Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

meleri
4. aug 2008

Stvůro,

dík za upozornění o těch kvasnicích! Já je ale smažím na pánvičce s vajíčkem a cibulí..tak snad to neva??

Já to tedkom řeším nealkem, dám si tak jednou za tři dny malé pivečko a je to supr...🙂 vlastně mi nechybí alkohol, ale ta chut piva, takže jsem takto spokojená..víno mi nijak zrovna nechybí, což jsem ráda...

Label,
určo si nic nevyčítej Campi má pravdu, jestli se to stalo jednou tak je to určitě v pohodě...

labell
4. aug 2008

meleri: no jednou to, jak sem psala nebylo, byl to takovej náročnej měsíc, ale naštěstí je berunka v pořádku.

campi
5. aug 2008

Meleri: taky mam rada tuhle kvasnicovou pomazanku🙂

meleri
5. aug 2008

jo je to boží, mńam! 😵 zajímalo by mě, jestli se to nedá udělat i z těch kvasnic v prášku..ale to asi ne co.

campi
5. aug 2008

Já to docela dlouho tepelně zpracovávám, tak myslím, že by nám to nemělo ublížit. A kvasnice jsou moc dobrý kvůli béčku.

anaconda
5. aug 2008

Holky,
tak jste mě tu ráno navnadily na drožďovou pomazánku, že jsem si jí musela udělat místo oběda. Dala jsem do ní hodně pažitky a s čertsvým chlebíčkem je fakt super! 😉 I malý pivko si po ní s chutí dám. 🙂

sandrika
5. aug 2008

ja som pila ceztehu pivko a v pohode

zuz11
15. nov 2008

munu • 25tt • Dnes o 00:02
Vypijete si niekedy alkohol v tehotenstve? Mam na mysli pohar piva alebo cerveneho, bieleho vina, alebo nieco? Len zo zvedavosti a ci to moze uskodit babatku a tak... Ja som este nevypila ani kvapku odkedy viem, ze som tehu, len by som chcela vediet, ci hrozia nejake nasledky pri tom, alebo ci si nejaka tehulka obcas da v tehu poharik niecoho... tesim sa na odpovede 😅

cimika222 • 16tt • Dnes o 07:52
ahoj munu!!!
ja od kedy viem ze som tehu tak nepijem nic akurat niekedy si dam pohárik čierneho piva zevraj to sa môze

lucia375 • 1d, 22tt • Dnes o 09:27
Ahoj.
Ja si tiez občas dam pohar piva alebo deci červeneho vina. To nemôze uškodit. Určite nie nic tvrdé.

andreahrbacova
15. nov 2008

ahojky,tak se připojuji,já od té doby co jsem zjistila že jsem těhulka,jsem si nedala nic alkoholického,a nebudu v tom ani pokračovat,třeba to nemůže uškodit ale já nechci riskovta,nějak mi to ani nechybí.A na Silvestra si koupím rychlé špunty,to je taky dobrotka 😀 😉

bianca
15. nov 2008

ja som si na osobne doporucenie lekara sem tam dala pohar piva alebo 1dcl vinka.A vsetko v pohode.
Nesmieme vsetko tak prezivat.

llaayllaa
15. nov 2008

ja síce nie na doporučenie lekára,ale na doporučenie vlastnej velikánskej chuti 🙂 som si tiež sem tam dala pohár malého pivka,čo ked som nebola tehotná nebolo u mna zvykom a víno už vobec nie,ale to pivo sa mi počas tehotenstva fakt sem tam žiadalo,a chvalabohu nič sa nestalo,osobne si myslím,že radčšej sem tam malé pivko,ako balík cigariet denne,vede pivo aspon obsahuje neaké vitaminy,ale cigarety 😒

campi
15. nov 2008

andrea: videla jsem ted reklamu na nealkoholicky sekt od Bohemia sektu z opravdoveho vina, tak ten si koupim na Silvestra. Taky existuje nealkoholicke vino znacky Carl Jung, stoji cca 120 Kc lahev.

annaanna
15. nov 2008

babule, teda sory, že som sa sem votrela, ale môj muž dakde čítal, že ak tehulka si dá do týždňa 2 dcl vínka, tak dieťatko by malo byť veeeeľmi inteligentné 🙂 🙂

barny
15. nov 2008

ja som si dala cez sviatky pohar vina a vsetko ok, ja si tiez myslim ked je to fakt len prilezitostne a nie kazd den, ci tyzden tak to neuskodi

andreahrbacova
15. nov 2008

ahoj capmi,díky za radu,ještě nevím co to přesně bude,ale rychlé špunty mi chutnají,tak možná zůstanu u toho 😀 a nebo to bude to to i to.Však Silvestr s emusí hodně zapít 😀 😀 😀 😀 😀
no já si myslím,že děťátko bude inteligentní i bez toho alkoholu.Kamarádka nepila alkohol z důvodu že nesměla ze zdrav.strábnky,a myslím,že její dvouměsíční chlapeček, je dost inteligentní a pěkný čiperka.Víš a poku ti ten alkohol nechybí,tak není problém.

campi
15. nov 2008

Ja se vinu ani pivu nevyhybam, dam si obcas k jidlu od manzela, ale fakt malo, protoze pri dvou deci uz to v hlave citim a nevim, proc bych mela diteti porizovat opicku. Je zvlastni, ze rocnimu diteti by nikdo nepodal, ale miminku teda dopravame...

zuzula25
15. nov 2008

osobne si myslim, ze to babatku vobec neskodi.prilezitostne, raz za mesiac si tiez viem dat nejaky liker s dzusom, ale len stamperlik do dzusika, ked pride vynimocna navsteva, alebo ked sme kolaudovali nase nove hniezdocko-bytik tak som si dala deci sampanskeho.pivko len nealko a vino vobec to mi akosi nechuti.v malinkom mnozstve to neskodi babatku

andreahrbacova
15. nov 2008

no já si myslím,že tvrdé by se nemělo vůbec

laola
15. nov 2008

To je asi o přístupu těhotné. Hlt piva po obědě nebo trošinka vína - proč ne. Ale štamprlení ať už v džusu nebo ne, to je přece jenom trochu riskantní...
Za sebe můžu říct, že se to dá vydržet bez alkoholu.

munu
15. nov 2008

laola to je presne aj moj nazor, hoci ja nepijem nic vobec, ale len preto, ze mi to ani nechyba... nemam velmi rada pivo, ani vino a to ostatne aj tak nemozem, takze nechcem nic... verim, ze babo bude zdravsie bez alkoholu... 🙂

campi
16. nov 2008

V principu je jedno, jestli se do tela dostane alkohol z vina, piva nebo tvrdyho, ale taky to citim tak, ze nechci alkohol pit a tím ho zprostředkovávat dítěti.

janika7
17. nov 2008

Ahoj pridam taky svuj nazor. Ja se 1dl vina nebo trose piva po obede nebranim. Ptala jsem se na to sveho doktora a ten mi rekl, ze 2dl vina, nebo male pivo je lepsi nez vypit treba 0,5l coly...Takze kdyz nekde jsme a mam chut, tak si symbolicky dam a nemam spatne svedomi. Naopak jsem nikdy nepila pivo a ted na nej po jidle mam chut, tak upijim manzelovi...

karca21
20. nov 2008

Ahoj holky, já si taky občas dám. Kamarádka taky popíjela decinku vínečka během těhotenství a úplně v pohodě, má krásnou zdravou holčičku. Doktoři to opravdu kolikrát i doporučují, třeba na nízkej tlak. Takže pivečko, vínečko v malém množství - no problem.

aponchie
20. nov 2008

tvrdej alkohol ani nahodou,semotamo hlt piva nebo strik nevadi ..vseho s mirou..jj me pred porodem rekla at si dam sexik kapku cervene vinka a udelam si hezkej vecer 😀 a zitra jdeme na veceri a dam si biftek tradicne a k nemu vodu pit nebudu dam si deci cerveneho a budu ho cucat celej vecer 😀

sisulka7
20. nov 2008

baby, mne teraz meskaju krami 5 dni a nemam ziadne priznaky tehotenstva okrem unavy, ale ani kramy sa nehlasia. Cakam priatela a idem urobit test. Normalne neviem, ci sa bojim viac toho, ze budem tehotna ako toho, ze nebudem. Chcela by som. Zacali sme pracovat minuly mesiac, tak by to bol sok.

ejusa
22. nov 2008

Sisulka7 no ako dopadol test,cakate babetko?Aj mne to zacala takto,meskali a tiez som sa unavena citila,a taka nafuknuta.Daj vediet 🙂

marcelapetrikova
22. nov 2008

ahoj no já u malého pila vínko tak skleničku červeného občas ale až v 5 měsíci a dr říkal že můžu červené na krvinky samo že tvrdý alkohol nee ale ted po 12 týdnu jsem si řekla že si koupím lambrusco růžové a občas si dám ale nejdřív musím dobrat atb 🙂

evulinkab
7. dec 2008

Holky, chtěla jsem se vás zeptat-co takhle punč???Já to mám hodně ráda, každej rok na to chodím na náměstí před Vánocemi, včera jsem šla na náměstí a dala jsem si dětskej punč, což byl jakýsi blivajz 😝 , prostě svařený džus nebo co a měla jsem na ten normální hroznou chuť.Myslíte, že by to uškodilo?Nic celé těhu nepiju, jen v létě jsem si dala sem tam hlt piva, ted někdy trošku vinka, ale to opravdu jen tak na dva tři hlty a nic víc.

aponchie
7. dec 2008

ten punc jsem si dala jednou na namesti a stejne me moc nechutna ,udelali jsme si svarene vinko do termosky a ja si tak decinku cucla a byla jsem spokojena..navic vim co si do toho sama davam..pivo si obcas dam hlt ikdyz me moc nechutna pac jako po bucku nebudu pit stavicku to by me bylo desne zle 😎

azhra
7. dec 2008

campi, videla jsi nekde v obchode to nealkoholicke vino Carl Jung? Ja ho jeste nikde nevidela. Ten nealkoholicky sekt od Bohemky je tez dobry tip. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre