Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

sue
8. júl 2007

S narkomanmi je najhoršie to, že naozaj vyliečiť sa podarí len 3% z nich ☹ pracovala som v tejto oblasti, resp.brigádovala a poznám kopu prípadov... neskutočne smutných a viem, že len väzenie nikdy nepomohlo 😔
Proces odvykania je pre nás ľudí odmimo neuveriteľne dlhý (prakticky trvá celý život...) spočíva v tom, že človeka (väčšinou úplne fyzicky aj psychicky zruinovaného, s obrovskými dlhmi, policajtmi na krku...) dostanú na odvykaciu kúru (väčšinou najprv psychiatria) - tam ho dostanú z fyzicky najhoršieho von (min.pol roka-rok máva neskutočné "absťáky"), potom by mal nasledovať presun do centra pre liečbu závislostí - človek sa tam nasťahuje, žije tam a dajú mu aj vykonávať nejakú robotu, dajú sa tam robiť kurzy a lieči sa - individuálne s psychiatrom, skupinová terapia a podobne... po nejakom čase mu dovolia návštevy príbuzných a po ďalšej dobe môže aj on ísť na návštevu domov... celé odvykanie je postavené na tom, že liečiaci sa narkoman musí kompletne zmeniť všetky svoje zvyky - nesmie chodiť na rovnaké miesta, vykonávať tú isté prácu, tie isté koníčky, chodiť tými istými spojmi MHD...
Pri dodržaní tejto niekoľkoročnej liečby je pravdepodobné, že sa abstinujúci narkoman k drogám nevráti... ale tie 3% sú bohužiaľ stále na Slovensku smutný fakt 😔

marbla1980
8. júl 2007

ahoj holky, jsem tu nova, a potrebovala bych od vas poradit (utesit ☹ ). Uz tyden jsem to nedostala a v sobotu jsem si udelala tehotensky test, ktery vysel negativne. A tak jsme s kamaradkou hned v sobotu vyrazily na oslavu jejich narozenin a vypila jsem vic nez jsem mela (vino, panaky...). Ted mam strach, kdybych presto byla tehotna, aby nebylo neco s mimcem.... Co myslite?? Diky moc

sue
8. júl 2007

Marbla, malo by to byť OK... už sme tu o tom písali...

smoulinda
8. júl 2007

Marbla moje kamarádka o svém těhotenství nevěděla do 3. měsíce, "chlastala" jak duha, zrovna samá oslava. Ale když se to dozvěděla, tak hned přestala a dneska má krásnýho zdravýho půlročního klučíka 😉

marbla1980
8. júl 2007

diky diky diky... Ja teda nechlastam jak duha, tohle bylo vice mene nahoda... Ale diky moc. Na internetu jsem nasla samy hrozny veci, jak se muze dite narodit postizeny... potrebovala jsem uklidnit 😅

sue
8. júl 2007

Marbla, ak sa dieťatko choré narodiť má, tak sa tak narodí...a nik asi nezistí prečo to tak bolo ☹ držím palčeky...

marbla1980
8. júl 2007

Diky Sue, jsi moc hodna 😵

lubkaaa
8. júl 2007

ritaklea, to som asi nejako splietla dve diskusie.. sorry.. 🙂

ritaklea
8. júl 2007

lubkaa vsak nie je sa za co ospravedlnovat. ja len ci si potvrdila moj nazor na to, ze su sebci... 🙂

domeenika
9. júl 2007

marbla1980.. ja som tiez nevedela ze som tehotna do 2.mesiaca a nemozem povedat ze som sa nejak setrila.. nemyslim len alko.. ale tak celkovo.. no a zatial mam vsetky vysledky ok.. no a dneska idem na sono tak drzte palce nech sa male neotoci ritkou.... 🙂 🙂 🙂

edimon
9. júl 2007

Já, moje mamča, babička, tety i kamarádky (všechny mají díky Bohu zdravé dětičky) jsme názoru, že pokud jednou za čas vypiješ malé pivo po obídku či vinný střik, tak je to ok. Neříkám že vždy,ale někdy si dám i 2x v týdnu malé pivo k jídlu, pak třeba 14 dní nic...a za celé těhu jsem měla tak 4 slabé střiky....myslím si, že takové malé množství by miminku nemělo ublížit...to samé si myslí i doktoři...ale samozřejmě je to na rozhodnutí každého. Každopádně holky, které si občas pro chuť dají vínečko či pivečko neodsuzuji už i proto, že znám holky, které měly v těhu chutě i na třeba na vodku s juice, ikdyž před těhu to nikdy nepily...a pan dr dovolil...jednou za čas s malým panáčkem...a jejich děti jsou véélice zdravé 😉

garbage
19. júl 2007

No já jsem bohužel taky na začátku těhotenství toho jeden den vypila poněkud víc (asi tak 3 panáčky slivky a 2 piva a nějaký vínko). Bylo to totiž na vlastní svatbě a já nevěděla, že jsem už 2 týdny těhu. 😒 Taky doufám, že to pro mimčo nebude mít žádný následky.
Jinak kouřit jsem přesatla před 10 měsíci a alkohol si moc nedávám, jen si občas srknu pivča od manžela a tento víkend jsme grilovali tak jsem měla tak 3 dcl. červenýho. Myslím, že v takovýmto množství se to dá 🙂 .
Jinak moje sestra u obou dětí kouřila, dá se říct jak fabrika a má krásný zdravý děti (14 a 8let). Někdy si říkám že ženský který si to tak neberou neprožívaj to a dá se říct že na to kašlou mají zdravý krásný mimča a naopak ty co to až přehání a jsou moc uzkostlivý tak se to nakonec nepodaří tak jak by mělo.
Ale jinak si myslím, že je to každýho věc. Někdo si nedá vůbec někdo deci. Mě teď dostala tchýně když mi nechtěla nalit melounboule (se sektem) skoro mi ani nechtěla dát ochutnat 😀 😀 😀

rita
19. júl 2007

ahojte baby
chcem sa vas spytat na jednu vec: Co sa stane, ked v ten den, ked doslo k oplodneniu, muz vypil viac alkoholu?!? moze to mat negativny vplyv na vyvoj miminka?!?

bihan
19. júl 2007

Rita, nie nemôže, každá spermia dozrieva v tele muža okolo 72 dní a neustále sa obnovujú 😉

rita
19. júl 2007

ooo dakujem,
inac na 80% som presvedcena, ze sa to nestalo prave vtedy (podla krcku mat), ale predsa 😖 dakujem ti bihan, si ma ukludnila
velmi
papa

domeenika
19. júl 2007

na to si ako prisla ze podla krcku maternice? prosim objasni

rita
19. júl 2007

domeenika, vela citam stranku MK a som si vsimla, ze ty do kazdeho tak trosku vrtas 😠
podla krcku tak, ze 12-13 DC som mala makky a hore (a vtedy ma zena ovu) a potom tvrdy a dole a to s tym alkoholom bolo 18 DC, takze vtedy som uz bola v tom.
ty to neovladas?!? ako si ostala tehu? 😅

domeenika
19. júl 2007

nie vazne prepac ak som sa ta dotkla ale fakt nemam pocit ze vrtam do ludi..
a to s tym krckom fakt nepoznam. otehotnela som tak..resp. zistila som to tak ze mi meskala menstruacia.. 😒

rita
19. júl 2007

ok,
sorry aj ja som tehu a tie sproste hormony ☹ 😠 ☹ nechcela som ta urazit, len mi to tak pripadalo 🙂 este raz sorry
no a ten krcok fakt tak funguje, ked je ovu a potom ked cakas mrchu vzdy mas hore a makky, ostatne dni dole a tvrdy, ja som mala stresove obdobie, lebo teraz som sa vydavala, takze BT mi bolo na figu, lebo neukazala ovu, ale podla krcku som to vedela a podarilo sa to na uplne 1.sup 😀

rita
19. júl 2007

ja aj mne sa velmi paci Tvoje dievcenske meno Ema alebo Emma 😀 😀 😀 krasne meno

domeenika
19. júl 2007

tak to gratulujem.. ja som sa takto nikdy nesledovala.. otehotnela som neplanovane,ale som stastna ze budem mat mimi. 😉

bihan
19. júl 2007

Babulky, držte sa témy 😉

domeenika
19. júl 2007

rita lenze vies kolko sa ich teraz rodi? je to ais v mode, normalne rozmyslam ze vymyslim nieco ine.

rita
19. júl 2007

domeenika mas pravdu, je to dost v mode...
bihan ma pravdu, mame sa drzat temy

slim
5. aug 2007

ahoj holky,
máme před svatbou a už bychom se chtěli začít snažit o mimčo.jde mi jen o to,že pokud bych otěhotněla, tak na rozlučce se svobodou bych byla v cca 4tt a na svatbě v 6tt.
vdávala jste se některá v podobném termínu těhotenství? moje dotazy jsou: zda jste to již na sobě poznaly, zda jste to řekly okolí, zda už to bylo na vás poznat - nevolnost,únava... nebo jestli jste to zatím nepoznaly a vklidu slavily? já samozřejmě žádná alkoholička nejsem,ale na své vlastní svatbě a rozlučce se svobodou zase úplně "na suchu" sedět nechci 🙂
vím, že se v prvním trimestru se má dávat obvzlášť pozor,neb se vyvíjí především nervový systém dítěte,ale uznejte,škodily by dvě,tři skleničky vinného střiku?

předem díky za vaše názory

bihan
5. aug 2007

tak prečo jeden mesiac nepočkať? 😉
V 4tt by to ešte nemalo vadiť, lebo mimi je vyživované zo žltého telieska, nie placentou, ale v 6tt sa už tehotenstvo pozná (hlavne asi polovici žien nastupujú prvé tehotenské nevoľnosti.. to by som na vlastnej svadbe veľmi nechcela 😅 )

slim
5. aug 2007

díky, bilhan 🙂

hedunecka
5. aug 2007

ja by som na tvojom mieste urcite pockala ten mesiac ako pise bihan..pretoze nikdy by som si nezacinala s alkoholom keby som uz vedela ze som teho..alkohol je kolkokrat horsi ako drogy dokaze narobit peknu sarapatu s plodom..ja som tak na to doplatila kedze som nevedela ze som teho/no a moje baby malo hydrocefalus a povedali ze pricina bola v 5tt kedy sa vo 24 xromozeme stane xyba-lieky, alkohol, drogy, rongen, xoroba...atd../takze neriskuj a radsej sa pekne priprav na kludne teho 😉

slim
5. aug 2007

máte pravdu, holky. díky moc.

ronikacz
6. aug 2007

Ahoj,tak ja sa tiez pridavam do diskusie.Moja doktorka mi tiez vravela, ze mala sklenicka vina mi neuskodi, samozrejme asi nie kazdy den. Ja si vacsinou po dobrom nedelnom obede odlejem trosku pivka od manzela na lepsie travenie 🙂 Co sa tyka vina - to som este ciste nepila.Ale bola som na navsteve u kamosky a ta -este nevedela, ze som tehu- urobila skvely letny napoj z vinka. Dala do karafy biele vinko,pridala tam stavu z anasoveho kompotu a cukor a lad. Najskor som nechcela, ale ked som mala povolenu sklenicku, tak som si nechala naliat.Do toho drinku sa dava ananasovy kompot. Baby, to vam bolo take dobre a osviezujuce, ze som mala cp robit, aby som si neuliala este jednu sklenku - ale vydrzala som. V kazdom pripade, takto riedene je to asi lepsie ako cire vinko...v tychto vedrach doporucujem - ale samozrejme s mierou!!!!! a nie kazdy den 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre