Môže darovanie krvi ublížiť dieťatku?

tesia
4. júl 2007

Ahojte, tento tyzden som zistila, ze som v piatom tyzdni tehotenstva. Pred troma mesiacmi som prestala uzivat antikoncepciu. 20.06. som bola darovat krv, to som este nemala ani tusenie, ze mozem byt tehotna. Moze to uskodit dietatku? Mam naozaj velke obavy. Dakujem.

susik77
4. júl 2007

tesia: hadam nie, mozno skoc na vysetrenie, ci nemas nedostatok hemoglobinu, a keby ano, napisu Ti zelezo...inak, mimi si zoberie, co potrebuje, ten nedostatok by sa skor prejavil na tvojom zdravi...

emmaelzer
4. júl 2007

tesia nerob si starosti. Neviem si ani len predstavit, ako to moze byt skodlive, este k tomu, ked si na zaciatku teho...
gratulujem k teho

elliana
4. júl 2007

aj ja si myslim, ze to dietatko nemoze ohrozitw

ista
4. júl 2007

Tesia: Ja som tiez pravidelna darkyna krvi a si myslim,zeby to skor mohlo narusit TVoj stav (krvny obraz) ako dietatka.a pokial je teraz vsetko OK,citis sa dobre, nekrvacas,ani nemas velikanske krce,ja by som sa nebala..je to sice viac krvi naraz,ale ked si darkyna uz dlhsie,Tvoj organizmus si poradi aj s vacsim ubytkom krvi,neboj. a okrem toho, v tom case este dietako nebolo napojene na Tvoje krvne rieciste,lebo ho vyzivoval zltkovy vak (prip. vajecnik,ktory plni docasnu ulohu placenty)

ramzesa
4. júl 2007

aj ja si myslim,ze to ohrozi viac teba ako mimi. Nebojaj 😉 .

lu777
9. júl 2007

já mám teda problémy i s normálním odběrem krve v těhu, ale jestli jsi nějaklý čas dárkyně, tak si myslím, jak říká Ista, že to bude ok 🙂
řekla bych, že by to byl větší problém později v těhu, ale na začátku je to buď anebo, takže jestli je mimi ok, tak je to šikula 🙂 🙂

tesia
autor
12. júl 2007

ahojte, no v tom je ten problem, ze to bolo moje prve darcovstvo. o tot sa viac obavam.

ista
12. júl 2007

Neboj Tesia, zatial sa Ti tam drzi, kedze nepises o ziadnych krcoch.. ono malo vtedy vlastnu vyzivu. a na sono na potvrdenie teho sa nechystas? ja som bola prvykrat v 8.tt. a aj ked som mala vselijake obavy,tak ma to ukludnilo,ked to tam vidis sa hybat.

lu777
12. júl 2007

Tesi, tak hlavně odpočívej a dobře jez a spi.. 🙂 jestli jsi neměla nikdy potíže s anémií a mimi se drží, tak bych se nestresovala, to není dobré..

k doktorovi stačí jít po 8. týdnu, ono do toho 10.není nic tak světoborného ještě vidět 😉

susik77
12. júl 2007

asi v pol. 7.tt -ale v 8.tt uz urcite je vidiet na sono bit srdiecko 🙂
Mne brali krv v 8.tt na krvny obraz

tesia
autor
13. júl 2007

ahojte, no na sono som uz bola, bolo tam vidiet len take male 1.5 cm nic 🙂 Idem opat o dva tyzdne. Ked som sa pytala doktora, co hovori na ten odber krvi, povedal len, ze zbytocne sa zamyslat co by bolo keby ... 😒

ikke
13. júl 2007

tesia, podla mna sa nie je coho bat, to by nemohli chodit darovat krv ziadne snazilky 😉

listicka77
13. júl 2007

tesia: A bereš nějaké vitamíny? Mně je hradí pojišťovna, vždycky po odběru dostanu jedno balení (30 kapslí). Je tam kyselina listová, vitamíny B6, B12, C, E a železo, zinek, selen a hořčík.
Řešila jsem něco podobného v lednu, kdy jsem měla 14 dní zpožděnou MS a fakt už jsem myslela, že jsem těhu a taky to bylo krátce po odběru (tedy ten odběr by byl už v těhu, kdybych opravdu byla). naštěstí to bylo jen zpoždění. Teď jsem otěhotněla v druhé půlce května a na odběru jsem byla před půlkou dubna, takže to naštěstí neřeším.
Ale ty vitamíny si myslím, že jsou důležité. Jestli u vás nejsou ke koupi nějaké speciální pro dárce, tak pro těhotné (ono je to složením dost podobné, na těch mých je taky napsáno, že jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy). Já si obecně myslím, že se člověk bez vitamínových přípravků obejde (i v těhu), ale po tom odběru je to myslím docela důležité.
Ale nestresuj se, jestli tam mimi je a tluče mu srdíčko, tak je OK.

waitinka7
8. júl 2008

Ja som bola tiež darovať krv a to som nevedela, že som tehotná...myslela som, že to oni vediať zistiť, ale je evidentné, že oni nezisťujú, či je žena tehotná alebo nie. Podľa mňa to bábätku nemôže nijak uškodiť, a ani mamičke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre