Môžu mi v tehotenstve pichnúť do zubu umŕtvovačku?

mimkaa10
23. mar 2009

Ahojte,

mam takyto problem:

- som v 12tt, bola som u zubarky na prvej kontrole ako tehotna. Nasla mi dost hlboky kaz. Ked mi vrtala, velmi mi doblizila, pomaly mi slzy tiekli od bolesti, co som uz nevladala vydrzat. Citila som hroznu bolest. Ked som sedela v aute, cela som sa triasla z toho otrasneho pristupu. Nejdem popisovat, ako mi rozpravala, ze ked toto neviem vydrzat, co potom porod a ze nech jej tak nekopem do toho kresla.
Najhorsie na tom je, ze mi dala arzenovu vlozku do dvoch zubov. Ta vlozka ma za ciel mi umrtvit nerv, lebo nasledne sa zubarka chysta na este hlbsie vyvrtanie. Ked som volala doktorovi, trochu sa zhrozil, ze "arzen??"

- ide o to, ze uz si neviem predstavit, ze k nej pojdem. Keby sa dalo, tak hned idem k niekomu inemu, ale bohuzial, nemam takeho znameho. Bojim sa, aby ten panicky strach, co z nej mam a bolest, ktora viem, ze bude ublizi babatku. Neviem teraz co mam robit.

Je mozne, zeby mi pichla umrtvovaciu injekciu ako tehotnej? Je vobec taky typ injekcie, ktory moze aj tehotna? Ake su tam rizika?

Zubarka totiz tvrdi, ze injekciu mi pichnut nemoze a ze musim iba vydrzat. Ale to si neviem predstavit po tomto zazitku. Ved adrenalin, co tam vypotilo vtedy moje telo - no neviem neviem co to urobilo s babatkom.

Prepacte mi, ze som sa tak rozpisala, ale skutocne mi velmi zalezi na zdravi mojho babatka a takyto pristup ku tehotnej sa mi vobec nepaci.

Za odpoved a porozumenie dakujem

wsmoulinkaa
30. mar 2009

jeudi - 😀 😀 😀 neblázni?? ani bolest tě nikdy nedonutila?? si představ kdyby ti to tak oteklo...to pak nejde ani vydržet a člověka to donutí!!! asi jsi neměla nikdy takovou bolest!! 😉

já mám ted problém se zánětem dásní...ale už si to potírám corsydolem a je to ok!!!

jeudi
30. mar 2009

hviezda ano mas pravdu ze je zubni kaz nakazlivy proto ja si davam bacha abbych neolizla lzicku nebo dudu...wsmoulinkaa asi mas pravdu cekam na tu bolest pak pujdu...jinak ja uz volala do budejic jestli mi daj narkozu tak se mi ta pani smala,ze to delaji akorat postizenym detem ☹

wsmoulinkaa
30. mar 2009

jeudi - já se taky bojím a jdu když mě ten zub bolí...ale jako na preventivky chodím...ač nerada, ale není to tak hrozný a vždycky mi dá injekci...člověk má lepší pocit!!nebooooj

jeudi
30. mar 2009

jak rada bych napsala ze teda jo ale ja se tam fakt nedokazu dokopat to radsi budu dvakrat po sobe rodit...sem hrozna ja vim...

jana100
30. mar 2009

Ahoj holky,
tak jsem se právě vrátila od zubařky. Měla jsem totálně zkažený moudrák. Nedřív ho chtěla spravit, ale pak sama uznala, že je to zbytečny, tak že se bude trhat. Injekci mi dala (musela jsem ji ujistit, že mi doktor na gyndě řekl, že je to v pořádku), ale asi nějakou slabší, protože jsem myslela, že porodím 😲 Ale hlavně, že už to mám za sebou. Čeká mě tedy ještě za 14 dní další oprava, ale to už bude snad v pohodě. Takže všem, co to čeká, držím palečky. Když jsem to vydržela já - a že jsem posera posr..á, tak to zvládnete taky. 😉

papa

andykov
30. mar 2009

Ahoj holky, já mám nějakýho mladýho a dobrýho zubaře, takže používá modernější metody. Při první návštěvě mi vysvětlil, že jsou dva druhy umrtvující injekce. Ta první, kterou bychom neměly je adranalinová, mohla by vyvolat předčasný porod. Ta druhá je slabší a vůbec nevadí, ale zase je fakt nachvilku, tzn, že po hodině už se cítíte jako, že jste žádnou injekci neměly, ale musím ji platit 150Kč ☹ Teď mi dával do zubu i anestetickou vložku, protože jsem tam měla zánět jak blázen. Na to jsem se nikde neptala, ale snad není blbej a ví, co mi může dát nebo ne. Má to čerstvě nastudovaný. Ty starší zubaři jsou víc konzervativní a injekci se bojí. S tím jsem se taky setkala ☹

kvetinka7
30. mar 2009

andykov, obe dve injekce by ti mela hradit zdravotni pojistovna.

dracekmracek
30. mar 2009

jeudi bohužel jsme na tom stejně ☹ teď se bojím abych něco neměla a neublížilo to miminku to zase podcenit rozhodně nechci

jeudi
30. mar 2009

dracekmracek:nejsi nekde z okoli Písku??ja ze by jsme sli spolu a drzeli se za ruce aby to min bolelo 😀 a kdyz by jsme byli dve poseroutky tak by to slo lepe se tam dokopat co 😉 😀 😵

dracekmracek
30. mar 2009

to bohužel ne...Písek mám daleko 😅

andykov
31. mar 2009

kvetinka, on má v čekárně nápis, že museli omezit prodcedury, které hradí zdravotní pojišťovna... Co se dá dělat, jen tak zubař se sehnat nedá, a když je navíc dobrej... Ale můj z toho vždycky kvete, když jdu k němu, to jsou miliony ☹
Holky, zuby byste se měly snažit dát do pořádku. Zubní kazy jsou bohužel nakažlivý nebo respektive ty nějaké bakterie z nich, tzn., že pak by Vaše miminko do budoucna nemělo moc dobrý základ ☹ předpokládám, že se s nim bude mazlinkovat 😉 Když ne kvůli sobě, tak kvůli prckům. Já to mám taky tak. 🙂

bibi78
31. mar 2009

Ahojte, zaujima ma, ako je to v pripade rontgenu? Citala som, ze ozarenie je minimalne, navyse sa hrudnik a brusko zakryva pre rtg. neprepustnym vankusom. Su totiz zubari, ktori bez rtg nechcu robit ziadne zakroky.
😖

andykca
27. máj 2009

Ahojte babenky....mam taku malu prosbu.prestahovala som sa a teraz hladam fajneho, ustretoveho a keby sa dalo nebolestiveho zubara co ma strpenie aj s ludmi ktori sa boja zubarov 😝 😀 .....naj by bolo kebyze to je v Trnave, Hlohovci alebo v Seredi....dakujem krasne 🤐

jeudi
27. máj 2009

ahojky holky konecne jsem se dokopala k zubakovi ,teda bolest me dokopala ,vrtali a trhali mi a dalo se to vydrzet,jen ten pocatecni strach v te cekarne a nez zacne zubarka konat svuj cin to je to nejhorsi.ale pani zubarka byla moc hodna a prijemna tak uz to nebudu zanedbavat a chodit tam pravidelne abych pak nemusela takhle trpet a ze opravdu trpim auauauauu..tak holky co se bojite vykaslete se na strach ,vim o cem mluvim protoze jsem si pekne zavarila 😒

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misskkaa
28. máj 2009

ahojte baby ja som akurat prisla od zubara, a presne ako vy mam neskutocny strach z nich. niektore baby to prirovnavaju z druhym porodom 😅 . ale nez som prisla k tomuto zubarovi vystriedala som ich 5tich. a nebolo to jednoduche. najprv ako ziacka som "narocky" chodila do dediny vzdialenej asi 10km 😀 ,potom ako pracujuca zena som uz isla do mesta zubarke,ale asi detskej,lebo ma furt hladkala po vlasoch ze aby som sa nebala a ked som sa mykla tak hned prestala vrtat a dala mi blombu 😒 .potom som isla tyranovi u ktoreho uz len v cakarni platite za to ze tam sedite 😖 , a potom takemu volovi ktoremu vadilo snad uplne vsetko a stale na mna krical, a raz sa stalo ze ma vyhodil, a dvakrat som toho bola svedkom. teraz patrim dokymu ktory je fakt dobry aj na mna a moje zuby, je taky ludsky. a takych je naozaj malo,no som rada ze uz nemusim ziadneho dokyho nahanat,lebo vsetci maju plno a nikoho neberu. 🙂 . neni nic horsie ako ist vystresovana zubarovi.

andykca
28. máj 2009

misskkaa....tak strastiplna cesta ale predsa s dobrym koncom 😉 gratulujem

....tak toto asi budem musiet absolvovat aj ja...ale asik poslem draheho ako navnadu a budem sa podla neho rozhodovat kam pojdem 😀 ....on sa neboji zubarov narozdiel odomna co sa mi potia ruky ked len pisem ze tam musim ist 😠 😝 😅 .......aale ja sa koli drobcovi prekonaaam - teda budem musiet 😉

misskkaa
29. máj 2009

dakujem andykca,nebolo to jednoduche, pretoze (aj ked je to smutne) pri poslednych dvoch som musela ist cez protekciu. pri tom poslednom nebanujem,stalo ma to sice najaku flasu,dezert a kavu ale nebanujem. ked som to totiz skusala sama tak sestricka sa svami ani nebavila-vsade mi povedali ze maju plno. raz dufam ze ked bude moje dietatko velke tak ho moj zubar zoberie ako mna. 😉 😀

cheraude
30. máj 2009

Ja som bola u zubárky tento týždeň, už dávnejšie sme boli dohodnuté že mi urobí všetky kazy a zlé plomby a vytrhá osmičky... ibaže som jej do toho "plánu" otehotnela... Každopádne, tiež sa od zubárov držím čo najdalej, a pokiaľ mi nedá injekciu tak sa s ňou odmietam o čomkoľvek baviť... 🙂))))) Ona mi zase hovorila, že jednu injekciu mi dať môže, že teraz už sú úplne neškodné, ale aj tak sa odporúčajú iba do siedmeho mesiaca tehotenstva, takže dovtedy budeme musieť dať zubky do poriadku, lebo v tehotenstve sa mi aj tak ešte zhoršia.

Čo sa týka toho vyťahovania nervov - s tým arzénom sa mi to tiež vôbec nepáči! A navyše, mne už tento zákrok robili dvakrát, tak viem, že po vytiahnutí nervov sa robí okrem plombovania v prvom rade koreňová výplň, a pri tej je potrebný niekoľkonásobný rentgen, jednak na zistenie počtu a smeru koreňov zuba a jednak na overenie umiestnenia tej výplne - a to sa v tehotenstve jednoznačne robiť nesmie! Takže celá tá situácia mi pripadá viac než pochybná...

misskkaa
31. máj 2009

ahojte, je mi divne ze niektory zubari puzivaju arzen,pretoze moj zubar a zubar u ktoreho som bola a photovosti sa mi smiali ze arzen je uz daavno vecou minulosti tak nechapem preco to niektory este pouzivaju.. 😠

celine
31. máj 2009

Aj ja som absolvovala zubne prehliadky do 18tt asi 6krat 😠 So zubarom som sa dohodla, ze injekcie nechcem, ze to vydrzim. V podstate sa to dalo vydrzat. Horsie bolo, ze moj zubar osetruje v polohe poleziacky, pomaly az dole hlavou ☹ a s pribudajucimi tyzdnami a ako babatko rastlo, som tam prezivala nocne mory. Bolo mi na odpadnutie, lebo maternica uz tlacila na dutu zilu. Pri poslednej prehliadke ma kazdu chvilu musel posadit.
Este som sa chcela spytat, ci vam pisali do tehu preukazu, ze ste boli na zubnom. Mne tam nic nenapisal, ale ak by to bolo nutne, tak mi to dodatocne napise. Ake s tym mate skusenosti? Dakujem.

misskkaa
31. máj 2009

celine,mne pise vsetko,dokonca aj ked som bola na pohotovosti u ineho zubara,tak mi tam dal stempel ze som tam bola.ale neni to nutne. poznam maminy ktore u zubara neboli cele tehotenstvo, teda tam nemali nic napisane a bolo vsetko o.k. 🙂 . skus sa opytat svojho gynekologa 😉

tami_tami
31. máj 2009

Tiež som sa chcela spýtať na tie návštevy zubára v tehotenstve... keď som študovala knižku čakala som tam nejakú kolónku na to, ale pochopila som, že miesta je tam dosť aj bez toho :D no ale keď som bola v poradni tak nikto nič ani lekár ani sestra akurát ma poslali ešte k jednej lekárke kam chodím, aby mi dala vyjadrenie že je všetko o.k. najbližšiu poradňu mám o 3 týždne a tak váham ísť k zubárke, počkať ešte,... neviem no... vás lekár usmernil, alebo ste jednoducho šli samé k zubárke?

kvetinka7
31. máj 2009

tami, v tehotenske prukazce mas primo kolonku na zubare,kterou by ti mel zubar,pokud je vse Ok ,potvrdit.
Nektere starsi typy prukazek je nemaji..
Chrup bez kazu,zanetu apod. je tez dulezity pro tve zdravi a zdravi miminka.. navic,nevim,jak ti bude ,kdyz par tydnu pred porodem budes dochazet s bolestmi na osetreni zubu.. 🙂

dracekmracek
1. jún 2009

tak i já řeknu svou zkušenost,nakonec jsem se k zubaři dokopala a když jsem odcházela,bylo mi ještě hůř.čistila mi kámen,až jsem krvácela dva dny,ale co víc ten zub co mě bolel a bolí,tak s tím nic neudělala,že tam nevidí nic zlého.A že do mě teď nechce zasahovat 😅 razítko v průkazce nemám tak se mi ta návštěva vyplatila 😝

konja
1. jún 2009

tak mě můj zubař našel v těhu jeden kaz ale radši mě ho nechal a objednal si mě co nejdříve po porodu. Nechtěl mě tím v těhu zatěžovat a jelikož jsem byla v sedmém měsíci, tak už to nebyla do porodu zas tak velká doba aby se se zubem něco stalo. Jinak jsem v těhu problémy s kazama neměla, ale stráááášně mě krvácely dásně. Při jakémkoliv doteku se to spouštělo a občas i samo od sebe. Byla jsem z toho nešťastná a nejhorší bylo, že vůbec nic nepomáhalo. Čistila jsem si zuby speciálními pastami, používala spešl ústní vody ale výsledek žádný. Pomohlo jen porodit 😅 Jakmile jsem porodila tak to přestalo 🙂

tana42
10. júl 2009

čaute, no toľko bolesti zubov čo som prežila ja neprežil asi nikto z vás, tiež som nerada chodievala k zubárovi ked som bola malá, a teraz mám 21 a hrozí mi že mi chcú vytrhať zuby a dať umelé, a tiež už som vystriedala veľaaaaaaaaa zubárov a minula som státisíce u nich aj tak mi urobili zuby len akože a ja som im platila veľké peniaze a načo a kde sú teraz tie peniaze ked ma zuby aj tak stále bolia, ale povedala som si že musím tú bolesť zubov prežiť( a to keby ma bolel len 1 zub by bolo fajn, ale nie mna bolí hned naraz 5 zubov) viete si to predstaviť čo to je, ja som skoro umrela od bolesti ale k zubárke si nemôžem dovoliť ísť lebo nemám peniaze ved 1 zub ma stojí okolo 3000 aj viac a to len kvôli tomu že nemám debilnú prehliadku no strašnéé to je, ja neviem čo už mám robiť, ale keby mám mať umelé zuby to by som neprežila NIKDy umelé zuby nechcem...

inka28
10. júl 2009

Tu vo Svajci som bola u zubara v novembri, nasiel mi 2 zacinajuce kazy, nespravil mi ich povedal ze to moze pockat. Ale viete co ten mi nasiel 10 kazov, a este stale tomu nemozem uverit, ze za taku kratku dobu pol roka sa mi spravili dalsich osem kazov.
Niekedy sa mi zda, ze na Slovensku tahaju z ludi len peniaze u zubara. 🙄 🙄 🙄

januska26
10. nov 2009

Caute baby,
strasne strasne ma zacala boliet osmicka, minuly tyzden mi ju vrtal tu v Anglicku zubar aj s injekciou, tvrdil, ze injekcia vobec neohrozuje babatko. Dnes ma zacala boliet este viacej, chcela by som su ju dat asi vytrhnut, ale mam strach znovu si nechat pichnut umrtvovaciu injekciu. Mate niektora s tym skusenosti?Ma to nejaky vplyv na babatko alebo nie?Ale asi nemam na vyber, ten zub strasne moc boli!!!!!A to som bola pred tehotenstvom na kontrole a vsetko bolo ok!

simonka28
11. nov 2009

ajo moja,nebojj sa ja pracujem u zubara a normalne trhame tehotnym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre