivka, aj to si obcas doprajem a je mi potom dobre 🙂 len zase vsetko s mierou 😉

aponchie
17. dec 2008

elitera no jasne tang neni koser ,ale me nic jineho nechutnalo asi dva mesice a ted si zase ujizdim na dzusu Granini ve skle jen ten piju jinak caje varime a to mame dve velke konvice ktere jsou neustale plne jeden slabounkej cernej cas s medem a citronem a druhej ovocnej a jeste si to trosku redim vodou a piju na zizen ..uz me to stve ty chute nechute ,ale aspon,ze neco vypiju tang uz teda v mode u me neni ted ty dzusy a to je taky rebus to rozlustit kterej je zdravej a zaroven mi chutna..co ten pfanner jakej je?neni to jen prilis drahe a stejne jako ostatni? 😕

emjee
27. dec 2008

sisulka7 • Včera o 17:46
Baby ako ste riesili to ked ste este nevedeli, ci ste v tom a mali ste ist na nejaku oslavu. Svoju narodeninovu party som zvladla s jednym poharikom vinka, vianoce uplne bez, no a ideme teraz na stefansku a je mi trapne hovorit, ze nepijem, lebo mi meska menstruacia. Test som si este nerobila, lebo to sklamanie s jednou ciarockou moc boli, no a su vianoce, navyse lekarne su teraz zatvorene.

tilly • 1d • Včera o 17:52
tak si daj jeden pohárik vínka, nie tvrdé... koľko žien nevie, že sú tehotné, keď pijú... ja som tu mala takú tému v tehotenstve, že tehu a alkohol, fajčenie a tak...
ja som nevedela, že som tehu, bolo to v lete, skoro každý deň nejaká záhradná párty, do toho dovolenka, samé grilovačky... ale moje tehu nedopadlo takže radšej striedmo jeden dva poháriky neuškodia

lucka33 • snž • Včera o 17:53
ahoj sisulka, daj si prípitok a hotovo, alebo choďte autom a šoféruj (ak je taká možnosť) alebo jednoducho povedz, že berieš lieky, na to sa nebude nikto vypytovať. Ja som tiež brala vitamíny, pri kt. sa nemohol alkohol. Nikto nič neriešil.

sisulka7 • Včera o 18:03
to auto by bolo idealne, ale momentalne je pokazene, ale asi sa vyhovorim na lieky.

klementina • 34tt • Včera o 18:05
do siesteho tyzdna nie je prepojeny krvny obeh matky s dietatom, takze aj keby si bola opita na dieta by to do jeho siesteho tyzdna nemalo posobit.

shaarka • snž • Včera o 18:09
ahojte, chcela by som prispiet svojim nazorom. myslim, ze telo mamicky je prisposobene tak, aby sa fazulke nic nemohlo stat, ked maminka este nevie ze je tehu... samozrejme, treba striedmo, ale ja som ten zurovaci typ a preto som sa pytala aj mojej gyndosky na to vsetko. chcela som si robit test kazdy tyzden, aby som mala istotu, ze nie som tehu a aby som fazulke neublizila...
moja Dr mi povedala, ze fajcenie az tak nevadi. teda ze babatko moze byt potom nachylnejsie na alergie a moze mat nizsiu porodnu hmotnost, ale ze nech sa nedesim. hlavne mam byt v pohode a tesit sa zo zivota. vyslovene mi to povedala tak, ze sa mam spravat normalne, pocuvat svoj instinkt, intuiciu, ale nerobit nic extremne inak, ako predtym.
sisulka, ak budes mat chut si vypit, nic sa nestane. ani keby si si dala tvrde alebo zajrta mala opicu. samozjreme, ak pit nebudes, bude to lepsie aj pre teba

sisulka7 • Včera o 18:09
ja viem, ale istota je istota. Meska mi to uz vysse tyzdna a radi by sme zdrave babatko.

shaarka • snž • Včera o 18:10
tak ako pise klemntina. neviem sice presne, ci to je do 6. tyzdna, ale maminka ma fakt dost casu, aby sa zacala spravat zodpovedne voci plodu.

sisulka7 • Včera o 18:14
lebo pred dvomi tyzdnami sme mali taku malu party, no a pilo sa hodne, no a teraz mi to meska, tak si drahy zo mna robi srandu, ze aby sa nam nenarodila mala tequila.

shaarka • snž • Včera o 18:14
este som chcela napisat taku vec (o ktorej sa da polemizovat), ze:
niektore baby sa fakt snazia. sustredia sa na to co robia, ako ziju, papaju vitaminy. nedovolia si ani mastne, ani alkohol, ani zafajcene prostredie... sporutuju pre mimi a nedvihaju tazke veci.
to vsetko je fajn. lenze je to bohuzial aj obrovsky zasah na psychiku. a preto kazdy radi ako najjednoduchsie otehotniet: nedavat si pozor a uzivat si zivot plnymi duskami.
samozjreme je este iny nazor, paradoxne uplne odlisny, a to: pripravovat sa na tehotenstvo zodpovedne, rok dopredu zmenit zivotospravu, nefajcit a vyhybat sa stresu a podobne.
mam skusenosti (z okolia), ze najskor otehotnie niekto, kto to ani necaka, niekto, kto na to z vysoka kasle. kto je uplne v pohodicke, riesi vsetko tak, ako by o dietatko ani zaujem nemala...
ako som uz kdesi pisala: psychika je mocna carodejka...

shaarka • snž • Včera o 18:17
kamoska, co je teraz v 7. mesiaci, sa snazila s manzelom o babatko 9 cyklov. presne na ovulku, zodpovedne. vzdy potom si kupila test a nic.
nakoniec sa uz nasrala a prestalo ju to bavit. zmierila sa s tym, ze sa bude musiet dat liecit. a akurat na jej ovulku im vysla nejaka svadba, na ktou boli pozvani. tak sli, spali niekde na hoteli a nadranom sa dobre opito pomilovali. na druhy den im bolo dost zle 🙂)))
a co sa stalo? ani si nemusela kupit test a vedela, ze je tehotna...

lucka33 • snž • Včera o 18:17
baby, ale lekári odporúčajú už pred snažením vysadiť alkohol, cigarety, ponocovanie atd. Tak prečo by to malo byť ok, ak sisulke už týždeň mešká MS? Určite to má nejaký zmysel... Teda ja som proti pitiu v tehotenstve, max. jeden pohár piva alebo vína, keď ešte nevie, či je tehu.

sisulka7 • Včera o 18:18
my sa snazime asi 3 mesiace, takze zatial to nie je nic strasne a ked momentalne sa citim pod psa. Nemozem poriadne spat, strasne ma bolia nohy a krize, prsia ani nehovorim. A podchvilou aj brucho akoby som to mala dostat, ale uz je to vyse tyzdna a nic.

lucka33 • snž • Včera o 18:20
shaarka - ale to bolo v čase oplodnenia Nie týždeň po meškaní MS..

shaarka • snž • Včera o 18:20
luci, jasne. ja nie som zastancom tychto zlozvykov, len som pisala, ze je celkom zbytocne sa desit. radsej treba byt v pohode.

sisulka7 • Včera o 18:23
ved ja som v pohode, teda snazim sa. Minuly mesiac mi asi po 5 rokoch prvykrat meskali kramy a ja som si bola takmer ista a zrazu len jedna ciarka a na druhy den prisla cervena. Tentoraz to beriem sportovejsie ale snazim sa aj zodpovedne, ved co keby nahodou.

shaarka • snž • Včera o 18:24
http://www.neoweb.cz/tehotenstvi_14.html

lucka33 • snž • Včera o 18:26
shaarka, to áno, určite lepšie, ako sa stále stresovať, počítať, sledovať. To je hrozný nápor na psychiku, aj keď je určite veľmi ťažké nerobiť to, ak sa ti stále nedarí otehu... Takže viem to celkom pochopiť. Ale myslím si, že dá sa žiť v pohode počas snaženia aj s menším množstvom alkoholu, nič netreba preháňať Napr. ja som tento mesiac tiež si dala - na vianočných trhoch varené vínko, na návšteve šampus, doma pohár červeného... A tiež mi MS mešká už 4 dni a mám dva testy so slabými čiarkami Proste som nevenovala pozornosť možnému tehotenstvu, nemyslela som na to, a keď mi jeden deň meškala MS urobila som test. Takže ako píšeš treba byť v pohode, ale všetko s mierou

sisulka7 • Včera o 18:27
tak lucka dufam, ze Vam to vyjde a ze o par dni budu tie ciarocky uz poriadne vyrazne.

lucka33 • snž • Včera o 18:31
Ďakujem sisulka

shaarka • snž • Včera o 18:31
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
ja len cakam a cakam na ovulku...

sisulka7 • Včera o 18:54
zatial dakujem baby, no som sama zvedava, ci zaveje cervena alebo nie. Ak nepride do pondelka, urobime test. Inak kolegyna si robila test pred nejakou party, aby vedela, ci moze pit, lebo tiez jej meskali, no a jedna ciarocka, no uz bola v tom.

eva1001
24. feb 2009

ja som pila pol litra vina denne 40 cig kava tiež v kojení a dieta je zdrave a tažke takže

nikanko
24. feb 2009

eva 1001 - myslim ze blb vtipkujes, taky sprosty by nebol nikto 😠

ivanka821
26. feb 2009

myslim, ze to cele zavisi v akych davkach.

Sem tam si cervene vinko alebo 2 dcl piva dam.
A mala je uplne ok.

k.ate
26. feb 2009

Me by zajímalo, jestli jako těhu můžu sušenku, která má ve složení líh... 😢 Poslední dobou na ni mám šílenou chuť, leží nám tu doma, protože jsme ji koupili ještě než jsem těhu byla a teď řeším, jestli si ji vůbec dávat, jestli to prckovi neuškodí... ☹ Nejspíš ho tam není moc, alkohol z toho ani necítím, ale stejně mám strach... ☹ Co si o tom myslíte?

ivanka821
26. feb 2009

myslim si baby, ze niektore veci prehanate, trosku.
Proste zite taky zivot ako pred tehotenstvom, akurat ze sa neopijajte a nefajcite.
Inak jest mozete uplne vsetko.
Aj susienky s liehom aj kolu. Vsetko....
Mozno take tie plesnove syry asi nie, ale inac pohar cerveneho vina je super na krv.

danka5
26. feb 2009

k.ate: pochybujem, že v sušienkach by mohlo byť množstvo alkoholu, kt. by mohlo uškodiť.

ivanka821
26. feb 2009

alebo neviem kde som citala otazku, ci sa moze rumova aroma....
Blahozelam, ak sa z toho da opit teda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre