Môžem jesť citrusové plody v tehotenstve?

petkakv
24. okt 2012

Ahojte tehuľky, chcela som sa Vás spýtať na názor, či sa môžu konzumovať grepy. Veľmi mi chutia hlavne teraz v tehotenstve, len neviem v akom mnozžstve ich môžem papať aby som náhodou niečo neurobila maličkému. Poradíte? Ďakujeeeeeeem 🙂

domak2
24. okt 2012

mozes jest vsetko okrem vnutornosti (vela vit A ), niektorych druhov ryb (zralok,mecun...kvoli olovu) a nemali by sa plesnove syry(listeria), samorejme alkohol , inak jedz co len chces a grepy su uplne super, aj neskor ked budes dojcit, tak veselo vsetko jedz 😀 😀 😀 vela stastia 😀

janinah
24. okt 2012

ani huby v teh. sa nemajú jesť,ak by si zjedla nejakú zlú,tak drobec to nezvládne 😒

ankaevka
24. okt 2012

@petkakv Ahoj, ja som jedla v tehotenstve všetko, na čo som mala chuť, či to boli syry každého druhu, restovanú pečeň kvôli tomu, že som mala málo železa a ostatné potraviny, zeleninu a ovocie..najviac som jedla to, čo som vedela, že sa toho na chvíľu budem musieť vzdať (citrusové ovocie, kyslá kapusta, jablká, atď..) 😉

ivka_666
24. okt 2012

Mne tiež chutili veľmi grepy v tehu a všetko bolo ok ;) ja som jedla aj vnútornosti občas aj keď sa to akože nemá... ;) naše maminky papali všetko a nič sa nám nestalo, tak prečo by sme nemohli my ;) Na margo tých citrusov som počula, že sa v minulosti neodporúčali, lebo sme neboli na cudzokrajné ovocie tak zvyknutí ako teraz, ale kedže teraz papáme vo veľkom množstve aj také je to ok - aspoň mne to tak doki povedal ;)

vonicka
24. okt 2012

v grepoch je kyselina listova, aj mne velmi chutili

bubinko83
24. okt 2012

Ja jem všetko na čo mam chut v malom množstve okrem suroveho masa.

meryenes
24. okt 2012

Jedz to, na čo máš chuť, tvoj organizmus ti sám signalizuje, čo mu treba dodať. Ak máš chuť na grepy, tak si ich kľudne daj, sú veľmi zdravé. Ja som tiež jedla v tehu všetko, na čo som mala chuť. Cez šošovicu, kapustu, sladkosti až po slaninu a klobásky (údeniny fičali u mňa najviac🙂).

aivill
24. okt 2012

V pohode, citrusové plody sa ale neodporúčajú pri dojčení , v tehotenstve podľa mňa môžeš

zuzanasala
24. okt 2012

@petkakv ahoj ja som mala tiež chute na citrusy, jedla som ich denne. Skončila som s nejakou reakciou,svrbelo ma celé telo od toho,nakolko pečenové testy som mala ok. Takže ja ich neodporúčam z vlastnej skúsenosti ☹(

anjelicek26
24. okt 2012

@petkakv - jest mozes, ale nie na kila, v tehu mas citlive zuby a kyselina tomu velmi nenapomaha 😅

marmota
24. okt 2012

ahoj, áno môžeš. istota je, všetko s mierou. 😉

lencika
24. okt 2012

Ahoj jasne ze mozes, ale urcite nie stale a vela ako pisu baby, ja mne velmi chutili pocas tehotenstva

sendy182
24. okt 2012

@petkakv papaj čo ti chutí........grepy sú zdravé...........teraz ti chutia......potom budeš mať iný nápad...napr. ja že dráčik a 3 rožky k tomu 😉 .......a pri staršom guláš , domáca klobása.. 😉 ...........no obdivujem mamičky čo jedia piate cez deviate 😀 😀 😀 😀....to aj dieťatko v brušku si pýta takéto jedlá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy23
25. okt 2012

tehotenstvo nie je choroba. prečo by sa nemohli jesť citrusy? podľa mňa tá éra so zakázanými potravinami je poriadná hlúposť dobrá len na strašenie mamičiek 😖

lucina7
25. okt 2012

jasné, môžeš jesť všetko. ja som sa nevedela dojesť pomarančov, to som ich jedla na kilá každý den. 🙂

petkakv
autor
26. okt 2012

Čaute baby, ďakujem za komenty aspoň som kludnejšia. Aj ja si myslím, že môžme papkať všetko na čo máme chuť a čo si telo alebo maličký v brušku pýta, u mňa vždy ked sa napapám tak sa maličký mrví a kopká ako keby mi signalizoval, že mu tam mam ešte dačo prihodiť nech si povyberá aj on 🙂)) xixi len nech sme všetci zdraví a šťastní..prajem aj Vám veľa štastia a pevné zdravie v tehulkovaní 🙂)))))

altaya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialkaa
14. dec 2012

@altaya ja mam mesiac pred porodom, prisernu chut na citrusy, hlavne na pomarance a podla UZV to bude na 100 percent chalan 🙂

raszuz
14. dec 2012

@altaya ja som jedla počas tehotenstva mandarínky na kilá a mám chlapca 🙂

masinka
14. dec 2012

@altaya ja som mala pri vsetkych troch babach chut na manadarinky 😀 a pri prvej aj na ine ovocie a zeleninu, pri druhej na huspeninu, pecenu kacicu a langose, pri tretej som tlacila piate cez deviate 😀
@petkakv citrusy v tehotenstve by ti nemali uskodit, aspon si doplnis prirodzene vitamin C 🙂 Pri grepoch VRAJ treba jest len duzinu, ta biela horka cast co je pod supou VRAJ obsahuje chinin .... ako Tonic....aj ked som googlila, nenasla som ziadnu studiu o tom, ze je to pravda, ale zase istota je istota 😉 a ananas sa odporuca na konci tehotenstva, ked chces posurit babatko aby sa uz narodilo... no, zjedla som ich na kila, ale najlepsim vyvolavacom porodu bol moj drahy 😉

petkakv
autor
14. dec 2012

@masinka teeda dakujem za radu, z toho grepu papam vzdy len dužinu, ta šupka je pre mna moc horká preto ju nepapam. inak teraz zasa veľa fachčím na pomarančoch a hlavne na krupičnej kaši - tá mi chutí preveľmi. aj ananas mi chuti, akorat mam na stole a teraz som v 33tt - takze maličký musí ešte tých pár týždňov v brušku počkať, ale šak snád ho jedným ananásom nepoženiem von 🙂))) dakujem

lussy23
14. dec 2012

@altaya hovadina ako aj ďalšie povery.

usiko
14. dec 2012

tak toto vobec neriesim...tlacim mandarinky a pomarance, denne jedne citron ako salena....aj pri prvej som a je zdrava a spokojna...takze za mna ano.....

kikaski
14. dec 2012

ja sa tiež neviem dojesť pomarančov a mandarínok....stále by som ich tlačila do seba 🙂 ovládať to moc neviem, tak si bábätko hádam zvykne na moje citrusy 🙂

altaya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi0911
15. dec 2012

Tehulka moze jest uplne vsetko ako predtym.treba sa vyhnut biftekom plesnivym syrom ale raz za cas neuskodi ani to. 🙂

zanin
15. dec 2012

samozrejme mozes jest absolutne vsetko co ti pride na chut. Mne veeelmi chutilo hrozno a maly po nom vzdy v brusku vystrajal. Ved hroznovy cukor mu dodaval energiu. Ked som mala onho strach ze sa dlho nehybal dala som si a to ste mali vidiet tie premety 😀 . Takze s chutou na ovocie.

slavetka
28. feb 2013

Mne doktor tiez povedal, ze mozem jest vsetko. Na zaciatku tehu som si casto robila pomaancovy a grepovy fres a cele brusko sa mi vyhadzalo drobnymi pucikmi. Vraj nieco gepy obsahuju a z toho to bolo. Tak z vlastnej skusenosti by som ich uz velmi nejedla. Ale kazda sme ina a aj tehu je kazde ine. 🙂 🙂

lussynda_22
10. nov 2013

No aj ja si myslím že možme jesť všetko načo máme chuť , ked sme tehu 🙂 to je podla mňa normálne.Ved predsa tehotenstvo nieje choroba je to pre ženu to najkrajšie obdobie , ja to ešte len spoznávam pretože toto je,teda bude moje prvé a už teraz sa na to teším onedlho to bude 9tt 😵 no ked som sa dozvedela že čakám mimi tak som ihned prestala fajčiť !! predsa zdravie toho malého drobca mi je prednejšie ako cigarety! jem viacej ovocia a zeleniny , na klobásy a slaninu chuť nemám ! snažím sa jesť pomerne častejšie ale v menších porciách 🙂

slniecko49
24. feb 2014

ahojte mám otázku som sice tehotná len mesiac ale kazdé ráno pijem citronovu vodu, pijem ju uz davno takže neviem ci to mam vynechat ci to moze nejak ublížit babatku??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre