Môže budúca mamička piť alkohol?

zdenko
5. júl 2007

Moze buduca mamicka t.j. tehotna zena alkohol??

bejca
6. aug 2007

suhlasim s ronikou🙂 ja si tiez dam trosku pivka ale vacsinou iba nealko 🙂 ine som nepila , a myslim si ze ani by sa nemal alkohol prehanat !!! a drogy alebo cigarety by sa mali uplne vylucit !!! dieta po narodeni je zavisle !!! hlavne o tych cigaretach sa to dobre pise 🙂 ja viem - fajcila som 25-35 cigariet ked som zistila ze som tehotna obmedzovala som - maximalne 8 cig.denne a od 11.7. nefajcim ani jednu cigaretu 😀 a som sama na seba hrda 🙂 naozaj xixi aj ked mi to naozaj chybalo ale nevzdala som sa a vydrzala som to 😀 a som fakt rada 😉

flow111
6. aug 2007

bejca tak to ti gratulujem ja taku volu nemam... 😖 pivo si tiez dam ale len nealko...radsej dzusiky 😀

bejca
7. aug 2007

flow ahoj dakujem za gratulaciu xixixi snazim 🙂 je to tazke ale co narobim - babatku nechcem ublizovat - cakali sme na neho 11 rokov 😀 a konecne je tu 🙂 a pijem vyhradne dzusy + mineralka-cize strik xixixi alebo iba mineralku -bud cistu alebo ochutenu 🙂 a to pivko som si dala na zaciatku pretoze asi tak do 10 tyzdna ma stale pobolieval zaludok a hlavne vecer - tak som si sem tap dala trosku pivka - nealko - na travenie 🙂

fran
7. aug 2007

Ahoj, já ze začátku alkohol vůbec nepila, ale teď už si klidně malý pivko desítku dám, k obědu někde na zahrádce. Na střik ani na víno nemám vůbec chuť. Jen na to pivko. 🙂 Myslím, že neuškodí. Nesmíme zase panikařit.

hedunecka
8. aug 2007

v pokrocilom stadiu tehotenstva samozrejme ze neni ten alkohol taky skodlivy ako na zaciatku kedy sa delia este len bunky a zacina sa vyvajat embrio..ked uz sa povazuje embrio za plod su % ovela nizsie.na zaciatku je alkohol veeeeeeelmi skodlivy..ja si tiez uz teraz od draheho hocikedy upijem pivka a straaaasne mi xuti shandy-cruzcampo nemozem odolat 😀 😀 /ma sice iba 0.9%/ale neprehanat to..

hedunecka
8. aug 2007

a este:cervene vinko pijem obcas kvoli chudokrvnosti/ciste cervene ale iba tak deci 😉 /

deina
9. aug 2007

Na zaciatku tehotenstva by sa asi vobec nemal pit alkohol, ale nealko pivo si mozem dat, vsak? Obsahuje daky alkohol? Nemal by, ked ho smu pit aj soferi... ale nechcem riskovat.

babulina
9. aug 2007

to nealko pivo by mohlo byt v pohode, sice tiez asi obsahuje minimum alkoholu, lebo je stanovena hranica kolko mozes vypit pred jazdou aby si este nenafukal, ale je to dost vysoko mam pocit ze az 10, takze jedno by mohlo byt v poho urcite

ditta
9. aug 2007

Holky,máte strach dát si nealko pivo,protože je tam přeci jenom trocha alkoholu? Kupte si nealko pivo z Černé Hory,má 0% alkoholu!!Je to novinka,jmenuje se Forman.Piju ho bez výčitek svědomí.

deina
9. aug 2007

10 piv? 😀 Iba jedno si planujem dat, v sobotu sa chystame von a stale dostanem ohromnu chut na pivo. Take minimalne mnozstvo alkoholu je vraj aj v kompotoch (to mi tvrdil manzel, neviemm, ci to myslel vazne 😅).

tribitka
9. aug 2007

deina, o tom, že v zaváraninách ovocných je nejaké bezvýznamné percento alkoholu som čítala už dávno, takže manžel mal asi pravdu.... 😉

tribitka
9. aug 2007

ale ten sa tam začne vytvárať až po pár rokoch, takže ak chceš alkohol, hor sa na niekolkoročné zaváraniny.... 😀

deina
9. aug 2007

No toto, tak to je mudry chlapik! 😀

tribitka
9. aug 2007

no, to mu musíš doma povedať.... 😵 😵 😵

ammalka
9. aug 2007

Já slyšela, že malé množství piva, např.dvojka, by neměla uškodit, je prý v něm dokonce i kyselina listová, která je pro nás důležitá, tak nevím, já se ptala na Gennet a tam mi řekli, že malá sklenička piva neuškodí.

lenik27
10. aug 2007

Nealko pivo je určitě úplně v pohodě. Neříkám na lačno, ale k obědu a k večeři určitě pomůže s trávením. Mně navíc pomohlo od těhotenské zácpy a báječně mi zmírňuje neustálou migrénu. Každý den si dám jedno (když třeba grilujeme i dvě) a můžu jen doporučit!! Nemůžeme to přehánět.

edimon
10. aug 2007

Já si tedy taky občas dám k obídku malé pivo...a když mám chuť, tak i slabý stříček (1dcl vína a 4dcl vody). Radila jsem se o tom nejen s lékařem, ale i s maminama..a všechny říkaly, že se nemám bát. Sice né každý den 😀 ..ale někdy i 2 až 3x za týden...ale to jen když se to opravdu sejde...já bych mimi neublížila 😉 Znám maminy, které v těhu pily třeba i vodku s juice..(malého panáčka) nebo gin s limčou..protože na to měly prostě hroznou chuť, jinak to před tím nepily!! 😅 ...a děti mají naprosto v pořádku..je jim dnes už 20 a 16..těm dětem 😀 Já se sice tvrdého alkoholu straním.....ale jinak si myslím, že v pivu a vínu jsou i látky, které mouhou prospět...v malém množství 😉

zlatouch
19. okt 2007

Ahoj, začínám pomalu shánět info, tak oživím "alkoholové" téma. Minulý týden jsem se ptala na gyndě doktora na alkohol v těhotenství. Myslela jsem, že mi ho nedoporučí, ale hrozně mě překvapil, že prý s alkoholem i s nikotinem to jsou pověry. Prý ani jedno nevadí, teda kromě zpití do němoty, kdy jde o otravu alkoholem. Už jste takový názor slyšely? Mě to fakt dost překvapilo...

lukin
19. okt 2007

zlatouch: Tak to teda nevím. Mě ten můj doktor řekl, že se mám vyvarovat alkoholu.

zuzik03
19. okt 2007

Já myslím, že občas malé pivo nebo deci vína nevadí, ne samozřejmě každý den. Potvrdila mi to moje gynekoložka i pár dalších doktorů.

Znám ale taky holky, které ještě nevěděly, že jsou těhotné a absolvovaly několik více alkoholových pařeb, měly pak hrozné výčitky, ale obešlo se to zcela bez následků, naštěstí 🙂

terezkaaa
19. okt 2007

no, děvčátka, tak mně se bohužel narodil chlapeček se srdeční vadou, což ale naštěstí nakonec dobře dopadlo, ale věřte mi, že trpím teď SILNÝMI výčitkami, že jsem na začátku těhotenství, ikdyž netušeném, pila alkohol.Jasně, ta příčina může být i z něčeho jiného, ale ta možnost tam je...

micanek
19. okt 2007

Myslím si, že 2dc vína, nebo pivko jednou za tejden nikomu neublíží. Ba prospěje, že se bude lépe spát.

zuzik03
20. okt 2007

Terezko, to je mi líto,kdy na to přišli a jak moc to Adámka bude omezovat ?

weroni
20. okt 2007

baby ja som sa vsade docitala ze poharik vinka raz - dvakrat tyzdenne nezaskodi, no skor dlhodobe pitie je nebezpecne. no ja odkedy som zistila ze som tehotna som alkohol nepila. Ale to je asi jedno lebo aj dovtedy som si "vypila" mozno dvakrat do roka... ja to nepotrebujem.
terezka - nerob si vycitky - pokial si sa v nom neutapal denno denne tak to nemohlo sposobit syncekove problemy...

micanek
20. okt 2007

TerezkA: nA ZAČÁTKU MIMÍS NENÍ ŽIVENEJ OD MATKY.

terezkaaa
20. okt 2007

zuzik,dotoři na to po porodu vůbec nepřišli, až doma mi zečal špatně dýchat a prošedávat.Je odoperovanej a teď už je to úpně zdavý miminko, bez nějakých omezení do budoucna, akorát občas jít na kontroly.
občas jsem si prostě něco dala-teda jenom na začátku, pak už jen vyjímečně slabý střik,stejně ale ty výčitky jsou...

maca793
20. okt 2007

ahojte ja som ani nevedela že som v tom, a tak som do 3 mesiaca pila každý večer pohár vína. až keď som zistila, že som tehu, tak som sa strašne bála aby bolo maličké v poriadku. našťastie je zdravá.
tehu môžu piť vínko a trošku piva/malé/ to im nezaškodí.

zuzik03
21. okt 2007

terezkaaa - uff, tak to je fajn, že to takhle dopadlo, musel to být dost šok...

talls
25. júl 2008

Holky, oživuju téma, připadám si jako velká hříšnice... ☹
Včera jsme měli velkou návštěvu a otevřely se 3 lahve vína. Protože jsem na něj měla velkou chuť, řekla jsem si, že si dám od každého po dně, jen tak na košt, že to bude max 2 deci, což jednou za čas snad nevadí....jenže máme takový docela velký sklenky a já dnes zjistila, že to "po dně" bylo určitě tak deci, tzn. určitě to byly dohromady tak 3 dcl... Večer jsem usla jak špalík, bylo mi krásně (opilá jsem nebyla ani náhodou!!!), ale pak jsem se pořád budila, bylo mi děsný vedro a zdály se mi hovadiny (tak nevím, zda to buzení nebylo tím 😀 ). Taky jsem vstávala ve 4.30, takže "nervozita", abych nezaspala...Teď tu sedím a nadávám si, jestli to fakt nemohlo být tím vínem a jestli nemohlo mimču uškodit. Jsem na konci 4. měsíce.

blovitc120
25. júl 2008

Naozaj neviem, ako to v skutočnosti je. Som práve v nemocnici a dokonca sám primár gynekologie odporúča babam, ktorým tvrdne bruško denne vypiť pol deci kvalitného koňaku rozdeleného do 2-3 malých dávok. Povedal, že to neškodí, vraj v takom malom množstve je to liek a skôr víno by neodporúčal. Tak si vyberte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre