Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

kefalinek
15. jan 2011

ahojte prepacte, ze sa vám tu zamocem,ale ja ked som bola tehotna s dcerkou tak mi nenormalne klesol tlak a vtedy mi doktor doporucil pit deci cerveneho vina, vtedy ked mi tlak opat klesne, dcerku mam zdravu a ja si myslim, ze trosku vinka este uskodit nemoze

monyccka
7. sep 2011

fiiiiha..preluskala som skoro celu diskusiu a som v soku. Myslim si, ze zena, ktora sa rozhodla byt matkou, by sa mala vediet ovladat natolko, aby sa na tych 9 mesiacov vzdala alkoholu (vina, piva, likerov..cohokolvek), cigariet, kofeinu, plesnivych syrov, nepasterizovanych mliecnych vyrobkov, udenin a pod. Ved ide o zdravie dietatka, o ktorom s takou radostou mnohe hovoria, ze by zanho aj zivot dali (ale vinka sa nevzdaju a z cigaretky si potiahnu). Ja som prestala fajcit rok pred planovanym tehotenstvom, alkoholu som sa cele tehu ani nedotkla (a ani mi nenapadlo to urobit), kavu som prestala pit hned ako som nasla na teste dva pruzky, stravu som mala vyvazenu a pohyb denne. Neviem si predstavit, ze by som to pri druhom babatku urobila inak. Ak by sa mi totiz narodilo nejakym sposobom chore dietatko, alebo by malo pocas zivota zdravotne problemy, mala by som obrovske vycitky svedomia, ze som pre jeho zdravie neurobila pocas tehotenstva maximum. Pretoze zeny, ktore nedbaju v tehotenstve na vlastnu vyzivu a podcenuju negativny vplyv alkoholu, cigariet, kofeinu a inych svinstiev na plod, su podla mna len sebecke a lenive nieco obetovat zo svojich neresti. Tot moj nazor.

andulkaavetrelec
8. sep 2011

Já bych ten alkohol taky nepodceňovala, i když samozřejmě taky nejsem bez viny (2 krát po decce vína). Ale dítěti roste mozek, všechny orgány atp. Že se narodí a je v pořádku, neznamená, že to nemělo žádý vliv. Jsou studie, které prokazují vliv na pozornost, takže problémy můžou nastat až ve škole. U prvního syna jsem taky alkohol nevynechala, ale jen asi třikrát po decce a jinak pohyb a zdravá strava a pozornost má ve školce zatím vynikající, ale taky je občas dost vzteklý, jenže to jsou děti v jeho věku všechny a po mně to může mít taky, takže příčina alkohol nejistá. Přesto s alkoholem opravdu opatrně!!

klemente
17. dec 2011

A čo poviete na alkohol, ktorý sa dáva do múčnikov? Ide o 3 lyžice rumu, no ja sa bojím aj toho. Muž mi hovorí, že to nemám tak preháňať.

deyana
17. dec 2011

@klemente toho bych se fakt nebála..

mystka
17. dec 2011

Mne moj doktor povedal, ze tehotenstvo nie je choroba, ak chcem mozem si dat trosku pivka a vina. Kavu pokial nepijem na hektolitre detto a colu tiez.

tina7729
18. dec 2011

neriskovala by som, ja som prestala hned aj fajcit ked som sa dozvedela ze cakam babo

lajla
18. dec 2011

no ja v obou tehu ujizdela na pivu..asi mi neco chybelo🙂 takze sem tam jsem si ho dala..toho bych se opravdu nebala...ted zatim chut nemam...

lajla
18. dec 2011

@klemente v klidu 😀

verylka
19. dec 2011

samo ze si trosku alka muze tehu dat, pokud to neni denodenne a ve velkem... kdyz si das jednou za cas dve decky cerveneho a hodne to zapijis vodou nebo si das pivo nic se nestane..mam to potvrzeno od dr

22beba
19. dec 2011

@lauricka pekne povedané suhlasim s tebou ... aj ked som fajciar tak by som ttteraz pocas tehu cigaretu do ust nedala netobož alkoholu ..... 🙂 sice ked som nevedela ked som tehu tak som pila vino ale to mi moc nechutilo .... aj za mna mal niekto zodpovednosť ked som rastla v brušku čiže aj ja musim mat zodpovednosť za drobca .. 🙂 a to by mali mat vsetky babule 🙂

zabka88
19. dec 2011

@klemente ahoj, podľa mňa rum keď prejde 150-200 stupňami v peci nema šancu si zachovať nejaky alkohol, tam skôr ide o tu chuť čo da kolaču.... takže tohto by som sa nebala 😉

22beba
19. dec 2011

tak neviem no ,....... niektoré ženy dodržiavali všetky zasady chovali sa tak ako sa maju počas tehu a niekedy bohužial sa im narodili chore detičky... a niektore si fajcia piju a podobne..... a nič ..... tak v tom potom niečo iné musi byt ... asi aj genetika a tak.... no neviem táto teoria "ano a nie " je dost diskutabilna .... niektorí lekári odporučaju dať si pohar čierneho pivka , iní zase nie , všetko je napísané na nete ..... a niečo aj blbosti a zastrašovačky ... od kial mala moja mama alebo babka vediet ze nemá jest a pit to a to a to ked nebol internet ani take informácie? a sme tu zdraví a v pohode .... no fakt neviem radsej nech sa baby rozhodnu samy za seba je to ich vec 🙂 pekný deň

anulienkaf
20. dec 2011

občas keď som mala problem s travením dala som si malé pivo, niekedy som ho ani nedopila, víno som si netrúfla a tvrdé mi aj tak nikdy nechutilo 😖 ale to pivko mi občas naozaj pomohlo. Hlavne všetko s mierou

tatiana1985
20. dec 2011

@monyccka ejhaaa...
nic v zlom, ale keby som toto vsetko v tehu dodrziavala co pises ... asi by ma "slak trafil" 😨 😀 😀

ved tehotenstvo nie je choroba, aby sa clovek vzdal vsetkeho "zleho"...

to ci sa dietatko narodi zdrave, alebo s nejakymi vadami zalezi aj od inych veci ako alkohol, kava, ci pizza s kolou v ruke 🙂 🙂

monyccka
21. dec 2011

@tatiana1985 tehotenstvo nie je choroba, to je fakt - v chorobe rozhodujes len o svojom zdravi, v tehotenstve vsak aj o zdravi dietatka, co mas v brusku. Nemyslim si, ze je "na slaktrafenie" vzdat sa kavy, cigariet a alkoholu na necely rok.. Napriek tomu, ze som pred tehu zila dost aktivnym nocnym zivotom, v tehu mi ani nenapadlo pochybovat o nutnosti tychto veci sa v zaujme dietka zrieknut. Samozrejme, to ci sa babo narodi zdrave zalezi AJ od inych veci. Ale bohuzial AJ od tychto. A tehu sa da krasne uzit aj bez "pohara pivka" a bez "decka vinka". Ja som nadalej chodila s priatelmi vonku aj na chaty a vylety, akurat sme to troskupoupravovali - nefajciarske podniky, chaty s dostatocnou moznostou hygieny a pod. Uzila som si to naplno a som hrda na to, ze to bolo bez toho "zleho" a ze som urobila maximum pre svoje babo uz v brusku.

megy
21. dec 2011

já vedla takový normální předtěhu život až na stresy, občas alkohol, nikdy jsem nekouřila a ani jsem to nezkoušela. s alkoholem je to asi tak, že si klidně člověk může dát za čas malé pivo, ale po pravdě, já nyní po dvakrát ucucnutí z malého piva byla jak nametená, takže mi to ani nesedlo,. Vínko 2dcl jako střik proč ne? já to sice nezkoušela, ale taky mi řekli, že bych mohla.
co se týká kafe - občas si dám, mívám teď tlaky 90/60, což je sice fajn pro miminko, ale na vybulení taky dobré.
jak občas pozoruju budoucí maminky, jak si hulí jak fabriky, tak bych jim usekla pařáty - omlouvám se předem kuřačkám, ale kdybyste občas viděly, jak vypadají taková miminka po porodu někdy v tak špatném stavu, tak byste si kouření odpustily. toť můj názor.

kamajka
21. dec 2011

Ja som o tom čítala článok,že sa z času na čas môže dať pohár vínka,či piva, alebo nejaký ten vaječný koňak, fajčiť sa nesmie, opačne je to v dobe dojčenia, alkohol sa nesmie, príležitostná cigaretka by nemala vadiť.
Ja som si dala v tehu príležitostne pohár šampusu ale teda vo všeobecnosti je to jasné že pravidelný prísun alkoholu narobí v tehotenstve a nie len v tehotenstve viac škody ako osohu.

kacsik
21. dec 2011

ja som pila kým som nevedela že som tehotná, aj to len dvakrát asi dve pivá na koncerte 🙂 prvý trimester so bola rada že som v sebe udržala vodu nie to ešte myslieť na to že by som si dala alkohol....ale občas si cucnem jeden glg mužovho piva ale on pije len slabučké ochutené 🙂 ale na Vianoce si dám pol deci horucej medoviny , náš zvyk 🙂 ale v živote by som tehotná nepila alkohol vo vačšiom množstve, neriskovala by som zdravie svojho dieťatka

e_z
4. mar 2014

O alkohole v tehotestve a jeho možných rizikách sa dočítate aj v našej encyklopédii Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/alkohol-v-tehotenstve/

vinamuska
16. mar 2014

hele, moje dcera má 13 let.. velice dobře se učí, je chápavá, soustředěná atd. v těhotenství jsem pila přešla jsem z bílého na červené víno.. samože jen 2 dcl max týdně nebo 2x do týdne. tenkrát mi dokonce na Prenatalu i pan doktor doporučil vínko. TAkže vubec neblazni a nestyď se, za to , že si někde dáš deci nebo dvě vínečka. Hlavně ne slivovici atd. Nyní jsem opět těhotná a jednou za týden 2 dcl si také dopřeji. 🙂 paní na Prenatální klinice v Brně mi 14 dnů zpět doporučila i frťana domácí slivovice, že to neuškodí. takže asi tak 😉

tenerifka
16. mar 2014

Urcite by som sa bala viac liekov v tabletkach,pohara coly ci chleba natreteho margarinom ako pohara dobreho vina. Kazdemu podla svojho vedomia a svedomia.....ja som si v tehotenstve s najmladsou dcerou obcas dala pohar kvalitneho cerveneho vina, a co vam budem hovorit, zda sa, ze to malo velmi pozitivny vplyv na jej mozog, rast aj krasu......(trochu odlahcujem, ale neklamem 🙂 )

mata90
16. mar 2014

tehotná žena by nemala piť, samozrejme ked si dá výnimočne deci vínka, to neuškodí, ale inak nie.

protektinka
17. mar 2014

Ani ja by som to neriskovala.
Mohla by si si prípadne všeličo neskôr vyčítať.
Ale je zase rozdiel, či niekto pije dlhodobo pravidelne, ale si fakt dá raz dva razy za tehotenstvo pohárik červeného vína, alebo piva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre