Môže sa užívať Rossalgin v tehotenstve?

zimmi
3. apr 2012

Ahojte. Pred pár dňami som zistila, že som tehotná (ešte len cca 4tt). Tesne predtým som mala nejaké problémy tak som si spravila rossalginove vyplachy, všetkých 5 flaštičiek čo sa nachádza v balení. Keď som si to spätne hľadala, nikde som sa nedočítala či sa v tehotenstve môže alebo nie. K lekárovi som objednaná až za 2 týždne. Máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem.

leamax
3. apr 2012

ak tam neni nic take pisane, tak jeho pouzitie nevadi. nic si nevycitaj - pouzila si ho v case, ked si nemohla este tusit, ze si tehotna. vratit to naspat nevratis, tak si tym nerob zbytocne stres, tes sa na babatko, hladkaj brusko, rozpravaj mu ako sa nan tesite, ono to citi 😵
prajem krasne a bezproblemove tehulkovanie 😵

grettka
3. apr 2012

rosalgin je v poriadku 🙂

vejula
3. apr 2012

@zimmi nemusiš sa bať mne moj gynekolog počas tehotenstva ako prvu alternativu pri mykoze vždy predpisal rosalgin a to aj v prvom trimestri.

danusskaaa
3. apr 2012

mne tiez gynekolog poradil, aby som rosalgin pouzivala pocas tehotenstva, ked pojdem niekde plavat, pripadne na toaletu inde ako doma. mala som to pouzivat preventivne aby som nic zospodu nedostala. je to uplne bezpecne a hlavne nie su to lieky, ktore ti zasahuju do tela! nemusis sa bat, pouzivanie je OK

adelii
3. apr 2012

Mne ho takisto lekarka niekolkokrat odporucila,a to som uz bola v 3.trimestri,takze je bezpecny asi pocas celeho tehotenstva...

marcelaaaa
3. apr 2012

presne tak baby maju pravdu....rosalgin pozes pouzivat pocas tehotenstva aj v sestonedeli...no fear 😉

zvedavica
3. apr 2012

zienky prosim vas, ked sa tu bavite o Rosalgine... mozem sa spytat, ci viete niektora, ci sa ta jedna flasticka, ktora bola kupena uz zriedena, da pouzit aj na dvakrat? ze na dva dni? aby som to nemusela cele davat... a ze ak sa to otvori, ci sa to musi uz vyuzit cele... dakujem 🙂

rejocka
3. apr 2012

neboj sa môže sa používať,ja som ho používala v 1.trimes. a sám gynekolog mi ho odporučil 😉

ivkaivi
25. aug 2016

Mne moj gynkolog v minulosti odporucil Ginexid vyplach...je zalozeny na prirodnej baze a velmi si honpochvalujem, tiez vsak vaham, ci ho mozem pocas tehotenstva pouzit...ale ak je ok Rosalgin...tak verim aj Ginexidu

ninula11
12. dec 2016

Ahojte dievčatá, ja som ešte u svojho gynekológa nebola, ale plánujem tento piatok 16.12. som po úspešnom IUI (2,5 týždňa) a mám nepríjemný pocit svrbenia a slabého výtoku ... ak dobre tomu rozumiem, čo tu píšete, tak Rosalgin gynekológ odporúča aj na začiatku tehotenstva? V príbalovom letáku tam nie je nič uvedené či môžu alebo nemôžu tehotné používať výplach ... bojím sa mykóz, pred tehu som ich mala na pravidelnom režime .. tak nechcem niečo zanedbať ...

xenus1234
19. nov 2017

Ahojte baby chcela som sa spytat či si možem kupit rosalgin lebo asi mam mykozu neviem strasne ma to svrbi a pali som 6tyždni tehotenstva stvrtok idem ku gynekologovi dakujem za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre