Môžem piť Coca-colu light počas tehotenstva?

katulka1
25. jún 2007

Ahoj Tehulky, ako sa darí?
Nemáte nejaké informácie o pití coly light počas tehotenstva?
Kávu nepijem-nechutí mi, a jediné čo mi aspoň trocha pomôže na moje odpadávajúce stavy, závraty a ranné nevolnosti(aj keď nevraciam je mi dosť nanič) je práve cola.
Ak máte nejaké info aj o množstve napíšte.
Ďakujem a držte sa 🙂 😎

danu
1. sep 2009

majkoalucka • 1d, 8tt • Dnes o 14:52
ahojte baby chcem sa spytat ci sa moze pocas tehotenstva pit kofola alebo cola poradte mi...

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:53
colu by som nepila ani ako netehodna 😝 😝 😝 a original kofola niekomu pomaha na kyselinu,no ja som ju ako tehu nepila .

majkoalucka • 1d, 8tt • Dnes o 14:54
cize sa moze teda pit???? 😒

saska73 • 28tt • Dnes o 15:02
jedno ani druhé nie je príliš zdravé kvôli vysokému obsahu cukru - dávam si ale občas coca colu obyčajnú . pozri si zloženie: je tam karamel a kyselina fosforečná, kofeín, glukózový sirup a nič viac. Napr, pepsina a aj kofola toho obsahujú ešte viac.

sixtine • 12tt • Dnes o 16:07
ale ano, v malych mnozstvach urcite. ale nekombinovat s kavou.

susisus • 38tt • Dnes o 16:51
majkoalucka - mozes, ale nie 2 l denne, tak obcas 🙂 ja si davam colu tak raz do tyzdna.

desszi
1. sep 2009

majkoalucka kludne mozes kolu, ja som tiez pila a vse je ok, ked mas na nu chut, tak si daj, ale samozrejme tak ako pise susisus neprehanat
ja som pila aj kavu - prve tri mesiace mi pomahala pri bolestiach zaludka, potom mi prestala chutit, tak som ju vynechala, a na konci tehotenstva som zase mala chut tak som ju pila. Riad sa tym co ti hovori telo a bude vse ok. Len s nicim netreba prehanat.

nyc
12. sep 2009

ja som v 11t, trpim nevolnostou, od 6t vraciam kazdy den a kofola mi strasne moc pomaha, neviem si predstavit obed bez capovanej malej kofoly 🙂
co sa tyka kavy pytala som sa aj doktora, bo som velka kavickarka, povedal ze jedna slabsia denne je ok, ale uplne mi prestala chutit, takze som ju nahradila tou kofolou.
inak kofolu som pred tehu neoblubovala, ani ziadne bublinky, ani moc studene... a teraz... kofca ladova s bublinkami, mnam! tehu robi s chutami divy!
ale myslim ze pokial je telo na nieco zvyknute a nic sa neprehana, je to ok 😉

alexandrah
13. sep 2009

baby, ja colu milujem (light nie, to by som nepila, nechuti mi), takze ju pijem, snazim sa iba trochu krotit.

dejna3
13. sep 2009

mne colu doporučila dr. počas tehu, lebo som mávala nižší tlak a káva mi vôbec nechutila... jedna káva sa vraj bežne môže...
colu (klasickú, nie light) mi dokonca doporučili piť aj po pôrode, mala som spinál a pár dní po pôrode ma pobolievala hlava
pri tráviacich problémoch je dobré ešte aj nealkoholické pivo 😉 ja teda pivo vôbec nemusím, ale počas tehu veľmi pomohlo 🙂

kejtty
13. sep 2009

Ja mavam tiez nizky tlak, doktor mi odporucal pit denne jednu slabsiu kavicku. Ale nejak sa mi ten tlak neupravoval, az na dovolenke som si davala colu a myslim si ze z nej sa mi trosku tlak aj upravil... a snad to neuskodi...

mandula
15. sep 2009

dievcata tak ja pijem colu skoro kazdy den, strasne mi chuti. A este ked je uplne studena, boooze, tak to sa neda odolat. Mne ju lekarka odporucila na nizky tlak, vraj radsej ako kavu, a povedala, ze sa jej nemusim bat. Ja myslim, ze cokolvek co sa pije alebo je s mierou sa moze. Okrem suroveho mäsa, alkoholu a plesnovych syrov - toho ja sa osobne velmi bojim.

alexandrah
15. sep 2009

mandula - moja rec!!! kavu nelubim, ale colu milujem, hlavne citrus, a studenuuuu

sue250
15. sep 2009

baby ja som zavisla na kole pocas celeho tehu proste tak babu chuti, a vobec neriesim kofein kavu som nepila do 7m a teraz mi zacala chutit dokonca aj usadenina))) moja kolegyna ked bola tehu tak jedla zrnka ako cukriky a dcera potom je zacala pit kavu v 15tich)
a posledny mesiac mam chut na alkohol ale nemozem sem tam sa napijem vajecneho konaku) ale keby som mohla tak stiahnem flasku))) poznam babu co jej chutila becherovka, druha kolegyna jedla drozdie ako zakusok, ono to mate jedno ked chuti neodopierajte si.

kacka25211
9. jún 2011

ahojte.ja pijem colu light ako pomoc od ran. nevolnosti pomaha. 😉

ewellina
31. aug 2012

Aj kofola pomáha proti rannej tehu-nevoľnosti?

miskafl
1. sep 2012

Ahojte, ja mam tiez strasnu chut na kolu, ale pijem cola zero bez cukru a bez kofeinu, minimalne tu vo fr to dostat a podla mna aj celkom chuti ako normalna cola 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre