Môžu farby pri maľovaní bytu uškodiť dieťaťu v brušku?

janajanajana
2. feb 2009

Prosim vas, viete mi povedat, ci bezne farby, ktore sa pouzivaju na malovanie stien, mozu uskodit v tehotenstve? Planujeme malovat byt a neviem ci mozem byt pri tom, pripadne na ako dlho sa vytratit z bytu, aby mi to nahodou neuskodilo? Poradte

katka2808
2. feb 2009

ahoj. ja skusenosti nemam, ale coskoro zacneme prerabat novy byt a s tym suvisi aj malovanie vsetkych izieb... a ja sa tam radsej nemienim ani objavit, kym nemusim... nielen vona tych farieb nemusi robit dobrotu, ale vraj ani dvihanie ruk do vysky pocas tehotenstva...vraj babatko by s amohlo zamotat do pupocnej snury ...

dupinka
2. feb 2009

janka, nemala by si byt pri nanasani farby, kedze obsahuje rozne zmesy chemikalii, ale ak sa vyvetra, tak je to v pohodke.... 🙂
My sa tiez chystame vymalovat detsku izbu, tak sa cez den vyhnem malovaniu, a ked sa dobre prevetra, vecer dojdem domov....

babulka123
2. feb 2009

nas to caka tiez a stahujem sa k mame.... neudrzis sa nieco nepodat, zohybat sa natahovat... nieje to dobre.. nieco mozu spravit aj chlapi nie???

titkovamiriam
2. feb 2009

ahoj otazka na mna ,pracujem v takej firme 😀
urcite by si nemala uz malovat s nimi ty,obsahuju kopec latok a aj cpavok,ktory je skodlivy.,ak sa miestnost vyvetra tak na druhy den v nej uz mozes spat.pozor na farby ktore su napr. protipliesnove a obsahuju ucinne latky proti plesni,tam by som nespala aspon 5 dni

roasha
2. feb 2009

Bezne farby pouzivane na malovanie stien su v pohode. 😉
Su to vsetko vodou rieditelne farby,a nevidim tam ziadny problem 🙂
Farby ktore su rieditelne riedidlom,tak tam by ti mohli vadit vypary/ale tie sa na steny nepouzivaju-cokle sa uz asi ani nerobia/,a pises o malovani stien,nie napr.zarubni. 😉
Protiplesnove natery,-tie sa tiez vyparuju dostatocne rychlo,ani tych by som sa nebala,pokial sa vetra,do vecera o nich nevies. 😉
titkova,nechcem vyvracat tvoje teorie 🤐 😉 😀
Ked som cakala malu,bola od zac.na rizikovke,a v pohode sme s muzom malovali kompet cely byt,vratane okien,dveri/tam sa pouzivaju riedidla,a vobec mi to nevadilo.... 🤐 😉 😀

titkovamiriam
2. feb 2009

mne ich nevyvratis ja s nimi pracujem cely den,samozrejme ze vodou rieditelne su v pohode no urcite by som tehotna s nimi nepracovala.

roasha
2. feb 2009

jasne,ale je rozdiel s nimi denne malovat,a vymalovat za den-dva,a finito. 😉

titkovamiriam
2. feb 2009

ja by som tehu nemalovala ani nahodou,a toboz pred koncom-ved su sikovny chlapi ti vymaluju aj upracu 😀 a ja by som pochvalila.

roasha
2. feb 2009

ved uz...no 😉 ....aj tak sa da... 🙂

sicilia79
2. feb 2009

keď sme maľovali náš prvý byt, tak to som už bola tehu, ale nevedela som o tom....a keďže to bol jednoizb. byt, tak sme v čerstvo vymaľovanej miestnosti aj museli spať... dieťatku sa nič nestalo, ale keby som bola vedela, že som tehu, tak by som sa pobytu a spaniu vo vymaľonom byte určite vyhla

petra1985
3. feb 2009

my sme v sobotu malovali jednu izbu s farbou co sa riedi vodou a bola som v byte cely den.. v izbe som sa nezdrziavala ale jasne, ze to citit.. su to interierove farby nejak vazne skodit by to nemalo ked budes malovat tri dni v kuse nevadi ved sa pri tom vetra cely cas horsie by bolo malovat mesiac v kuse.. denne dychame vselijake vypary a ani o tom nevieme.. ta nasa farba este aj tak pekne pomarancovo vonala vobec mi to nevadilo nebola to taka, ze echt smradlava skodliva farba.. no zalezi na tom aku farbu budete pouzivat na to by som dala pozor 😒

ditka1
3. feb 2009

baby ja som este v sobotu teraz malovala celu chodbu sice ledva ale pomalicky a v pohode,praveze mne vonali farby boli to tie umele zmyvatelne,zatial nerodime a sme ok... 🙂

baskaj
28. feb 2009

aj my sme teraz (v 38tt) maľovali detskú. vodou riediteľnou farbou z baumaxu. teda maľoval manžel, ja som vedľa v izbe robila iné alebo som mu len sem tam prišla pomôcť. a večer sme tam obaja aj spali (tam máme aj spálňu). tie farby nesmrdeli moc a aj sme priebežne vetrali, aj keď uznávam, že to neuschne len tak za 2 hodky... ale tak hádam budeme ok 😀

conquestor
11. aug 2012

ja si myslim,ze zena v tehu moze kludne robit vsetko,akurat s davkou istej opatrnosti a samozrejme v mensej miere.nemohla by som 9 mes.iba tak sedeiet a vyhovarat sa ze toto a tamto nemozem.Podla mna ta co si kazdy tyzden lakuje a odlakuvava nechty alebo sa dennodenne vonavkuje,moze aj 1 ci dva dni za cele tehu malovat steny 🙂 ked nema byt nieco v poriadku,tak to den ci dva neovplivnia...Vela stastia vsetkym buducim mamickam 🙂

kocapka
12. aug 2012

ja som nedávno s partnerom vymaľovala celý byt.Maľovali sme obidvaja.Dokonca som aj medzi tým riadila.Stihli sme to za dva týždne.Ja som v poriadku aj bábo je v poriadku.Mne nič nezapáchalo stále sme vetrali.Bola som síce unavená ale to je normálne keď je žena v 30-tom týždni 😀 😀 vtedy som bola 25-tom 😀 Netreba to ovšem preháňať,žena musí mať pohyb aby mala lepší pôrod 😀 😀 😀

euka210
20. aug 2012

nemala by si tam byt a uz vobec nie malovat...vypary su jedovate a placenta tiez uplne vsetko nefiltruje.

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ked iba prejdete cez byt miestnost na pár sekúnd tak to nevadí ale nejaké dllhšie zdržiavanie sa určite nie ... pokiaľ budete dostatočne vetrať tak môžete byť aj priamo v malovanej miestnosti a nemalo by to uškodiť ani vám ani bábätku 🙂 http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre