Môžem jesť tepelne upravené plesňové syry?

veve14789
1. feb 2013

Ahotje, čítala som že sa nemajú počas tehotenstva jesť plesňové a zrejúce syry. A ak sú tepelne upravené, napr. na pizze je niva syr, alebo cestoviny s niva syrom? Ako to je viete?

liz_lemon
1. feb 2013

@veve14789 ja som jedla aj take aj take, a vsetko bolo ok
moja dr. povedala, ze vyslovene sa nesmie jest surove maso a pit tonik

hruska82
1. feb 2013

@veve14789 Ja som sa takymto syrikom vyhybala cele tehotenstvo...ani na pizze som ich nejedla (pre istotu)! 🙂

xenicka13
1. feb 2013

prvy trimester som si davala pozor co zjem, ale potom som jedla vsetko, chute boli vselijake 😀

miskakyska
1. feb 2013

@hruska82 plesnivé syry a huby by sa jesť nemali!!!!!!!!!! 😉 ..lenže mudrolíny odtiaľto ťa presvedčia o opaku 😝

miskakyska
1. feb 2013

@veve14789 chcela som to tebe hodiť 😉

kattrin5
1. feb 2013

Ani ja som nejedla aj ked ich mam rada

wanilla147
1. feb 2013

@miskakyska sampiony sa hadam mozu..hope so.. aj camembert smazeny som jedla a skriatok vyzera v poriadku..vyhybam sa nive, toniku, grepom, pecienke a tataraku 🙂

veve14789
autor
1. feb 2013

Diky baby, ozaj neviem no lebo niekto vravi ze sa moze jest vsetko iny potom tvrdia nieco ine... dakujem vam za odpovede!!

domak2
1. feb 2013

@veve14789 ja som sa riadila podla toho co mi davalo zmysel 🙂 surove veci a nepasterizovane plesnive syry kvoli moznej otrave, prilis vela ryb kvoli olovu, vnutornosti , kvoli prilisnemu mnozstvu vitaminu A, co nie je dobre, huby hlavne nie halucinogenne 😀 ale myslim ze nejake sampinony su v pohode 🙂 , niektore byliny , alkohol, drogy a cigarety. Snazila som sa obmedzovat sladkosti a vyprazance, ale to hlavne preto, ze ma je dost aj bez toho 😀 Inak ovocie a zeleninu akukolvek 🙂

cawes
1. feb 2013

Ja som jedla vsetko aj huby aj syry vzdy po tepelnej uprave. Nesmie sa to jest surove (syry)

anuskaaprazko
1. feb 2013

@miskakyska preco by sa huby nemali? Ak mam doma susene, doma nazbierane, viem co tam je, nic nejdle ani podobne...

mirellka
1. feb 2013

no dneska som si dala zrovna pekne veľkú porciu nivy 😠 absolutne mi to netrklo že by som nemala 😠 tak dúfam že všetko bude ok ☹ viem nejak zistiť či som sa mohla nakaziť listeriou alebo či som mimi nejak ublížila ? teda lepšie sa spýtam,pokiaľ syr neobsahoval listériu mohla som i tak spôsobiť nejaké ťažkosti miminku ? 😕 ☹

vieruna
1. feb 2013

No ja myslim, ze v nasich obchodoch sa predavaju pasterizovane syry s umelymi plesnami, cize by mali byt uplne v poho

domak2
1. feb 2013

@mirellka ono je velmi mala pravdepodobnost ze ju obsahovala, a inak by ublizit nemal neboj nic 🙂

mirellka
1. feb 2013

@domak2 zrovna čítam na nete prejavy toho ochorenia takže ak sa u mňa nič neprejaví tak by malo byť všetko ok ?
nemôže sa stať že by to mimi nejak nakazilo a mne nič nebolo ???
už nejem žiadne syry aj keď je to jediné čo mi po nevoľnostiach fakt chutí ☹

mirellka
1. feb 2013

@vieruna v to dúfam aj ja a tak sa utešujem ☹

domak2
1. feb 2013

@mirellka ja zas nie som nejaky odbornik, ale precitaj si aj ine podobne diskusie a zistis, ze sa bezne vsetci nivou napchavaju 🙂 a normalne syry ako eidam, cheddar, emental a podobne kludne mozes 🙂

vieruna
1. feb 2013

@mirellka neboj, bude to v pohode. Uplne ta chapem. Ja tiez ked som bola tehu a uvedomila som si, ze som zjedla bryndzove halusky, tak ma obchadzali mrakoty a mohol mi kazdy od doktora po kamosky hovorit, ze je to OK. Bola som presvedcena, ze sa do rana otravim. Kupuj si cerstve pasterizovane potraviny a bude to v pohode.

mirellka
1. feb 2013

@vieruna
@domak2 baby ďakujem vám pekne,jasné nič ine mi nezostáva len veriť že všetko je ok ak sa do týždňa neozvem otrčila som kopytá 😀

eebee
3. feb 2013

ja som sa specialne na toto pytala doktora a povedal,ze pokila to nie je priamo zo salasa, tak vsetko v potravinach je pasterizovane a teda sa moze. ja zjem hermelinov na kila.

andysko
4. feb 2013

Ja som sa tiez pytala na to lekarky na zaciatku tehotenstva a tiez mi povedala ze sa mozu. A hlavne tepelne upravene nad tym nemusis ani rozmyslat 😉

kobrtko
5. feb 2013

@anuskaaprazko huby patria to podobnej skupiny ako plesne...ale medzi nami (všetkými)..no nedaj si šampióniky alebo plesňou dobre poprerastaný syr, keď je to také dobré 🙂
Ja to teraz všetko riešim chlorelou..keď si dám niečo nezdravé, tak užijem niekoľko tab. chlorely a hneď sa dostaví príjemné placebo 😀 ...si poviem, no teraz mi z toho nič nebude, lebo chlorelka vychytá toxíny, plesne, bordel a život je krásny... ale fakt je to dosť užitočný pomocník a pre trávenie úplná čarodejnica 😀

kobrtko
5. feb 2013

@vieruna vidíš ...a to sa vraví, že NEPASTERIZOVANÁ bryndza je to najlepšie probiotikum 😎 ...mňam halušky

vieruna
5. feb 2013

@kobrtko akoze ja si taku aj obcas kupujem. Ale detom ju radsej nedavam 🙂

malibu21
9. feb 2013

Baby nemyslíte to vážne že sa vyhýbate jedlám ????? Jedzte úplne všetko,vyhnite sa fajčeniu a pitiu alkoholu.Ale ináč papajte úplne všetko 🙂 Ved kedysi sa jedla hlina a newiem aké veci.Veď tehotenstvo nieje choroba!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre