• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môže byť tehotná v kontakte s ožarovanou osobou?

20. augusta 2016 
moj kolega absolvoval nejake ozarovanie (neviem presne co, bolo mi blbe pytat sa) a povedal mi, ze mesiac sa k nemu nesmiem priblizit na menej ako dva metre, to mu povedali lekari. takze som sa s nim mohla rozpravat len od dveri a na porade si vzdy sadol na druhu stranu miestnosti. podla mna sa treba spytat lekara na konkretny druh.
3. júl 2013 o 19:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a čo ak je tou osobou vlastne dieťa? to sa mu jeho vlastná mama musí vyhýbať kvôli tehu?
3. júl 2013 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja poznam rodicou co mali dieta a otec nemohol ist pocas cely cas ako bol lieceny k dcere vobec tak sa dlho nevideli
3. júl 2013 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Som starsia a podstupujem radioterapiu na onkologii!!! Prve co som sa pytala lekarky ci mozem byt v styku s malymi detmi a tehotnou zenou nakolko mam maleho vnucika a tehotnu vnucku!! Jednoznacne nepredstavujem ziadne riziko pre tieto moje blizke osoby a preto mile dami nebojte sa styku s takymi ludmi!!
20. aug o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babaanana ono to je asi dost rozdiel ako je kto ozarovany.. moja svagrina po oziaroch musela ist od 3r. syna ist na dva tyzdne prec, tak isto jej neodporucali byt v kontakte s tehotnymi zenami.. nic sa neda takto pausalne zhodnotit, to musi vzdy zhodnotit samotny osetrujuci lekar..

skore uzdravenie prajem..
20. aug o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ano pokial je to radioaktivny jod na stitnu zlazu tak ok!! Ale Linearny uryhlovac nie je nebezpecny !!! Som to konzultovala s viacerymi lekarmi!! Kvoli sebe aj kvoli mojim blizkym!!
20. aug o 16:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@babaanana a práve preto píšem, ze netreba tu ženám plosne radit ako to neskodi, každý sa musí riadit svojou individuálnou liecbou a doktormi..
20. aug o 16:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok