Môžem kávu, keď sa mi skracuje krčok maternice?

zuzka279
9. apr 2009

Ahojte. Musím ležať a chcela by som vedieť či môžem piť kávu

dianka3
9. apr 2009

avoj zuzka,no mne mne sa nezda zeby kava mala natom nejaky vplyv.vies aj mne sa skracuje krcok ☹ a teraz neviem nacom som bo som bola vcera u dokiho a nepozrel ma z dola ze mam prist az 28 a to moze byt aj neskoro. a zevraj kava neskodi moc babu ak nepijes ju trikrat denne a viac.no ale ten krcok? sa mi nezda,preco povedal ti daco tvoj doki?

sirinka
9. apr 2009

😀 jasne, ze mozes...ale som sa pobavila trosku 😉

dianka3
12. apr 2009

sirinka avoj,cem sa ta nieco opytat.aj tvoje babo je uz dole hlavickou? bo mna tu strasi susedka ze to uz znamena ze hociked mozem porodit. je to mozne? podla mna to je hlupost ved babo by uz v tom tyzdni by malo byt dole hlavickou nie? 😖

bejbypd
12. apr 2009

dianka neboj sa moja mala bola od 24 tyzdna dole hlavickou a porodila som tri dni pred terminom...takze hlavne klud babatku je ok...

dupinka
12. apr 2009

otocenie babatka dole hlavickou nema vplyv na to, ze sa moze babatko kedykolvek narodit. Podstatne je, aby hlavickou velmi netlacilo na krcok.... Netreba brat vsetko vazne, tie JPP - jedna pani povedala.... 🙂

dianka3
13. apr 2009

bejbypd juj dakujem moja ja som sa hrozne bala lebo sa mi aj skracuje krcok maternice

dupinka no vies mne sa asi od 28tt skracuje krcok maternice.teraz ho mam cca 2cm aj to zo zo zatvorenymi ocami.inac aj ty mavas niekedy take cudne pocity z dola?ako keby ti tam tak obcas sa mikalo ako keby si tam mala kapra? taky splechot? je to normalka?
inac co je pravdy na tom zevraj ked si hladkame bruska zevraj to sposobuje kontrakcie???? 😲

sirinka
14. apr 2009

dianka mna zase strasi, ze este nie je...ale klarka bola otocena od 27tt a narodila sa v 37tt napriek tomu, ze som mala dost dlho otvoreny krcok...neboj nic...

sirinka
14. apr 2009

dianka to hladkanie bruska...ja som to zazila pri klarke, kazdy dotyk, aj vysetrenie CTG mi sposobovalo stahy maternice...bola velmi reaktivna a kazdy podnet sposobil, ze sa stiahla...bohuzial je to hladka svalovina, ktoru nevieme ovladat a niekedy takto blbne...takze ak mas pocit, ze ti dotyky nerobia dobre, radsej to obmedz na minimum...ale nie kazda maternica takto reaguje...teraz pri druhom si mozem hladkat brusko kolko chcem 😉

dianka3
14. apr 2009

sirinka takze ty si bola od ktoreho tyzdna otvorena? akurat som sa ta chcela opytat -od zajtra mi zacina 32tt a kebyze sa mi nahodou zase skratil na minimum alebo nedajboze by som sa zacala otvarat mam ist do nemocky?
alebo mam byt doma? ja neviem ale niekdo chodi otvoreny od 29tt a porodi normalka a niekdo ide hned rodit kazda zena je ina a ma iny organizmus.myslis ze aj psychika robi svoje? moj muz mi vravi aby som nato nemyslela zevraj si to privolam
😖

sirinka
15. apr 2009

dianka otvarat som sa zacala v 32tt a dr. ma nechal doma, skoro vkuse som len lezala, necitila som sa ani velmi dobre, ale do nemocky povedal ze je zbytocne ist, ze lezat mozem aj doma... no a rodila som v 37tt.

dianka3
15. apr 2009

no ale babetko bolo uz v poriadku nie? uz normalka nemuselo byt v inkubatore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre