Môžu čistiace prostriedky ublížiť plodu?

denisaap
1. mar 2008

Ahojte tehulky-napadla ma nová téma.Aký mate názor a skusenosti na pouzívanie cistiacich prostriedkov v domácnosti počas tehotenstva,myslite že napr.Savo,Fixinela a iné silno zapáchajuce prostriedky možu mat vplyv na plod?Myslím tým ich výpary pri čistený.

mywiel
3. mar 2008

Inac do cistiacich prostriedkov davaju derivaty petrolu a ked sa petrol dostane do rieky tak zabije ryby do 30 sekund, takze ja len s rukavicami... 😉 Aj tak najlepsia vec na dezinfikaciu je horuca voda a do nej pridany ocot a na vapnik v sprche zase citron a ani to vela nestoji a mozte jest vyslovene zo zeme... 😀 😝

benitas
3. mar 2008

Ja ked umyvam, tak jednoznacne len s rukavicami, robila som to tak aj pred tehu. Je pravda, ze mi teraz akosi cistiace prostriedky drazdia nos, tak som rada, ze na wc aj na kupelni mame okno, takze si ho dokoran otvorim a da sa to lepsie zniest. A myslim si, ze ked tehotna zena nedezinfikuje dennodenne, tak asi raz za tyzden by tie vypary z cist. prostr. nemali uskodit.

lenka1977
21. mar 2010

Co to sposobuje babetkam cistiace prostriedky? Vsetky pouzivate len prirodne? A cim dezinfikujete podlahy, zachody, kupelne? Ja pouzivam Savo a na WC Domestos. Myslite ze som babetku ublizila? A riady cim umyvate? A parfemy nepouzivate?Vylakala som sa teda poriadne.

vejula
21. mar 2010

No ja celé tehotenstvo umývam normálne...
Také tie silnejši prostriedky ako na záchod určite s rukavicami. Ale napríklad vanu a umyvadlo čistím len tým práškom na vane, a ten si nemyslím že je nejaký škodlivý, pretože sa používa aj na riad, a to by tam nemohli dať nejaký jed... Myslím že prei tom save a domestotse trreba používať rukavice, aj ked nikde nieje napísané že to niečo spôsobuje bábatkam., Napr. moja mamina v má štyri deti počas všetkých všetko umývala sama bez rukavíc a všetci sme zdraví.

electra11
12. okt 2011

savo a domestos su hrozne odporucam precitat si http://www.bio-eko-logicky.cz/clanky/jak-skodi-... , rovnako by som netvrdila ze parfemy alebo pur na riad su neskodne http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/30-na...

stolik
9. máj 2013

ahojte tehulky,pridam sa k teme o save.som v tridsiatom tyzdny tehu a dnes saom namocila perinku do sava,no ja mam dost este teraz mi je stoho zle jak konovy uz asi sto krat som si umyvala ruky a stale to citim.takze ja som zasadne proti savu v tehu,ale nie kazdemu to musi robit zle.

finestra
18. jún 2014

Ahojte dievcata 🙂 vidim, ze je to uz postarsiatema -/ chcela by som sa opytat ci ste niekto raz dva krat do mesiaca pouzivali fixinelu bez rukavic ci je to naozaj tak skodlive a ci to nemalo nejake nasledky 😨 ja sa velmi bojim som tehotna uz vo vyssom stadiu 🙂 dakujem 🙂

tagrit
5. okt 2015

Ja som sa vo vipila a teras nevjem ci my to neposkodilo maternicu mam strachu is u dr. S mojim partnerom zijem us pol roka a stale nic z menstruacami son meskala vela krat testi som si robila kandy mesjac a stale nic :ja a moj partner velmi tuzime matt miminko prosim pirate mi bojím sa t ze moje mandrels to nevidrzi . U Dr man velky strach is bojim sa co my povje a partnerovi by son to nechcela klamat ,a any nechcem staratit svoju lásku .......

dominikaoris
21. dec 2015

Potrebujem poradiť , dnes som savovala kúpelnu kedže sme kúpili dom s manželom a v kupelni bola okolo okna plesen tak som to nastriekala a samozrejme možno som vdýchla niečo , chcem len vedieť či sa mi alebo mojmu bábetku nemože nic stať. Som v 9. mesiaci tehotenstva. 😖

margarita
21. dec 2015

@dominikaoris
pokial si to Savo nevypila a v tomto tyzdni sa Ti uz nema co zle stat, prinajhorsom porodis skor ako na termin 😉
neboj, ja som sa pred poslednym porodom prechadzala po chodbe, kde prave upratovacka mala brutalne rajony, aj sa ma okoloiduci porodnik spytal, ze ci uz nieco citim, a ja mu na to, ze " strasne tu citit Savo" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre