Môžem piť v tehotenstve coca colu?

binka79
2. máj 2012

Awojte, babenky, mam na vas strasnu prosbu. Som v tretom mesiaci tehotenstva, kavu som prestala pit bo mi nerobi dobre a mam nizky tlak a hroznu chut na coca colu ... mozem ju pit v tehotenstve? Mnohe hovoria, ze by sa nemala, lebo je tam kofein, ale v kave je tiez a to mi pri prvom tehotenstve doktor odporucil, ze ked so zvyknuta pit, mam si ju dat. Ale co teraz s coca colou, ked mam na nu hroznu chut? Obcas si dam, ale nie ze by som ju pila cely den. Please, poradte 😉 , budem vdacna za kazdu radu

habibi78
3. máj 2012

ak mas na nu chut, jasne daj si...ved nevypijes dva litre za den 😉 vela bab pije colu aj v zaciatkoch tehu proti rannym nevolnostiam... 😉

kathka0022
3. máj 2012

Ja pijem kofolu jasne ze nie kazdy den ale ked mam chut tak urcite,aj som sa pytala dr. a vravela,ze si obcas mozem dat ze to nevadi, a teraz ked je teplo tak chodievam na cap.kofolu..a kavu pijem kazdy den taku slabsiu s mliekom 😉

wewe22
3. máj 2012

v pohode ja som pila pri oboch a su ok

amadora
3. máj 2012

mne dokonca pomáhala Cola keď som mala nevoľnosti, dala som si tak maličký pohár keď mi bolo zle, alebo pár glgov a nevoľnosť prešla 😉

tehulkake
3. máj 2012

mnaaa cola, mne velmi pomohla na zaciatku, ked mi bolo zle, najlepsi kamarat, a teraz si dam tak jeden pohar, ked je chut treba si dat, ved nie na litre 🙂 dobre po nej travi 🙂

graceful9
3. máj 2012

ja som kolu neznášala, ale keď som otehotnela iné som ani nepila a moja bábika je zdravá a krásna 🙂 podľa mňa je lepšie si dať keď máš chuť ako na prázdno "pregĺgať", to môže byť nebezpečnejšie

maminkita
3. máj 2012

trosku mozes..drobec bude v brusku akcnyyyy

janka_pn
3. máj 2012

vsetko s mierou....

monhla
3. máj 2012

Ja som ju pila v prvom trimestri. Bolo to občas jediné "jedlo" ktoré môj žalúdok zniesol ☹ Ale keď mi bolo lepšie začala som sa stravovať zdravšie. Pijem síce jednu kávu /tiež doki povolil na tlak/ ale občas vypijem aj pohár coly. Myslím, že v maličkých dávkach sa to dá. Ale uprednosňuj čistú vodu - aj kvôli sebe aj kvôli bábku.

gabcia
3. máj 2012

v pohodke mozes pit coca colu, ja som ju tak isto pila pocas tehtenstva aj stiplave som jedla, lebo to milujem a nas drobec je zdravy, narodil sa krasne v 40tyzdni ani nervozny nebol, jak niekto vravi ze ked peprim v tehotenstve tak male bude nervne, vobec to nie je pravda, to su reci starych bab, ja nejak neverim nicomu co sa tyka takychto veci, takze podla mna na co mas chut to si kludne daj 🙂

iukapiuka
3. máj 2012

ja som sa jej tiez nevedela vzdat pocas tehu, ale iba s mierou..manzel na mna vzdy zazeral :-/

tkmama
3. máj 2012

Ja som ju pila počas oboch tehotenstiev a kávu tiež. Mala som nízky tlak a 24 hodinové nevoľnosti, ktoré na mini-chvíľku vedeli zahnať jedine ony. Potom som ale zistila, že podobne účinkuje čokoľvek, čo obsahuje bublinky a cukor. Tak som nakúpila kvalitné ovocné sirupy, pakle minerálok a miešala som ostošesť. Lekár mi každopádne povedal, že ak to nebudem preháňať, kávu aj colu (resp. Pepsi- tá má nejaké lepšie "tráviace" enzýmy) môžem 😉

poleva
3. máj 2012

áno,nie na litre ale môžeš 🙂

radlinka
3. máj 2012

jasne pomoze v traveni...ale dostat aj v golden baleni a to je bez kofeinu. 😉

tibinka22
3. máj 2012

Aj ja som v tehotenstve pila kávu- jednu denne, a kofolu, alebo coca colu keď som mala chuť, resp. keď som potrebovala "vytráviť", ale dala som si občas aj pohár pivka, samozrejme OBČAS aj to 10-inu, takže ako viaceré napísali- všetko s mierou 😉

lubicakovac
3. máj 2012

podľa mňa sa môže počas tehotenstva takmer všetko, ale s mierou, netreba to preháňať 🙂

anene
4. máj 2012

Ahoj, ja som v prvom tehotenstve colu milovala, dokonca mi bývalo špatne, tak som každé ráno v práci vypila hneď plechovku studenej coli, potom mi už bolo dobre, pokiaľ ti nerobí problémi, myslím, ze bábetku by si ubližíť nemala, ja sa napríklad aj kúpem v teplejšej vode, pokiaľ som nezbadala problém, tak si myslím,ze ýena môže všetko, co je jej prijemne......

nadulka88
4. máj 2012

Cola bola asi jedine co mi pomohlo pri tehu nevolnostiach ... a to som toho vyskusala naozaj dost 😀

lienka434
4. máj 2012

aj moja kamoska ked bola tehu tak nic ine ako colu nepila🙂)))

lejlla
5. máj 2012

aj ja som pila po jedle prve tri mesiace ked mi byvalo zle,tak mi pomohla pri traveni...

huxy
5. máj 2012

myslim,ze kludne mozes.samozrejme,nie na litre.aj ja som si obcas dala,ked som mala chut.ale nastastie to nebolo casto 🙂 myslim,ze mozes pocas tehotenstva vsetko,ale s mierou,teda ak ti to nerobi nejake problemy.teda okrem alkoholu,cigariet,ci drog.to by som teda urcite neodporucala 😀

1982zuzka
5. máj 2012

ja som pila aj kolu, aj kofolu, a aj pijem - je to dobré na trávenie a chutí mi to. A aj pečienku, dala som si aj vaječný liker a lekár mi povedal že môžme kludne aj deci vínka denne. a som tu a som OK a aj malý. Mamičky čakateľky tehotenstvo nie je choroba - nežite v bubline. Áno je treba žiť zdravo ale zas neprehánať to 🙂

maja21041989
5. máj 2012

hektolitre som vypila 😀

modrofuzik11
5. máj 2012

ja by som sa bala. je to nezdravy napoj. tiez som mala chut, ale odolala som. v malom mnozstve snad neuskodi...

jahodka11
5. máj 2012

nie!

hradnapani
5. máj 2012

s mierou a opatrne, mozes. Mne ju odporucili na pohotovosti, kde som sa ocitla v dosledku silnych teh.nevolnosti a migren. Ale predsa len, je tam te kofein, umele sladidla a dalsie blbosti. Ale na zahnanie chuti, par hltov obcas neuskodi.

lenka26386
6. máj 2012

Ja som mohla do 13tt piť jedine coca colu alebo kofolu nič iné všetko som vyvracala a doktorka povedala, že pokial mi len toto pomáha tak ju mám piť 😉

keira
6. máj 2012

ja pijem!

moniciak
6. máj 2012

Ja som sa snažila ju nepiť nepotrebovala som to k životu ale zas ke*ď máš takú chuť tak si myslím že trochu môžeš 🙂

freyjanr
2. feb 2013

ja som bola priam zavisla na coca cole a pytala som sa na to gynekologa nedavno,povedal ze ked si dam 3 deci denne nic sa nestane ale nemam vypit cele 2 litre ale aj tak sa snazim radsej vineu pit ked mam chut na nieco bublinkove a sladke.ale obcas si poharik doprajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre