Môžem piť zázvor na chrípku počas tehu?

adka0506
31. mar 2013

Ahojte,strašne ma bolí hrdlo,ale iba ľavá strana a aj polka jazyka ,sem-tam pokašlievam a akurát mi ide zub múdrosti tiež na ľavej strane.Možem piť zázvorový čaj s čerstveho zázvoru?Niekde som čítala,že je to nebezpečné a sposobuje sťahy maternice,aký je váš názor?Alebo čo iné mi odporúčate na túto moju divnú chorobu?

trish31
31. mar 2013

@adka0506 zazvor by sa mal uzivat od 2.trimestra len obcas.Ale ja si myslim,ze ked si urobis jeden,dva cajiky,bude to OK.Mne pomaha na chripku,kedze som tiez tehu cerstvy citron odstaveny,nemiesat s vodou a tak pit

adka0506
autor
31. mar 2013

@trish31 Aj ja som myslela na citrón,no nemáme doma a obchody budú až od utorka :( No zázvor a med máme,len som nevedela či možem

trish31
31. mar 2013

@adka0506 ja by som si jeden cajik kludne spravila....kamilku nemas doma?

katka1981
31. mar 2013

@adka0506, skus kloktat slanu vodu a jest med s cesnakom a v utorok radsej zbehni k dr.

venija
31. mar 2013

Vo 4mesiaci som bojovala so silnym prechladnutim,bala som sa uzivat bylinkove caje,ale par dni som popijala caj z cerstveho zazvoru s medom a citronom. Ked sa robi vsetko s mierou, nemalo by to uskodit.Skore uzdravenie.

adka0506
autor
31. mar 2013

@trish31 nie iba harmanček,žihľavu,zázvor a ostružina malina 🙂

adka0506
autor
31. mar 2013

@venija Ja nikdy neberem tabletky,lebo od detstva mám problémy s prehĺtaním,hneď ich vyzvraciam.Vždy mi pomohol zázvorový čaj s medom ,len teraz sa bojím spraviť si ho ,lebo som čítala,že vo vysokom štádiu tehotenstva sa neodporúča-sposobuje sťahy maternice.A ďakujem,dúfam,že budem čoskoro fit a nedojdu zajtra nejaký kupači čo ma dorazia 🙂

zuzulica
1. apr 2013

@adka0506 Nerob si ho silný a nepi ho veľa a nieje problém. Ja si na boľavé hrdlo prehltnem viackrát denne lyžičku medu a potom polhodinku nič nepijem,aby to účinkovalo,nám to doma zaberá 😉

adka0506
autor
1. apr 2013

Baby,to hrdlo bolí stále viac,aj hlas mi odchádza,naordinovala som si homeopatiká Homeovox ,máte niekto skúsenosti s týmito tabletkami?

reni1512
1. apr 2013

Nooo ja neodporucam zazvor, radsej si sprav na hrdlo zabaly, hrud si bud potri mastou a daj si cistu plienku alebo teplejsi olej, prejde ti to raz dva, aj na celu noc si mozes nechat, na kasel cibulovy sirup s medom (das do pohara, cez noc postoji a tu stavu pit s lyzicou) a zub si daj vytrhnut, ked ta boli, na to ti nepomoze nic, osmicka je zakerak (injekcie v tehu neskodia) ...nedostanu sa k babatku...

dominika2727
1. apr 2013

Kludne si ho urob, mne ho dokonca doktor sam odporucil aj ked vedel,ze som tehu. A navyse aj proti nevonostiam mi predpisal zazvorove tablety.

saranata
1. apr 2013

zazvor mozes po celu dobu tehotenstva, jednak na chorobky tohto typu a je aj dobrý na prípadne nevolnosti
daj si do pohara čerstvy zazvor nakrajaný na kocky + platky citronu a zalej medom , z toho si potom zober do hrnčeka zalej horucou vodou a vypi , pomaha to

skore uzdravenie

tatanka1
1. apr 2013

@adka0506 skus cesnak, hrianka s cesnakom, cesnakovu polievku.
okrem toho ak to vychadza 8.- cka, tak cakaj oslabenu imunitku, z toho navre cele zadne dasno a aj hrdlo. Tonemusi byt bakteriami, resp zapalom hrdla. Ale ak tak skus ten cesnak. ak zvladnes a nerobi ti zle.

adka0506
autor
1. apr 2013

@tatanka1 Cesnakovú polievku zvládnem,ale čerstvý cesnak nemožem veľmi,lebo mám veľmi nízky tlak a cesnak ho ešte viac znižuje

adka0506
autor
1. apr 2013

@reni1512 Ale ja ten zub ršte nemám ,iba teraz mi ide vonku

reni1512
2. apr 2013

@adka0506 ou..tak to potom len vydrzaaaat!!! 🙂

adka0506
autor
2. apr 2013

No bola som dnes u doktorky,robila mi vyter z hrdla a o tyzden vysledky.Nechcela mi velmi davat antibiotika v takom vysokom stadiu tehu a tak pockame na vysledky,zatial len cajiky a 4x denne bioparox :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre