Môže časté kýchanie uškodiť bábätku v brušku?

20. novembra 2013 
Ahojte, už asi 2 roky často kýcham a smrkám, ale nejak som to neriešila...lenže teraz keď som tehotná sa bojím, či ten tlak nemôže nejak uškodiť tehotenstvu alebo poškodiť bábätko.
Doktorky som sa pýtala a tá povedala, že nie...ale aj tak...
Nemáte s tým niektorá skúsenosť?
4. jún 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
wewe: ja teraz kycham o dusu a tiez mam niekedy strach... ale snazim sa vzdy zatiahnut brusko, alebo pritiahnut nohy k bruchu aspon trosku... lebo samej mi to je neprijemne, chuda drobec vnutri
4. jún 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe - neboj nič sa mu nestane, to by si musela kýchnuť ako slon aby sa mu náhodou niečo stalo.
Ja tiež počas tehu viac kýcham a smrkám, ale vraj je to v norme a keď je to už fakt zlé, tak si dávam corizaliu, alebo je aj homeopat. liek na alergickú nádchu, vyskúšaj si ho kúpiť v lekárni a uvidíš.
A do nošteka si striekaj Mar alebo Sterimar - to pomáha.
4. jún 2009 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe, tak ja kycham asi 50x denne. Tiez som alergicka, ale uz asi 2 roky neberiem lieky, pretoze sa mi po nich zacali kazit zuby - aj ked lekarka tvrdi, ze to nie je tym, ale ja viem svoje. Kazdopadne som to ale zvladala, az na to ze teraz v tehu to pocitujem viac. Hlavne rano - uplne upchaty nos a stale kychanie. Male ma dokonca vzdy aj kopne, ked kychnem Ale urcite mu to nevadi, nemusis sa bat. Myslim, ze viac by mu skodili lieky, preto sa len modlim, aby som este tie 4 mesiace vydrzala.
Prajem Ti krasne tehulkovanie
4. jún 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem, nevedela som, ze su na to nejake vhodne lieky v tehotenstve...tak skusim
4. jún 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby, neužívate niektorá homeopatický liek Rhinallergy? To mi poradila lekarnička, tak som si to kúpila, ale píše sa tam, že by som to mala v tehotenstve konzultovať s doktorom...tak teraz neviem
4. jún 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
wewe neboj. ja som mala sennu nadchu posledny mesiac tehotenstva a nic sa nestalo. kychala som v kuse a myslela som si, ze skor porodim, ale prenasala som tyzden. a brala som normalne lieky proti alergii.
4. jún 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje babo sa tiez riadne teraz natriasa...akurat mam nadchu,kycham,soplim,kaslem...,ktovie,co si o tom babo mysli :o))) uz som si myslela,ze to na mna ide alergia...ale toto je este riadna nadcha... ale ta alergia,ktoru mam najsilnejsiu v juli az septembri na mna este caka...
:o) babo ma natriasacku a ked tak citim,ze idem silno kychnut,tak sa tak zohnem... vadit by to babatkam nemalo:o)
5. jún 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smajli takže nádcha nijako neublíži?? ja som mala aj kašel, ale ten mi už prešiel. Ale nádcha sa neviem zbaviť, a dosť sa bojím lebo som len v 4tt, tak mám strach aby sa niečo nestalo :(
20. nov 2013 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok