Môže farbenie vlasov v tehotenstve uškodiť?

nizoe
16. aug 2012

ahojte, dnes som si nafarbila vlasy Loreal Preference a keď som si prečítala fóra o farbení vlasov v tehotenstve, tak som ostala nešťastná...mám pocit, že už naozaj nič nemôžem....a že tomu maličkému stále ubližujem....:( som na začiatku tehotenstva a už si musím asi každý môj krok najskôr overiť predtým ako ho urobím....

anjelicek26
16. aug 2012

@nizoe - v tehotenstve si mozes farbit vlasy, skodlive su len vypary - ale to aj pre netehulku, moze ta rozboliet hlava, preto pekne vetrat a hotovo. Mas aj moznost pouzit farbu bez amoniaku, ale chemia je chemia - proste otvor okno. Cez pokozku neprechadzaju ziadne skodliviny do krvneho obehu (teda k babu cez placentu), keby to tak bolo, tak by ich predavat nesmeli. Hlavu hore, su to zasa raz nedokazane povery.

lejlla
16. aug 2012

ja som si farbila pri oboch a nic im nie je.tehu neni choroba,zbytocne sa nestresuj a uzivaj si pokial mozes 🙂

bodka13
16. aug 2012

no ja neviem ,ale podľa mňa by ste mali (všetky tehotné) prestať čítať všetky možné informácie potom ste zbytočne zmätené a oplašené 😉

sandrika1986
16. aug 2012

Ja som si farbila vlasy počas tehotenstva a nič sa nestalo 🙂

lenka_b
16. aug 2012

Ja som si tiez farbila vlasy a to iste mi aj lekarka povedala, ako hovori anjelicek26, ze treba vetrat, aby nebolela hlava z toho ''smradu''. Ale, ze to nie je skodlive. A taktiez aj kadernicka mi to vravela, ze treba pouzivat kvalitne farby. Farbila som si vlasi kazde 2-3 mesiace a mala je tu - ziva a zdrava 🙂

mimkao
16. aug 2012

Aj ja som si farbila a dcére nič neni. Ale ak sa bojíš tak prejdi na Hennu. Ja ju používam už asi polroka a som max. spokojná. Zbavila som sa svrbenia hlavy, lupín a vlasy sa nádherne lesknú.

sissy27
16. aug 2012

najlepšie mi chytil melír práve keď som bola tehotná a malej nie je nič... tehotenstvo nie je choroba, môžeš všetko (samozrejme extrémy ako bungee jumping alebo kokaínovú žúrku vynechaj pre istotu 😀 ), akurát pri farbení vlasov by som skúsila na jednom pramienku, že ako tá farba chytí - vďaka hormónom v tele môže byť výsledný efekt trošku iný, špeciálne s hennou by som pokusy nerobila (kamoške chytila na zeleno 😀 )

jajamalka
16. aug 2012

tiež sa pridávam, farbila som si v tehu vlasy a som tu. ja aj naše dievčatko. a obe zdravé. 🙂

babulka1978
16. aug 2012

Podľa mňa je tam len riziko pri nejakej alergickej reakcii. Ináč by nemal byť problém....s výparmi a dráždivými voňami by som to riešila otvorením okna, ináč by som to neriešila....Ja som si v tehu tiež farbila vlasy.....keď som nechcela chodiť ako strašidlo....tehu nie je choroba, netreba stresovať a užívaj si 🙂 Krásne tehuľkovanie 😉

elen2
16. aug 2012

ja som ssi tiez vlasy farbila pri oboch tehotenstvach.

1234lubka
16. aug 2012

vraj hej co ja viem..ja som si na svadbu zabarbila

kokorunecka
16. aug 2012

Všetko je presne ako napísala @anjelicek26 .
Len dodám, vedecké testy potvrdili presne toto, čo ti aj @anjelicek26 napísala 🙂

efci
16. aug 2012

nemôže 🙂

cerez
16. aug 2012

Podľa mňa je to blbosť, jediné čo som ja postrehla, tak mi chytala farba zle. Čo mi aj kaderníčka potvrdila.

zigzag
16. aug 2012

aj tak by som sa vyhla akejkolvek chemii v bucnosti, a rovnako amalganovym vyplnam, a inej domacej chemii, 😉 daj si melir 😅 cim menej chemie tym lepsie pre teba aj drobca 😉 ja som kadernicka, a vlasy som si nefarbila 😉

myrtille
16. aug 2012

tehotenstvo nie je choroba 😅 aa v dnesnom svete chemikalii umelin skodlivin by si sai tak chemikaliam vsetkym nevyhla , tak preco sa vyhybat prave farbe na vlasy?

suelop
16. aug 2012

@nizoe Ja pred tehotenstvom som farbila vlasy v kadernictve kazdych 6 tyzdnov, takze som bola dost zufala zo stavu mojich vlasov, teda farby, pocas tehotenstva. Viem, ze existuju bezamoniakove farby, ktore neskodia, ale ja som si povedala, ze tych 9 mesiacov kvoli malinkej vydrzim. A testy netesty, vyskumy nevyskumy... nefarbila som, proste som sa bala.

luciaq
16. aug 2012

nepanikar v pohode,ja si farbim vlasy kazdy mesiac a tu som. podla mna sa s niektorymi vecami uz fakt prehana. co si teraz nebudu zeny 9 mesiacov farbit vlasy? fuha to by sme poniektore vyzerali. :D

euka210
20. aug 2012

prvy trimester pozor na rozne veci, lebo placenta este s len vytvara a vsetko ide babu. Az potom to filtruje, ale tiez nie vsetko.

lucka1987
20. aug 2012

mozes si farbit vlasy,.. len niekde pri otvorenom okne, aby si nedychala tie vypary 😉

iviatko
20. aug 2012

farba na vlasy nejde do tela///len pozor na ti vypary 😉

rienok
21. aug 2012

tak ja som bola práve včera na melírovaní a farbení.... a nič mi nebolo, dokonca by som povedala že mám teraz najlepšiu farbu. Najprv som si myslela že to vydržím, ale keďže mi rastú vlasy ako besné a mám aj dosť šedivých tak som si povedala že nebudem chodiť ako strašidlo.
inak moja mama si počas tehotenstva farbila vlasy a že v tom čase boli iné chemikálie 😕

cecil36
21. aug 2012

Farbila som si vlasy pri oboch tehotenstvach a prezili sme to vsetci traja 😀 Takze ziadna panika, tehu nie je choroba a netreba niektore veci az prilis riesit. 😉

hori
21. aug 2012

Ja som si farbila aj v prvom trimestri, problem moze byt akurat ten, ak by ti na zaciatku tehu prislo z toho smradu zle, inak nic... farba mi chytila normalne, cize dobre a vyparov sa vonku nadychas aj tak az-az... takze neries a prestan citat fora... aj ja som si ich precitala az po tom, co som sa najedla arasidov a nivy do prasknutia... 😉 a tu sme vsetci zdravi...

anjelik99
22. aug 2012

Aj ja som si fabila a bolo vsetko ok, proste otvor okno aby si sa nenadychala vyparov, 😉 urcite babu neuskodis 😎

lucka_g9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
27. okt 2018

@kosicanka1 ona vie, uz som jej aj spravu pisala, precitala a strapnuje sa dalej

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre