Môže sa jazdiť počas tehotenstva na motorke?

betyna8
23. apr 2009

Tehulky,ak je niektorá z vás motorkárka,prosím o názor. My s drahým jazdíme na motorke, no v podstate v tejto sezóne som ešte s nim nebola,lebo nechcem riskovať a keď sa mi potvrdilo tehu už vôbec nie,ale aj tak , myslíte si,že sa to môže? Nespôsobuje to až také otrasy,je to skoro ako v aute.Ďakujem za každý názor.

terezka044
23. apr 2009

kamoska jazdila do cca 26tyzdna na stvorkolke, tak myslim, ze by to problem byt nemal. samozrejme, ked sa niekde nevyrutite, ale to boze chran 😕 🙂

betyna8
autor
23. apr 2009

no tak fajn, diky. Praveže moj drahy jazdy opatrnejšie,ked som s nim v závese a ešte nemal žiadnú kolíziu.

natashkaa
23. apr 2009

betyna

Ja som tiez tehu a musim povedat ze za motorkou placem. ked vidim manzela ako si na nu sadne a ide sa previest hoci len kusocek aby mi nerobil nervy je mi nanic. Podla mna by si uz moc na nu sadat nemala teraz si v tom rizikovom obdobi do 14tt a ak myslis na babo tak nejazdi. Potom neskor to uz nebudes chciet sama lebo tie otrasy je fakt sicit a ono to aj potom boli. Ja ledva vydrzim chvilu v aute.

betyna8
autor
23. apr 2009

natashkaa no ja riskovat nechcem,len drahy ma stale pokusa,je zvyknuty,ze sme chodievali spolu,no aspon si zalieta sam 😉 Ved babatko je prvorade 😉

babullka1
23. apr 2009

Babule ja som saa este tyzden do zadu vozila s manzelom na motorke..akurat ze svokra mi dohovarala a tak to mam teraz zakazane 😠

betyna8
autor
23. apr 2009

babullka a pýtala si sa na to tvojho lekára, čo povedal?

babullka1
23. apr 2009

Ja som sa nato lekara vobec nepytala,ale myslim ze asi najlepsie to neni,no neodolala som 😀Pravdaze nejazdime ziadno rychlo,len tak aby sa nahodou nieco nestalo.

sssimi
23. apr 2009

Kočky ja by som tiež hneď sadla na motorku, ale v mojom tt by som sa už za manžela nezmestila 😀 .... A zo začiatku tehotenstva som s mm jazdila, ale nevedela som o tehotenstve... Myslím si, že jediné riziko je tam pád aj keď vy jazdíte opatrne, tak šoféri v autách su niektorí strašne tupí... Ja som tak išla domov z práce na skutri a v kopci ma obiehalo niekoľko áut a jeden debílek sa na mňa tak nalepil-naročky, že som sa skoro vyrútila do krípopy a to som už bola tehotná a tam keby som spadla, tak by tam bolo riziko potratu vľmi vysoké a to by som si potom neodpustila....

betyna8
autor
24. apr 2009

babenky dakujem za odpoved, ked ja si myslim tiež,ze tam nie su az take otrasy,ale keby sa nahodou daco stalo a ublizila by som mimi nikdy by som si to neodpustila,tak asi radsej nebudem riskovat,aj ked ma to velmo laka 😉

liki205
24. apr 2009

ja trpím tiež ked môj drahý ide na motorku a ja sa len smutne za ním pozerám, tú to sezónu som ešte nesedela a aasi si už ani nesadnem, lebo brško mi rastie a rastie a neviem ako by som sa za ňho prilepila tak aby ma nič netlačilo a zároveň aby som sa cítila bezpečne, to sa asi už s bruškom nedá, takže to radšej nebudem riskovať 😉

hanka274
24. apr 2009

inac baby jagy nezbednice!
jedna vec...netreba sa pozerat na to ako clovek jazdi...ale na to, ze cesty su plne nezodpovednych vodicov...no a z toho plynie moj nazor na danu temu...

😎 😎 😎

betyna8
autor
24. apr 2009

hanka ano cesty su plné nezodpovedných vodičov a su aj v zalostnom stave,plné výtlkov, takže dosť riskantné,no tak isto je to pri jazde autom,aj keď chránené sme tak viac 😉
no čo už narobím, zrieknem sa pokušenia pre dobro mimi,veď nieje koniec všetkých dní 😀

hanka274
24. apr 2009

😉 😎 😵

betyna8
autor
24. apr 2009

hanka, inak teraz od veci,ale Simonka je pekné meno pre dievčatko a ešte augustové,to bude také slniečko 🙂

hanka274
24. apr 2009

oooo, dakujem ti kraaaasne...hej, prijde mi take vznesene a trosku aj sebavedome...co ja viem...mozno je to blbost, ze sa mi to iba zda...snad nebude namyslena...
diiikes.

natashkaa
24. apr 2009

baby podla vas to otrasy niesu ale maternici aj babatku to staci. Ja citim aj tie najmensie v aute. a bety zober si to, ze casto krat k urychleniu porodu davaju maminy na fitlopty a povedia im len mierne sa pohupujte a ani netusite ako to vie samotny porod urchlit takze aj mierne otrasy na moto nemusia byt prijemne minumalne pre krcok maternice. No nech uz brucha nemame a deti su vacsie a mozme si sadnut na moto. apropo rozmyslali ste uz nad tym ci budete za aby aj vase dieta jazdilo? lebo my cakame chalana a vsetci uz nazhaveny aky motorkar to bude no a ja sa priznam ze niesom za 😒 😀 😔

babullka1
24. apr 2009

Aj my cakame chlapca a myslim ze motorky mu zakazovat nebudem,ja sama to zboznujem,aj ked sa onho budem isto ba 😠

martinka285
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamajka
6. máj 2012

@martinka285 smejem😀

sorry asi od veci ale ja by som na motorku nesadla ani netehotná 🙂
ale je to vec životného štýlu no..takže neviem posúdiť.

vespacosa
27. okt 2013

Ahojte my sme obaja s manzelom motorkari, pocas tehu do 12 tyzdna som absolvovala dlhu cestu rozhrkanou dialnicou do Prahy a spat cca 800 km sme najazdili za celu dovolenku a nic sa nestalo. Neskor som dokonca sama jazdila na vespe 150 ccm, kratsie vzdialenosti do 35 km, no musim podotknut ze do prahy sme nesli rychlo a na velkom pohodlnom skutri 90 max 110. No na bicykel som sa neodvazila sadnut a kedze sme sportovci tak sme si kupili stacionarny bike. Moj lekar je tiez motorkar, jazdit neodporuca v zmysle otrasov a jam na ceste, velka rychlost a tlak tiez niesu vhodne. Nejaky chopper alebo skuter je podla mna OK.
Ps: po meste aj s malou 50tkou sme jazdili. Teraz som uz v 21tt a riskovat uz nebudem! Ta jedna jazda vobec zato nestoji.

trulinka
7. nov 2013

ahojte, tak aj moj muz ma motorku a rada sa s nim vozim, ale ked mi Dr. zakazala jazdit na bicykli aj na motorke, radsej som ju posluchla a nejdem to riskovat. Som len v 7 tt. Ale aj tak nam uz pomaly sezona skoncila, takze ma to aspon tak nebude mrziet 😉 .

dankamat
3. jan 2014

@trulinka pod ku nam do skupiny motorkariek, tam sa mozes radit o comkovlek 🙂

rona001
5. jan 2014

Jeeej, dievčence, môžem sa pridať k Vašej skupinke motorkáriek? Ja som do motoriek blázon, ale nejazdím spriateľom, ale sama. Teda aj s ním, ale ja som šofér 🙂 Minulý rok som si svoje odjazdila, otehotnela som po sezóne, ale aj som v septembri potratila :( Chvíľku sme počkali a zase sme sa teraz do toho pustili, tak budem dúfať, že sa to čoskoro podarí 🙂
Jediné čo ma bude štvať je to, že príde teplo a ja nemôžem sadnúť na môjho tátoša. Myslím, že doktor by ma pri tejto otázke asi niekam poslal rovno 🙂 Ale moje 2 predošlé deti držali ako besné, im sa von nechcelo, obidve museli vyvolávať ... tak dúfam že aj to ďalšie ak sa zadarí bude poriadne držať a dovolí mi sem tam sa prebehnúť na motorke aspoň kým sa do bundy vojdem 🙂

dankamat
8. jan 2014

@rona001 ahoj, pozvala som ta do nasej skupiny, si vitana.. motorkariek je tam pomenej, skor ladvinky 🙂 takze ako matka aktivna motorkarka budes pre nas inspiraciou... mrzi ma, ze to tak dopadlo, ale verim, ze sa vam teda podari tretie babo co najskor.

rona001
8. jan 2014

@dankamat Ďakujem Ti veľmi pekne za pozvanie ... som tu bola len pár krát, tak sa tu ešte moc neorientujem, ale veď to sa časom poddá 🙂 Už sme začali na bábatku zase pracovať, i keď môj gynekológ povedal, že pol roka sa ani pokúšať nemáme, druhý zase 3-4 mesiace, ďalší po prvom menzese ... no a vyber si. Ja som zvolila zlatú strednú cestu 3 mesiace a ideme na to. Síce som ešte nebola ani na kontrole, ale nevadí ... Tak sa budem tešiť aspoň z jazdenia, pokiaľ sa nezadarí ... ale budem pevne dúfať, že bábo príde kým začne sezóna a tento rok ju oželiem, aj keď ma to bude stráááášne mrzieť a budem chodiť motorku aspoň hladkať do garáže 😀

miha32
10. jan 2014

No ja som na nasledujucu sezonu tiez skoncila s motorkou. Myslim, ze motorka tehotenstvu nevadi, len si treba davat vacsi bacha, len ja sa v lete uz na moto asi nevytrepem, ked mam v juli termin. 🙂

gabika51
29. jan 2014

ahojte ja som motorkarka a ja si myslim ze to neskodi iba opatrne treba jazdyt bez nehod ..... 🙂

mimifazulka
16. jún 2014

ahojte, tak ja mam presne rovnaku dilemu. jazdit, co nejazdit. termin mam koncom oktobra, a kym sme zistili, ze cakame mimi, sme sa len raz povozili traja :D a odvtedy som na moto nesedela. mam strach, myslim, ze netreba riskovat, ale pokusenie tu je. priatel ma ist s moto na stk-to je cca 6km, tak ze by som sa este posledny krat zviezla, lebo je mi jasne, ze na nu dlho, dlho nesadnem. mne osobne sa zase ovela lepsie sedi na moto, ako v aute, kde ma neobmedzuje pas a netlaci ma, a jamy a hrboly- dvihnem sa na nohach, ako som si uz zvykla na nasich super cestach za tie roky, co jazdime. myslim, ze to je na veci kazdej zvlast, ako sa citi a nech si zvazi pripadne pre a proti. ja osobne neriskujem dlhe cesty, ale toto by som este chcela podniknut. snad sa nic nestane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre