Môžem sa v tehotenstve opaľovať?

blondinka42
2. apr 2009

Mozem ist do solarka ak som tehotna:?Aj ked vseobecne solarium skodi ale moze uskodit aj babatku?

juzinka
2. apr 2009

No solária sa v tehotenstve neodporúčajú mohli by ti ostať pigmentové škvrny po tele a tváry na bábätko by to vraj aspoň, tak som niekde čítala lúče zo solárka vplyv nemajú no ja by som to neriískovala myslím si, že kôli krásnemu a voňavému bábätku sa dá na nejaký čas vzdať solárka. Ja som bola pred tehotenstvom ako čokoládka a solárko bolo u mńa ako droga a otehotnela som a ani ma nenapadlo tam vkročiť. 😉

mimkaa10
2. apr 2009

mňa by zas zaujímalo, ako je to so slnením sa na slnku - môžem si bruško trošku poopaľovať?

mishusha
2. apr 2009

solarko neodporucaju, to je pravda...
ale slnenie na slniecku v primeranom mnozstve nevadi... ja som nosila brusisko cele leto a v pohode...ziadne flaky... ale kremovala som sa... a v tom najhorsom case som bola radsej v tieni...
no zavisi aj aku mas pokozku stale...ci si skor taka bledula... alebo nie 😉

evkacka
2. apr 2009

ahojte maminky, ja som raz kukala diskusiu v telke a solarko ako aj opalovanie nedoporučujú, pretože prehrievanie môže spôsobiť zrýchlený a tým aj poškodený vývin bábenka, takže sa NEDOPORUČUJE. radšej vydržte 🙂 papa

smajli
2. apr 2009

mne sa zda,ze som volakde citala,ze ani opalovat sa neodporuca,ale mozno je to len kvoli tym pripadnym flakom... a asi vsetko s mierou... ale solarko radsej nie...

juzinka
2. apr 2009

No evkacka píše správnwe ide aj o riziko prehriatia plodu takze mimka 10 bruško neopaľuj. Ďaľšie leto to dobehnene kočky 😉

mami.sk
2. apr 2009

opalovanie sa v tehotenstve neodporuca a ak uz tehulka je na slnku tak zakryt brusko 😉

blondinka42
autor
2. apr 2009

tak aspon ten samoopalovaci krem,chcem byt na svojej svadbe hneducka?vie niekto nejaky dobru samoopalovaci krem?poradte znacku

silvia.t
3. apr 2009

Ja som sa vydavala tiez pocas tehu...v 28tt a bola som biela jak veduca vapenky 😒 tak asi 2tyzdne som sa natierala samoopal.mliekom...najprv nivea ale to mi straaasne smrdelo a poto dove...ten dove bol fajn,a posledny tyzden som si este kupila sprej z DM 🙂 a bol so pekna hneducka...jak od slniecka 😀

karneval
21. apr 2009

blondinka42, keď to chceš len jednorázovo, na svadbu, daj s nastriekať cukrovou vodou.

blondinka42
autor
21. apr 2009

karneval...to vazne cukrovou vodou?a to ako funguje

blondinka42
autor
21. apr 2009

silvia.t-----ja pouzivam nivea ale robia sa mi flaky

bleelka
21. apr 2009

no mne doki povedal, ze ak na slnko, tak pod slnecnikom, ze opalovat sa nemam, ze sa mi mozu urobit tehu skvrny... tak nejdem riskovat...

pajinka23
22. apr 2009

blondinka najlepsi samoopalovaci pripravok je jednoznacne dove!!!! 🙂 🙂 🙂 ale ani samoopalovacie spreje od avonu sss niesu zle,ale ten dav odporucam,lahko sa natiera a nezostavaju ti flaky 😅 😅

tlenka
22. apr 2009

blondinka42... ja som chodila pred otehotnenim do solarka, bola som pekna hneducka... pred 3 tyzdnami som sa vydavala a bola som bleda, ale saty, uces a make-up to spravi, vsak kuk do mojho albumu...

blondinka42
autor
22. apr 2009

no tak skusim ten dove,ked vravite ze je taky dobry,az nato ze som ho nikde nevidela

scandya
22. apr 2009

blondinka- ten dove je perfektny!

tlenka- aj ja som bola solarkova, kedy po porode mozme nastupit do solarka, nevies?

bershka
22. apr 2009

ja som sa slnila pocas tehu cele leto. do solarka nie, ale na slniecko ano

scandya
22. apr 2009

bershka- mne je na slnku v tehu dost nevolno, tebe nie?

blondinka42
autor
25. apr 2009

chodil niekto pocas tehu na kupalisko?a co kupanie v bazene....neskodi slniecko?

lula5
25. apr 2009

Ja som bola v lete tak tehotna ako budes ty (termin 18.11.) a bola som na dvoch dovolenkach pri mori. Len s prekrytym bruchom, vraj sa to nedoporucuje opalovat, dovod plodova voda a alergie. Nic blizsie neviem. Na kupaliskach som sa nekupala z hygienickych dovodov, ale jazero a more ano.

anduska1111
22. jún 2012

Slnko ma svoje pozitivne ucinky na organizmus,zlepsuje naladu,prispieva k liecbe niektorych koznych ochoreni,podporuje tvorbu vitaminu D,ktory je dolezity pre spravy vyvin kosti.Napriek tomu,tehotna zena by si ho mala uzivat s mierou.Natriet sa vyssim faktorom a nezdrziavat sa na slniecku dlho,takze opalovat sa kludne mozte.
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/...
tiez si precitajte samoopalovacie kremy v tehu sa neoporucaju
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/...

nice202
22. jún 2012

vcera som bola v presove na kupku a boli tam minimalne 4 tehotne zeny, niektore aj so starsimi detmi a kupali sa vo vode. dokonca ani nie vsetky mali cele plavky, ale normalka dvojdielne a brusko vonku.

nmonika
22. jún 2012

Ja sa slnim tak po 14-15.00,no cez brusko si stale prehodim uterak namoceny v studenej vode,kvoli prehriatiu bruska a babetka v nom.Ale tak ked slnko nebude tak ostre,ako posledne dni,tak si ho aj trosku poopalujem 🙂
Solarko urcite u mna nie a samoopalovaci krem by som v nutnosti riesila iba na nohy,co mi tazsie chytaju farbu.

mimushiatko
10. jún 2013

opalovat sa mozeš no odporučaju natierat samozrejme a po tretej ked uz nieje silne slnko ... vitamin D je super na kosti babatka ale zevraj požiera kyselinu listovu čo je zase na raztep a mozog takze uzivaj kyselinu a opaluj sa s mierou .. bruško tiez ale tie ho nevystavuj moc 🙂 ... solarko by som neriskovala 🙂 predsa len nieje dokazane ze je skodlive ale ziadny lekar ti to neodporuči 🙂

mimushiatko
10. jún 2013

@blondinka42 o samoopalovacich kremoch som čitala akurat v članku ... ze sa nemaju vobec pouzivat su škodlivejšie ako slnko pretoze prenikaju cez pokozku do placenty a k babatku !!! a obsahuju nejake zle latky takze radšej sa hodku denne poopaluj po tretej 🙂 načerpaj vitamin D 🙂 ako samoopalovak 🙂

lucinocka
10. jún 2013

ja som sa neopalovala, nakolko moja mama v zime posedavala na radiatoroch a placenta sa jej prilepila, museli ju po porode uspat a chirurgicky jej ju vyberat.. to bola pre mna dostatocna motivacia, aby som nevymyslala somariny.. a ked som bola na plazi brusko som mala stale prikryte.. to fakt nevydrzite dva mesiace v lete bez slnenia? nechapem.

kacenan86
20. jún 2017

@bershka
Awoj prosim ta som tehotna chcem sa ta opytat mozem sa opalovat ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre