Môžu čistiace prostriedky ublížiť plodu?

denisaap
1. mar 2008

Ahojte tehulky-napadla ma nová téma.Aký mate názor a skusenosti na pouzívanie cistiacich prostriedkov v domácnosti počas tehotenstva,myslite že napr.Savo,Fixinela a iné silno zapáchajuce prostriedky možu mat vplyv na plod?Myslím tým ich výpary pri čistený.

nattie
1. mar 2008

skusenosti mam asi take ze som sa nad tym extra nezamyslala a pouzivala som ich - ale manzel ma zacal hauzovat a kupelnu a wecko teda cisti on 😀 😀 pre istotu

yonanevi
1. mar 2008

ja som citala ze sa nemaju pouzivat chemikalie ktore obsahuju chlor 😀 ved aj ked nie som tehu ked sa nadychnem je mi stoho smradika zle 😉

levon
1. mar 2008

a ja mám zasa skúsenosť, že v oboch tehotenstvách som asi cca od šiesteho mesiaca jednoducho musela!!! bola som ako záviskák, najlepšie mi voňali wc čističe, niekoľkokrát denne som "kefovala"wc misu, bola dokonale čistá aj do nádržky som si dala tie tablety farebné, modré.. 😎 potom ešte čistenie kuchynského drezu, favorit bol Pulirapid a Domestos do kuchyne a samozrejme pracie prášky + aviváže, keď som vešala prádlo, tak poriadne dlho lebo som ho stále ovoniavala. neviem čím to bolo, ale jednoducho som musela, nezamýšľala som sa nad tým, či je to škodlivé 😕 😅 ale obaja synovia sú OK 🙂 po pôrode to hneď prešlo a wc čističe aj pulirapid mi už smrdia ale v tehotenstve som bola maniak

svetluska.p
1. mar 2008

levon, nesla si po porode na odvykacku? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

levon
1. mar 2008

svetluska 😀 pôrod je odvykačka sám o sebe 😝 akosi som si odvykla aj sama od seba, nie len od chemikálii 😅

weroni
1. mar 2008

levon: ty si mohla cuchat pulirapid? 😅 ja som z neho mala dost aj ked som nebola tehu 😅

denisaap
autor
1. mar 2008

Mna tato temicka len tak dnes napadla,manzel cistil wc a kupelku a dako ten zapach vsade citim este aj ked som sa sprchovala mala som pocit ze zo sprchy ide savo a nie voda.Som v 6 tt a zda sa ze toto je jedna z prvych veci co mi prekaza.A tak ma napadlo ci ten zapach nieje skodlivy pre drobca.... 🙂

dididi30
1. mar 2008

AHOJTE BABULE, JA CHODIM UPRATOVAT NA STREDNU SKOLU, MAM CELU CHODBU A DO TERAZ SOM UPRATOVALA AJ VECKA...UZ TERAZ LEN PRACH UTIERAM, S O SPREJMI NA NABYTOK A NA PRACH, NO NEJAKO TO NEPREZIVAM, SAMOZREJMA PRI WC SOM SI DAVALA RUKAVICE ALE PRI NABYTKU NIE AZ TERAZ 🙂 NO AJ DOMA POUZIVAM KADECO, MAM RADA, KED MI VSETKO VONIA......VED TAKA VONAVA SVIECKA JE TIEZ SKODLIVA , NO ALE SAK AJ AK SI JU ZAPALIME NIE 😀

levon
1. mar 2008

weroni - áno. mohla..ja som ho ani nepoznala, len sestra s ním čosi čistila a tak som ho zavoňala a potom som ho začala zháňať po drogériach, nie vo všetkých ho majú..ale ja som ho musela mať, jednoducho musela. nerozumiem tomu, aké divy dokáže robiť tehotenstvo so ženou..ja keď som prišla na návštevu k rodičom, k babke, k svokrovcom, bola som nechutná, ale ja som im začala hneď umývať umývadlá a vaňu, sprchový kút a tak..ako úchylák 😔
manžel bol zo mňa na nervy lebo stále som len kupovala čističe a keď mi zakázal, tak som aspoň v tescu všetko ovárala a ovoniavala 😅
a zaujímavé - parfémy mi vadili, úplne sa mi sprotivil dolce gabana ten modrý, dodnes ho nemusím

denisaap - tak tvojmu malinkému to asi vadí a neželá si to 😉 potom neviem,čo sú moje deti zač 😀 😝

weroni
1. mar 2008

levon: 😀 😀 😀

dididi30
1. mar 2008

levon .....mne nevadi nic ani vonavky mi nesmrdia, akurat jedlo ked sa vari, fuj....

nattie
1. mar 2008

levon - inac to je velmi zaujimave - nechcela som to ani pisat aby som nevyzerala ako fetacka - ale aj mne cistiace prostriedky vonaju - najma Cif na kupelnu - idem si nostek vynuchat 😵 😵 (ale nikomu to nehovorte baby 🤐 ) hlavne mojmu manzelikovi nie 😉

moni1412
1. mar 2008

u nas tiez radsej cisti uz vsetko manzel...kazal mi vziat si rukavice ked budem potrebovat nieco s takymi prostriedkami urobit. Ale robi to aj tak pre istotu on....

jastericka
2. mar 2008

jéééžiš baby, už som si myslela, že som feťák.
levon: čo si napísala, presne to sa deje u mňa.....som maniak na čistiace prostriedky, Savo do WC? Slabé, Domestos je lepší, zbožňujem Vaniš na čistenie kobercov, penu akúkoľvek, každý deň sa kúpem. V drogérii chodím len medzi čistiacimi prostriedkami a nenormálne ma to ukľudňuje.
Okrem toho mi voňajú farby, odlakovače, impregnačné spreje a fixky, MŇAM
Nechápem to, v živote som si nepomyslela, že človek môže takto zblbnúť, mne to začalo asi tak v 7.mesiaci 😀
A čím smradlavejšie, tým lepšie 😀

mywiel
2. mar 2008

Ja som videla reportaz v tv, ze cistiace prostriedky nasli zenam co kojili aj v matersko mlieku, takze od teraz cistim len s rukavicami aj riad umyvam len tak, je to predsalen chemia vsetko.

mywiel
2. mar 2008

Dididi30 v forach sa nema pisat velkymi pismenami!

dididi30
2. mar 2008

myw....no prepac, nejako som to mala prehodene a nejako som nerozmyslala nad tym,ze sa to nemoze, teda ani som o tom nevdela......ved podla mna je to jedno, no ale ked myslis....

dididi30
2. mar 2008

inac mywiel.......ty si ako jedna knizka 😀 to potom by sme museli byt za opicami na to aby sme nic nerobili, ved dieta si musi na vsetko zvykat, ved aj take mydielko je chemia........je to fakt smiesne.... 😅

mywiel
2. mar 2008

Myslis ze novorodena ma vybudovany taky imunitny system ako ty?!! Tak nech sa paci ved je to tvoje dieta, aj ftalaty v hrackach preco nie ze? A neskor budem mat alergie alebo nebodaj rakovinu a potom sa budu ludia pytat, ze ako je to mozne? Tym padom mozes vsetko, ale lieky su jedna z najhorsich veci v tehu a vdaka nim je vela potratov. Ja si myslim, ze tu nejde len o teba ale o dieta, ja by som to neriskovala.

dididi30
2. mar 2008

mywiel, mas pravdu, ale treba zo vsetkeho troska nie sa obmedzovat....zas vecicky a hracky periem vyvaram...alergie nemusi bat babo odomna, moze ju ziskat vekom a v sucastnosti je kazdy druhy clovek alergik, astma ty vznika ak prechodis viac chorob a neliecis to.....potraty boli aj v minulosti, dnes to vedia lekari zachranit....ja to ani neriskujem, ale keby som fakt vsetko dodrziavala, tak nic nerobim a dam sa do izolacky, tak to uz fakt nieje naj riesenie.....

mywiel
2. mar 2008

Nevravim, ze treba byt extremista, ale v dnesnej dobe mas viac chemikalii vsade a znecistene prostredie ako v minulosti. Nechcem tu nikoho stresovat, ale dat si rukavice ked cistis doma predsa nie je problem, a hracky kde su ftalaty su fakt nebezpecne uz to ztiahli aj z trhu, to boli ale tie co boli dovezene z Ciny. Predsa to malo babo co sa este len vyvija si zasluzi min. ochranu no nie?!

nikitaf
2. mar 2008

no ja ziram.. nikdy som sa nad tymto nejako nezamyslala pretoze toto u nas robi manzel... ale ja cistim kuchynu s Cifom a samozrejme umyvam riad a nikdy ma nenapadlo dat si rukavice... dokonca ani ked som dnes umyvala dlazku. Ja rukavice moc nemusim a kradsej si potom nakremujem ruky... zeby som bola taka zla mater?

mywiel
2. mar 2008

Viem o tom svoje, studovala som kozmetiku a viem ake svinstva tam davaju. Kazdy si samozrejme urobi ako chce, ja som len napisala moj nazor. Ved to malicke v brusku sa nema ako chranit... 🙂

dididi30
2. mar 2008

jasne briem, to.kazdy ma na to svoj nazor....vo vsetkom je aspon trocha chemikalii v dnesne dobe sa tomu nevyhnes.....obmedzovanim to oddialis ale v momente narodenia baba sa na neho vsetko aj ak vrhne a zalezi na nom aky je silny......a samozrejma, my mu musime dat ten silny zaklad 😉 takze tak...
myw.....vies co je najhorsie? ze 3/4 hraciek tvoria vlastne hracky z ciny 😒

mywiel
2. mar 2008

Zaujimave preco tu taketo temy vznikaju ked sa vsetko moze vsak? 😀
Neber to doslovne, nieze teraz vsetky cinske hracky maju ftalaty, to bol priklad, tam ich nasli, lebo v Cine tie kontroly nie su dake dosledne ako normy u nas v EU. 😉

mywiel
2. mar 2008

Rodicia co maju alergicke, astmaticke deti atd. urcite by boli radsej bez tychto problemov...

mywiel
2. mar 2008

Dididi inac vraj Anglicko je katastrofa co sa tyka zdravotnictva, horsie nez na Slovensku.
Brat tam zije, nedavno sa im narodilo tam babo a jeho zena rodila s plnym mechurom, lebo pred EPI jej zabudli povedat, ze ma ist na wcko, potom jej to tak umrtvili, ze sa jej uz nedalo a musela cakat 48hodin, sila!! 😒

skrecok
2. mar 2008

No, ja si myslim ze agresivne cistiace prostriedky (ako Savo a podobne...) by sa nemali pouzivat v tehotenstve, teda dychat. Ale ostatne preco nie, ved predsa musime mat vsetko cisticke, vonavucke, aj sviecku by som zapalila. 😉

dididi30
2. mar 2008

mywiel......no vies co, poznam vela rodiciek, jedna si chvali druha hani, tak neviem 😨 sak ti dam vediet ked prodim🙂....ale ja sa nebojim, vsade je to ine...ja uz jedno dieta mam,tak viem co to obnasa, tak budem porovnavat 😉

nikoleta164
3. mar 2008

baby, moj nazor je tiez taky, ze Savo , Fixinela a podobne prostriedky drazdiace dych. system by sa nemali v tehu pouzivat. Su naozaj dost agresivne. hoci, pisem to tu a sama to tak nerobim, ale obmedzila som ich pouzivanie. Na vodny kamen , na baterie a na sanitu je dobry cisty ocot. Sice to ma svoj pach, ale sanita sa bude lesknut, bude cistucka a je to predsa len neagresivny prostriedok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre