Môže ísť tehotná žena na koncert vážnej hudby?

simonka789
1. okt 2012

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môžem ako tehotná ísť na koncert vážnej hudby. Môže komorná hudba ublížiť bábätku?

hradnapani
1. okt 2012

@simonka789 uskodit? iba pomoct 🙂 nevahala by som, teda pokial by neslo o nejake extravagantne experimentalne vystupenie nemelodickych zhlukov.

moon1979
1. okt 2012

ale to si robíš len srandu, že? a ako prosím ťa by mohla vážna hudba ublížiť dieťaťu v brušku? myslíš, že dostane depresiu 😀 OMG ... ako človek si už odstupom času zvykne na kadejaké prepáč za výraz primitívne otázky, ale niekedy čo je veľa to je veľa 🙂 ...

neublíži, hudba práveže len prospieva len sa musí páčiť aj tebe ... ak nemáš vzťah k vážnej hudbe a drása ti to uši, nebude sa to páčiť ani bábu, lebo bude cítiť nepokoj a nervozitu z teba ... amen 🙂

liz_lemon
1. okt 2012

@moon1979 ale ona zrejme nemyslela hudbu, ale hluk

moon1979
1. okt 2012

@liz_lemon na koncertoch vážnej hudby sú určite menšie decibely než na rockových konceroch 🙂

liz_lemon
1. okt 2012

@moon1979 to ja predsa viem 🙂

tinki
1. okt 2012

@simonka789 je taká povera, že počúvanie vážnej hudby v tehotenstve, zvyšuje bábätku inteligenciu. Kľudne choď, keď bude dobre tebe, bude aj bábätku 😉

cmulinko
1. okt 2012

v niektorych zahranicnych nemocniciach pustaju babatkam v inkubratroch vaznu hudbu.... vraj to odburava stres a nepojoj z toho,ze su odlucene od matky.....ja som si denne pustala doma IL DIVO a moja dcera zatial nema ziadne vazne nasledky 😀...to skor moji dvaja starsi synovia zacnu mat zachvat zlosti,ze co to zas pocuvam 😀 ...evidentne nie je to ich zaner 😀 Len tak medzi recou...kravske mlieko od kravy,ktora slape na vaznej hudbe je vraj tiez zdravsie a chutnejsie 😀

vianne
1. okt 2012

myslim ze vazna hudba je pre dieta len pozitivom, pokial viem na takychto koncertoch nejde o prekrocenie unosnej miery Db, a pokial si v pohode ty bude aj babo. ja som pocas tehotenstva v aute pocuvala viac druhov hudby vratane klasiky a malemu to nijak neuskodila, milluje hudbu od narodenia 🙂

kvetinka211
1. okt 2012

@simonka789 jasne ze moze .. jediny problem pre ktory som ja nemohla ist, ze by som nevydrzala tak dlho bez wc ☹ tiez to dlhe sedenie v obmedzenom priestore v neskorsom stadiu tehotenstva nemusi byt prave pohodlne ... ale miesta niekde na konci saly by to mohli poriesit ... kebyze viem ako dlho sa na ziadny koncert ci inu vecernu akciu po porode nedostanem, tak by som to vtedy asi riskla ze sa pocikam a sla by som 🙂

mimab79
1. okt 2012

podla toho aka... 🙂 ale nie, uskodit urcite nie, ale tu je moja skusenost:
Bola som v 8.mesiaci na opere v SND na Don Giovanni (v starej budove v Bratislave), mali sme tu kamosov z Ameriky a ti strasne chceli ist na operu. A jednak tam boli priserne tvrde stolicky, takze som sa tam cely cas krutila a vsetko ma bolelo a jednak, krpec kopal ako divy a to hlavne, ked tam boli nejake dramaticke sceny a vo forte - to ho islo porazit, uz by som to druhy krat nespravila, citila som, ze mu to nerobilo dobre, mala som z toho velmi zly pocit. Ale na hodinku na koncert prijemnej hudby, kde nie su na programe nejake dramaticke diela by si snad mohla ist.

mimab79
1. okt 2012

@moon1979
na prvy pohlad blba otazka, ale precitaj si moju odpoved, ja som mala zlu skusenost s vaznou hudbou...

moon1979
1. okt 2012

@mimab79 tak ja osobne by som na operu nešla ani v polokome 🙂 ale pod vaznou hudbou mozeme rozumiet aj napr. huslovy alebo klavirny koncert 🙂 nieco prijemne, opera nie je nič pre mňa, ale to už si každá musí posúdiť sama 🙂 a ako som písala, ak mamička nemá pohodlie, rovnaké nepohodlie pocituje aj bábo 🙂

moon1979
1. okt 2012

@mimab79 ale jedno musím potvrdiť 🙂 ja som v tehotenstve velmi často počúvala klavírnu hudbu, či doma, či v aute, proste veľmi často a obzvlášť v klavírnom prevedení pesničku Besame Mucho a neuveríš, ale krpec po narodení ked pocul tuto pesničku ani nedýchal a velmi rád na nu zaspával 🙂 proste poznal ju už z bruška 🙂

norden
12. okt 2012

Mila Simonka, preco by mala vazna hudba uskodit dietatku? Ak mu ju nebudes davkovat denno denne niekolko hodin v kuse, urcite sa malickemu nic nestane. Ja som bola tiez na koncerte symfonickeho orchestra (v 18.tt) a az na to, ze ma cely den bolela hlava a koncert som si preto nemohla uplne dokonale vychutnat, nespozorovala som nic zvlastne pocas a ani po koncerte..uzivaj si, ked je fajn tebe, je urcite aj babatku ..

malinkaaninka
12. okt 2012

skôr prospeje.raz som čítala o pokuse na rastlinách,ktorým púšťali hudbu.rôznu...rock,punk,dance,trance...daktoré kvety prestali rásť,daktoré zvadli...tie čo počúvali vážnu hudbu tie krásne kvitli...takže pekný zážitok.

elise
13. okt 2012

ja som bola pri prvom v 6 mesiaci na koncerte petra dvorskeho v blave. bol to užasný zážitok a malý si kopkal do rytmu aj ked sa narodil dokázala ho vážna hudba ukludniť🙂 ja odporučam.

zunyl
15. okt 2012

Ja so m počas svojho 1. a 2. trimestra bola na koncerte: Team, Fragile, Desmod, Gladiator, Dara Rolins 😎 Teraz radšej odpočívam, ale hlasnú hudbu počúvam často. A detičky v brušku pri akejkoľvek hudbe krásne spinkajú 😉

jajatko
15. okt 2012

odporúčam 🙂 pre bábätká je to naj hudba 🙂

darka2001
15. dec 2012

to čo je za otázku,to fakt nemyslite vážne.....

elliah
15. dec 2012

ja som bola na Metallice, na Pohode aj na Lucke Bilej...... 🙂

flower72
17. dec 2012

bola som na Backwards a neľutujem, určite si aj drobec zaspieval v brušku 🙂 dokonca ma v ten večer tak nekopal ako zvyčajne, iba tak jemnučko 🙂

spievanka
6. feb 2013

..no ja som učiteľka operného spevu 🙂 takže denne môj drobček počúval v brušku niekoľko hodín vážnej hudby denne...a to najsilnejšie, ako môže, keďže žiakom predspevujem a ukazujem im, vysvetľujem...a je úúúúplne v poriadku 🙂 teda ak neberiem do úvahy, že teraz si skôr vypočuje klasiku a operu, ako pop, rock, všetko vlastne závisí od hudobného vkusu maminky. To, že dieťatko na hudbu reaguje, je prirodzená vec, naučí sa ju milovať už v brušku, orientuje sa presne tým istým žánrom aký najčastejšie maminka počúvala počas tehotenstva. Momentálne čakám druhé dieťatko a má ten istý údel - denne počúva operu 🙂)) takže tak.

stanislavao
6. feb 2013

volakedy zeny robili vsetko co bolo treba, chodili kam chceli, porodili a islo sa dalej. taketo otazky su dost hlupe a zbytocne.

irriss
24. okt 2013

to zalezi na "kategorii koncertu", pokud to budou zacatecnici, tak bych se toho skripani bala 😨 😨 😲 ....ze zkusenosti 😉 = vzpominky na zacatky
meho syna foukani na trumpetu, trombon.. a na sousedovic slecnu na fletnu a klarinet...to myslim smrtelne vazne..JDE O ZIVOT!!

danielita2109
24. okt 2013

Ja som v prvom tehu pustala malemu vaznu hudbu priamo do bruska. Skoro kazdy den som sluchadla s vaznou hudbou prikladala na brusko (aby lepsie pocul 😀 ). Niekto mudry raz povedal, ze pocuvanie vaznej hudby v tehotenstve pomaha a dieta bude inteligentne 😀DD A verte, ci nie, po vypocuti nekopkal a bol v brusku kludny 😉

miriamval
24. okt 2013

Sestrina švagrina bola na gunsroses čo bolo na slovensku v 7 mesiaci

anjelicek26
24. okt 2013

@danielita2109 - hadam syn dobre pocuje, lebo toto je uz davno lekarmi zakazovane, lebo zeny nevedia odhadnut hlasnost a plodova voda ukazkovo nesie zvuk a uska vo vyvoji moze este pekne poskodit 😝 Takze sluchadla na brusko by som urcite nedavala, staci v miestnosti zapnut, dieta to pocuje dostatocne.

zukuvi
10. nov 2013

ja chodim na koncerty veselo aj s bruchom, jazz, rock, nas prvorodeny je hotovy muzikant, tak snad aj druhy bude 😀

jasmika
10. nov 2013

NIee.. nemôžeš .. mohli by mu narasť veľké uši z toho :-P

azaria
28. feb 2014

😀 moje dieťa počúva klasickú hudbu každý deň. A keďže študujem spev (operný), tak dokonca niekoľko hodín denne. Miluje hudbu a hlavne spev. Keď prestanem spievať, tak sa asi zobudí a ide sa prekopať na svet. Možno by mal niekto výhrady k hudbe Schoenberga, ale moje zvláda aj tento náročnejší štýl hudby. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre