Môže sa užívať Sinupret v tehotenstve?

sasa10
19. nov 2013

Sinupret 100 ml, perorálne kvapky. Mukolytium, sekretolytikum od Bionorica AG. V príbalovom letáku ani na internete o tom som nenašla žiadnu info. Vďaka.

simonkazga
19. nov 2013

tak potom máš nejaký čudný leták, lebo na mojom sa píše:

"užívanie lieku Sinupret gravidnými ženami počas mnohých rokov ukazuje, že pri dodržiavaní predpísaného spôsobu dávkovania užitia môže byť podávaný počas gravidity."

Sinupret sa môže dávať dokonca aj dojčatám. Takže smelo do toho

cerez
19. nov 2013

môže

venija
19. nov 2013

mozes, tiez som uzivala

marthuska
19. nov 2013

Jedna sa len o to- ze je to tinktura- obsah alkoholu a pripadna alergia na bylinky. Je to super liek, aj pre tehu aj pre deti

meusicka
19. nov 2013

ahoj mozes uzivat ale skus si naordinovat aj velke davky vit. C mna stale ten postavi na nohy najskor. 😉 kazde 3-4 hod si dat cca 500mg. 🙂 ale nie ten oranzovy z lekarne, to budes skor hnackovat, ale skus cisty praskovy z DM 😉

martini
27. nov 2015

prešli dva roky od prvej odpovede, čo je uvedené v letáku a dnes je v českom letáku napísané: "Tehotenstvo a dojčenie: Poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom skor ako začnete užívať akýkoľvek liek. Sinupret, peroralne kvapky, roztok, sa v tehotenstve a počas kojenia môže podávať iba na základe výslovného doporučenia lekára." ...rozmysleli si to s tým výslovným odporúčaním pre tehotné alebo len české tehotné sa majú radiť s lekárom? A tiež je v letáku uvedené, že je pre deti od 1 roku (nie pre dojčatá ako je vyššie uvedené).... teraz neviem či slovenský príbalový leták je iný alebo sa to po rokoch zmenilo...

evittam
27. nov 2015

@martini Pozri, toto máš napísané skoro vo všetkých príbalových letákoch na lieky,výživové doplnky - všetko. Nakoľko žiadna farmafirma a ani nikto lieky a podobné prípravky netestuje na tehotných ženách a sú týmto aj chránení....Toto si treba uvedomiť. 😉

momkomonika
27. nov 2015

Môže. .
Aj ja som ho brala a dávku ako pre deti čiže tu najnižšiu čo je v letáku a len 2 krát denne.

anka2369
19. feb 2017

Ahojte, viem ze ide o starsi prispevok ale zaujimalo by ma, ci ho niektora z Vas brala v prvom trimestri. Uz som 12 dni doma s chripkou a dnes sa este zhorsila bolest hlavy. V mojom letaku sa pise ze je ho mozne brat len po odporucani lekara. Moja lekarka mi na uvolnenie hlienov doteraz nic nedala.Liecila som sa s cajom v posteli, ale dnes znova teplota 37,4. Som presvedcena o tom, ze kym sa mi nevycista dutiny,tak to neprestane.Som este len v 10 t. preto by som nechcela ohrozit babo. Ma s nim teda niekto skusenos aj v rannom stadi tehotenstva? Dik

adia11
3. mar 2017

@anka2369 ahoj, prosim ta zbavila si sa nejak choroby?ak ano co pomohlo? Ja len tak pokasliavam ale fakt mozno trikrát za den a inak pohmkavam a neviem sa toho zbaviť.porod sa mi blizi a ja sa bojim ze nakazim malého potom ak náhodou neprejde. Ale nic ine mi nieje

anka2369
4. mar 2017

Ahoj,urcite pomaha kloktat so slanou vodou a na kasel je velmi dobry cibulovy caj. Ja som mala problem prevazne s dutinami,takze som sa naparovala,vyhrievala lampou a robila si nosny preplach. Myslim ze babo po narodeni ma protilatky,takze by si ho nemala nakazit. Drzim palce nech sa z toho rychlo dostanes 🙂

adia11
4. mar 2017

A nosný prepllach čím? Slanou vodou? Asi aj ja budem mat s dutinami problem. A naparovala nad čím? Slaná voda alebo harmanček? Harmanček som uz skúšala predtym ked som bola chorá,to mi pomohlo

anka2369
5. mar 2017

Áno,preplach vodou s morskou soľou a naparovala som sa nad repíkom.V lekarni mi to odporučili,že harmanček vysušuje sliznicu

sebneu411
11. feb 2019

@anka2369 ahoj, mám teraz rovnaký problém, som ná konci prvého trimestra a predpísali mi Sinupret. Neviem či je vhodny, aj ked naň pribalovom letáku pisu ze je.. Tak neviem, aké si Mákandúdú t skusenosti??

anka2369
11. feb 2019

@sebneu411 ahoj, ak ti ho odporucala lekarka, tak asi nemas co riesit. Ak mas pochybnosti, tak jej zavolaj nech ti povie, ci moze mat nejake neziaduce ucinky pre babo. Ja by som dnes sinupret vzala, lebo u mna su dutiny citlivou otazkou a stav sa mi casto zhorsi ked ich neliecim. Musis zvazit aj podla toho ako sa citis. Ked to len zacina, skus prirodne produkty z lekarne na naparovanie a preplachy. Ked to je uz pokrocile, tak zvaz sinupret.

sebneu411
11. feb 2019

@anka2369 Hm tak neostava mi nič iné, ale ďakujem za odpoved ❤️ snáď to prejde čím skôr

barboritta
11. feb 2019

@sebneu
@sebneu411 ahoj,ja som bola v 1.trim.velmi chora,cele zle a sama som si dala sinupret a skoro ma zjedla aj s topankami,ze nesmiem.tak ja neviem no,ale posluchla som ju

sebneu411
11. feb 2019

@barboritta Ach, tak ja už teraz vôbec neviem 🤷‍♀️😔

barboritta
11. feb 2019

@sebneu411 vraj obsahuje kodein tak preto nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre