Môžu spermie vyvolať potrat?

pimpulienka
20. nov 2009

Ahojte dievčatá mám jednu otázočku ohľadom milovania. Počula som (čítala som tuším) že spermie môžu vyvolať potrat (obsahujú nejakú látku ktorá to môže vyvolať) v 1.trimestri tehu 😉 je to pravda? Musí sa prerušovať, alebo sa môžeme milovať bez obáv "naostro"? Ďakujem 🙂

pimpulienka
autor
20. nov 2009

radšej totiž prerušujeme, mám veľký rešpekt 😒

vejula
20. nov 2009

čavi pimpulienka, no ja som počula niečo také že tie spermie porušujú tu hlienovú zátku či čo. No ale som tiež počula že bybolo treba neviem koľko dávok ejakulátu aby niečo spustili. Ja neviem. Ale my ešte teraz väčšinou dokončujeme mimo mňa. No ale občas to dokončíme normálne se vším všudy 😉 No ale neviem či má nato nejaký vplyv mesiac tehotenstva. Ale tak ja niesom žiaden odborník. Možno ti tu napíše niekto kto má viac skúseností ako ja.

pimpulienka
autor
20. nov 2009

vejula ďakujem za odpoveď, tak teda neviem, ako budeme pokračovať.. hm.

Nikto viac baby??

annalena
20. nov 2009

pimpulienka pokial nemas rizikove tehotenstvo, tak mozes byt uplne bez obav. tak ako pise vejula, nato by bolo potrebne obrovske mnozstvo ejakulatu, aby nieco spustil a v poslednych tyzdnoch tehotenstva 😀
ine je to pri rizikovom tehu, tam sa musi celkovo so sexom opatrne....to je odborny nazor 😉
....a este osobna skusenost, od zaciatku az 40 tt vzdy naplno.....a porod mi museli aj tak nakoniec vyvolavat 😀

katka1981
20. nov 2009

Pokial vam lekar milovanie nezakaze, nemoze sa nic stat. Spermie mozu vyvolat porod, ale az na konci tehu, co je velakrat zelane a lekari to doporucuju. Nemajte obavy 😀

sue
20. nov 2009

Ejakulát obsahuje prostaglandíny - to sú látky,ktoré spôsobujú tvorbu sťahov maternice a teda môžu vyvolať potrat, resp.predčasný pôrod, resp.pôrod. Ale pokiaľ je tehotenstvo zdravé, fyziologické, krčok uzavretý tak by sex problém byť nemal...

alexandrah
21. nov 2009

clovece, o tom pocujem prvy krat, pokial ti to lekar nezakaze, tak je to ok, podla mna hovadina ...

munu
21. nov 2009

ja som na tom bola podobne ako annalena.. od zaciatku po 40tt naplno a porod mi vyvolavali tiez 😀

irsina83
21. nov 2009

pimpulienka mne dr. zakazal keksikovat do 12tt. takze ak chces mat istotu opytaj sa svojho lekara a budes vediet na com si 😉

segricka
24. nov 2009

nie je to hovadina, je to pravda. ale tak ako bolo uvedene, ak mas normalne bezproblemove tehu, tak mozete "naplno". ak by bol problem, lekar by ta upozornil a sex by ti vyslovene zakazal - s ochranou aj bez.
a ku koncu tehu je to dobry a prijemny sposob, ako sa dopracovat k porodu 😀 😀 😀

zdenkam
25. nov 2009

Tak moj prispevok k teme
kamoske zakazal mat doktor sex prve 3 mesiace. Co uplne nechapem, lebo ze je v nej a s nou vsetko v poriadku. Vsade citam, ze ak je vsetko ok, ze sexulany zivot normalka dalej.
Ostatne moje kamosky maminy tiez sex normalka, schvalne som totizto po tejto info zistovala co a ako.
Ale fakt si neviem predstavit ze je vsetko ok a bez sexu 3 mesiace. Inak ta kamoska mala bezproblemove tehu aporodila zdrave babo. A ked sa ho pytala, ze preco, nema mat ten sex, tak ze kvoli opatrnosti, ze prve 3 mesiace su rizikove.
Ja som mavala sex normalne cele tehu. A ano ku koncu tehu je ejakulat jednou z formou, ktora moze mat vplyv na vyvolanie porodu, ale nepocula som, aby to bolo v prvych mesiacoch.

pointka
21. júl 2011

Ahojte, musim znova otvorit tuto zabudnutu temu. Ako je to vlastne s ejakulátom pocas tehotenstva? Dnes cely den sedim na internete a hladam o tom clanky, ale som dost zmetena, lebo u jednych diskusii absolutne v pohode sex naplno a u druhych vobec nie, u tretich raz za cas mozno...
Som v 14tt, zachvilku 15tt. V prvom tehu som nemala sex 9 mesiacov kvoli rizikovemu, teraz som v pohode a priznam, ze mame sex stale kazdy den, niekedy aj viackrat denne. Samozrejme, ze si odpustame sex "naplno" i ked sa parkrat stalo, ze sme si neodpustili.
Neviem, ci mi vobec niekto vie poradit, alebo su to len famy, lekarka mi to isto zakaze, ako kazdy lekar, ale mna by naozaj zaujimalo, ci to moze sposobit potrat. Diky.

libka1
21. júl 2011

neviem preco by ti mala lekarka nieco zakazovat ked nemas ziadne problemy v tehu 😉 neviem ale co myslis tym "naplno" 😀 s mierou a nic sa nemoze stat 😉

dajna11
21. júl 2011

@pointka mne lekár nezakázal milovanie a vobec ak nemáš problémy tak si ho možeš kludne užívať ked máte chuť. aj na plno....neviem prčo by nie....bábo je bezpečne obalené,spermie neuškodia...ak si teda myslíš toto...

aduskatt
21. júl 2011

kopec bab do siedmeho tt ani nevie, ze su tehu a uzivaju si...............ak je tehotenstvo v poriadku, nie je dovod upierat si radosti...........ak by to bolo tak skodlive pri fyziologickom tehotenstve, to by bolo potratoooov...ak te tehu rizikove, lekar urcite zakaze, ak je treba

katarina104
21. júl 2011

@pimpulienka škodlivé určite nie, len ak si v prvom trimestri, tak styk pomenej ak si napr. na rizik. tak skôr vôbec,kvôli sťahom maternice skôr,., 😉

pointka
21. júl 2011

No my si sex vobec neodopierame a ani 1. trimester sme si ho nie, vravim, ze ho mame kazdy den (asi sme cudni, ale hrozne nas to bavi a hrozne sa mame radi) a je malo dni, ked ho mame iba raz 🙂
Babo je OK, chodim casto na UTZ, krasne rastie, urcite nemame sex ako predtym, davame si pozor na rychlost aj dlzku, mne skor islo o tie spermie, niektori vravia, ze by sa to nemalo, ze obsahuju nejaku latku, co porusuje hlienovu zatku a vyvolava potrat. Mozno 5x sme isli naplno a neviem, ci to mozeme robit alebo nie nadalej a v akej "miere" 😀

karolinato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana005
20. máj 2018

@karolinato ahoj,neboj sa,k žiadnemu potratu dôjsť nemôže. Teda ak nemáš rizikové tehotenstvo. Keď je všetko v poriadku,nemáš sa čoho báť.
To len vznikla nejaká fáma,asi od toho,že keď si už po termíne pôrodu,vtedy odporúčajú,aby ste sexovali naplno,že spermie obsahujú nejakú látku,čo vyvolá pôrod. Ale teraz sa nemáš čoho báť.

karolinato
20. máj 2018

@jana005 velmi pekne ti dakujem!! Si poklad

katy612
5. dec 2018

Ja by som sa chcela podelit s mojou skusenostou. Bola som tehotna minulého roku a s priatelom sme mavali sex a pri kazdom sexe sa do mna urobil ked som stale isla na wc vytiekalo to zo mna priamo do wecka. Raz ked ked som bola u neho sla som na wecko ako stale videla som ze zo mna vytieklo nieco krvave iba take trosku ruzove spolu s ejakulatom. Ked som sla na poradnu oznamil mi dr. ze mam malo plodovej vody skor az uplne chybanie vtedy som mohla byt v 16 tt hned ma dali na hospitalizaciu do nemocnici a tam to zo mna vytieklo ked som sa postavila na wc vsetka voda ktora sa nazbierala tam ma nutili ist na potrat t tak som sa rozhodla ze to skusim ist do Ke co mi povedia tam. Tak tam udrziavali tehotenstvo co najdlhšie vydrzala som bez plodovej body do 25 tt. Dva mesiace som prelezala v nemocke. Skusali ma aj dva krat lepit ale nic nezabralo potom sa maly musel narodit v 25 tt sekciou. Dozil 2 tyzdne a chlapcek mi zomrel. Takze neviem doteraz co mohlo sposobit ze som mala ponatrhavany plodovy obal aj ked stale som toho nazoru ze za vsetko mozu spermie ine vysvetlenie nemam. Este je tu možnosť ze som pracovala pri dost starych zenach, ze ked som chodila na wecko po nich som mohla nieco chytit nejaku tu infekciu. Toho sa uz nedozviem co bola pricina. A teraz som opat tehotna som v 3 mesiaci a vcera sme mali sex a zase sa do mna urobil a po wecku ked som sa utrela bol toaletny od hnedeho vytoku. Uprostred noci ked som vstala nieco so mna vytieklo neviem co to mohlo byt bolo toho dost na nohavičkách. Neviem ci to bol este ten ejakulat alebo nebodaj zase plodova by ma naozaj uz porazilo.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre