Môžem používať make-up v tehotenstve?

mystery7
4. júl 2006

Ahojte,
pocul asom, ze vraj by sa zeny v tehotenstve nemali malovat, lebo to skodi dietatku. Je to pravda? Alebo je to len povera?

peha
4. júl 2006

vsakze ? to bude asi tym, ze bol dobry podnet z pociatocnej - povodnej temy... 🙂

mystery7
autor
7. aug 2006

Mile kocky,
dakujem za prispevky. Som rada, ze mame rovnaky nazor (nielen na make - up ale aj na kociky 😉 )
Mne sa to tiez zdalo ako poriadna haluz, ale nemala som to nicim podlozene. Moj mily to zistil od spoluziacky, ktora ma babo. Ja som zatial neskusena (co sa tyka tejto temy 😒 ), ale inac som ok. Tiez sa mi to zdalo pritiahnute za vlasy.
Vdaka za povzbudenie.
Ale musite uznat, ze ste sa pobavili 😉
M

peha
7. aug 2006

to hej.
si tehulka ? a v ktorom si tyzdni ?

mystery7
autor
9. aug 2006

Este nie 😨
ale uz o tom premyslame 🙂

peha
9. aug 2006

tak krasne snazilkovanie 😵 a ak si to budete zelat, tak nech sa vam to skoro podari
ahoj 🙂

melory
12. aug 2006

malovat sa moze ale farba ozaj skodi! su sampony ktore vydrzia 24 umyti. uprednostnila by som na 9 mesiacov tuto formu farbenia. v kazdej tehotenskej knihe sa pise ze v tehotenstve sa maju zeny malovat a starat sa o seba viac ako inokedy 🙂 co ma potesilo. chceme byt predsa krasne maminy

bellezza
12. aug 2006

čo sa týka makeupu, neškodí babatku, ani krémy s AHA kyselinami neškodia. Čo však môže byť problém, sú alergické reakcie v tehotenstve, vplyv hormónov a pod.
Kočík som kupovala v 6.mesiaci, určite by som kúpila dopredu, lebo posledné čo žena potrebuje po pôrode so zašitým zadkom je behať po obchodoch a skúšať kočík. Niektoré povery sú absurdné a ľudia by sa podľa nich riadiť nemali.

expertka8
12. aug 2006

..bellezza...slovné spojenie *so zašitým zadkom* ma skutočne pobavilo 😀
...tiež nás okolie odrádzalo od kúpy kočíka pred pôrodom...podľa mňa je to absurdné 😖

konica
12. aug 2006

Ahoj, minule davali v spravach, ze farba na vlasy skodlivo posobi na mocove cesty! Tak neviem, pocul to niekto? Ja som si tiez farbila..
Inak co sa tyka kociara, je teraz nejaka moda kupovat v lete golface, myslim ze pre 1,5 rocne je to zbytocny luxus, ja urcite nedam sadnut dieta v zime do kociara... ked uz bude pomalo same.
Tiez odporucam tmavu variantu ked moze byt, tak s "vajickom" do auta ,drziak na flasu a hlavne velky fusak. Moj maly je dlhy..
Neviem kto je z vychodu, ale na Ukrajine su super ceny!

bellezza
12. aug 2006

1,5ročné deti majú chodiť samé, ak vedia, a nie sa vyvážať v kočiari.
melory s tým staraním sa o seba súhlasím.

mystery7
autor
12. aug 2006

To farbenie vlasov ma zaujima.
Ja si farbim vlasy Palette. Takze radsej len sampon?

co sa tyka kociara, skutocne si ho ma vybrat zena same vtedy, ked este vladze chodit (nie v 9 mesiaci)
niektore povery a tradicie by som hned zrusila
ludia nepozeraju na to, ze ked ich zaviedli pred 100 rokmi bola ina situacia ako teraz?

co sa tyka "zasiteho zadku" je to velmi pekne slovne spojenie 😉

peha
14. aug 2006

ja si stale farbim radsej len so samponom, lahsie sa menia odtiene farieb a je to menej agresivne - aj na vlasy aj na pokozku hlavy.
beleza - zasity zadok 😀
inak mate uplnu pravdu s kocikmi po porode chodit po obchodoch aj mesiac a najst ten pravy - to si neviem predstavit.

moja mama ma tiez povercive reci, ale velmi rychlo som ju schladila, ze to chcem vidiet, napriklad maminy s 2-catami po cisarskom ako hladaju kociky ...

najlepsie je mat vsetko nachystane uz v takom 7. mesiaci, nikdy nevieme, kedy to na nas pride. ved kolko bab porodilo v 7. 8 mesiaci. nie?

adicka
14. aug 2006

Ahojte kocky,myslim,ze make up vobec neskodi-kazda zena,ci uz tehotna alebo nie by sa mala o seba starat,a k tomu patri aj sminky-sminky 🙂 vlasy si farbim pravidelne farbou od Palette,kedze mam uplne svetle vlasy-sampon ani len neskusam,to by som musela sampon nanasat kazde dva tyzdne,kedze sa rychlo zmyva a vlasy rychlo odrastaju,ale je to kazdeho osobna vec.Na stranke www.tehotna.sk najdete v ponuke krasne kociare.Ja sa idem zblaznit z tych ruzovych-su take sladkeee 😉 Pekny dnik prajem vsetkym

cervena_ciapocka
5. sep 2007

Ak sa vam do toho pletu svokry urobte to ako ja. Islo o nabytok a vsetci nam cheli velmi radit, ze taku a taku farbu a taku skrinu a komodu... My sme si ich vyupoculi a jedneho dna sme sadli do auta a kupili si nabytok aky sa paci nam 😉 a vsetkym sme ho len ukazali a mohli si tak akurat mysliet svoje. Takze aj s kociarom to spravim takto. Pre mna je najdolezitejsi manzelov a moj nazor. Samozrejme, ze dobre rady neodmietam, ale hovorit do farby a podobne si nedam.

maca793
8. sep 2007

maľovanie v tehu je úplne normálne, ja som ani bez namaľovania sa von nevyšla. ani teraz.
aj v nemocnici som si maľovala mihalnice a make-upm som si zakrývala červené žilky pri nose. 😀

lola1405
28. feb 2011

moja svokra je v tychto veciach v pohode tiez par veci komentovala aby som si estte pockala ze sa to nemam kupovat a tak ale ja som jej vysvetlila ze na taku poveru neverim a osobne si myslim ze ta zena si ma to tehotenstvo uzivat a tesit sa z nakupenych veciciek a aj to rychlesie prejde-to cakanie ked pobeham par tych obchodikov....teraz nehovori nic a tesi sa somnou 🙂

sandrika1986
15. júl 2014

Neviem o tom, že by make-up škodil v tehotenstve...

zita19
15. júl 2014

@sandrika1986 ty nevies, ze vsetko v tehotenstve skodi? Make-up, farbenie vlasov, lak na nechty, sedenie, lezanie, statie, jedenie cokoklvek, od svieckovej, cez pomarance az po syr, kofola, kava, caj, mlieko, pocuvanie vaznej hudby... Proste tehotna ma levitovat vo vzduchoprazdne a vyzit z transcedentalnej energie. 😀 😀 😀
A samozrejme travit dni a noci na MK citanim a zakladanim podobne stupidnych tem. Tato bola zalozena v r. 2006. Odvtedy tu boli urcite stovky takýchto tem a este budu az na veky vekov Modreho kona 😝

zuska_bluzka
15. júl 2014

tak či tak... hlavne je potrebné aj v tehotenstve používať zdravý rozum... nie všetko čo sa narozpráva je pravda 🙂

lenkadenisa
5. aug 2014

stará téma, ale veľmi ma pobavila 😀

@zita19 ešte si zabudla, že by sa nemalo chytať brucha, lebo potom hrozí potrat! (áno, aj to som tu čítala)

tanusenka
5. aug 2014

preboha ziveho :D toto hadam nie :D

loislane
5. aug 2014

Svatá prostoto :D tak jedine možno nejaký čínsky šmejd z tržnice s obsahom ťažkých kovov. Čo by sa skutočne nemalo požívať, sú krémy s vysokým obsahom retinolu - vit. A.

timi1012
21. jan 2015

Fúúha 😀 smejem sa strááášne 😀

sisa1909
10. máj 2016

Ja nemám slov na takúto otázku. Radšej menej googlit a viac namáhať hlavičku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre