Môžem piť v tehotenstve coca colu?

binka79
2. máj 2012

Awojte, babenky, mam na vas strasnu prosbu. Som v tretom mesiaci tehotenstva, kavu som prestala pit bo mi nerobi dobre a mam nizky tlak a hroznu chut na coca colu ... mozem ju pit v tehotenstve? Mnohe hovoria, ze by sa nemala, lebo je tam kofein, ale v kave je tiez a to mi pri prvom tehotenstve doktor odporucil, ze ked so zvyknuta pit, mam si ju dat. Ale co teraz s coca colou, ked mam na nu hroznu chut? Obcas si dam, ale nie ze by som ju pila cely den. Please, poradte 😉 , budem vdacna za kazdu radu

ichbinich
2. máj 2012

@binka79:
Mozes 2-3 kavy alebo teda aj Coca-Colu. Neviem, koko ma kofeinu, ale pohar koly mozno ako salka kavy.
Takze, ak smies kavu, smies aj kolu 😉
Ak to pomaha pri nizkom tlaku, daj si. Vzdy lepsie dat si pohar coly ako niekde odpadnut...

bodka13
2. máj 2012

teraz tehuľky riešia kopu "zbytočných" otázok...myslím,že za všetkým je veľmi veľké množstvo informácii z každej strany 😉
....myslím,že v tehotenstve ti neuškodí nič v primeranom množstve =nie prehnanom 😉 však tej coca-coly nevypiješ hektoliter.... ja osobne nie som ani proti poháru vína alebo piva po dobrom jedle,či len tak na chuť 😉

zuzana76
2. máj 2012

ked mas na to chut, tak si daj, s mierou, ja som si pre istotu kupovala len tie polliterky Coca- colove, aby som nevypila cele 2l na posedenie 😀 , ja som pri druhom tehu tak na to prisla,ze som tehotna, ze mi zrazu zacala strasne chutit cola, dovtedy som ju nejak nepotrebovala.

bibio
2. máj 2012

určite áno, mne povedel doktor, že kofeín v káve aj 3 x denne. Len nie light, kvôli umelému sladidlu - nie je pre tehotné vhodný ak nie priamo škodlivý, ak odvtedy (3 roky) nezmenili receptúru...

evickapooh
2. máj 2012

ano mozes namiesto kavy ale len s mierou....t.z. max 1 liter /den - to je moj nazor

svetllana
2. máj 2012

Uz tu dlho nebola nejaka vymakana otazka 😀 Sorryyyyyy..ja som sa fakt pousmiala 😉 Neslop to, sak to je humac 😀 Ale inak Ti neublizi 🙂

monika15
2. máj 2012

ja som bola posadnuta coca colou hehehe 🙂))
ja som ju pila :((( hanba namna ja viem ale nedalo sa :((((((((((

digysa
3. máj 2012

( som ista, ze si ju uz pila a aj ju pijes....iba sa potrebujes utvrdit, ze ju mozes pit dalej....) 😅

😀

bronia13
3. máj 2012

vygugluj si to a uvidis kolko ma kofeinu,... ale urcite menej ako kafa, a na SK nepredavaju bez kofeinovu, lebo tu *v USA) ju predavaju a vobec nevies ze tam kofein nie je... 😎

macuka
3. máj 2012

ahoj coca cola obsahuje nebezpecny aspartam, ktory je jed pre teba a aj dietatko! Vgoogli si aspartam a studuj, vsetky napoje ako cola, sprite, fanta obsahuju aspartam ktory je nebezpecny zvlast v tehotenstve....

vinifred
3. máj 2012

..všetkého s mierou..netreba z toho robiť vedu..dnes je pravda to,zajtra ono,riaď sa podľa toho,na čo máš chuť.. 🙂

danusskaaa
3. máj 2012

tehotenstvo nie je choroba!!! a preto jedz, pi na co mas chut a rob to na co sa citis avsak vsetko z mierou!!! 🙂 pocas tehu budes mat este poriadne chute na hocico-aj vela veci ktore sa "vraj neodporucaju" ale ked si das aspon trosku zazenies chut a neublizis neboj sa!!! 😝

lussy23
3. máj 2012

V novej Mama a ja sa píše, že sa kola nesme, ale je tu napísané, iba v malom množstve, max 300ml n deň.

jaja28
3. máj 2012

binka79 nemyslim, ze mam pravo ti hovorit, alebo zasahovat do zivota, ale nerob to, ja som roky pila coca-colu a čo je este horsie pila som light, v tehotenstve som to sice obmedzila, nevypila som 2 litra, ale dajme tomu pol litra, ked sa mi narodila dcerka, bola cola pre mna ako zivota budic, rano som vstala a vypila som pol litra ako ranajky, neskor som zistila, ze vlastne nepijem nic ine, len colu, ziadna voda, caj, proste nic, len cola, ked som sa zacala zaujimat o to, ze "asi" by som mala prestat, zistila som, ze som "zavisla" ☹ na coca-cole, mozno vam to bude smiesne, ale naozaj to tak bolo. nevedela som si povedat dost, proste to telo si to ziadalo, nebudem tu opisovat moje abstinencne priznaky, ked som si hned na rano pohar nedala, obmedzit ma donutilo, az moje zdravie, coca-cola berie z tela vapnik, ja mam 31 rokov a kosti na rozpadnutie, problem s ladvinany a kopu inych veci, tiez som zacala vetou, " ved len 1 pohar". nepotrebujem, aby ma teraz niekto poucal, viem, ze som si istym sposobom znicila zdravie a to uz nenapravim, i ked sa o to pokusam ver mi, urobim vsetko preto, aby som pre svoje zdravie urobila maximum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lebo som si to zavinila sama !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze ak to zvladnes tak to nepi, ani teraz ani nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

carmella
3. máj 2012

ahoj ja by som ju nepila coca.cola je humus . ( nalej ju na baterie v kupelni a uvidis ako super ich vycisti ) a to uz hovori za vsetko

irriss
3. máj 2012

ano, muzes pit Coca Colu - , ale michat ji s vodkou nedoporucuju.. 😉

fairynika
3. máj 2012

mne ju moj doktor zakazal pit tak som sa jej vzdala a to colu milujem...a je to fakt humus ked si ju obcas kupim teraz tak mam take bolesti potom zaludka

zmrzlinka
3. máj 2012

ja som na zaciatku vela zvracala a gynekolog mi colu doporucil....nie po litroch,ale pohar dva si mozes dat 😉

norwayka
3. máj 2012

Ja ti napisem, co odporucaju u nas v Norsku.

V tehotenstve by si nemala pit viac ako 100-200mg kofeinu.

Rozne 'drinky' maju rozny pomer kofeinu na 1dcl:
Normalna kava: 50-60mg
Taka rozpustna: 40mg
Espesso: 120mg
Caj: 26mg
Coca-cola: 13mg
Energy drinky: 12-32mg

Takze tej koly mozes vypit liter za den a budes v pohode. Ale davaj si pozor celkovo za den, co vsetko vypijes. Napriklad caj, ak pijes cierny, zeleny- obsahuju kofein.

cora73
3. máj 2012

Coca cola je humus,aj ked nie si tehotna... 😉

kveta
3. máj 2012

Mozes, ale ak by si mala hroziaci potrat, tak nie, lebo kofein ho podporuje..

kocko
3. máj 2012

V tehotenstve má žena rôzne chute, a ak ti bude chutiť cola-cola, kľudne si ju daj, ale neprehánaj.
😉

zuzkalenka
3. máj 2012

ja osobne som nepila nemala som na ňu chuť, ale ležala som na gynde pred pôrodom asi 2tt a na izbe bola so mnou baba ktorej normálne dr. povedal aby si išla kúpiť coca-colu že jej to pomôže na vzýšenie tlaku.
Tak neviem ale za pohár by ti hádam neuškodila 🙂

crapula
3. máj 2012

ja mam tiez veeeelku chut na coca colu. tak si supnem poharik denne 😀 moze sa vsetko s mierou.

dominika2227
3. máj 2012

ja som ju pila ked mi bolo zle od zaludka, teraz uz menej

amulienka
3. máj 2012

Ja som pila skoro denne ale len pohar a ked bola obrovska chut, aj kavu som pila tu v tycinke. Co sa ti ziada si daj.

saranata
3. máj 2012

ja ju pijem striedmo presne z toho dovodu ako ty uvádzaš, nemozem kávu a mám problem s nizkym tlakom , takze mne cola pomáha , ale ja si dám tak pohár max dva za den , stačí
a dnes sa naozaj moc rieši čo tehulky mozu a čo nie, osobne si myslím ze okrem suroveho masa sa moze všetko ale s mierou, tak fungujem už tretie tehotenstvo
drz sa 🙂

seva
3. máj 2012

skus si precitat zlozenie. ani nie tak kvoli kofeinu, ale kvoli tym ostatnym "ingredienciam", by som ju nepila ani ako netehotna. kofein inak obsahuje aj caj (neviem presne aky, skus pohladat).

petkave
3. máj 2012

Ja by som Coca colu nepila. A vieš prečo? Lebo milujem Kofolu 😀 Ale keď tak nad tým rozmýšľam, kofolu milujem od tehotenstva. Hlavne na jar a v lete ma prepadávala túžba po chladenej kofole. Dovtedy som ju až tak veľmi nemusela... Takže vlastne od tehotenstva som kofolový maniak 😀 😀 😀

kika1111
3. máj 2012

na začiatku tehotenstva som pila tak 1 kávu denne, ale bola u mňa kamaratka s mužom, čo už majú dieťa a ked videli, že pijem kávu tak na mňa vyleteli ako na krkavčiu mater, že čo to pijem, a ked zas videli, že pijem colu tak mali tiež pripomienky..no tak som prestala ale potom mi bývalo tak zle, že som nevedela ani z postele vstať, išla som k môjmu gyn. a ten ma hneď zvozil, že prečo som prestala piť kávu a kofeinové nápoje, keď som bola na ne zvyknutá - klesal mi tlak.. tak mi prikázal denne kávu - max. 3 šálky a povedal, že cola je tiež ok.. vraj keď klesá tlak mne, ohrozujem aj dieťa.. takže nerozumiem tým všetkým stránkam, ktoré píšu, že v tehotenstve sa treba vyhýbať kofeinu, alkoholu a nikotínu..ešte aj to mi povedal, že keby som bola pred tehotenstvom fajčiarka, tak by mi naordinoval v tehotenstve aspon 2 cigarety denne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre