Môže byť tehotná v kontakte s ožarovanou osobou?

vladosliac
6. feb 2009

Prosim Vas moze byt tehotna mamicka v kontakte s ozarovanou osobou??? Potreboval by som radu nejakeho odbornika alebo takeho co sa tiez s tym stretol. Napiste mi na mail Dakujem Vam velmi pekne. vladoSliac@azet.sk

valy
3. júl 2013

moj kolega absolvoval nejake ozarovanie (neviem presne co, bolo mi blbe pytat sa) a povedal mi, ze mesiac sa k nemu nesmiem priblizit na menej ako dva metre, to mu povedali lekari. takze som sa s nim mohla rozpravat len od dveri a na porade si vzdy sadol na druhu stranu miestnosti. podla mna sa treba spytat lekara na konkretny druh.

lussy23
3. júl 2013

a čo ak je tou osobou vlastne dieťa? to sa mu jeho vlastná mama musí vyhýbať kvôli tehu?

dari226
3. júl 2013

ja poznam rodicou co mali dieta a otec nemohol ist pocas cely cas ako bol lieceny k dcere vobec tak sa dlho nevideli

babaanana
20. aug 2016

Som starsia a podstupujem radioterapiu na onkologii!!! Prve co som sa pytala lekarky ci mozem byt v styku s malymi detmi a tehotnou zenou nakolko mam maleho vnucika a tehotnu vnucku!! Jednoznacne nepredstavujem ziadne riziko pre tieto moje blizke osoby a preto mile dami nebojte sa styku s takymi ludmi!!

jana_eyre
20. aug 2016

@babaanana ono to je asi dost rozdiel ako je kto ozarovany.. moja svagrina po oziaroch musela ist od 3r. syna ist na dva tyzdne prec, tak isto jej neodporucali byt v kontakte s tehotnymi zenami.. nic sa neda takto pausalne zhodnotit, to musi vzdy zhodnotit samotny osetrujuci lekar..

skore uzdravenie prajem..

babaanana
20. aug 2016

Ano pokial je to radioaktivny jod na stitnu zlazu tak ok!! Ale Linearny uryhlovac nie je nebezpecny !!! Som to konzultovala s viacerymi lekarmi!! Kvoli sebe aj kvoli mojim blizkym!!

jana_eyre
20. aug 2016

@babaanana a práve preto píšem, ze netreba tu ženám plosne radit ako to neskodi, každý sa musí riadit svojou individuálnou liecbou a doktormi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre