• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžu mi v tehotenstve pichnúť do zubu umŕtvovačku?

28. júla 2014 
Chcem sa spytat,ci nemate skusenosti s tym,ako dlho boli zub po vybrati zapaleneho nervu.Ja som mala v noci z nedele na pondelok strasne bolesti,ze som celu noc nespala,sla som k zubarovi,mal dovolenku. :frowning2: Tak som sla v pondelok k zastupujucej zubarke,vybrala mi nerv,ale zub nechala otvoreny,vraj kvoli zacinajucej gangrene,aby mal hnis kadial vytekat...Pred jedlom si mam dierku v zube zapchat vatickou a po jedle vybrat. :frowning2:
Lenze mam problem,ze ten zub (resp.cela prava dolna cast ust) ma boli aj vyse dva dni po vybrati nervu...Kedze som v osmom mesiaci tehotenstva,analgetika si radsej nedavam,ale teda ta bolest je riadna....tak neviem,ci je to ok a prejde to alebo mam zasa navstivit zubara....okrem toho mam anginu a kasel,takze od pondelka beriem aj ATb Penclen...Nemalo by to v pripade zapalu zabrat aj na ten zub?vdaka za rady...
27. júl 2011 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jeudi -nerobia to len postihnutým detom,kamarat bol v košiciach pod narkozou trhat zuby a je uplne zdravý.
6. dec 2012 o 23:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj. ja som v tehotenstev mala trhanie zubu a nič sa neudialo ., dal mi injekciu a prežila som to v pohode a aj detičky /dvojičky/. zmen si zubára ked má taký prístup.
8. dec 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridám sa k teme:slight_smile:
Keďže dnes som bola u zubára.
Mala som 2 kazy:(
Vŕtanie, blombovanie. ....
Pýtala som sa na umrtvovacku či môžem či nie.
Povedal, že riziko je v 2 a 3 mesiaci a v 7 a 8 mesiaci.
A keďže ja som v 14 tyzdni,teda 4 mesiac tak mi umrtvovacku pichol.
Ale iba polovičnú dávku, stačilo to v mojom prípade.:slight_smile:)))
Takže si myslim, že obavy sú zbytočné.
Moj zubár je odbornik a verim mu čo sa týka mojich zubkov:slight_smile:))
Toľko z mojej strany.
7. feb 2014 o 14:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@celine ako sa ti to podarilo vydržať?:
8. feb 2014 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slnieckoelias co myslis, to vrtanie alebo to lezanie na chrbte v zaklone ? Poviem ti, ze to vrtanie bolo v pohode. Ale to lezanie bola fakt hruza, preto som tam bola naposledy v 18tt.
8. feb 2014 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wacinka fobie z odberu krve...jsem tak rada, ze v tom nejsem sama:slight_smile:
13. feb 2014 o 06:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,tak som v 15tt a zubarka mi dala do zubu umrtvovaciu vlozku.Povedala mi ze to v tehotenstve neskodi,aj gynekolog,ktoremu som hned volala mi povedal,ze by to nemalo vadit.Lenstale sa nejako bojim.Vlozku mi tam zubarka nechava asi mesiac,neviem ci je arzenova,alebo formaldehyd,ale sa bojim.
4. mar 2014 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maricenka vsetky tie lokalky a umrtvovacky su bezpecne.... zas ak to clovek nechce podstupit moze par tyzdnov pockat, ale zas otazka je ci je prijemne chodit s boalvym zubom par mesiacov a po porode behat po dr
4. mar 2014 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maricenka neboj sa, ja som bola tehu min. rok a ked som bola v 5mesiaci tak zacala boliet stolicka. Isla som na pohotovost a tam mi zub vyvrtali od kazu a dali umrtvovacku a bola tam asi tyzden, ale vobec to neskodi. Ci je uz taka alebo taka, tak to nema zasa taky vplyv. No a potom som isla na stomatochirurgiu, kde mi dali aj umrtvovacku - injekciu, aby stolicku vytrhli a zubar povedal, ze je to absolutne bezpecne, ze sam trhal svojej tehotnej zene a dal jej narkozu.
4. mar 2014 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj zubar ma specialne umrtvovacky pre tehotne zeny, asi tak
13. mar 2014 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ajoj holky. Já jsem 17tt a už asi 2m mě sem-tam pobolívá zub. Mudr mi injekci nechce dát a já se bez ní zase nenechám vrtat... Takže je to ošemetné... Teď jí budu volat, kvůli prohlídce a razítku do průkazky, tak uvidíme, jak dopadnu...
13. mar 2014 o 14:39  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, umrtvovací injekce se v tehu může v jakémkoliv trimestru. Měla jsem v 1. trimestru a v pořádku. Děvčata neblázněte :slight_smile: nesmí se rentgen zubů..ale to asi víte..
16. mar 2014 o 15:38  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky jsem měla umrtvovačku v těhotenství - ve 3. trimestru a v pohodě. Podle mě lepší než ten stres.
17. mar 2014 o 13:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimkaa10 mne zistili cistu vnustnej dutine bola som asi v 14 tyzdni a pichali mi umrtvovacky lebo mi rezali dasno a odsekavali dva korene zubov a vyberali tu cistu velmi som sa bala o babo gynokologicka mi povedala ze to na dieta nema zaidny vplyv a dnes mam pol rocneho chlapceka tak ziadne strachy :slight_smile:
8. apr 2014 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ja by som v prvom trimestri urcite nic neriskovala. Prvy trimester - niekolko umrtvovaciek- aj z dovodu, ze mamina nevedela ze je tehotna a potom bola ubezpecena zubarom, ze je to neskodne - v 11. tt potratila. Je to na kazdej z nas, ale ked sa nieco stane, tak si zbytocne budeme vycitat... a este mozno aj neopravnene, kedze dokazat sa uz potom neda nic. :wink:
28. júl 2014 o 23:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok