Môžem používať make-up v tehotenstve?

mystery7
4. júl 2006

Ahojte,
pocul asom, ze vraj by sa zeny v tehotenstve nemali malovat, lebo to skodi dietatku. Je to pravda? Alebo je to len povera?

mucilienka
4. júl 2006

mystery,
tak to je jedna z najvacsich sprostosti, ake som kedy pocula... neviem, aky make-up si dava autorka tejto "zarucene" pravdivej spravy na tvar, ale moj make-up je maximalne v pohode, naviac obsahuje UVA a UVB filtre, ktore chrania pokozku tvare pred pigmentovymi skvrnami od slniecka... neviem ako ty, ale ja chcem pekne a pestovane vyzerat aj teraz, ked som tehulka... takze to je moj nazor... 😉

alexandra
4. júl 2006

Ja neviem, make-up nepouzivam a ani som nepouzivala, pretoze som eksematicka a nerobi mi to dobre.. namalujem sa tak maximalne na svadbu, pripadne podobne velku akciu 😅

expertka8
4. júl 2006

...aha..ďaľšia zaručená rada pre maminky???..vážne som sa pobavila 😀
...ja som si počas tehotenstva farbila pravidelne vlasy...aj napriek tomu,že ma staršie kolegyne od tohto *precedensu* prehovárali 😅

katrin
4. júl 2006

mystery: tak toto pokladám fakt za mysterióznu správu.... 😀 to je asi tak, ako jedna babka povedala.... 😕 Tiež tu padli také zaručené rady ako napríklad, aby sme sa ako tehuľky v autobuse nedržali tyče hore nad sebou, lebo sa dieťatku zamotá pupočná šnúra... never všetkému a každému, čo sa kde dozvieš 😉

alexandra
4. júl 2006

katrin to vazne? Tak to som este nepocula! Ja sa smejem nad takymi ako nekupovat vybavicku kym sa nenarodi a podobne hovadiny.. Keby som to mala nechat na muza kym ja budem v porodnici, tak to nedopadne moc dobre 😀

nana
4. júl 2006

som toho nazoru, ze ked sa niekto chyti nejakej povery, vsugeruje si ju a stane sa to. Mne napriklad svokra zakazala kupovat kocar. Ze ona mi ho kupi ked budem v porodnici. No uz teraz si setrim na dalsi.

alexandra
4. júl 2006

nana ja som objavila kocar svojich snov, sice v KE, ale kolega mi ho je ochotny doviezt a naviac v komplet vybave 3-kombinacia stoji 5 tisic.. No mozem to dlabat, kupujem ho.

zuz11
4. júl 2006

alex a mas jeho foto?

mucilienka
4. júl 2006

nana 😀 som sa dobre zasmiala 😀

nana
4. júl 2006

ved aj ja muci, ale najhorsie je ze manzel ho teraz nechce kupit.
Ja mam vysnivany kombinacia bordovo-bledej farby a svokra povedala, ze bleda farba sa bude spinit, ze ona vyberie. A co teraz ?

mucilienka
4. júl 2006

nana, musis zatlacit na chlopa... nam babky a dedkovia tiez kupuju kocik, ale vyber nechali na mna... esteze tak... ja chcem tiez taku kombinaciu bledej a tmavej, ale este neviem aky...

nana
4. júl 2006

ja mam uz jasno, je to tako - natalia, v Poľsku je lacny a som zvedava kto pojde v januari do Polska. Chceli sme ho kupit v novembri, ale svokra si stale hudie svoje. Aj tak si budem pomalicky kupovat vybavicku. Esteze s nou nebyvam.

zuz11
4. júl 2006

nana, kup si aj kocar a ma smolu, ved ju nemusis posluchat 😀

zebricka
4. júl 2006

Nana, sa cudujem, ze to vobec riesis... rychlo by som si kupila taky, aky ja chcem, aby som urobila povere zadost, tak ho nebudem mat doma, ale u mamy alebo rovno u svokry a svokra tak pochopi, ze je zbytocne kupovat kocik podla jej predstav...

zuz11
4. júl 2006

tak to je super napad 😀 kup si kocik a uloz si ho u svokry 😀

nana
4. júl 2006

ved ja som tiez povedala, ze ona mala moznost vyberu pri svojich detoch.
teraz je ra na nas.

zebricka
4. júl 2006

No tak vidis... je to vyriesene.. sup-sup, kupit v novembri kocik, na svokrusku sa milo usmievat, ze tej cene a tomu kociku sa nedalo odolat, ale ze kvoli povere si ho odlozite u nej... 😉

peha
4. júl 2006

jeeej tak to je fakt dobre. mystery - dobra haluz 😀
tak ked ja teraz snazilkujem, tiez si prestanem davat mejkap, aby som ho pripravila na co najmenej alergenov. a tiez prestanem pouzivat pracie prostriedky, a budem prat vsetko len v rukach a destskym mydlom, prestanem dychat vzduch, ktory obsahuje nejaky smog, nebudem pozerat telku, lebo su tam krvaky, a prestanem aj mysliet, aby som nemyslela na blbosti 🙂 😀

s tym kocikom ste to dobre vymysleli 🙂

peha
4. júl 2006

mystery, pohoda, klud. zas netreba vsetko prilis vazne...
cakas babatko ? alebo len planutete ?

cat
4. júl 2006

Peha 😀
Nana, na tvojom mieste kúpim kočík podľa svojich predstáv a dám ho preplatiť svokruše so slovami že veď ona chcela kúpiť kočík predsa 😀 tak tu je účet 😀 mala by si s ňou nejako vypiecť, lebo to je trošku sila aby ti ona nútila svoj vkus..

nana
4. júl 2006

cat tiez si myslim, ze by som si ho mala vybrat sama. A kedy to je len na nas.

sue
4. júl 2006

Peha, myslím, že si to vystihla úplne...100% ...kedysi to s tou výbavičkou bolo opodstatnené...keď sa tak veľa bábätiek vracalo do Bábätkova ešte z bruška... ale teraz... navyše čo sa má stať sa stane... či je výbavička nakúpená alebo nie... a myslím, že treba myslieť pozitívne ...a teda tešiť sa z tých nádherných mimi vecičiek... páčiť sa manželíkovi (a teda sem-tam použiť aj nejaké tie skrášľovacie prostriedky..) ale to čo písala Katrin... to by som dala napísať do každej MHD...možno by vás tehuľky konečne púšťali sadnúť 😉

zuz11
4. júl 2006

nani, ja inak netusim preco sa vobec niecim takym trapis 😉 kup a kasli na svokrine reci.....

zebricka
4. júl 2006

No zrovna by som cakala, aby mi take vyberala svokra a aby kupila nielen, ze podla svojho vkusu, ale to, co "zbylo"....

nana
4. júl 2006

super, v novembri sa ide do Polska na nakupy kocika.
A svokru neh aj roztrhne. ved co sa ma stat sa stane a cim viac na to bude mysliet, este to aj privola.

peha
4. júl 2006

neboj nana, nic neprivolavaj.

ja mam vies aku svokru ??? 😖
ked sme pred rokom malovali byt, uvazovali sme o jednej izbe, ze to bude buduca detska - tak sme bachli belasy strop a ruzove steny (kompromis chlapcek dievcatko) dali na zem modry koberec - na koberci pobehuju kreslene mysi a papaju syr. a zaclony biele a po strope fosforeskujuce hviezdicky.

a co na to povedala svokra - no, moja nemala by si si dopredu zariadovat detsku izbu, ved vies, ze mas myomy a co ked nebudes moct mat nikdy deti ????
po tejto vtipnej hlaske (vyrazila mi dych aj nervy, aj poistky) som sa rozhodla, ze zivote, aj keby ma neviem co ako bolelo, jej to nikdy nepoviem. a dnes jej oznamujem iba hotove veci, ktore su pritomnostou ci minulostou.

dnes je este detska izba prazdna, visi v nej len hojdacia siet, kde si obcas spolu s mangeolom lahneme a snivame a smejeme sa. a tesime, ze raz budu mali chrobaci...
nasledne som jej vyrazila poistky aj nervy ja - ked som jej povedala, ze si deti adoptujeme. (neznasa uz len slovo adopcia)...
ale inak je medzi nami mier ... 😀 😀 😀
takze sup sup na super kocik.

kedy chcete kupovat kociare baby, ked budeme v 9. mesiaci a ledva fucat ?
sak ten kociar musi byt odskusany min. v obchode, vyska podla postavy, ako peruje a tak. preco by mi to mal kupovat niekto iny...

nana
4. júl 2006

peha drzim palecky aby si aj ty kocikovala cim skor. ked bude stretko v ZA urcite sa uvidime a hodime rec. Svokra nie je zla, ale ........
My by sme si chceli urcite adoptovat babatko, ale az tak 3. v poradi. Uvidime.

mirka
4. júl 2006

nám majú tiež svokrovci kupovať kočík, aspoň sa tak vyjadrili, ale vyberať si budeme sami, oni už len zaplatia 😀 dúfam si to nerozmyslia 🙄

peha
4. júl 2006

nana my tiez tak 2.3. v poradi. ak do jesene nebude fazulka, tak to rozbehneme skor, ... uz teraz sa na to vsetko tesime,

a tesim sa na stretko 🙂
caute
nech mame krasne kociare 🙂

vsimli ste si ako to od mejkapov preslo ku kocikom ? 😵

chrobaak
4. júl 2006

teda, babule, ale ste sa tu rozbehli... mimo temy... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre