Môžem chodiť na čistenie pleti v tehotenstve?

hanculka
10. júl 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či môžem chodiť na čistenie pleti v tehotenstve?

kris557
10. júl 2007

no to by zaujímalo aj mňa, ale odkedy som otehotnela tak pleť sa mi zlepšila o 100 %, ale aj tak by som to chcela vedieť pre istotu.

ada78
10. júl 2007

Kris sa mas. Ja som vyhadzana viac ako v puberte 😠 😠 😠
Na cistenie chodim, ale mam pocit ze nepomaha. Dufam, ze po porode sa vsetko vrati do normalu.
Este jedna poznamocka: ked som bola naposledy, tak krpcovi sa uz nepacilo, ze tak dlho lezim a zacal hrozne kopcovat. Tak som poprosila tetus, ze si musim sem-tam sadnut. Inac v poho. 🙂

bibula
11. júl 2007

pravdepodobne nie,kedze ani nejake extra pripravky na vlasy sa nesmu pouzivat. 😉
kup si arnikove cistiace mlieko v lekarni-je super.pa

ada78
11. júl 2007

Bibula, nechapem. To tebe akoze co davaju na plet??? Vsak naparuje sa vodou a potom pouziva vsetko na extra citlivu plet.

vikuska
11. júl 2007

Ahojte,ja chodim na kozmetiku a cistenie pravidelne a chodila som aj pocas tehotenstva.Bolo to v pohode,az na posledny mesiac,ked mim prislo pri lezani zle a kozmeticka ma musela dokoncit v sede.A ked si dobre pamatam,tak som este 2 tyz.pred porodom bola na cistenie.Ja nevidim v tom ziaden problem. 🙂

zuz11
28. apr 2008

adulik16 • 14tt • Včera o 12:55
Ahojte babulky, prosim Vas, je vhodne chodit pocas tehotenstva na kozmetiku? Mam dost vyhadzanu plet a odborne cistenie od kozmeticky by sa mi dost hodilo.
Len neviem, ci mi nebudu vadit tie rozne vone, ci to nebude vadit babatku a hlavne ci si teraz nejakym cistenim a vytlacanim este viac neuskodim....mam na mysli, ci sa mi plet nebude dlhsie hojit...ako to prosim Vas riesite vy?

mywiel • 29tt • Včera o 13:11
Adulik len si chod oddychnut, ja som kozmeticka, takze co ti mozem poradit davat bacha na kremy a pripravky s vitaminom A, ak je tohto vitaminu vela tak moze poskodit plod, zo stravy ho mas normalne ale ak pridas do toho este kremy proti vraskam tak sa ta davka v tele moze rychlo zvysit, tak povedz kozmeticke nech ti nedava pripravky s tymto vitaminom. 😉

adulik16 • 14tt • Včera o 13:52
dakujem velmi pekne mywiel🙂 hned dnes sa objednam🙂

lucka0122
29. apr 2008

ja tiez chodim na kozmetiku 2x za mesiac takze hadam nic to nevadi

kingstonka
29. apr 2008

... no pozeram, ze vy si tu veselo chodite ku kozmeticke pocas teho a mne moja povedala, ze tehotnym cistenie nerobi, ze tak ich ucili v skole, ze moze sa nebezpecne zvysit tlak. No uz sa neviem dockat ked po porode pojdem ale asi tak skoro to nebude...

dididi30
29. apr 2008

no teda ja cele tehu pouzivam denny aj nocny proti vraskam a som tu, bludy bludy , bludy,tak ako nefarbit si vlasy nic nerobit v tehu....moj nazor 😝

mmaattaa
15. aug 2011

baby, ktoré ste chodili ku kozmetičke v tehotenstve používala aj nejako prístroje, myslím ultrazvuk, ozonizer.
Mne čisti plet aj ultrazvukom a neviem či je to vhodné v tehotenstve? Neviete mi náhodou poradiť?

simmmiiiii
17. sep 2011

asi to neni vhodne aj ja som bola a citala som ze to zanecha poruchy plodu a teraz sa bojim

pet28
17. sep 2011

u většiny kosmetických přístrojů je těhotenství v kontraindikacích, takže by se dělat nemělo

katrinka8
17. sep 2011

Baby, ak mate naozaj kvalitne a stale sa vzdelavajuce kozmeticky, tak by Vam mali vediet poradit, co je a co nie je v tehotenstve dobre pouzivat 😉 Take obycajne cistenie pleti, ci masaz tvare a pod. su podla mna uplne v pohode. Ved aj doma si asi cistite plet nejakymi pripravkami a kremujete. Myslim, ze malokto si cisti tvar detskym mydlom a vodou... Vsetko s mierou sice, ale zase si nemyslim, ze bezne dostupna kozmetika (aj ta salonna) su skodlive pre tehotne zeny a babatka. Baby, ved nie ste chore, ste len tehotne. Ak by bolo pouzivanie tychto vyrobkov (vcetne farieb na vlasy) nevhodne, muselo by to byt uvedene na ich obale.
Co sa tyka pristrojov, tak radsej sa opytajte naozaj kozmeticky, predsa ked maju certifikaty na ich pouzivanie, mali by aj vediet, kedy je ich nevhodne pouzivat 😉

simmmiiiii
18. sep 2011

ano oni ti síce vedia,ale ked ty napr.nevies ze si tehotna,tak potom mas asi smolu,dufam,ze to bude oki,teraz aj ja trpnem a bojim sa ci mi to nemohlo uskodit mojmu babatku

mimka_mimi
16. mar 2017

@simmmiiiii ahoj sice vidim ze je tento prispevok uz par rokov stary, no som v 6tt a pred tyzdnom som bola na ultrazvukove cistenie pleti. Nevedela som, ze som tehu a teraz sa bojim :((( bolo u teba vsetko v poriadku? Prosim upokoj ma 😢

05lulu
3. apr 2017

@mimka_mimi nemusíš sa báť, ultrazvuk, ktorý sa používa v kozmetike je úplne iný, veď na ultrazvuk chodíš aj s bábätkom (sono) to je bežne využívané aby gynekológ videl ako je na tom bábo, takže žiaden strach 😉

mimka_mimi
5. apr 2017

@05lulu ved prave preto sa bojim, ze to je iny ultrazvuk. Ta kozmeticka totiz vravela ze nie je to osetrenie vhodne pre tehotne , nakolko to je elektricky vyboj ktory ide skrz tu plet do tela ....tak neviem ☹

05lulu
7. apr 2017

nestresuj, to ošetrenie trvalo pár minút, cítiš sa dobre nemáš problémy tak to nechaj tak, človek si neuvedomuje, že si škodí viac negativnými myšlienkami....keď budeš na to stále myslieť a rozmýšľať negatívne bude to len a len horšie. Hovor si v duchu som pekná, moje bábo je v poriadku a všetko je tak ako má byť 😉 robím všetko tak aby sme to zvládli a nikto a nič na tom nezmení, držím Ti palce a na budúce keď pôjdeš na kozmetiku tak si pýtaj len ošetrenie bez prístroja budeš pekná a aj kľudna, že si neurobila nič o čom musíš pochybovať, pekný víkend

mimka_mimi
8. apr 2017

@05lulu dakujem 🙂zatial som v 9tt a vsetko v poriadku tak dufam, ze aj nadalej bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre