Môžem v tehotenstve užívať vitamíny Cem M Mimi?

lubkaaa
9. mar 2007

viem, z etme avit. v tehot. existuje, ale nikto si tam nevsimol moju otazku, prosim odpovedzte mi niekto a potom kludne tuto mnou vytvorenu temu mozme zrusit.
prosim Vas pekne mate niekto skusenosti s tymito vitaminami? nemozu mi poskodit? kupila som ich v lekarni, ale na diskusnych forach o nich este ziadna zena nepisala. bojim sa aby to neboli nejake nove neodskusane vitaminy..ďakujem

susika
9. mar 2007

ahoj.práve teraz ráno som o tom čítala, čo písala jedna dievčina na inom fóre.ja si myslím, že sú bezpečné a tiež rozmýšlam presedlať.len si musím zistiť, či to nejako neuškodí, aspon pre istotu. tak si utvor svoj názor.poskytujem ti, to čo písala:

"ja som v 4.týždni-pomaly piatom a vitamíny som si kpila len včera-lebo som tiež veľa čítala o kyseline listovej- kúpila som si CEM.M MIMI- porovnala som to (obsah množstva vitamínov) s calibrum (ružove-mami) je tam približne rovnaký obsah vitam.to co je v 1 tablete cem.m mimi=tomu, čo v 2tabl.calibrum mami (ale denna davka cem.m je 1 tabl. a alibrum je 2tabl., takze je to jedno, ale v prepočte je cem.m lacnejsie-kupila som 100tabliet za 400Sk, pričom Calibrum 60tbl stojí 212. ja len dufam ze som kupila dobre, lebo na tom pisu ze su vhodne na celu dobu teh. aj pocas dojcenia."

a zároveň moja otázka znie. može sa v tehu preskakovať z jedného vit. prípravku na iný?samozrejme po douažívaní toho predchádzajúceho.ved vlastne ide len o prísun vitamínov a tým na značke nezáleží... 😒

zuzana76
9. mar 2007

lubkaaa, zaroven si sa tusim pytala ktore potraviny obsahuju vela zeleza, prave som citala,ze 100 g kukurice denne pokryje dennu davku tohto mineralu, samozrejme aj ine potraviny obsahuju tento mineral,napr. pečeň, ta by sa vsak v tehotenstve velmi nemala, len obcas

andreafa
9. mar 2007

Lubka a preco sa nespytas na nazor svojho doktora? On ti da urcite fundovanejsiu odpoved ako hociktora baba z fora. Vitaminy ti neuskodia pokial sa nepredavkujes, ale je urcite lepsie jest cerstvu zeleninu, ovocie, mliecne vyrobky, neperlive vody, stavy atd... ako sa dopovat umelinami. Aj ostatne baby, nechapem, preco vase otazky nekonzultujete so svojim doktorom na poradni. Ja tam vzdy idem s listkom, kde mam napisane co ma trapi a co by som chcela vediet.

lubkaaa
autor
10. mar 2007

susika

ja si myslim, ze mozes v pohode "presedlat" na vitaminy od inej firmy, ja tiez uz uvazovala, ze si kupim aj nejake ine (nejake co o nich vsetci na forach pisu 🙂 )a budem to kombinovat..

a stymi cem,m mimi uz som sa trocha ukludnila, ved mi ich predsa predali v lekarni, tak musia byt ok, nie?

lubkaaa
autor
10. mar 2007

andreafa

ja idem prvy krat k doktorovi az v stredu 😀 a inak ja sa snazim papat rozne ovocie, roznu zeleninku (vcera som si kupila prirodnu cviklovo-paradajkovu stavu- 😖 velmi nechuti.., ale pre hlavne ze je zdrava.. 😵 ) a umele vitaminy (tie cem,m mimi) si davam kazdy druhy den (aj ked by sa mali brat kazdy den..) vies, keby nahodou nieco v tele chyblo..

zuzi dakujem za radu

lubkaaa
autor
10. mar 2007

iank este som zabudla povedat, tie umele vitaminy aj preto, lebo mi nejako nic nechuti, ale snazim sa spapat aspon nieco 😖

sonulik1
1. apr 2007

aj ja papam cem m mimi a som spokojna

lubkaaa
autor
2. apr 2007

a sonulik1, konečne niekto, kto o nich aspoň počul, dokonca ich papá..ja som len bola vystresovaná, lebo ich nikto nespomínal, ale už som v pohode, užívam ich naďalej.. ale som rada že sme už dve.. 😀 😀 😀

sonulik1
9. apr 2007

lubkaaa ja som v lekarni asi hodinu studovala zlozenie vsetkych tych vitaminov - vsetky obsahuju zhruba to iste len v inych mnozstvach a v cem m je tusim najviac tak som zacala brat prave tie a menit to uz nechcem

froschka
9. apr 2007

lubkaaa ked sa bojis novych neodskusanych respekt.neznamych vitaminov preco si take kupujes?
treba vsadit na osvedcene ked aj o 20sk drahsie a mat pritom cistu hlavu....

sonulik1
9. apr 2007

froschka ja si myslim ze ked to prepocitas tak aj tak stoja vsetky zhruba rovnako. niektore mozu byt lacnejsie ale zas ich treba brat 2 x denne pricom balenie obsahuje rovnake mnozstvo tabliet - treba to zobrat aj z tej stranky. Ale v podstate to je jedno a myslim ze lubke nejde tak o cenu, ved kazda chceme pre babo aj seba v tehotenstve to najlepsie a cena v tomto pripade nerozhoduje - ved na kolko vacsich blbosti miname kopec penazi no nie? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre