Môžem chodiť do plavárne a sauny v tehotenstve?

ivanka821
26. feb 2009

Baby,
som v 22 t a mam strasne bolesti noh a chrbta a rebier.
Myslite ze plavarne a sauna su ok?
Sauna vraj ani nie.
Ale co plavanie a hlavne chlorova voda?

tanaja
26. feb 2009

😝 ahoj ivanka,
ja som tiez chcela chodit do plavarne, tiez ma boli chrbat. som v rovnakom tyzdni ako ty. na zaciatku tehotenstva som mala streptokoka, tak som to mala zakazane. teraz by som sa asi bala nejakej infekcie 😨 jeden lekar ti povie, ze mozes robit, to co ti je prijemne. druhy vravi, ze teply kupel nie, ked bazen, tak sukromny. tak si vyber, spytaj sa svojho dr. ona ta pozna najlepsie.

ivanka821
autor
26. feb 2009

No vidim ze mas skoro rovnaky termin... :D
Viete co cakate?
Ja mam streptokoka teraz... Ako ti ho liecili?
MAla si nejaky problem?
Ja totiz zijem v UK, takze informacie cerpam odtialto. :(
Bola som 2x v plavarni ale to su take tie predrazene a robi mi to velmi dobre.
Bolia ta aj rebra?
Tam dolu pod prsiami...???

tanaja
26. feb 2009

ty cakas dievcatko, my chlapceka 😎
mne ho liecili cipkami, aj moje kamosky tak isto. ked ho mas, tak by si nemala chodit plavat 😖 daj si doma teply kupel.
ja som na rizikovom, tak nemozem skoro nic... mna bolia krize, na chrbte nemozem lezat dlho. obcas ma picha v brusku, ze je to ok.

ivanka821
autor
26. feb 2009

preco by som nemala plavat?
A ak sa smiem spytat, preco si rizikova?
Si dlho na rizikovom?
Lebo neviem ci take nieco v UK existuje....
A ked si rovnako tehotna, tak je to super, aspon mi povies svoje skusenosti

tanaja
26. feb 2009

ako dlho zijes v Anglicku?? kedy zeny chodia na matersku?
mne zakazali chodit do plavarne kvoli tomu streptokokovi, je to prenosne. asi aj kvoli tomu, aby si nedostala infekciu, predsa tam chodi mnoho ludi... 😒
ja som krvacala v 6tt a 8tt, skoro som potratila. tak som doma na PN-ke. mame aj ine problemy, nabeh na trombozu a beriem heparin na srdce.

ivanka821
autor
26. feb 2009

Uz 4 roky.... :(
Na matersku pojdem asi az koncom juna.
Streptokok vraj nie je prenosny. Povedali mi, ze moj partmenr to napriklad nemoze chytit.
Aha, ja mam sem tam take stahy v maternici, ale to asi ako sa malinka hybe a rastie.

danka5
26. feb 2009

S tým súkromným bazéno som si nie veľmi istá. Na bežnej športovej plavárni je kvalita vody kontrolovaná hygienikom. V súkromnom bazéne nie je, filtrácia nemusí byť najkvalitnejšia, chlorovanie nedostatočné alebo naopak. Dokonca vírivých vaniach sa vraj drží dosť veľa sajrajtu.
Moja svokra, kt. pracovala na hygiene, tvrdí, že plavecký športový bazén,kde je teplota vody menej ako 30st je rozhodne bezpečnejší ako termálny bazén alebo neverejný bazén bez kontroly, kde sa voda nemusí vymieńať často a filtrácia nie je kvalitná, prípadne dávkovanie chlóru prevyšuje normocú hranicu.

Tiež zvažujem plávanie, lebo mi chýba. Bola som zvyknutá zaplávať si každý týždeň. Nikdy som nič nechytila. V prvom trimestri som si pre istotu chcela dať pauzu. Stále však nie som na 100% presvedčená, že sa odhodlám ísť plávať. Vraj náchylnosť na infekcie je počas tehu vyššia. Inak na plávarni som nestretla s tehotnou, kt. by plávala. Vždy som stretla tehotné len pri vode, nie vo vode.
Nájde sa niekto, kto počas tehu chodieva plávať?

tanaja
26. feb 2009

preco 😢 , tebe sa tam nepaci??
kolko trva materska? prispevok je cca taky ako u nas?
mne bolo inak povedane, tych je viac druhov. tiez sme sa nemohli s maznelom intimne stykat...asi kvoli prenosu!!? tiez tam potrebujes strerilne prostredie. najlepsie sa spytat lekara.
ja som bola kvoli bolesti v brusku na pohotovosti, hrozne ma bolelo. az rezalo a nemohla som sa vystriet. nic to nebolo, ze maternica sa roztahuje.

ivanka821
autor
26. feb 2009

Praveze tu v UK som videla a vzdy vidim nejaku tehulku.
Plavaju tak lezerne, nie nejake velke trate.
A dokonca raz som videla jednu co isla do sauny.
To neviem, ci by som urobila.

ivanka821
autor
26. feb 2009

to povedali aj mne.
Ze sa roztahuje. Ked som sa vcera pytasla, ci to moze moj priatel chytit tiez, povedali, ze je to absolutne ok pre neho, taktiez aj mykoza.
Akurat ze problem je v tom, ze to moze ublizit malej, ked pojde tymi porodnymi cestami.
Paci? Nepaci?
Pracujem v hoteli v kancelarii a mam nejako vsetkeho plne zuby.
Uz totizto nevladzem.
Materska je 26 tyzdnov platena pre vydate a 52 pre slobodne. Preto sme zvazovali ci sa zoberieme, alebo radesj az neskor.
Aj ked nasi maju depky z toho, ze budem v podstate slobodna matka

tanaja
26. feb 2009

o tych porodnych cestach povedali aj mne, to ides ale pred porodom na vysetrenie.
priatel je anglican? odkial si zo SR?

ivanka821
autor
26. feb 2009

Nie sme Slovaci zijuci v Londyne.
Takze malinka bude mat slovenske obcianstvo

zuzka0807
26. feb 2009

ahojte, tak ja chodím plávať. začala som v treťom mesiaci, teraz končím piaty mesiac (asi 3 týždne som nebola, keď som bola chorá), čakám dvojičky, iné aktivity mi už neodporúča dr. ale plávanie ešte áno, chodím normálne do verejného bazéna s vlažnou vodou, aj som sa pýtala, mávajú tam kontroly hygienikom, ja som predtým žiadne problémy nemala, tak dúfam, že to bude ok, chodím 2x do týždňa, veľmi mám rada vodu a vždy sa teším. preplávam 50 dĺžok (menší bazén, nie 50-tka 🙂) tak okolo 45 minút. vždy sa budem pýtať dr. či ešte môžem, keď zakáže, tak už nepôjdem.

danka5
27. feb 2009

Zuzka, potešilo ma, že aspoň niekto chodí plávať. Pôjdem si dnes kúpiť širšie plavky /do mojich sa už nevleziem/ a idem na to tiež!

jcn
27. feb 2009

Ja chodim plavat od tretieho mesiaca (predtym bol cas dovoleniek, takze tiez som plavala, ale nie v bazene) cca kazdy druhy den presne 1 km. Zajtra zacinam 8. mesiac a stale vladzem, som dokonca rychlejsia ako moj muzicek🙂. Chodim na normalnu plavaren, voda je dost chladna (nikdy som si nevsimla, kolko presne ma stupnov), ale malej sa to paci. Teraz s vacssim bruskom (pribrala som zatial 6 kg) sa prvych 50-100 metrov mrvi, kym si najde vhodnu polohu, ale potom je to super. Okrem toho chodim raz do tyzdna na aquagymnastiku pre tehotne, tam je ta voda ovela teplejsia, ale trochu sa tam nudim, dost nas tam setria. A tiez sa aj virivkujem (kazdy den, ja to zboznujem), ale ja mam doma vlastnu virivku, takze viem, ze je cista a co do nej dam. Nikdy v zivote som nemala problemy s mykozami a ekzemami, podla mna sa zeny v tehotenstve vacsinou len vyhovaraju, preco neist plavat, ak je tehotenstvo OK, fakt nevidim dovod. A najma teraz v zime, ked nie je velky vyber sportov. Ja to velmi odporucam. Nebude vas boliet chrba, budete mat dobru kondicku, co vyuzite pri porode a nebudete mat problemy s prilisnym priberanim. Ja zijem v zahranici a v plavarni pravidelne stretavam dalsie 3 rovnako postihnute tehulky. Takze smelo do toho, tehotenstvo predsa nie je choroba.

ivanka821
autor
27. feb 2009

ahoj jcn. Ja si myslim presne to iste, co si prave napisala.
Urcite to detickam robi velmi dobre. Zial moje casove moznosti mi dovoluju chodit plavat len cez vikend, ale
myslim, ze na tom nezalezi.
Kde v zahranici byvas? A ako to ze si pribrala len 6Kg? Ja uz som nabrala 8Kg a to mam skoro polovicu pred sebou.

jcn
27. feb 2009

Ahoj ivanka, zijeme v Luxemburgu, sme tu velmi spokojni (az na to pocasie, ved to iste sama poznas, pozeram, ze vy ste v Annglicku). Mne sa tych mojich 6 kg zda tak akurat, lekar povedal, ze je to OK a mala je dokonca o 300 gramov tazsia, ako je priemer. Dokonca mi vobec nebyvalo zle, ja mam zatial super tehotenstvo (klop, klop na drevo). No ved uvidime, ako to cele dopadne, o 2 mesiace rodim. A tych tvojich 8 kg je pohoda.

kackabrcka
27. feb 2009

ahojte kocky, myslim ze ak dodrzujet fygienu a ste v teplej vode urcite to neuskodi pokial nemate zdrav. problemy. najprv sa poradte s lekarom.. ja som zacala chodit plavat od 6mes. zatial chodim raz tyzdenne na 45min. a problemy nemam.. myslim ze aj miminku sa to paci 😵

ivanka821
autor
27. feb 2009

jcn
no hej sme v Anglicku, v Londyne.
takze rodis v aprili? Ja az v juli.
Mne bolo teda sialene zle. Na zaciatku som bola super kamoska so zachodovou misou. 😀
dokonca som schudla 5 kg. Ale teraz mi uz aj chuti jest, takze sa to nejako vyrovnalo.
Len nechcem pribrat nejako velmi vela, takze hladam nejaku jogu a plavanie a tak. chcem to najlepsie pre moje babatko to je jasne.
To plavanie je extra super na chrbat. Este tak o mesiac sa prihlasim na jogu. Aby som mala aj trochu relaxu po strasne stresovom dni v praci

cicimon
19. apr 2009

caute,
chodi niekto pocas tehotenstva do sauny? a ak ano, od ktoreho do ktoreho mes sa odporuca?

kolka1
19. apr 2009

Cicimon, ja chodim do sauny kazdy tyzden 🙂. Nedoporucuje sa zacat so saunovanim v tehu, ale ked si zvyknuta dllhodobo chodit do sauny tak s rozumnou mierou by to malo prospiet tebe aj babatku. Maximalna doba saunovania v tehu sa doporucuje na 10 minut.

luciauk
12. máj 2009

ja som z viacerých zdrojov počula, že ak žena pravidelne chodí do sauny, tak môže pokračovať aj počas tehotenstva, ak je všetko ok. ja som chodila aj s malými deťmi, len sme si dali nižšiu teplotu, okolo 50 stupňov.

chcem sa opýtať, nejedná sa o tehotenstvo, ale viete mi niekto poradiť, po akom čase je vhodné znova začať saunovať po chorobe? ďakujem.

kackabrcka
13. máj 2009

avojte na plavaren som chodila do 38tt a v pohode.. v lekarni sa daju kupit tampony pre tehulky su ako keby olejove..
sauna sa neoporuca ale ked tak iba ak zena chodila predtym+na nizsiu teplotu 50st.

cicimon
5. okt 2009

caute,
chodite niektora v tehu do sauny? je to ok? ja som sa dajako zabudla spytat, aj ked predtym som chodila cca 1x za mesiac..

budulinka
27. aug 2010

caute, frajer pohladal na nete a zistil ze 5 z 5 nazorov (npr americka porodnicka asociacia) saunu jednoznacne neodporucaju! tak isto ako pri opalovani sa telo vystavuje prehriatiu a to je pre telo narocne aj bez tehotenstva - pozrite si diskusiu o opalovani. ak si saunu ale neviete odpustit, treba sa kazdopadne poradit so svojim lekarom - vhodna teplota, vlhkost, dlzka pobytu v potiarni. moja lekarka mi ju zakazala, co som aj ocakavala. takze do sauny chodit nebudem, aj ked som velmi chcela :(

nedbam
23. sep 2010

ahojte,
pocas prveho tehotenstva som 2x tyzdenne chodila plavat do plaveckeho bazena, cca 28´C, ale do sauny nie. ked sa narodila dcerka, prihlasili sme sa na detske plavanie, po plavani na 5-10 min sucha 60´C sauna. tam sme chodili az do 1r, ked som zistila, ze cakame dalsie babo. v plavani s dcerkou som pokracovala bez toho, aby som si zistovala info o tom, ci sa smie chodit plavat do takej teplej vody. v 7.tt som po plavani a saune dostala hnacku. teraz mam za sebou "odsrane" 2 noci a 2 dni, som totalne dehydratovana napriek tomu ze pijem rehydratacne roztoky, ryzovy a mrkvovy odvar, cierny caj. cakam, kym sa vrati manzel zo sluzobky a ideme k lekarovi, pre istotu som si zbalila veci aj do nemocnice, a zacinam vybavovat strazenie dcerky. drzte mi place nech to dobre dopadne.
tak asi tolko k tej saune v tehotenstve.

briketa
25. sep 2010

u nas je na kazdej saune a whirpoolke napisane, ze je nevhodna pre tehotne a deti pod 13 rokov.
to ze tam ides na vlastnu zodpovednost je tvoje osobne rozhodnutie, ale prevadzkovatel upozornenie vystavil a tym sa zbavuje akejkolvek zodpovednosti a pravneho postihnutia.

625439627
7. mar 2015

ahojte chcela by som aa opytat ci voda nad 34 stupnov je ok ? Som cca 2 a pol mesiaca tehotna vedeli hy ste mi poradit ci to nijakobneohrozi babetko ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre