Môžem si farbiť vlasy počas tehotenstva?

paula285
29. júl 2013

Ahojte , možem si zafarbiť v 4 mesiaci vlasy? každý hovorí inak a dosť mi padajú, ešte k tomu si ich aj žehlím . A som čítala že aj po pôrode vypadávajú vlasy. Poraďte. Ďakujem 🙂

zigzag
29. júl 2013

ja osobne by som farbu na kozu nedavala, ked chces daj si melir, ale niaku chemiu na kozu,lebo vsetko sa vstrebava so tela, po porode padat zacnu, ale to sa ustali a vrati do normalu, akurat na zehlenie uz cas velmi mat nebudes,:D koli babetku , 🙂

sense
29. júl 2013

ja som sla ako tehotna ku kadernicke chcela som melir a kadernicka odmietla, ze ked som tehotna tak si nemam davat farbu maximalne tonovanie, tak som to nechala na nu ....no a po porode mi neskutocne zacali padat vlasy a su strasne suche, takze ked osm sla ku kadernicke tak mi povedala ze mam strasne suche vlasy a melir a aj zehlenie este viac uskodia.....

lucinkab
29. júl 2013

ja som zatial len v 4tt tehu, chcela by som byt krásna mamina ale každa mamina je krásna pocas celeho tehu aj pri a po pôrode... 🙂 nepotrebuje žiadny melír nič...ja si farbievam celú hlavu a chystala som sa práve ku kaderníčke... 🙂 po zistení radostnej noviny som ju zrusila a vlasky zafarbim az po porode.... 🙂 ak kadernicka odsuhlasí...inak az po kojení....s Vlasmi sa dá vraj čarovaž aj strihom bez farbenia 🙂 🙂 kazdopadne je to kazdeho vec co urobí 😉 tak krásne tehuľkovanie 😝

ivkake
29. júl 2013

ja som si farbila a aj kamošky co mam tak aj oni ale 1000 ludí 1000 názorov 😝 ked farbu tak bez amoniaku

ichbinich
29. júl 2013

Ja som si dala farbit vlasy aj v tehotenstve aj pri kojeni, bez ujmy na zdravi 😉
Farba mi drzala, aje ked kadernica vravela, ze raz mala tehotnu zakaznicku, ktorej farba vobec nechytila...
Zehlicka je na vlasy prilis agresivna, skus ucesy bez nej, aspon teda nie ako kazdodennu stylingovu pomocku.
Vlasy nevypadavaju pausalne vsetkym zenam po porode. Niektorym viac, niektorym menej. Zabranit sa tomu neda, je to hormonalna zmena.
Mozes si pomoct starostlivostou o vlasy a vhodnym strihom. Ale ked ta to postihne, na vyber nemas ☹ Mozes skusit vitaminy a mineraly, po poradeni s lekarnikom alebo lekarom.

luciusiva
29. júl 2013

ja som si farbila a som zdravá aj ja aj malý. Vlasy mi po pôrode napadali ani nepadajú

dena10
29. júl 2013

Ani ja som si nefarbila - pre istotu 😉 a po pôrode mi vlasy nepadali - ale keď som prestala dojčiť strach a hrôza ☹

sunflower87
29. júl 2013

...ja som si farbila vlasy počas tehotenstva normálne....nepadali mi...ešte by som povedala, že som ich mala krajšie ako inokedy predtým 🙂 a mám zdravého krásneho synčeka 🙂 a po pôrode mi vôbec nepadli....až na jedno obdobie asi cca 3 týždne mi padali ale potom to prestalo....

whiterosses
29. júl 2013

ja som si nafarbila vlasy v 3 trimestri, inak nie pre istotu .. sice som vyzerala hrozne ale mne to neprekážalo 🙂 vlasy mi vypadávali, ale ked som sa potom poriadne ostrihala bolo lepšie

lejlla
29. júl 2013

pri oboch syncekoch som si farbila a nic sa nestalo ani mne ani drobcom.ved tehotenstvo neni choroba...vela zdaru 🙂

marianna162
29. júl 2013

... :D a prečo by si nemohla... kludne neboj ta farba ti neprejde do plodu ,, ja som farbila stale a vobec som sa nicoho nebala ... no a ked nechces dychat ten zapach z farby tak si daj rusko,,, ale to by si nemala chodit ani po ulici,,, tam je tiez tych skodlivin z aut,,, takze ???

barcelona94901
29. júl 2013

farby bez amoniaku su bežne dostupné

renata165
29. júl 2013

Ked mas take vlasy ako nafoto tak si ich zrejme odfarbujes to sa pocas tehul neodporuca farbyt vlasy pocas tehul tiez nie je prospesne pretoze farba obsahuje toxiny a tie cez pokozku prenikaju do tela a krvneho obehu nastastie tehulka nemusi vyzerat ako s kedysi pretoze uz aj pro kader. firmy dali do ponuky tzv. bio farby ktore neobsahuju spominane toxiny a tak su odporucane aj pocas tehul taketo farby ma firma bess,schwarzkopf a loreal.Treba sa len spytat svojej kadernicky urcite poradi nakolko kazda robi s rozdielnou firmou.. 🙂

pragmaticka
29. júl 2013

ja pouzivam farbu bez amoniaku (teda moja kadernicka) a robi mi vylucne len melir...je to urcite lepsie riesenie ako nanasat farbu aj na pokozku hlavy! tak skus tak - to mas urcite bezpecne.

vodnicka
29. júl 2013

Ahoj ja som bola u kadernicky v 13 tt a zafarbila mi s hnedou farbou bez amoniaku a bolo ok vsetko vlasy si musim farbyt nakolko mam vela sivych vlasov a potom som sa rozhodla pre melir kedze uz v minulosto som mavala blond alebo melirove vlasy kedze mam silny hruby pigment vo vlasoch -som od mala brunetka tak melir a pod.som mavala asi 100 min.nakolko som nechcela mat zlte kontrasy a pod.a mam pekne nie spalene vlasy ale zalezi od typu vlasov,pokozky a kazdy clovek ma ine reakcie organizmu.V 19 tt som bola na melir a asi po 5 min. mi zacala sicat prava strana okolo ucha a palit hned so povedala kader.co sa deje okamzite mi zmyla a dala slabsi peroksid a vysledok som mala o nicom asi 3 odtiene zlto,popolava az fijalova cize ja vo svojich 37 rokoch a v tehu som nemala ist na melir lebo slabo chitilo pri slabom peroxide a pri silnom zas palilo.neublizila som ani sebe a ani babetku,vlasy mi vypadavali stale a v 13 tt mi zistili hypotyreozu takze bol aj dvovod na vypad.vlasov.Zehlit vlasy sa nemaju v tehu je to nebezpecne ale zalezi od typu vlasov.ja som si v tehu po umyti samponu aj balzamu fenovala so sirokou kefou vlasy ale drevenou a bola perfektna fenovala som si vlasi dovnutra nakolko ked si ich nefen.po umyti tak konce su strapate a niektore sa tocia do vnutra a niektore vonku.Fenovala som si dlho ao studenym vzduchom aby som neposkodila konce a po fozcesani som mala krasne rovne vlasy a kazdy sa ma pytal ci si ich zehlim.Ale zalezi od kvality a typu vlasu.ja napriklad nemozem mat po kadern.uprave ani gel ani lak ani vosk skratka nic lebo vlasy sa mi polepja nedokazem ich kludne rozcesat.
ä

1katkas
29. júl 2013

Mne farbene vlasy padali, tak som s tym prestala..ako tehotna som sa nefarbila..prirodzene su najkrajsie a najzdravsie..ale bezne si tehotne farbia vlasy

wewe22
29. júl 2013

ano

evabb35
29. júl 2013

Nefarbila som si, výpary z farieb, lakov mi spôsobovali nevoľnosť, takže v káderníctve by mi z tých výparov z farbenia vlasov, trvalej asi prišlo veľmi zle. S farbením som začala až po ukončení dojčenia.

katka_halabalka
30. júl 2013

Ja si odfarbujem vlasy a odfarbovala som si ich aj keď som bola tehotná, pýtala som sa na to odborníkov a údajne sú to len babské povery, do pokožky neprenikne toľko chémie aby to mohlo byť škodlivé a ani tá "vôňa" nieje nebezpečná, celkom sa mi to aj potvrdilo, môj malý synček je zdravučké spokojné bábo, žiadne 4 uši a chvost a ja som stále vyzerala normálne upravená. V tehotenstve je veľmi podstatné aj to, aby si sa cítila dobre a bola zo sebou spokojná, len tak z teba môže byť kľudná a vyrovnaná mamina, samozrejme ale všetko s mierou, aby sme neohrozili bábätka, ale neboj farbou ho určite neohrozíš, jedine tak svoj žalúdok.
PS. pri prvom tehu mi vlasy padali a aj po pôrode, pri druhom ich mam ešte krajšie ako predtým 🙂

lusia222
30. júl 2013

v prvom trimestry sa neodporuca,potom ano.

freezii
8. aug 2013

sú výskumy ktoré tvrdia že chemikálie vo farbách na vlasoch majú vplyv na obličky a počas tehotenstva...

marcela23
9. aug 2013

AHOJTE.Ja by som si chcela dať peroxidom stiahnuť moju terajšiu farbu vlasom na povodnu? Je to bezpečne

smartynecka
13. aug 2013

Ja som tiez rozmyslala nad tym ze si nafarbim , vraj staci kupit farbu bez amoniaku 🙂

neluska222
26. okt 2015

Ahojte baby mozem si farbit vlasy ked som uz v 34tt? Cele tehotenstvo som si nefarbila len samponkou 2x a potom uz nic ale chcem si zafarbit normalnoj farbou. Prosim poraste mi.

akvi
26. okt 2015

Dnes sa uz daju kupit relativne bezpecne farby, kde tie najskodlivejsie zlozky ako resorcinol, amoniak a parabeny vobec nie su, alebo len v minimalnom mnozstve. Napr. http://naturaldispensary.co.uk/products/2N_Natu...

evittam
26. okt 2015

@neluska222 Ahoj, ja som si normálne farbila vlasy počas oboch tehotenstiev a nič sa nikomu nestalo....Ale nie sama, chodím už roky k svojej vizážistke a tá používa šetrnejšie farby. Nie si chorá, si tehotná.. 😉

slnecnica174
26. okt 2015

Ja som bola roky blond a pocas tehu som si vlasy nefarbila. Som tomu rada, konecne mam svoju farbu+trochu som to vylepsila melirom 😉

nadika1808
19. nov 2015

Ja som si farbila blond a ziadny problem akurat tak farba nechyti ako chcem

micka511
23. nov 2015

Prosím Vás A čo gélové nechty... Bežne vidím tehotné s krásnymi dlhými nechtami...je to v pohode???

23nika93
12. dec 2015

Zatial som farbila vlasy raz a v pohode pouzila som farbu bez amoniaku ktoru aj zvyknem pouzivat a chytila presne tak ako vzdy ....netreba to len prehanat a farbit kazdy mesiac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre