Môže röntgen uškodiť plodu?

barbara
4. okt 2006

Ahojte babenky
vie mi niektora z vas poradit ci mozem ist na röntgen ci to neuskodi miminku aj ked neviem este ci som v tom? Möze to uskodit plodu?
Dakujeeeem

dendulka4444
25. okt 2015

@emjee Ahoj. Prosim ta, viem ze je to uz par rokov co si tu pisala ze si bola na RTG chrbtice v krizovej oblasti a po tom si zistila ze si tehu. Presne toto sa stalo mne tento tyzden. Teda slaba ciarka na teste, tak este to neviem na 100%, ale som riadne vystresovana... Prosim ta ako to dopadlo u teba? Dakujem velmi pekne za reakciu. Denisa

emjee
25. okt 2015

@dendulka4444 to som nebola ja, ale @lucillienka

lubica285
27. okt 2015

Ahoj žienky. Mám obavy. Bola som na rtg krcnej chrbtice a krizovej oblasti asi pred mesiacom. Bol to 4tt. Naokolo len pocuvam,ze ci plod nebude poskodeny. Keby som vedela,ze som tehotna,tak urcite nejdem na rtg. Myslite,ze to moze poskodit plod? Tu krizovu mi rontgenovali sprava,zlava a po leziacky. Prosim o rady.

tiffanka6
13. dec 2015

ahojte baby 🙂 .. rontgen aj ct su velmi nebepecne ☹ .Viem to z vlastnej skusenosti.Mala som problemy neurologickeho povodu a chodila som prave na take vysetrenia. po tych vsekych vysetreniach som ostala tehotna , to bolo mesiac po poslednom ct vysetreni,,,,,,,.. a bohuzial v 10 tt mi pani doktori oznamili ze dietatko sa nevyvija tak akoby malo ☹ hlavicka nevyvinuta a tak mi to odobrali....Takze pricina tohto boli tieto vysetrenia .Hovori sa ze pol roka treba mat odstup odt rontgenu a ct lebo ct je take iste ako rontgen.. Cakali sme už 4 dietatko a verte mi ze som bola plna ocakavani ako pri prvom ,,,ale bohužial nam to nevyslo

zuska2001
13. dec 2015

bola som na rtg v prvý den tehotenstva, teda ak sa to ráta od posledného dna ms. proste to tak vyšlo, že rtg mi robili počas poslednej ms a ostala som tehotná. a mám zdravého chlapca... rtg je nebezpečné pre plod, ale v prvých týždňoch vobec nič nevieš, že si tehotná....robiš veci ako vždy. Môj životný postreh - vždy, ked som riešila, či som v tom a ešte som si ani nerobila test, pretože bolo skoro, dáko to nevyšlo a prišli krámy. ži ako doteraz, kým nebudeš ma dve čiarky na teste a potom selektuj, ktoré aktivity ano a ktoré nie.

majica11
12. jan 2016

bola som na RTG zuba, lebo ma strasne bolel, maly mal 3 mesiace. Maly ma rok a je zdravucky. Len sestricky nechceli ma s rtgovat :D.

lorela
12. jan 2016

@majica11 Keď sestričky nechceli, vedeli prečo. Tehotným sa RTG neodporúča.

lucina182
23. okt 2016

Ahojte, žijem v USA pár rokov a som v 33tt, lekárka ma poslala na rtg hrudníka, ale ja sa tam bojím ísť. Nechcem ublížiť svojmu bábätku. Mám právo to odmietnuť?

lorela
23. okt 2016

@lucina182 Neviem, ako v USA, ale tu by ta vobec na rontgen tehotnu neposlali, resp.je moznost odmietnut.

betunka39
23. okt 2016

Ja som bola v 7 mesiaci so starsou dcérkou a starší mal uraz hlavy a trebalo rtg ,vkazsli ms z miestnosti.Sestrina švagriná bola na rtg v tretom mesiaci pretože mala silný zspsl pľúc,syn ma teraz zdrsvotne problémy so sluchom a sesternica bola na rtg ,nevedela,že je trhu,dcérka sa narodila s rázštepom podnebia a nemá vyvinutú rúčku.Rtg by som v trhu v žiadnom prípade nepodstúpila,su aj iné metódy diagnostiky.

favzuzana
24. okt 2016

Ja som mala ist len na Rtg.zuba a nechcela mi ho spravit. Vraj je to najslapsia davka,ale i tak aspon kym necitim pohyby dietatka. Potom som ale uz v osmom mesiaci musela a i tak mi pozakryvala cele brucho a prsia takou zasterou a podpisovala som,ze som informovana o nasledkoch. Takze moja rada,ak naozaj surne nepotrebujete Rtg.tak to odlozte.

lucina182
24. okt 2016

Ďakujem za rady, celú noc som hutala a rozhodla som sa, že nejdem. Test na tbc mi môžu robiť z krvi a nie cez rtg. Neublížim svojmu synčekovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre