Môže byť tehotná v kontakte s ožarovanou osobou?

vladosliac
6. feb 2009

Prosim Vas moze byt tehotna mamicka v kontakte s ozarovanou osobou??? Potreboval by som radu nejakeho odbornika alebo takeho co sa tiez s tym stretol. Napiste mi na mail Dakujem Vam velmi pekne. vladoSliac@azet.sk

kamilecka
6. feb 2009

Sirinka ved ani ja som dnu na RTG nebola s Davidkom a jasne ze potom sme boli spolu. Ja si myslim ze aj male vyzarovanie z osoby ked si s nimi casto moze nieco sposobit. Ale kazdy uz nech podla seba,aby potom nemal vycitky

mihanka
6. feb 2009

ako pise pavlina..
mamina sa lieci na onko, prave mava ozarovanie, stretavame sa normalne... po nuklearnej medicine, co mala 2x, stretnutie radsej na nejake 2-3 dni obmedzime...

eleonora
6. feb 2009

tak ja jsem na rtg byla poprve v 20tt kvuli akutni operaci loktu a od te doby az po porod kazde 3 tydny, ale pokazdy jsem dostala olovnatou zasteru a mala se narodila naprosto v poradku 🙂

pavlina05
6. feb 2009

eleonora
😉 jasňačka, vždyť byl CP (centrální paprsek) směřován pouze na loket, ty jsi měla zástěru, takže riziko poškození žádné 😉

kaciska
6. feb 2009

těžko říct.,,já byla v 16 týdnu a na rengen jsme šla kvůli zubům a vše v pořádku,.,,, 😵

diddi
6. feb 2009

paulina - nie je to tvoj odbor, ale mam mamu onkologicku pacientku a absolvujem s nou vysetrenia, tak viem

pavlina05
6. feb 2009

kaciska 😉 to samé, malá dávka pouze na zuby 😉

diddi
6. feb 2009

kaciska, ale na brusko ti dali zeleznu vestu

pavlina05
6. feb 2009

did aha 🙂 🙂 🙂 tak to máš dobrý přehled 😉

kaciska
6. feb 2009

diddi-no jasnačka 😀

kaciska
6. feb 2009

pavli-jojo i zubařka řikala že to je běžné v těhotenství 😵

diddi
6. feb 2009

to myslis ironicky

pavlina05
6. feb 2009

didd, to myslím upřímě. protože už jsi v tom všem zběhlá...řekla bych, že toho možná víc než já.
Opravdu 😵

pavlina05
6. feb 2009

...já na MD zakrňuji

diddi
6. feb 2009

neviem preco mam pocit, ze si moc vychytrala a ironicka 😉

pavlina05
6. feb 2009

did, tak to nevím. ☹ No tak toho raději nechám, ju?? Už jsem tady o rtg napsala dost. TAk ať se to nezvrhne...
Ale myslela jsem to opravdu upřímě.

.... 😵 😵 😵
Ironii nesnáším!!!! 😝

diddi
6. feb 2009

tak mi napis, ake su kroky, ked je zena napr. v 5mesiaci v nemocnici s podozrenim na embolizaciu, moze ist na CT, bez toho aby neohrozila plod?...a ked nizkomolekulove hepariny nezaberaju?

ninule
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martimarti
6. feb 2009

Pavlinko, můžu se zeptat? Má rentgen vliv na kojení? Ptám se proto, že mám pravděpodobně někde na kořenu zubu zánět a zubařka mě původně chtěla poslat na celkový rentgen chrupu a setřička jí upozornila, že kojím, takže se rentgen odložil. To mě dost překvapilo, myslela bych si, že rentgen chrupu na mateřské mléko vliv mít nemůže. Neviš, jak to je??? A co celkový rentgen a kojení? To by mě také zajímalo.

diddi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja0110
6. feb 2009

pavlinka- mas pravdu s tym radionuklidom, maminu tiez ozarovali "z vnutra" a 48 hodin nemohla byt s nami, a to babetka mali uz 2 mesiace... ☹ a nemohla byt ani pri tehotnych...

pajdulka
7. feb 2009

Ahoj maminy-tak jsem se tak začetla do vaší diskuze a fakt jsem z toho jalová.Já pracuji na ARU a vždycky když se rentgenovalo,poslaly nás všechny pryč za dveře to samozřejmě. Mě to nedalo se zeptat zda když se tam zpět vrátím nebude to mít vliv na mé těhu. ? Prý ta zbytkovost toho záření je tak malá,že v žádném případě ne.No nevím ta sestra je má kamarádka a asi by mi nelhala 😒

ikke
4. feb 2010

radka_26 • 1d • Dnes o 15:30
Chcem sa Vas opytat, ci niekto z Vas nezazil nieco podobne. V rodine mame velmi blizkeho cloveka choreho na rakovinu, dostava chemoterapiu a teraz mu maju nasadit aj ozarovanie. Neviem, ci s nim mozem byt v kontakte, ci nahodou to nemoze poskodit plod, ak on po ozarovani vyzaruje skodlive latky z tela von, poradte mi, prosim......za odpovede vopred dakujem.

monaberuska1
4. feb 2010

mylsím si že ne......

abbey
5. feb 2010

Ahoj Ikke.Náš syn podstupoval veľmi silnu chemoterapiu a ožarovanie práve v čase ked som neplánovane otehotnela.Bola som celu dobu s ním.Ked som konzultovala s onkologmi a genetikmi,jasne že radili nebyť v kontakte.Ale medzi 4 očami nemali nič proti Len sa trochu chránia.Dcéra má dnes 10 rokov a je uplne OK.Je lepšie nebyť v kontakte s tou osobou cca 48hod od podania silnej dávky.Držím päste.

bubinko83
29. dec 2012

mamka ide na ožarovanie prsnika a ja som tehotna.žijeme v jednej domacnosti .Možme byt takto dalej či sa mam odstahovat?

zan33
3. feb 2013

Ahojte, moj otec musi podstupit ozarovanie kvoli onkologickemu ochoreniu (lokalne, 5min denne) a tiez ma zaujimalo ci sa, ako tehotna, s nim mozem stretnut. to som sa tu aj docitala. ale chcem sa opytat este na nazor co sa tyka cakarne na hematologii - ja tam vzdy stravim min 2-3 hodiny vedla samych onkologickych pacientov po chematerapii. Poprosila som lekarku ci si mozem zaplatit prednostne vysetrenie (na konkretny cas), aby som tam nemusela travit tolko casu. Som aj na rizikovom a unavuje ma to. Lekarka moju prosbu odmietla, ze ona takto neobjednava. Pokial viem, tak vsade sa je mozne objednat na konkretny cas. Moze byt dvojhodinovy pobyt v cakarni vedla takychto pacientov nebezpecny pre moju tehotnost?

jennifer0013
4. feb 2013

moja mama berie uz kazdy tyzden chemoterapiu, na pecen chodila aj na oziare kazdy den a som s nou kazdy den, aj na onkologiu chodim kazdy tyzden zdrzim sa tam takych dobrych pat hodin, ale teraz ste mi narobili obavy. nikto ma na nic neupozornil. dufam ze vsetko bude ok

jennifer0013
4. feb 2013

@zan33 to by presne zaujimalo aj mna

emilyz
25. feb 2013

Ahojte, tak ja som si tym presla a bola v kontakte s mamou aj po chemoterapii - snad by som sa jej nezacala vyhybat - nic sa mi nestalo, vdaka Bohu, parkrat som bola aj na onko - ked Vam umiera mama, tak asi sa jej nevyhnete, ale uz tam na mna kricali, ze len kratko, lebo sa tam striekaju cytostatika po chodbach - chvala Bohu sa mi nic nestalo a mam krasne dieta - bolo to strasne obdobie. Pokial mate chorych doma, myslim si, ze sa nic nemoze stat, pokial sa o nich starate...Akurat ten pobyt na onkologii samotnej je zakazany kvoli tym chemikaliam vo vzduchu (bolo to tam aj napisane...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre