Môžem jesť hríby v tehotenstve?

jasom
15. okt 2008

Ahojte, mozu sa hriby v tehotenstve? 😖 Vysmadzane bedle a sampiony?

petka_s
15. okt 2008

ked som bola u mojej doktorke
tak povedala ze hriby by sa nemali..neviem ci tvoria nejake alergeny alebo co..
lebo ked zacala o hriboch tak som ju zastavila
ze ich neznasam tak ani nemusela vravet aby som ich nejedla...
pa

danulik
15. okt 2008

ja som sampiony jedla cele tehotenstvo, strasne som na ne mala chut.. potom som sa pytala aj dr. a ona ze sampiony sa mozu v pohode 🙂

shela
15. okt 2008

jasom...ja tiez pocujem prvy krat ze huby sa nesmu...pri prvom tehu mi vysvetlili ze co sa nesmie papat...jedine co je zakazane pre tehotne su surove ryby a steaky...cize nesmies nic surove inac mozes vsetko.. a ako danulik napisala ..aj ja jem huby cele tehu...dokonca niekedy ked ma chyti tak jem priamo sampiony z konzervy ...vsetky vysetrenia mam OK...a prve babo je uplne zdrave .nema ziadnu alergiu 😉

lyongirl
15. okt 2008

ja hríby milujem, neviem si to bez nich predstaviť a nikdy som sa neobmedzovala, čiže jem ich v tehu a určite som ich jedla, aj ked som malého kojila, lebo som nepočula, že by sa nemohli a jem hocijaké a na rôzne spôsoby 😉

jasom
autor
15. okt 2008

🙂 🙂 jeeej ste ma potesili, lebo prave som ich doobedovala. Mnam mala som vysmazane bedle. Tiez hriby lubim, nejem ich casto, iba ked mama spravi, ja si nato netrufam, bojim sa ze by som nerozpoznala zly 😝 ja som pozerala aj na nete a vacsinou sa vyjadrovali ze sa mozu 😀 tak dakujem za info

sirinka
15. okt 2008

my sme hubarska rodina, mame zavarane, susene a jem ich cele tehu, pocas dojcenia stale... 😉

andrejusa
7. júl 2009

Ahojte, chcem sa opýtať... môj drahý mol minule na hríboch a doniesol plný košík dubákov, hneď som urobila fantastickú dubákovú praženicu a vtedy ma ani nenapadlo, že to môže uškodiť... som len v 7t., ale aj tak by som bola rada, keby ste mi na to napísali svoj názor. Teraz idem robiť obed a neviem či tam môžem pridať tie dubáčiky, alebo radšej nie. Poraďte prosím, dik 😅

slovakia13
7. júl 2009

ja tiez milujem hriby 😀 a nikto ma tu neupozornoval na hriby ,ze sa nesmu ,ale zato mi dali plny zoznam inych potravin co miluje a nesmiem 😝 pocas tehu

andrejusa
7. júl 2009

ahoj slovakia... a čo také sa nesmie?

betyna8
7. júl 2009

andrejusa, ja som tiež nikde nečítala,že by sa huby v tehu nemali papať.Ja ich síce moc nemusím,ale občas kupujem hlivu . Podľa mňa si môžeš v pohodke pochutnať. 😉

bibi78
7. júl 2009

sampiony su v pohode. ostatne hriby... neviem, ale tiez som ich jedla na Vianoce - to som este nevedela, ze som tehotna. podla mna v malom mnozstve nemozu zaskodit, pokial su dobre pripravene 😉

slovakia13
7. júl 2009

mne hned ako prve zakazali krevety ,pecienku a vsetko co obsahuje vela vitaminu A,Morske ryby ale u nas ich naopak odporucaju-tu mi ich zakazali koli tazkym kovom (vela sa ich lovi pri pobrezi a ze nie su uplne ok)losos a tuniak mozem max 1 porciu do tyzdna.....Citrusove plody a orechy ,ale iba ak ty ,alebo partner ste alergici

slovakia13
7. júl 2009

a somozrejme vsetky zrejuce syry,zmrzka natocena iba tak do kornutka by sa tiez nemala 😀

rencica
7. júl 2009

no,ja jem cele tehu co mi ide na chut,dieta samo vie co chce..a take haluze,ze hriby sa nesmu..je somarina..neviem si predstavit,ze by som nemohla ryby ako pises slovakia..ked sa ma nieco stat,tak sa stane aj bez toho ,aby ste jedli hriby..v tehotenstve si nic neodopierat..mam od velmi,velmi dobreho dr. 😀

slovakia13
7. júl 2009

som napisala ,ze lekari u nas ich odporucaju a tu mi ich skor zakazali ,tym som chcela povedat ,ze nazory sa roznia 😝 sorry rencica 😉

rencica
7. júl 2009

to je jedno,tu zasa maju svoje filmy lekari..ale ked to zene ide na chut,tak ma odpadnut??nechapem tych lekarov..aj v zelenine,co clovek kupi su dake chemikalie,to by sme nemohli asi nic jest 😎

slovakia13
7. júl 2009

uz som bola na amniocenteze,tak som si slubila,ze ak amnio dopadne ok budem vsetko poctivo dodrziavat-strasne som sa bala babo 😒 a tak sa snazim.....radsej sa dodrziavam 😀

rencica
7. júl 2009

vsak hej..to chapem..ale to tak vedia doktory nastrasit..mna tiez doktorka nastrasila a bolo to ok pritom..ale po debate so skusenym dr. uz viem o com je to cele..

rencica
7. júl 2009

slovakia a kde si v zahranici,ze ta tam tak ,,tyraju,, 😉

slovakia13
7. júl 2009

som v UK ale najradsej by som bola doma na SK 🙂

rencica
7. júl 2009

to tam je tak prisne??zaujimave.. 😨

slovakia13
7. júl 2009

iba prevencia ,ale co sa tyka ostatnych veci nula bodov 😝

janulka182
7. júl 2009

Ahojte. Tak ja som sa presne na huby pytala doktora vcera a povedal, ze ich mozem uplne v pohode jest, ale ze radsej mam jest iba tie zname ako napr. pravaky, ze kuriatka, plavky a ine radsej nie. Tak som sa potesila, lebo ja mam huby neskutocne rada.

lienka79
8. júl 2009

hriby by sa nemali jest v tehu...pretoze sa viazu na ne tazke kovy....ani deturence by ich nemali..
Ja nastatsie som toto neriesila..lebo ich nemam rada

dadika1114
24. jún 2010

ja som hriby teda vooobec nelubila ... z kazdeho jedla som ich vytahovala tolko som sa prplala aj v polievke pokial som ich nevylovila a teraz ked som tehotna sa ich neviem nabazit :D kazdy den ich strcim do niecoho:D ked som v obchode radsej obchadzam miesto kde maju krasne sampioniky inak by som sa zblaaznila .... kto by to bol povedal ze im az tak pridem na chut :D su vyborneeeeeeeeeeeeeeeeee a som rada ze neskodia 🙂

sestulka
17. aug 2010

ahojte.je naozaj pravda,ze v tehotenstve by sa huby vobec nemali?som trosku vyplasena lebo zjedla som hubovu polievku a kazdy ma strasi ze sa to nesmie,som v 24 tyzdni

komarik
18. aug 2010

všetko sa môže jesť ale s mierou. Nič netreba preháňať. Ja som minulé tehotenstvo dodržiavala všetko o čom som sa dočítala a aj tak to bolo na prd. Keď sa má niečo dieťatku stať tak sa stane aj bez nášho pričinenia. Toto tehu jem aj hríby, pečienku, pijem bilinkové čaje .............. ale všetko s mierou. Jediné čo dodržiavam sú cigarety a alkohol. Som síce nefajčiar ale aj smrad od fajčiacich ľudí mi vadí.

myawilkinson
20. jún 2014

@danulik TAK ISTO JA 🙂 stale na pizzi sampinony ale vela vela vela ... sampinonove kremove polievocky vysmazane sampinony stale ich jem 🙂 a nic sa nedeje babo je zdrave 🙂

janinah
20. jún 2014

huby boli skoro jedinou potravinou,ktorú som v teh. nejedla /netýka sa šampiňonov z konzervy/,mala som info,že v prípade otravy /v lese nazbierané huby/ by som ja mala šancu možno prežiť,ale dieťa nie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre